رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان لطفا کمکم کنین..وقتی پلان همکفو کپی میکنم و میبرم تو لول طبقه بالاتر ..چرا متعلق به اون لول نمیشه و فقط موقتی توی لول بالاتر میره و هر کدوم از اجزای پلان کلیک میکنم لولشون همون لول همکفه..و اگه خودم لولشونو عوض کنم از همکف کنده میشه و میاد بالا..من میخوام پلان با مبلمانش به لول بالا کپی بشه و طبقه همکف سر جاش بمونه..باید چیکار کنم؟؟؟؟؟
دوست من مبلمان براشون لول تعریف شده
و علاوه بر اون براشون کد ارتفاعی تعیین شده
شما وقتی مبلمانو از لول یک کپی میکنید بالا لول اونها تغییر نمیکنه بلکه کد ارتفاعیشون تغییر میکنه.
مثلا کد ارتفاعیشون میره روی سه متر. یعنی سه متر از طبقه ی اول بالا ترن.
حالا وقتی لولشون رو میزنید طبقه دوم خوب کد ارتفاعیشون همون سه متر میمونه و از طبقه ی دوم سه متر میپرن بالاتر.
فک کنم باید کله همکف رو به یه گروه یک پارچه تبدیل کنید و اونوقت لولشون رو عوض کنید تا درست بشه.
البته فک کنم شاید راه بهتری هم باشه.

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام دوستان
من نرم افزار revit2012رو نصب کردم .میخواستم بدونم چرا اکثر Family ها لود نمیشن وقتی انتخابشون میکنم بیشترشون لود نمیشن.چرا؟
سه دلیل میتونه داشته باشه
1- یا اون فمیلی مربوط به ورژن بالاتره.
2- یا اون فمیلی رو از راه درستش باز نکردید. مثلا روی مبلمان کلیک کنید بعد بخوایید یه در لود کنید.
3- یا اون فمیلی خرابه

niloo123

عضو جدید
انتفال از رویت به مکس

انتفال از رویت به مکس

سلام دوستان.کسی میدونه فایل رویت رو چطور میشه ب مکس برد ؟و اینکه تغییراتی هم لازمه توش ایجاد شه قبل یا بعد از بردن؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان لطفا کمکم کنین..وقتی پلان همکفو کپی میکنم و میبرم تو لول طبقه بالاتر ..چرا متعلق به اون لول نمیشه و فقط موقتی توی لول بالاتر میره و هر کدوم از اجزای پلان کلیک میکنم لولشون همون لول همکفه..و اگه خودم لولشونو عوض کنم از همکف کنده میشه و میاد بالا..من میخوام پلان با مبلمانش به لول بالا کپی بشه و طبقه همکف سر جاش بمونه..باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

سلام اگر صحیح کپی پیست کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد، احتمالا شیوه کپی پیست کردنتون اشتباهه
شیوه صحیحش اینه که از پنل modify، شاخه clipboard، گزینه copy to clipboard رو بزنید و سپس گزینه کناریش paste رو انتخاب کنید که یه پنل کشویی باز میشه و بر اساس خواسته های شما میتونه نوع پیست کردن رو تغییر بده، یه گزینه داره به اسم aligned to selected levels که به شما اجازه میده با انتخاب طبقه هایی که میخواید اون شی یا اشیا کپی بشنف اون ها رو تو اون طبقات عینا کپی کنه

• Like
واکنش ها: raha

khatoon 1

عضو جدید
سلام.من ی سری RPC دارم و میخوام از اونا در کارم استفاده کنم.باید چه کاری انجام بدم؟
من قبلا رو سیستمم برنامه آرچ منیجر را داشتم.الان ندارم و شنیدم بدون برنامه خاص و فقط با کپی کردنشون در جای خاص امکان استفاده هست........لطفا راهنماییم کنید

z_r

عضو جدید
مرسی دوستان مشکلم حل شد..فقط یه چیزی..واسه چمن درست کردن تو سایت باید از کجا چمن بیارم؟تو متریالم نیست..

tv.kade

عضو جدید
سلام دوستان
پیشنهادم میکنم با اتودکد حجم نکشید بعد انتقال بدید به رویت که بعدش بخواید روش کار کنید چون محدود میکنه مثلا دیکه نمیتونید پترن بدید
و مشکلات دیگه سعی کنید با همون مس خود رویت طراحی (حجم)کنید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مرسی دوستان مشکلم حل شد..فقط یه چیزی..واسه چمن درست کردن تو سایت باید از کجا چمن بیارم؟تو متریالم نیست..

سلام، تو خود متریالای رویت چند نوع چمن هست، باید تو متریال ادیتور دنبالشون بگردی و استفاده کنی ازشون

tv.kade

عضو جدید
سلام
چطوری باید فضای داخلی که طراحی کردم ببرم تو مکس
مثلا تو راهرو دوربین میذارم فضای داخلی نشون میده حالا میخوام ببرم تو مکس
ممنون

z_r

عضو جدید
چرا وقتی حجممو یکم دور می کنم خط دیوارای زیری تو سقفش معلومه ولی وقتی نزدیک میشه خطا دیگه معلوم نیس..چیکار کنم این خطا تو سقف دیده نشه ؟با آندرلای درست نشد

proarc

عضو جدید
من یه مشکلی دارم
وقتی می خوام building padبسازم هرکار می کنم خط ها رو به صورت گروهی انتخاب نمی کنه و نمی تونم building pad بسازم

z_r

عضو جدید
چرا وقتی حجممو یکم دور می کنم خط دیوارای زیری تو سقفش معلومه ولی وقتی نزدیک میشه خطا دیگه معلوم نیس..چیکار کنم این خطا تو سقف دیده نشه ؟با آندرلای درست نشد

دوستان اگه میشه جوابمو بدین لطفاااااا

tv.kade

عضو جدید
سلام
چطوری میشه روی دیوار کج پنچره ست کرد ؟؟
یعنی پنجره ام مثل دیوار کج بشه

mamali-architect

عضو جدید
سلام
چطوری میشه روی دیوار کج پنچره ست کرد ؟؟
یعنی پنجره ام مثل دیوار کج بشه

شما اون دیواری رو که میگی کجه رو چطوری درست کردی؟با mass? اگه آره که همونجاباید اون قسمت از surface که مربوطه به پنجره هستو تبدیل به curtain system کنین،

حالا یه عکسی از دیوارتونم میزاشتین بیشتر میتونستم راهنمایی کنم

tv.kade

عضو جدید
سلام ممنون
بله با مس کشیدم (البته با اتوکد کشیدم بعد بردمش تو مس رویت بعد لود کردم تو پروژه )
حالا شده این مشکل که برای خیلی از دوستانم هم هست

ممنون میشم بیشتر توضیح بدید .

z_r

عضو جدید
دوستان...آخه چرا خط دیوارا رو سقف معلومه..چرا حجممو یکم دور میکنم خط دیوارای زیری تو سقف دیده میشه..باید چیکار کنم؟؟

z_r

عضو جدید
دوست عزیز باید شما یوار ها و سقف ها با هم جوین کنید[/QU
دونه دونه همه دیوارا رو جوین کنم با سقف؟تو چه ویویی پلان یا نما برش؟اینکارم انجام دادما ولی باز همونجوری بود.شاید اشتباه انجام دادم روش صحیحشو میگین؟

z_r

عضو جدید
با جوین هم درست نشد..هنوز تو دیده پرنده خط دیوارا تو سقف معلومه .اما یه چیزیو الان فهمیدم..اینکه تو ویوی شیدد و ریلاستیک خطا دیگه تو سقف دیده نمیشه..اما بقیه ویوها دیده میشه..تو ویوی شیدد وید اج هم خطا دیده میشه..چیکار کنم تو این ویو دیده نشه؟آخه این ویو بهتر از شیدده

raha

مدیر بازنشسته
دوستان، سازه چادری رو با چه دستوری میشه ترسیم کرد؟
خودم از Swept Blend استفاده کردم اما پروفایلش رو نمیشه دو خطه کشید، به همین دلیل حجم توپر به من میده!

آخرین ویرایش:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه میشه کمکم کنید واقعا یه مشکل عجیب تو این نرم افزار دارم :

وقتی نرم افزار رو باز میکنم و مثلا دیوار رو انتخاب میکنم که بکشم منوی بالا مربوط به دیوار باز میشه و من انواع دیوار ها مثلا قوس یا دایره ای رو توی لیست میبینم ولی وقتی یه عنوان مثلا روی یه چیز دیگه مثلا ستون یا هر دستور دیگه ای کلیک کنم و بخوام بکشم منوی مربوط به اون دستور باز نمیشه و هنوز روی منوی دستور قبلی یعنی دیوار گیر کرده ... و من مجبورم برای ریفرش شدن منوی بالا حالت کلی پنل رو تغییر بدم تا منوی بالا ریفرش بشه و منوی مربوطه رو بیاره ... این مشکل اونقدر عجیبه که حتی روی لپ تاپ یا دسکتاپ خونه همینطوریه حتی با تعویض سی دی رویت هم درست نشده .. آیا کسی این مشکل رو داره ؟

برای مثال عکس زیر رو نگاه کنید که من دارم دیوار میکشم ولی منوی مربوط به ستون اون بالا بازه و کار من شده فقط تغییر دادن منوی بالای به حالت های مختلف که منوی بالا ریفرش بشه

آخرین ویرایش:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب ندادن سوال من نشون دهنده اینه که هیچ کدوم رویت 2013 یا 2012 ندارید .. یا اگه هم دارید ویندوز هانون آپدیت نیست که netframe work 4.5 داشته باشید .. چون با سرچ کردن تو سایت های خارجی فهمیدم این مشکل جهانیه .. ولی دلیلش هم اینه که net 4.5 رو باید پاک کنیم و 4 نصب کنیم .. درست شد

azam.mt

عضو جدید
دوستان کسی بلده چطوری میشه 1 فایل توپوگرافی کد را توی رویت 3 بعدی کرد؟؟؟؟:(:que:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
خیلی سایت جالبیه، ممنون بابت لینک
دوستان کسی بلده چطوری میشه 1 فایل توپوگرافی کد را توی رویت 3 بعدی کرد؟؟؟؟:(:que:

اگر فایل کده درست توپوگرافی شده باشه (یعنی x,y,z داشته باشه) خیلی راحت میتونید از پنل Insert فایل رو بوسیله Import CAD لود کنید (وقتی پنجره ایمپورت باز میشه با کمی دقت میتونید درست تنظیم کنید نحوه ایمپورت شدن رو) و بعدش برید تو پنل Massing & Site و Toposurface رو بزنید که پنلی باز میشه که انواع ایجاد توپوگرافی رو در خودش داره، Create from Import رو بزنید دو گزینه ظاهر میشه، اولی Select Import Instance که فایل های کدی که لود کردید رو توپوگرافیشو بهتون میده، و دومی Specify Points File که فایل های متنی لود شده (فایل های توپوگرافی دوربینای نقشه برداری که به صورت مختصاتی هستن X,Y,Z و فایل هایی که تو اکسل به اون صورت مختصات دهی شدن) رو توپوگرافی میکنه
امیدوارم ساده گفته باشم و متوجه شده باشین و مشکلتون حل بشه

• Like
واکنش ها: raha

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سیلام دوستان گل..
این level3من با اینکه تو پروژم تعریف شدست و حتی دیوار و سقف و اینام قبلا روش کشیده بودم الان ییهویی هیچی روش دیده نمیشه!نمیدونم چی شده
1.jpg
اینم بگم ک من حتی تا level4هم دیوار دارم...

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سیلام دوستان گل..
این level3من با اینکه تو پروژم تعریف شدست و حتی دیوار و سقف و اینام قبلا روش کشیده بودم الان ییهویی هیچی روش دیده نمیشه!نمیدونم چی شده
مشاهده پیوست 152203
اینم بگم ک من حتی تا level4هم دیوار دارم...

من احساس میکنم دوتا L3داشتم..اون اصلیرو پاک کردم..چجوری میشه دوباره ایجادش کنم تو پلانا؟؟یسری levelها هم بود ک قبلا ایجادش کردم اما بعد پاکش کردم اما الان وقتی میخوام مثلا به دیوار ارثفاع بدم اونا هنوز وجود دارن!!!
کلا چجوری میشه levelهارو از پلان حذف کرد؟یا اضافه رکد..آخه از راه نما نمیشه

topman85

عضو جدید
سلام
من تا به حال با این نرم افزار کار نکردم ولی شنیدم که می گن می شه شیت بندی رو هم با revit انجام داد. این حرف درسته آیا؟ و اینکه چقدر طول می کشه؟ سخته؟ نیمه تیر تحویل پروژه دارم!!!!!!!!:cry:

mary.asadi

عضو جدید
انتقال از رویت به مکس

انتقال از رویت به مکس

من میخوام پروژه هامو توی رویت انجام بدم و بعدش بدم همکارم توی مکس بهش متریال بده و با ویری رندر بگیره،ولی نمیدونم امکانپذیره یا نه؟! لطفا یکی به من پاسخ بده