تعامل همسران آرامش گر...!

pegah.a

عضو جدید
سلام دوستان عزیز ممنونم از تاپیک زیبایی که باز کردید
منم میخوام تو بحث شرکت کنم
به نظر من ازدواج امر بسیار بسیار مهمی است که در دین ما هم خیلی به اون تاکید شده ولی خوب انسان باید بدونه که هدفش از ازدواج چیه؟
بعضی ها به خاطر مشکلاتی که با خانوادشون دارن به خاطر فرار از این مشکلات به شخص دیگه ای پناه میبرن ولی در اینگونه موارد معمولا انتخاب به درستی صورت نمیگیره و شخص خیلی زود به اشتباهش پی میبره
بحث سن هم در ازدواج خیلی مهمه با وجود بالا رفتن سطح کشور ما هنوز در نقاط زیادی از ایران شاهد ازدواج زودهنگام مخصوصا در دختران هستیم که بیشتر در روستاهای کشور این فرهنگ وجود داره و همچنین در بیشتر شهر های بزرگ هم اکثرا جوانان به دلیل سخت گرفتن امر ازدواج در سنین بالای 30 سال هنوز مجرند وبه ازدواج فکر نمیکنن

دلارام جان با حرفات موافقم،ازدواج در سنین پایین دلایل مختلفی داره وخیلی هم زیاده که بخوام بگم..وازدواج هم در سنین بالای30 به خاطر چشم وهم چشمی وتوقعات بی جایی هست که خانواده ها از یه جون دارن.آخه یه جوون که تازه درسش تموم شده وشروع به کار کرده چطور میتونه هم خونه هم ماشین وهم....داشته باشه؟مگه خانوادش پولدار باشن در غیر این صورت...

helena_99

عضو جدید
عزیزم گاهی وقتا میشه البته یه با شناخت کم هم میشه فهمید که راسته یا دروغ:thumbsup:
ولی من اینجوری فکر نمی کنم...تو برخوردای اول می شه یه چیز حدوده 70 تا 80 در صد طرف و شناخت...اما بعضی وقتا همون 20_30 درصده ناشناخته چیزایی هستن که خیلی مهمن...

ariyana.1365

عضو جدید
سلام
تایپک جالبی بود.من مجردم و از ازدواج فراری. ولی خوب می دونم ازدواج با کسی که مورد قبولمه یعنی رسیدن به ارامش.ازدواج خوبه ولی با یک اشتباه غلط زندگی تباه میشه.
شناختن ادم هاسخته .برای همه جوان ها ارزوی خوشبختی می کنم.:heart:

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
محسن جان چون اهل اتومبیل و رانندگی هستی همونجوری برات توضیح میدم:d
ببین محسن جان... مثل اکثر جاده های ایران که سراسر پر از چاله و دست اندازه... و تازه علاوه بر معایب خودش شهرداری محترم چندتا تپه ماهور هم اضافه اش میکنه و به عنوان سرعت گیر به جیب مکانیکهای محترم کمک میکنه.... زندگی هم همین مشخصات رو داره هیچ جاده صاف و همواری هرگز وجود نداره... همیشه این دست اندازه ها توی زندگی هست...اما آیا ما از هیچ جاده ایی عبور نمیکنیم... چرا رد میشیم و به زندگیمون میرسیم.
خوب زندگی هم همینطوره... یعنی گاهی افرادی هستندکه دارای جاده صافتری هستند...( مثل رضا جان من :d) و گاهی هم افرادی هستند که جاده ایی ناهموار و سخت و پراز چاله چوله دارن... خوب به هرحال باید سعی کنیم که از این جاده ها هم عبور کنیم... اما خوب با احتیاط و همون صبری که در پست قبلی خدمتتون گفتم ... بیشتر مواقع قابل عبور هست... یعنی باید با گذشت و صبر و همینطور راهنمایی های به موقع و دلسوزانه ...نه قهرانه ...اون رو هم دعوت به آرامش و صبوری و پذیرش یه زندگی دونفره رو بکنیم... منظورم از زندگی دونفره ..اینه که باید با هم تعامل داشته باشیم... که اکثر اوقات جواب میده:heart:

اما خوب اگر این زندگی بخواد یکطرفه و خودخواهانه باشه متاسفانه یا باید ازخیر این زندگی گذشت و یا طبق روال تقریبا همیشگی باید سوخت و ساخت... خیلی فجیعتر از رها کردن اون زندگی هست... :w05::cry:
گل خانم گلاب خانم.شرمنده.هر وقت اسمتو ميبينم ياد شعره ميفتم و نا خوداگاه ميگم.
اما،از توضيحت ممنونم.اما همه چيز كه بي انصافيه اما اكثر اوقات يك طرفه حساب كن.تو بايد اعتماد داشته باشي
تو بايد سكوت كني
تو بايد هنگاه عصبانيت كوتاه بيايي
تو بايد همه چيزو رعايت كني
تو نبايد گير بدي
تو نبايد اظهار نظر كني
تو نبايد شوخي كني
تو نبايد............................................................................................
چكار ميكني؟
كمك وجلوبندي تند تند عوض ميكني يا.........................................:(

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من ديروز يه پست زدم اما ظاهرا غيب شده.
نظرات آقاي محسن منطقي و واقع بينانه است. اميدوارم موفق باشيد.
به نظر من وقتي وارد زندگي مشترک مي شيم، حداقل با 4 گروه متفاوت و گاهي متقابل طرفيم:
1- خودمون (که گاهي از همه بدتريم)
2 - همسرمون
3- خانوتده خودمون
4- خانواده همسرمون.
در ديد اول به نظر مياد منو خانوادم و اونو خانوادش يکي باشن. ولي نيستن!!!!
من و شما وسط اين چهارراهيم. درسته وسطشيم. يعني گاهي خودمون در مقابل خودمونيم. اون موقعيه که ما شناختامون ناقصه. اونوقت شروع مي کنيم به لجبازي با خودمون و بقيه. اونوقته که خودمونو بيشتر از همه آزار ميديم و ميريم که همه چيز رو به نابودي بکشيم. موقعي مي فهميم (اگه بفهميم) که ديگه ...
ما بايد طرفمون رو با چشم باز انتخاب کنيم ولي وقتي هندونه در بسته رو مي خريم غير از ظاهر خوبش و بعضي وقتا با تجربه بزرگترها صداش چيز ديگه اي رو نمي شه ازش فهميد حتي اگه 5 تاي ديگه از همون گاري يا ماشين رو هم شکسته باشن و همش قرمز و شيرين باشه.
پس اگه شانس بياري هندونه همونجا خودشو نشون بده و بيفته زمينو بشکنه ت. ميتوني از راز نهفته خبردار بشي.
اما اگه بردي خونه و شکستي و ديدي که سفيده چي کار مي کني؟ ميزاري دم در؟ واي خدا اين قسمتش شبيه سازيش با سرنوشت زندگي مشترک چقدر وحشتناکه!!!!!
اگه اينقدر سفيد بود که خوب وضعيت معلومه اما قرمزي و سفيدي هندونه هم درجه داره. نه؟
خوب اين به ما بستگي داره که چقدر ايراد گير باشيم. چقدر اهل سازگاري باشيم. بعضي ها هندونه که سرخ نباشه نمي خورن! بعضي ها که توقعشون پايينتره يا حالا هرچي تا سفيد سفيد يا بي مزه يا کال نباشه دورش نميندازن.
در ضمن همسر بي نوا شبيه طالبي نيست که بندازي توي مخلوط کن بشه فالوده!!!!!!!!!!!!!! (تغيير کاربري نداره متاسفانه)
خوب حالا وقتشه ببينيم جزو کدوم دسته ايم. زودرنج، پر توقع و تماميت طلب؟ يا سازگار و چشم پوش.
مطمئنا من کامل نگفتم. مطمئنا من زيادي حرف زدم ولي ....
اميدوارم هندونه خوبي نصيب همه بشه.
خب .فقط نبايد يادمون بره كه هندونه رو از هر جايي نميشه خريد.
هندونه رو بايد از مركزش و كسي ه جنس خوب داره خريد.اگه مي خواهي تو سرخ و شيرين باشه.اما اگه معموليم قبوله خب از خيلي جاها مي توني بگيري.
اما اگه از وانتي كنار اتوبان وجاده گرفتي اون توقع شانسو بايد داشته باشي
درسته؟

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سوگول:آنچه را كه از رفتارش مي فهمم اصلاً به رويش نمي آورم....قبول مي كنم كه من هم اشتباه ميكنم....
یعنی تو عقیده داری نباید هیچ وقت اشتباهاتش و بهش یادآوری کنی؟!نباید اصلا به روش بیاری؟!گاهی اوقات شاید اینکار درست باشه اما شما گفتین"اصلا"...
ميدونين اين بستگي به طرفتون داره كه ببينين چقدر جنبه داره... اگه واقعاً اونم مثل شما باشه خب بله... (اون يه فرمول كليه....) ايدست.... ولي در كل ميخوام بگم كه اشتباهاتشو نبايد زياد به رخش بكشي... البته اينو هم قبول دارم كه بعضي ها ممكنه سو استفاده بكنن... براي نمونه من خودم كسي هستم كه از دست كسي زياد دلخور نمي شم.. و اشتباهاتشون و خيلي زود فراموش مي كنم.. خوبي ها رو بيشتر مي بينم تا بدي ها رو.... بدي ها واسه من زود فراموش ميشن... :smile:ولي منكر اين هم نيستم كه خيلي ها هم از اين خصوصيت اخلاقيم سواستفاده كردن...:(:cry::redface: ولي خب بازم من همونم و درست بشو نيستم... شايد باور نكنين اما دوست دارم يه ذره منم آدم كينه اي باشم.. دوست دارم مزه اش و بچشم بدونم چه مزه اي داره...:cry::smile:
شاد باشيد.:gol:

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميدونين اين بستگي به طرفتون داره كه ببينين چقدر جنبه داره... اگه واقعاً اونم مثل شما باشه خب بله... (اون يه فرمول كليه....) ايدست.... ولي در كل ميخوام بگم كه اشتباهاتشو نبايد زياد به رخش بكشي... البته اينو هم قبول دارم كه بعضي ها ممكنه سو استفاده بكنن... براي نمونه من خودم كسي هستم كه از دست كسي زياد دلخور نمي شم.. و اشتباهاتشون و خيلي زود فراموش مي كنم.. خوبي ها رو بيشتر مي بينم تا بدي ها رو.... بدي ها واسه من زود فراموش ميشن... :smile:ولي منكر اين هم نيستم كه خيلي ها هم از اين خصوصيت اخلاقيم سواستفاده كردن...:(:cry::redface: ولي خب بازم من همونم و درست بشو نيستم... شايد باور نكنين اما دوست دارم يه ذره منم آدم كينه اي باشم.. دوست دارم مزه اش و بچشم بدونم چه مزه اي داره...:cry::smile:
دعا نكن كينه اي بشي.دعا كن بقيه مثل تو بشن.هميشه دعا كنيم همه به خوبي بيان نه به بدي.

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستای خوبم
من اومدم...ببخشید من همیشه چندتا پله از بحث عقبم...به خاطر وقت کمیه که دارم..
.سوگول جان چندتا پست خوندم که خیلی از موضوع تاپیک فاصله گرفته بود...بیشتر رفته سمت روابط پسر و دختر تو دوستیها و این حرفا...
البته موضوع اعتماد و صداقت در روابط خیلی موضوع مهمیه...اما باید تو چارچوب موضوع تاپیک یعنی روابط همسران روش بحث بشه...قبول دارین؟
خوش اومدين عزيز.....:gol: بله شما درست ميگين.... دوست خوبم....:smile:
شاد باشيد.

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
او را منبع رفع نيازهاي عاطفي نمي دانم... اگر او درست مطابق روياهايم مي بود، كسل كننده و دلزده مي شد... سعي مي كنم در روابطمان كمي آسان گير باشم....روي مسائلي كه واقعاً مهم و حياتي هستند، تاكيد مي كنم... اعتراض هاي او را مي پذيرم..هرگونه فكر رقابت را از سرم بيرون مي كنم...
شاد باشيد:gol::heart:

pegah.a

عضو جدید
جایی رابرای کینه و تلافی های احمقانه باقی نگذاریم...:gol:ما باید به ارزش مکالمه وخوب گوش دادن پی ببریم.گوش دادن سخت است اما باید گوش وذهنمان را برای شنیدن وفهمیدن نیازها وخواسته هایش باز نگه داریم و خودمان را از این کار بی نیاز نبینیم.چون یک ازدواج،وقتی به این نقطه برسد،تمام شده است وما را با پایان،کاری نیست...;) :victory:

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب .فقط نبايد يادمون بره كه هندونه رو از هر جايي نميشه خريد.
هندونه رو بايد از مركزش و كسي که جنس خوب داره خريد.اگه مي خواهي تو سرخ و شيرين باشه.اما اگه معموليم قبوله خب از خيلي جاها مي توني بگيري.
اما اگه از وانتي كنار اتوبان وجاده گرفتي اون توقع شانسو بايد داشته باشي
درسته؟

نزديک بود بساط هندونمو ببرم جاي ديگه پهن کنم. خوب شد يکي بهم جواب داد.
کاش همه هندونه ها به شرط چاقو بودن!!!!!!!!!!!!!!
درسته بايد تو انتخاب مغازه دقت کنيم. اين يک قانون نيست و هميشه استثنا داره ولي در اکثر موارد جواب مي ده. ولي گاهي صاحب اون مغازه لوکسه هم از توي هندونش خبر نداره. مثل خيلي از خانواده ها که از اوضاع پسر و دخترشون بي خبرن ولي خيلي سرشناس هم هستن. البته اينم جاي جواب داره و مي شه بحث کرد که حتما يه جاي کارش ايراد داشته ولي ما که از زندگي اون بنده خدا خبر نداريم.
مي گم حتي چند تا بچه خوب و موفق دليل بر موفق و خوب بودن بچه ديگه نمي شه. ولي در هر حال با چشماي باز و انتخاب مغازه درست و توکل به خدا، اگه خودمون خوب باشيم و به اميد خدا بريم جلو حتما خدا کمکمون مي کنه و آدم درستي رو جلو راهمون مي ذاره.
اگر تو بخواي خدا زودتر از تو دست بکار ميشه.

Omid.Delfarib

عضو جدید
سلام دوستان شاید این اولین بحث من باشه اما این بحثا بنظرم جالب اومدن .... اما من نمیتونم نظر خاصی بدم چون هنوز زندگی متاهلی رو تجربه نکردم ...
ولی کتابای زیادی رو در این محدوه مطالعه کردم و شاید سرشناس ترینشون کتابای جان گری بوده اما چیزای مشترکی که توی اینا دیدم اینه که دید زن و مرد با هم کاملا متفاوته و شایدم بیشتر مشکلات زن و مرد از همین شناخت ها باشه که نسبت به همدیگه نداریم ....شناخت یه زن نسبت به مرد و بر عکسش میتونه خیلی تو زندگی کمک کنه ....
ببینین مثلا زن چون دیدش گسترده س میتونه همزمان هم اشپزی کنه هم با تلفن حرف بزنه و هم تلویزیون نیگاه کنه اما مرد درست نقطه برعکسشه یعنی دیدش تونلیه و فقط میتونه یک کار رو انجام بده و ممکنه حرف زدن با مرد در هنگام تماشای تلویزیون باعث بشه یک کلمه از حرفا طرف مقابلو نفهمه و حتی ممکنه باعث ناراحتی اون بشه....وحتی شایدما فکر کنیم مرد عمدا خودشو به کری زده ....
یا مثلا دخترا کسی رو که دوست دارن دوست دارن بغلشون بشینه اما مردا کسی رو که دوست داشته باشن دوست داره مقابلشون بشینه ....
نگاه کنین چقدر اختلاف از یه جنس تا جنس دیگه ..... اگه ما بتونیم این شناختها رو نسبت به یکدیگه داشته باشیم احتمالا خیلی از مشکلات و شاید بهتر بگم سوئ تفاهم های زندگی از بین بره و زندگی موفق تری داشته باشیم ....
:child:

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان بسیار گرامی
راستش خیلی ممنونم که آموخته ها و تجربیاتتون رو دارین در اختیار جمع قرار میدید خیلی تاثیر داره دوستان بعدها تاثیرش رو هممون میبینم
دوستان امروز یه دوستی مگفت ما عادت رو هم باید یه مشکل بدونیم من خیلی به حرفش فکر کردم دوست دارم نظر شما رو هم بدونم ولی اول خودم میگم:
به نظرم عادت خیلی هم خوب نیست میشناسم آدمایی رو که زندگیشون رو بر اساس عادت بنا کردن و همیشه یکنواختی رو تجربه کردن.
خانومی رو میشناسم که واقعا الگویی اون عاشقانه همسرشو دوست داره و همیشه بدنبال خلق شرایط متفاوت بوده اون میگه ما هر سال که به شمال میریم تجربه ی اون مسافرت فقط برای دقیقا یه هفته مونده به مسافرت بعدی یا سال جدیدمون پایداره اون این فاکتور رو در خیلی از کارهای و امور زندگی مشترکش استفاده میکنه و خیلی هم موفقه.
حالا دوستان منتظر هستم تا نظراتتون رو اعلام کنید در صورت تمایل و بخش انتهایی صحبتم رو براتون بنویسم .
همیشه یاد گرفتم که بهترین ها رو برای بهترینها بخوام پس پیروزی رو برای شما دوستانم می خوام.

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان بسیار گرامی
راستش خیلی ممنونم که آموخته ها و تجربیاتتون رو دارین در اختیار جمع قرار میدید خیلی تاثیر داره دوستان بعدها تاثیرش رو هممون میبینم
دوستان امروز یه دوستی مگفت ما عادت رو هم باید یه مشکل بدونیم من خیلی به حرفش فکر کردم دوست دارم نظر شما رو هم بدونم ولی اول خودم میگم:
به نظرم عادت خیلی هم خوب نیست میشناسم آدمایی رو که زندگیشون رو بر اساس عادت بنا کردن و همیشه یکنواختی رو تجربه کردن.
خانومی رو میشناسم که واقعا الگویی اون عاشقانه همسرشو دوست داره و همیشه بدنبال خلق شرایط متفاوت بوده اون میگه ما هر سال که به شمال میریم تجربه ی اون مسافرت فقط برای دقیقا یه هفته مونده به مسافرت بعدی یا سال جدیدمون پایداره اون این فاکتور رو در خیلی از کارهای و امور زندگی مشترکش استفاده میکنه و خیلی هم موفقه.
حالا دوستان منتظر هستم تا نظراتتون رو اعلام کنید در صورت تمایل و بخش انتهایی صحبتم رو براتون بنویسم .
همیشه یاد گرفتم که بهترین ها رو برای بهترینها بخوام پس پیروزی رو برای شما دوستانم می خوام.
سلام
آره عادت بده. منم موافقم. زندگي يكنواخت. همون روزمرگي كه ميگن گرفتارش نشيد. انگيزه ها رو از بين مي بره. ولي اگه به همه چيز مثل يك تولد دوباره نگاه كنيد دنيا خيلي قشنگ تر ميشه. من يه كاري رو شروع كردم فكر مي كنم ربطي به اين تاپيك نداره بيشتر به قانون جاذبه برمي گرده ولي اينجا مي گم خوبه هممون اين كارو بكنيم. هر روز كه ميام بيرون واسه آدمايي كه توي راه ميبينم يه دعاي خوب مي كنم. اميد دارم كه بقيه هم منو همينطوري ياد كنن. مثلا سوار ماشيني مي شم كه يه پيكان خيلي قديميه و داره منفجر مي شه دعا مي كنم خدا بهش قدرت اينو بده كه شرايط بهتري واسه خودشو خانوادش پيش بياد.
شاد باشيد.

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
نزديک بود بساط هندونمو ببرم جاي ديگه پهن کنم. خوب شد يکي بهم جواب داد.
کاش همه هندونه ها به شرط چاقو بودن!!!!!!!!!!!!!!
درسته بايد تو انتخاب مغازه دقت کنيم. اين يک قانون نيست و هميشه استثنا داره ولي در اکثر موارد جواب مي ده. ولي گاهي صاحب اون مغازه لوکسه هم از توي هندونش خبر نداره. مثل خيلي از خانواده ها که از اوضاع پسر و دخترشون بي خبرن ولي خيلي سرشناس هم هستن. البته اينم جاي جواب داره و مي شه بحث کرد که حتما يه جاي کارش ايراد داشته ولي ما که از زندگي اون بنده خدا خبر نداريم.
مي گم حتي چند تا بچه خوب و موفق دليل بر موفق و خوب بودن بچه ديگه نمي شه. ولي در هر حال با چشماي باز و انتخاب مغازه درست و توکل به خدا، اگه خودمون خوب باشيم و به اميد خدا بريم جلو حتما خدا کمکمون مي کنه و آدم درستي رو جلو راهمون مي ذاره.

اگر تو بخواي خدا زودتر از تو دست بکار ميشه.
جالب گفتي.ممنون.
سلام
آره عادت بده. منم موافقم. زندگي يكنواخت. همون روزمرگي كه ميگن گرفتارش نشيد. انگيزه ها رو از بين مي بره. ولي اگه به همه چيز مثل يك تولد دوباره نگاه كنيد دنيا خيلي قشنگ تر ميشه. من يه كاري رو شروع كردم فكر مي كنم ربطي به اين تاپيك نداره بيشتر به قانون جاذبه برمي گرده ولي اينجا مي گم خوبه هممون اين كارو بكنيم. هر روز كه ميام بيرون واسه آدمايي كه توي راه ميبينم يه دعاي خوب مي كنم. اميد دارم كه بقيه هم منو همينطوري ياد كنن. مثلا سوار ماشيني مي شم كه يه پيكان خيلي قديميه و داره منفجر مي شه دعا مي كنم خدا بهش قدرت اينو بده كه شرايط بهتري واسه خودشو خانوادش پيش بياد.
شاد باشيد.
عادت جزو زندگيه.بايد باشه.هرروز ميايي بيرون برا ادما دعا ميكني.اينم عادته.عادت هست اما بايد سعي كني خوباشو نگه داري.

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
شاد باشيد.
ممنون سيما جون....:gol:بله منم يكي دو سالي ميشه كه هر كي رو تو مسيرم ميبينم.. واسش دعا ميكنم و آرزوي خوشبختي و سلامتي واسش دارم... حتي دعا ميكنم كه بهترين ها رو خدا بهشون بده...(بخصوص براي آدماي خاص... و حدود يكسال تو مسير دانشگاه، يك خونه اي هستش كه يك خانم مسن در اون زندگي ميكنه.... يكسال و اندي هست كه شوهرشون فوت شده..... ولي هنوزم كه هنوز سياه پوشه شوهرشون هستش... خيلي دلم ميگيره هر وقت از اون مسير رد ميشم.. :(شايد روزي دو سه بار من از اونجا رد شم... و امكان نداره با هر بار رد شدن واسشون فاتحه و آيةالكرسي نخونم....:redface: تازگي ها با هم دوست شديم بچه هاش كم بهش سر ميزنن....:( من هر بار رد شدم و اگه يكبارش دخترشون اونجا بودن (هم زمان با من مي رسيدن) يه جوري گرم با من احوال پرسي ميكننن كه...:redface:خلاصه با زبونه بي زبوني مي خواستن به دختر خانمشون بفهمونن كه من تنها نيستم دوستاني دارم كه.....منم حسابي تحويلشون گرفتم با وجودي كه عجله داشتم... بگذريممممممممم...:redface:
اينم عادت هر روزه ي من..... :smile:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اي واي دوستان... معذرت از بحث خارج شديم... :redface: خب حالا بر ميگرديم به موضوع اصلي تاپيك....بسم الله:smile:
شاد باشيد:gol:;)

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اعتراض هاي او را مي پذيرم.... هرگونه فكر رقابت را از سرم بيرون مي كنم... فراموش نمي كنم كه گرايش و جاذبه نسبت به صفاتي ايجاد ميشوند كه در خودمان وجود ندارند... خودم را وا مي دارم كه به كينه ها و قالب هاي رايج نچسبم... عادت هاي معمولي و عجيب و غريب او را مي پذيرم....:gol:
شاد باشيد.;)

یاکاموز

عضو جدید
اینکه بین زن و مرد تفاوتهای زیاد و البته عمیقی وجود داره مسلمه.حتی توی ساده ترین و پیش پا افتاده ترین مسائل هم این تفاوتها وجود داره .بهترین راه فقط شناختن این تفاوت ها و تا حد امکان پذیرفتنشونه...این تفاوت به قدری زیاده که تو کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی این طور گفته شده که انگار مردا از یه سیاره به نام مریخ و خانوما از یکی دیگه به اسم ونوس به روی زمین اومدن.عمق تفاوت رو ببینید...
البته خود همین تفاوت هاست که باعث قشنگتر و جذاب تر شدنه زندگی میشن.
هر کدوم واسه اون یکی مثل یه جزیره ی ناشناختست که واسه کشف کردنش می بایستی تلاش کنه با مشکلاتش دست و پنجه نرم کنه و اصلا به نظر من توی همین وادیه که بیشترو بیشتر عاشق هم میشن:love::love:

گلابتون

مدیر بازنشسته
سوگل بخاطر این تاپیک خیلی بهت تبریک میگم عزیزم....اینجا جایی شده که من حتما روزانه بهش سر میزنم ..چون مطالب زیادی برای آموختن داره.... من به نوبه خودم خیلی چیزها از اینجا کسب کردم...:w27:
دوستان از همتون سپاسگذارم... با اینکه اکثرا مجردید...اما خیلی از گفته ها و صحبتهاتون میتونه راهگشای آینده خیلی از دوستان باشه و همچنین باعث قوت بخشیدن به زندگی متاهلینی چون من...:redface:

دست مریزاد به همگی:gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
پارک زنانه
کلینیک دندان پزشکی زنانه آن هم فقط با چادر
تاکسی زنانه
هتل زنانه !!!
ای زن ای بی ارزش!!
آنقدر کم و کوچک هستی
که با در دست داشتن نامه ء اماکن بزرگ میشوی
و آنگاه عطر زنانگی ات همه را مست میکند
رنگ میگیری پر رنگ میشوی
و خوب دیده میشوی
تو را چه تنها سفر کردن/!
تو را چه به هتل رفتن /!
پس مردت کو ؟ پاسبانت کو ؟ همسر و هم سرت کو؟
هان حتماً
مردت در پی تقسیم مهر و محبتش
چهار ثوابش را در آغوش گرمی دیگر ؛ تقسیم میکند
و تو تنها ! آمدی نذرت را برای سلامتی ِ
سایه اش بر سر خوردگیت ادا کنی.؟
ای ضامن آهو میبینی .؟ راهش ندادند.. میبینی !!؟؟
صبر کن بانو
ستاره*** های هتل برایت چشمک خواهند زد
و برای زنانگی ات رنگ میبازند
میبینی بانو می بینی
دیگر نامه ء اماکن از تو نخواهند خواست!
یادت هست
برای خود فروشیت هم از تو نامه نگرفتند
فقرت مجوزت بود..
صدای رعشه ء گام هایش را میشنوی ؟
برو بساط سفره را مهیا کن
ظرف هایت را بشور
پیراهنهای مر د ِ با غیرتت را اطو کن
و با بوی عطر به جا مانده اش خوش باش
مست شو
رویاهایت را با
رنگ قرمز ِ ماسیده بر دار ِ یقه اش ، آویز سینه ات کن
و در این قصر طلسم شده ، تحلیلت را دفن کن
تو را چه تنها سفر کردن./ ! ای ستاره *** بانو

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب گفتي.ممنون.

عادت جزو زندگيه.بايد باشه.هرروز ميايي بيرون برا ادما دعا ميكني.اينم عادته.عادت هست اما بايد سعي كني خوباشو نگه داري.

آره ديروز تو راه برگشت به همين فكر مي كردم. همه عادت ها بد نيستند. اين كار اگه عادت بشه خيلي خوبه ولي بازم عادتي كه بدون توجه انجام بشه خيلي بده.

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون سيما جون....:gol:بله منم يكي دو سالي ميشه كه هر كي رو تو مسيرم ميبينم.. واسش دعا ميكنم و آرزوي خوشبختي و سلامتي واسش دارم... حتي دعا ميكنم كه بهترين ها رو خدا بهشون بده...(بخصوص براي آدماي خاص... و حدود يكسال تو مسير دانشگاه، يك خونه اي هستش كه يك خانم مسن در اون زندگي ميكنه.... يكسال و اندي هست كه شوهرشون فوت شده..... ولي هنوزم كه هنوز سياه پوشه شوهرشون هستش... خيلي دلم ميگيره هر وقت از اون مسير رد ميشم.. :(شايد روزي دو سه بار من از اونجا رد شم... و امكان نداره با هر بار رد شدن واسشون فاتحه و آيةالكرسي نخونم....:redface: تازگي ها با هم دوست شديم بچه هاش كم بهش سر ميزنن....:( من هر بار رد شدم و اگه يكبارش دخترشون اونجا بودن (هم زمان با من مي رسيدن) يه جوري گرم با من احوال پرسي ميكننن كه...:redface:خلاصه با زبونه بي زبوني مي خواستن به دختر خانمشون بفهمونن كه من تنها نيستم دوستاني دارم كه.....منم حسابي تحويلشون گرفتم با وجودي كه عجله داشتم... بگذريممممممممم...:redface:
اينم عادت هر روزه ي من..... :smile:

سلام سوگل جان. خوش بحال شما كه دوست به اين خوبي داريد و خوش بحال اون خانم كه دوستي مثل شما دارن. خدا خيرتون بده.
اميدوارم همه دوستان موفق باشند.

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سوگل بخاطر این تاپیک خیلی بهت تبریک میگم عزیزم....اینجا جایی شده که من حتما روزانه بهش سر میزنم ..چون مطالب زیادی برای آموختن داره.... من به نوبه خودم خیلی چیزها از اینجا کسب کردم...:w27:
دوستان از همتون سپاسگذارم... با اینکه اکثرا مجردید...اما خیلی از گفته ها و صحبتهاتون میتونه راهگشای آینده خیلی از دوستان باشه و همچنین باعث قوت بخشیدن به زندگی متاهلینی چون من...:redface:

دست مریزاد به همگی:gol:
گلاب قشنگم....:gol:باعث افتخاره كه شما خوبان رو در كنار خودم دارم... و از اين بابت به خودم مي بالم و بسيار خرسندم..... حقيقتش منم كلي چيز خوب از شماها ياد گرفتم... و خداوند متعال و شاكرم.....خيلي دوستتون دارم عزيزان:heart::gol:
شاد باشيد;)

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام سوگل جان. خوش بحال شما كه دوست به اين خوبي داريد و خوش بحال اون خانم كه دوستي مثل شما دارن. خدا خيرتون بده.
اميدوارم همه دوستان موفق باشند.
منم بسيار خرسندم كه در كنار شماها هستم....:heart::gol::gol:لطف دارين شما....:gol:
شاد باشيد.

pegah.a

عضو جدید
این جمله رو از کسی شنیدم که میگفت:اعتماد و صداقت لازمه ی ازدواج هستن ولی جوان های امروزی معنی این کلمات رو فراموش کردن و با این کلمات غریبه شدن:(.و از صمیم قلب خوشحال میشم وقتی می بینم یه جوان معنی این کلمات رو بلده وبراش آرزوی خوشبختی میکنم،البته واسه ی همه این آرزو رو دارم:smile:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خودم را وا مي دارم كه تلاش هاي او را براي رضايت خاطرم ناديده نگيرم... لحظاتي را كه او سر رشته ي ارتباطمان را بدست مي گيرد مي پذيرم....قبول مي كنم كه وقتي او سر رشته ي رابطه مان را به دستم داد، آن را بدست گيرم... ترس او را در مقابل عشقي كه به او ابراز مي كنم، دست كم نمي گيرم و تحقير نمي كنم....:smile::heart:
شاد باشيد.;)