تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ARC_2008

مدیر بازنشسته
با سلام
... برای نظم هر چه بیشتر تالار ، از این به بعد سوالات خود را تنها در این تاپیک بیان نمائید .
متشکرم .

shiva_21_2

عضو جدید
سلام
كسي ميتونه بهم كمك كنه در مورد اينكه چطور ميتونم به يه op amp فركانس 100khz بدم؟

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام
فکر کنم باید فرکانس 3db بالا و پایین رو حساب کنی
تازه پهنای باند با گین تقویت کننده ارتباط عکس دارند
یعنی اگه بخوای پهنای باند و افزایش بدی گین مدارت کاهش می یابه
سوالتو واضحتر بگو
خوش باشی;)

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
با سلام
... برای نظم هر چه بیشتر تالار ، از این به بعد سوالات خود را تنها در این تاپیک بیان نمائید .
متشکرم .
درود به مدیر تالار مهندسی برق
یه سوال ...
اگه همه مسایل اینجا مطرح بشه من حدس میزنم یه کم شلوغ بشه و همه چی با هم قاطی بشه
تازه نظرات دوستان هم در مورد یک مسئله پراکنده میشه..........
پاینده باشی:smile:

shiva_21_2

عضو جدید
اصل داستان مربوط به مدار يه مبدل ديجيتال به آنالوگه كه فركانسه وروديش 100khz بايد باشه اما نميتونم از 741 استفاده كنم چون فركانسه كاريش از 6khz بيشتر نيستوفكر كنم بايد يه مدار قبل 741 بزارم كه فركانسو كم كنم اما دقيقن نمي دونم چجوري؟ واضح تر شد؟

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
ایا اجباری روی استفاده از 741 وجود داره؟
اگه نه میتونی یه opamp دیگه انتخاب کنی

maede akbari

عضو جدید
کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد

با سلام میخواستم بپرسم برای آماده شدن در امتحان ارشد بیشتر از کدوم کتابها یا جزوه های آموزشی استفاده میشه؟مال کدوم موسسه معتبرتره؟

sahel22

عضو جدید
sensor

sensor

با سلام
متشکرم .

اطلاعاتی در مورد سنسور های سیلیکانی و تکنولوژی فیبر نوری و لیزر نوری میخواستم.:que::gol::gol:

sanam.r

عضو جدید
اخبار جدید در مورد ترانزیستور

اخبار جدید در مورد ترانزیستور

با سلام دوباره
من دنبال جدید ترین خبر در مورد ترانزیستورهای fet , mos در حوزه زمانی 1 سال گذشته (میلادی یا شمسی ) هستم ممنونم میشم اگر با ذکر منبع به من کمک کنید

m_kh_m

عضو جدید
یه سوال :

عمر مفید میکروکنترلر های سری ATMega چقدر هست؟

neda.j

عضو جدید
سلام
کسی هست مرا یاری کند؟؟؟؟؟
این دقیقا جمله استادمونه.:(

"مقاله ای که در آن شبیه سازی یک سیستم کنترل با simulink انجام شده را بیابید"

ehsanavr2008

عضو جدید
یه مدار ساعت دیجیتال با ثانیه شمار نوری چرخان با میکروی ATmega8
طراحی کرده ام 0
هر وقت تکمیل شد براتون میزارم

ehsanavr2008

عضو جدید
حداکثر فرکانسی که میتونیم به یک دیود فرستنده ی مادون قرمز بدیم چقدر است؟

parisan

عضو جدید
سلاموممنونوسایتتون خیلی مفیده ولی ای کاش کلا قسمت مقاله ها رو از قسمت سوالات جدا کنید.

parisan

عضو جدید
کسی میتونه یه منبع کامل برای من معرفی کنه که کیسه های هوای خودروها چه جوری کار میکنن؟:):confused:

darya.666

عضو جدید
salam
kasi mitone sakhteman dakheli op-amp ro vase man tashrih kone ya hata vasam mail kone ya addrese download bede?

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
حداکثر فرکانسی که میتونیم به یک دیود فرستنده ی مادون قرمز بدیم چقدر است؟

بستگی به دیود داره ....
از طریق شماره دیود .....توی اینترنت سرج کن ....data sheet دیود رو پیدا کن :smile:
مشخصاتش تو اون هست :smile:
ارزوی موفقیت....:gol:

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
کسی میتونه یه منبع کامل برای من معرفی کنه که کیسه های هوای خودروها چه جوری کار میکنن؟:):confused:

کل داستان اینه ....
سنسور های نصب شده زیر اولین نقاطی که برخورد در اونجا صورت میگیره ....مثل سپر و گلگیرها ....
به محض برخورد ....این سنسورها در کسری از زمان از طریق یک مدار اینترفیس شیرهای کپسولهای هوا یا گاز فشرده رو باز می کنن و کیسه هوا فعال میشود....
واسیه اطلاع از عملکرد دقیق ...بهتره تو اینترنت سرج کنی ....:smile:
ارزوی موفقیت ;)

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز

javadsbu

عضو جدید
سلام
من یه جزوه آموزشی در مورد میکروکنترلر avr می خواستم . اگه کسی فایل pdf مناسبی داره بهم بده .
مچکرم:razz:

darya.666

عضو جدید
salam
kasi mitone to neveshtane ye barne az narmafzare matlab komak kone?
proje ine:
barnameie benvisd ke har tabeie ke behesh bedim makan rishe hasho rasm kone
tavajoh dashte bashin ke har tabeie,yek tabe moshakhas nadarim ke r-locus begirim

humanoid

عضو جدید
با سلام به تمام اساتيد يك سوال داشتم :
كريستال چيه؟درچه جاهايي استفاده مي شه؟من توي يه مدار ديدم كه طرف اونو( 4.MHZ) كنار يه ميكروكنترلرPIC گذاشته به نظر شما استفادش چي بوده؟
فقط با لحني بگيد كه من بي سواد بفهمم.

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
با سلام به تمام اساتيد يك سوال داشتم :
كريستال چيه؟درچه جاهايي استفاده مي شه؟من توي يه مدار ديدم كه طرف اونو( 4.MHZ) كنار يه ميكروكنترلرPIC گذاشته به نظر شما استفادش چي بوده؟
فقط با لحني بگيد كه من بي سواد بفهمم.

سلام
کاش رسته تحصیلیتو می زدی....:)
هر میکرو نیاز به یک اسیلاتور (نوسان ساز ) داره تا یه موج (برای مثال سینوسی) تولید کنه تا میکرو کلیه عملیات های خودشو با اون تنظیم کنه ....
به زبان ساده تر ....مثل ساختن کلیه وسایل برقی و اعمال تطبیق با ولتاژ 220 ولت است....
اون اسیلاتور هم موج سینوسی یا مربع با فرکانس 4 مگا هرتز تولید می کنه....
هر چی فر کانس بالاتر باشه ...سرعت پردازش بالاتره ....
امیدوارم توضیحات کافی بوده باشه....
ارزوی موفقیت ....;)

parisan

عضو جدید
سلام این سنسور هایی که گفتید،از چه نوع هستنن؟و اینکه مدارشو از کجا میتونم تهیه کنم؟یعنی آدرسی میشناسین واسه دانلود؟:)

نوید خرمی

عضو جدید
کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد

سلام به دوستان هم رشته ای گلم
می خواستم ببینم که اگه کسی اطلاع خوبی برای تبدیل کامپیوتر به اسیلوسکپ بدون آسیب دیدن کامپیوتر داره به email من بفرسته
ازتون ممنونم
navid_khorrami_silver@yahoo.com

نوید خرمی

عضو جدید
اسیلوسکوپ

اسیلوسکوپ

سلام به دوستان هم رشته ای گلم
می خواستم ببینم که اگه کسی اطلاع خوبی برای تبدیل کامپیوتر به اسیلوسکپ بدون آسیب دیدن کامپیوتر داره به email من بفرسته
ازتون ممنونم
navid_khorrami_silver@yahoo.com

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا