[تایپیک تغییر رشته از سایر رشته به مهندسی عمران] (و گرایشات مربوط به آن)

• 2

رای: 0 0.0%
  • 2

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
  • نظرسنجی بسته .

mohamad-z

عضو جدید
من امسال ميخوام تازه كنكور امتحان بدهم رشته معماري . توي اين مجموعه همه مهندسي است . اگه لطف كنيد . راجب كنكور نا پيوسته بنده را راهنمايي كنيد

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
منم پارسال امتحان دادم البته رشته عمران و قبول شدم
شرمنده از منابع معماري اطلاعي ندارم ولي اينو ميدونم كه كنكور كارداني به كارشناسي خيلي راحته.مطمئنا اگه منابعتو پيدا كني و بخوني حتما قبول ميشي حتي اگه از همين الان استارت بزني
موفق باشي;)

melodi753

عضو جدید
سلام من امسال ازاد كارشناسي ناپيوسته ازاد قبول شدم كتابهاي هنرستان و جزوه هاي پارسه رو خوندم اگر تو درس خاصي خواستي ببيني چي بايد بخوني حتما بپرس انشا الله كه قبول ميشي راستي كجايي هستي

nafiseh-m

عضو جدید
راهنمايي

راهنمايي

سلام .لطفا راهنمايي كنيد ليسانس مكانيك براي ارشد عمران بخونه سخته ؟ ارزش داره يانه؟

The Lunatic

عضو جدید
سلام .لطفا راهنمايي كنيد ليسانس مكانيك براي ارشد عمران بخونه سخته ؟ ارزش داره يانه؟
فک نمیکنم زیاد سخت باشه
ارشد عمران شامل دروس تحلیل سازه ها, مکانیک خاک, سیالات و مقاومت میشه که شما فقط باید تحلیل و مکانیک خاکو بخونید

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از لیسانس معماری به فوق عمران

از لیسانس معماری به فوق عمران

سلام به همه لطفا کمکم کنید
اگر کسی لیسانس معماری داشته باشه میتونه فوق عمران شرکت کنه؟ اصلا امکان موفقیت داره؟
بهتره چه گرایشی را انتخاب کنه ؟:w30::w27:

فرشید_civil

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه لطفا کمکم کنید
اگر کسی لیسانس معماری داشته باشه میتونه فوق عمران شرکت کنه؟ اصلا امکان موفقیت داره؟
بهتره چه گرایشی را انتخاب کنه ؟:w30::w27:

سلام
شدنش که میشه. ولی معمولا دخترا تمایل کمتری به ورود به عرصه عمران دارن (با توجه به سختی شرایط کار).
البته منظورتون از موفقیت چیه؟
معمولا برای تحصیل در خارج از کشور الان گرایش زیست تو بورسه ، هیچ گرایشی هم مثله راه توش پول نست، بحثه سازه هم که جداست (معمولا بچه های این گرایش بیکار نمیمونن)

BeyondY

عضو جدید
خوب حالا دلیل اینکار چیه؟؟؟ چرا از معماری میخوای بری عمران؟؟!!اگه دروس رشته عمران برات جذاب تره، گرایشی از معماری رو در فوق انتخاب کن که به عمران نزدیکتره ... راستی بسیاری از لیسانسیه های عمران در فوق، رشته طراحی شهری و یا برنامه ریزیِ شهری انتخاب میکنن(بیشتر برنامه ریزی) بچه های معماری هم همینطور... تازه قبولیش برای بچه های معماری راحت تره...میتونی روی این موضوع هم فکر کنی..

موفق و موید باشی...

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست خوبم راستش هدفم بیشتر اینه که خودم بتونم پروژه ای که دستم میاد را از لحاظ زیبایی شناسی و بحث سازه و محاسبات پیش ببرم

Javid64

عضو جدید
دوست خوبم راستش هدفم بیشتر اینه که خودم بتونم پروژه ای که دستم میاد را از لحاظ زیبایی شناسی و بحث سازه و محاسبات پیش ببرم

با مستقیم رفتن به ارشد عمران به هدفی که انتظار دارید نمیرسید
پیشنهاد میکنم کتاب های تحلیل سازه ها و فولاد 1 و 2 و بتن 1 و 2 و همچنین بارگذاری رو خودتون مطالعه بفرمایید بعدش هم تشریف ببرید یک موسسه ی خوب و نرم افزار محاسبه ی سازه مثلا etabs یا ... رو یاد بگیرید.

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب حالا دلیل اینکار چیه؟؟؟ چرا از معماری میخوای بری عمران؟؟!!اگه دروس رشته عمران برات جذاب تره، گرایشی از معماری رو در فوق انتخاب کن که به عمران نزدیکتره ... راستی بسیاری از لیسانسیه های عمران در فوق، رشته طراحی شهری و یا برنامه ریزیِ شهری انتخاب میکنن(بیشتر برنامه ریزی) بچه های معماری هم همینطور... تازه قبولیش برای بچه های معماری راحت تره...میتونی روی این موضوع هم فکر کنی..

موفق و موید باشی...

سلام
ميشه در مورد اين گرايشايي كه گفتيد بيشتر توضيح بديد ؟ كدوم دانشگاها دارن و آيا
اسكيس دارن ؟
كدوم گرايشاي معماري اسكيس نداره و بيشتر بحث سازه اي داره؟
ممنونم

انیسا

عضو جدید
تا اخر شهریور

تا اخر شهریور

سلام دوستان
.زتون راهنمایی میخواستم من دانشجوی مهندسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه پیام نور تبریز هستم امسا دوباره کنکور دادم کاردانی عمران دانشگاه تبریز که محل تحصیلش تو مرنده قبول شدم (مرند یکی از شهرستانهای استان اذر بایجان شرقیه که با تبریز 3ساعت قاصله داره)
حالا من موندم چیکار کنم من عمرانو دوس دارم مخصوصا کهدانشگا تبریزه که جزء 10 دانشگاهبرتره کشوره ولی چون محل تحصیلش تبریز نیس و کنکر کاردانی به کارشناسیم سخترین کنکوره وهم اینکه رشته ی مردونه ایه ازطرفی مهندسی نرم افزارم دوس دارم فک میکنم اینده ی شغلیشم بهتر از عمران باشه ولی دانشگاهشو کهپیام نوره دوس ندارم
خواهش میکنم راهنماییم کنین وقت کمی دارم :cry::(:confused:

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
والا به نظر من عمران کاملا مردونس اصلا نری بهتره .
شما دختری وقت زیاد داری ( سربازی که نمیخوای بری ) به نظر من یه سال دیگه بخون تا هر جایی و هر رشته ای که میخوای قبول شی و حالشو ببری ... در کل فک کنم اینجوری عمرت کمتر تلف میشه

آخرین ویرایش:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
.زتون راهنمایی میخواستم من دانشجوی مهندسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه پیام نور تبریز هستم امسا دوباره کنکور دادم کاردانی عمران دانشگاه تبریز که محل تحصیلش تو مرنده قبول شدم (مرند یکی از شهرستانهای استان اذر بایجان شرقیه که با تبریز 3ساعت قاصله داره)
حالا من موندم چیکار کنم من عمرانو دوس دارم مخصوصا کهدانشگا تبریزه که جزء 10 دانشگاهبرتره کشوره ولی چون محل تحصیلش تبریز نیس و کنکر کاردانی به کارشناسیم سخترین کنکوره وهم اینکه رشته ی مردونه ایه ازطرفی مهندسی نرم افزارم دوس دارم فک میکنم اینده ی شغلیشم بهتر از عمران باشه ولی دانشگاهشو کهپیام نوره دوس ندارم
خواهش میکنم راهنماییم کنین وقت کمی دارم :cry::(:confused:
سلام
كاش ميگفتي ترم چنده كامپيوتري
ولي خوب عمرانه تبريز خيلي خوبه
نميتونم بهت بگم بري يا نري چون بايد با شرايط خودت بسنجي
من اگه بودم ميرفتم عمران تبريز چون كارداني به كارشناسي خيلي راحت تر از كنكور سراسريه و همون تبريزم كارشناسي ناپيوسته داره
هيف نري ولي بازم با خودت;)

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر منم ارزششو داره
ولی باید ببینی علاقه ات به کدوم بیشتره.
به هر رشته ای که علاقه داشته باشی میتونی توش پیشرفت کنی.

ramin1400y

عضو جدید
????تو رو خدا كمك كنيد??????

????تو رو خدا كمك كنيد??????

سلام

من ليسانس مكانيك دارم
مي خواستم بدونم اگر فوق ليسانس عمران در چه گرايشي داشته باشم براي كارهاي ساخت و ساز شهري بهتره؟سازه؟يا مدير يت پرو‌ژه؟.....
آيا مي تونم با مدرك فوق ليسانس عمران دفتر مهندسي بزنم؟طراحي يا اجراي ساختمان؟
تو رو خدا كمك كنيد ramin1400y@yahoo.com

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من مهندسی سازه بهتره :) الان با کارشناسی دفتر مهندسی میزنن اونوقت با کارشناسی ارشد نشه!!!:surprised:

آخرین ویرایش:

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام

من ليسانس مكانيك دارم
مي خواستم بدونم اگر فوق ليسانس عمران در چه گرايشي داشته باشم براي كارهاي ساخت و ساز شهري بهتره؟سازه؟يا مدير يت پرو‌ژه؟.....
سلام مهندس منم شرایط مثل شما رو دارم
به نظر من مهندسی سازه و مهندسی مدیریت ساخت خیلی میتونه با هدفی که شما داری سازگاری داشته باشه
موفق باشی ;)

ramin1400y

عضو جدید
:D
سلام مهندس منم شرایط مثل شما رو دارم
به نظر من مهندسی سازه و مهندسی مدیریت ساخت خیلی میتونه با هدفی که شما داری سازگاری داشته باشه
موفق باشی ;)

:gol:
سلام مهندس
ممنونم از اينكه راهنمايي كردين
اما ممكنه بيشتر توضيح بدين
در مورد هر دو سؤالم:D

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروانه اشتغال به کار

پروانه اشتغال به کار

سلام

من ليسانس مكانيك دارم

ببینید دوست عزیز، شما فقط کافیه که برای کار مورد نظرتون یک مدرک عمرانی داشته باشید، حتی فوق دیپلم عمران هم این رو کفایت می کنه.
شما بعد از مدرک گرفتن بایستی به انتظار اخذ پروانه کار مهندسیتون باشید تا به طور رسمی و قانونی اجازه پیدا بکنید که وارد کار ساخت و ساز بشید.
تنها تفاوت مدارک و مدارج مختلف در اینه که بعد از اتمام تحصیل و اخذ مدرکتون:
با مدرک فوق دیپلم باید 5 سال صبر کنید
با مدرک کارشناسی باید 3 سال صبر کنید
با مدرک کارشناسی ارشد باید 1 سال صبر کنید
با مدرک دکترا هم بلافاصله می تونید پروانه کار بگیرید و وارد عرصه فعالیت دلخواهتون بشید.

شما بعد از این زمان هایی که عرض کردم بایستی در آزمونی که سازمان نظام مهندسی ساختمان برگذار می کنه شرکت کرده و حد نصاب لازم رو کسب کنید، همین.
اونم برای بچه های عمرانی در دو زمینه زیر برگذار می شه:
1- طراحی و محاسبه
2- نظارت

پس لازم نیست حتما بعد از چند سال درس خوندن حتما ارشد عمران بخونید و خودتون رو به درد سر بندازید.
ارشد عمران خوندن برای شما که دوره کارشناسیش رو طی نکردید سخت خواهد بود.

بهتون پیشنهاد می کنم یه مقدار منطقی تر فکر کنید، مهندسی عمران همچین آش دهنسوزی نیست که بخواین بخاطرش خودتون رو آزار بدین.
شما به طرق دیگه ای هم می تونید وارد کار مورد نظرتون بشید.
مثلا با سرمایه گذاری، یا مشارکت حقوقی با قرار دادن مدرک در یکی از دفاتر فنی و مهندسی، که البته شرایطش رو باید برید از سازمان نظام مهندسی ساختمان بپرسید.

چنانچه مشتاق باشید می تونم اطلاعات بیشتری در اختیارتون بذارم.

یه سری هم به تاپیک ناظرین سازه، مهندسین محاسب در همین تالار عمران بزنید.

هر سوالی داشته باشید در خدمتم.:gol:

ramin1400y

عضو جدید
civil

civil

ببینید دوست عزیز، شما فقط کافیه که برای کار مورد نظرتون یک مدرک عمرانی داشته باشید، حتی فوق دیپلم عمران هم این رو کفایت می کنه.
شما بعد از مدرک گرفتن بایستی به انتظار اخذ پروانه کار مهندسیتون باشید تا به طور رسمی و قانونی اجازه پیدا بکنید که وارد کار ساخت و ساز بشید.
تنها تفاوت مدارک و مدارج مختلف در اینه که بعد از اتمام تحصیل و اخذ مدرکتون:
با مدرک فوق دیپلم باید 5 سال صبر کنید
با مدرک کارشناسی باید 3 سال صبر کنید
با مدرک کارشناسی ارشد باید 1 سال صبر کنید
با مدرک دکترا هم بلافاصله می تونید پروانه کار بگیرید و وارد عرصه فعالیت دلخواهتون بشید.

شما بعد از این زمان هایی که عرض کردم بایستی در آزمونی که سازمان نظام مهندسی ساختمان برگذار می کنه شرکت کرده و حد نصاب لازم رو کسب کنید، همین.
اونم برای بچه های عمرانی در دو زمینه زیر برگذار می شه:
1- طراحی و محاسبه
2- نظارت

پس لازم نیست حتما بعد از چند سال درس خوندن حتما ارشد عمران بخونید و خودتون رو به درد سر بندازید.
ارشد عمران خوندن برای شما که دوره کارشناسیش رو طی نکردید سخت خواهد بود.

بهتون پیشنهاد می کنم یه مقدار منطقی تر فکر کنید، مهندسی عمران همچین آش دهنسوزی نیست که بخواین بخاطرش خودتون رو آزار بدین.
شما به طرق دیگه ای هم می تونید وارد کار مورد نظرتون بشید.
مثلا با سرمایه گذاری، یا مشارکت حقوقی با قرار دادن مدرک در یکی از دفاتر فنی و مهندسی، که البته شرایطش رو باید برید از سازمان نظام مهندسی ساختمان بپرسید.

چنانچه مشتاق باشید می تونم اطلاعات بیشتری در اختیارتون بذارم.

یه سری هم به تاپیک ناظرین سازه، مهندسین محاسب در همین تالار عمران بزنید.

هر سوالی داشته باشید در خدمتم.:gol:

سلام مهندس
:Dممنونم در مورد توضيحاتتون:gol:
لطفاً اطلاعات تكميليتونو در اختيار من و ساير دوستان قرار بدين

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس
:Dممنونم در مورد توضيحاتتون:gol:
لطفاً اطلاعات تكميليتونو در اختيار من و ساير دوستان قرار بدين

چشم، در اولین فرصت
اصلا سعی می کنم یه تاپیک بزنم و تو اون تمام امور مربوط به بعد از فراغت از تحصیل و کار و پروانه اشتغال و نظام مهندسی و غیره رو توضیح بدم تا بچه ها استفاده کنن.:gol:

omrani64

عضو جدید
سلام
منابع درس ریاضیات عالی مهندسی(رشتم عمران سازه) می خواسم کسی می دونه؟

hsharghi

عضو جدید
سلام
از اینکه میبنم یه معماری به عمران علاقه داره خیلی خوشحالم من الان مشغول تحصیل فوق سازه عمرانم و تا الان شاید حدود 20 تا پایان نامه معماری برای دانشجویان عزیز بستم! یعنی میشه گفت شرایط عکس شما رو دارم و واقعا از اینکه یه مهندس عمرانم و دید معماری خیلی خوبی دارم تو کارم خیلی لذت میبرم. و خیلی فوایدی داره که اگه دوست داشتی بعدا راجع بهشون باهم صحبت میکنیم.

به هر حال مطمئن باش که خیلی کار خوبی هست ولی خیلی مشکله. به نظر من عکس این مطلب خیلی آسونتره . با درسای استاتیک و مقاومت که تا حدی آشنایی داری ولی شاید بهتر باشه که قبل از تصمیم گیری یه نگاهی به دروس تحلیل 1 و2 ، فولاد ، بتن و سایر دروس اختصاصی بندازی/

بازم اگه کمکی خواست بگو....
;)

arazlove

عضو جدید

با سلام خدمت همه دوستان
من کاردانی نرم افزار کامپیوتر خوندم ولی بنا به دلایلی می خوام تغییر رشته بدم. می خواستم ببینم رشته نقشه برداری از لحاظ پیدا کردن کار و درآمد چطور هست؟
من دیپلم ریاضی دارم. می تونم نقشه برداری بخونم؟

بالا