[ دیوارکشی باغ ] راهنمایی

Javid64

عضو جدید
سلام دوستان.
حدوده 1000 متر دیوار کشیه باغ دارم که موندم بهترین و با استقامت ترین و منناسب ترین (هزینه) راه برای اجراش چیه چون تا بحال دیوار باغ اجرا نکردم...
کسی هست کار کرده باشه؟
خودم نظرم اینه کف رو بکنم به سفتی که رسیدم زیرو گل و شفته بندازم بعد شناژ بعد ایزوگام شناژ و دیوارم با با بلوک و خاک حالا میخواستم نظر دوستانو بپرسم...
ممنون میشم راهنماییم کنید:redface:

توضیح اینکه کنار دیوارها باغچه میشه با سیستم آّبیاری قطره ای که خلاصه آّب و آّبریزی زیاد داره...

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام دوستان.
حدوده 1000 متر دیوار کشیه باغ دارم که موندم بهترین و با استقامت ترین و منناسب ترین (هزینه) راه برای اجراش چیه چون تا بحال دیوار باغ اجرا نکردم...
کسی هست کار کرده باشه؟
خودم نظرم اینه کف رو بکنم به سفتی که رسیدم زیرو گل و شفته بندازم بعد شناژ بعد ایزوگام شناژ و دیوارم با با بلوک و خاک حالا میخواستم نظر دوستانو بپرسم...
ممنون میشم راهنماییم کنید:redface:

توضیح اینکه کنار دیوارها باغچه میشه با سیستم آّبیاری قطره ای که خلاصه آّب و آّبریزی زیاد داره...
به نظر منم همین خوبه
حالا کجای اصفهانه که اجازه دادن دیوار بکشید؟؟:D
جهاد کشاورزی سریع تخریب میکنه

aryaei

عضو جدید
esfehan

esfehan

salam shoma esfeahnia khyli kareton doroste edarat onja ro ham mipichonin :biggrin:
mitonid az myangin daramad shahrdari esfehan etelaati bedin mamnoon misham

rasool.civil

مدیر بازنشسته
salam shoma esfeahnia khyli kareton doroste edarat onja ro ham mipichonin :biggrin:
آخی...
الهی من قربون بقیه شهرا برم که انقدر سالم و بی شیله پیله هستند:D
راستش شهرداری یه حساب سر انگشتی بکنیم روزی خدا تومن کاسبه:surprised:

آخرین ویرایش:

Javid64

عضو جدید
لطفا اگر حرفی در ارتباط با موضوع تاپیک ندارید سکوت بفرمایید و یا در تاپیک جداگانه مطرح بفرمایید...
درضمن محض اطلاعتون کارفرمایی که تونسته این کار رو بکنه اصفهانی نیست ...

aryaei

عضو جدید
اجرا

اجرا

سلام اقا جاوید خشن من حدودا 2 ماه پیش اجرا دیوار کشی داشتم البته ارتفاع اون 4 متر بود مجبور شدم محکم کاری کنم و بیشتر هزینه کنم اما......
ابتدا باید به خاک سفت برسی معمولا دیوار دور باغ رو 20 می چینن که پی اون رو باید از هر طرف 10 سانت بیشتر بکنی که حدودا 45 سانت خوبه بعد توصیه می کنم یه لایه مگر 5 سانتی بریزی بعد ارتفاع 60 سانت پی رو می تونی لایه لایه بتن بریزی یعنی از قلوه سنگ های بزرگتر استفاده کنی که هم محکم تر و هم اقتصادی تر باشه بعد لایه لایه روی قلوه سنگ ها بتن میریزی
مرحله بعد ترازاولیه روی پی برای دیوا چینی خیلی مهمه بسته به نوع باد گیری منطقه فاصله جرزها رو مشخص میکنی معمولا 4 متر به 4 متر مناسبه(3 متر محکم کاریه) بغیه موارد دیوار کشی هم که خودت استادی خط درز ملات توی یک خط نباشه و...........................
اما اگر ارتفاع دیوارت از 3.5 متر بیشتر باید از اتصال ستون بصورت قوطی استفاده کنی
یعنی تو فاصله جرز ها از هم صفحه پلیت کار بزاری و بعد قوطی سر پا کنی و عین سازه بنایی قوطی رو توسط میلگرد 8 یا 10 به دیوار چینی کلاف کنی و سیمانکاری مرحله اخره
ضمنا یه مطلبی که هنوز بین علما اختلافه که قوطی رو سبکتر و کم گوشتر بگیری و بعد تو قوطی
خالی رو با بتن پر کنی که ظاهرا اقتصادی تره من یه سری عکس از اجرای دیوار چینی باغ گرفتم اگر می خوای emaileto بده برات سند کنم;)

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام اقا جاوید خشن من حدودا 2 ماه پیش اجرا دیوار کشی داشتم البته ارتفاع اون 4 متر بود مجبور شدم محکم کاری کنم و بیشتر هزینه کنم اما......
ابتدا باید به خاک سفت برسی معمولا دیوار دور باغ رو 20 می چینن که پی اون رو باید از هر طرف 10 سانت بیشتر بکنی که حدودا 45 سانت خوبه بعد توصیه می کنم یه لایه مگر 5 سانتی بریزی بعد ارتفاع 60 سانت پی رو می تونی لایه لایه بتن بریزی یعنی از قلوه سنگ های بزرگتر استفاده کنی که هم محکم تر و هم اقتصادی تر باشه بعد لایه لایه روی قلوه سنگ ها بتن میریزی
مرحله بعد ترازاولیه روی پی برای دیوا چینی خیلی مهمه بسته به نوع باد گیری منطقه فاصله جرزها رو مشخص میکنی معمولا 4 متر به 4 متر مناسبه(3 متر محکم کاریه) بغیه موارد دیوار کشی هم که خودت استادی خط درز ملات توی یک خط نباشه و...........................
اما اگر ارتفاع دیوارت از 3.5 متر بیشتر باید از اتصال ستون بصورت قوطی استفاده کنی
یعنی تو فاصله جرز ها از هم صفحه پلیت کار بزاری و بعد قوطی سر پا کنی و عین سازه بنایی قوطی رو توسط میلگرد 8 یا 10 به دیوار چینی کلاف کنی و سیمانکاری مرحله اخره
ضمنا یه مطلبی که هنوز بین علما اختلافه که قوطی رو سبکتر و کم گوشتر بگیری و بعد تو قوطی
خالی رو با بتن پر کنی که ظاهرا اقتصادی تره من یه سری عکس از اجرای دیوار چینی باغ گرفتم اگر می خوای emaileto بده برات سند کنم;)
مرسی
آقا همینجا عکساشو بذار بی زحمت
مام استفاده کنیم:gol:

Javid64

عضو جدید
سلام
واقعا ممنونم که وقت گذاشتید و توضیح دادید...

راستش من بیشتر در زمینه ی سازه بتنی کار کردم و محوطه سازی... حالا این باغ دستم اومده که از ب ی بسم الله نقشه کشیش تا تحویل نهایی باغ و ویلاهاش با خودمه... تنها چیز جدید این کار واسم همین دیوار کشیه که با بلوک بتنی هم ظاهرا باید انجام بدم...
حالا چند سوال از خدمتتون داشتم و ممنون میشم لطف بفرمایید پاسخ بدید...

اول اینکه آیا شناژی که واسش درست میکنم احتیاج به میلگرد نداره و همون سنگ های بزرگ کافیشه؟ میترسم با توجه به ارتفاع 4.5 متری دیوارها که خواسته ی کارفرما هست، وزن دیوار بره بالا و نشست کنه...

دوم اینکه داخل این بلوک ها خاک سرخه باید بریزم یا همون خاک معمولی کفایت میکنه؟

سوم اینکه شما از قوطی چند استفاده بردید و آیا در مهاربندی کلاف های افقیتون، کلاف افقی رو به دو ستون اتصال دادید یا فقط طول معینی از کلاف افقی را در دوطرف ستون کار کردید؟ و اگر اینطوره به چه میزان...؟

چهارم اینکه بنظرتون نیازی به ایزوگام شناژ نیست؟ من فکر کنم برای این باغی که دارم طراحی میکنم باشه چون کنار دیوارها باغچه هست و طبعا آب و آبریزی زیاد...

پنجم اینکه با توجه به مورد چهار، استفاده از گل و شفته بجای بتن مگر بهتر نیست آیا؟

ششم اینکه میشه از طریقه ی صحیح کار کردن جرزهای دیوار چند تا عکس لطف بفرمایید اینجا بگذارید؟
من راستش اینقدر سرم شلوغه که اصلا نمیرسم نمونه کار در حال اجرای دیوار باغ رو از نزدیک برم ببینم و اصلا اطمینان هم ندارم که آیا دارن صحیح انجام میدن یا نه...

باز هم سپاس.