بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
این شیت معماری سنتی هست که زیاد جالب نشده بنظر خودم میشد بهتر هم بشه .

سلام به نظر من که کاراتون عالی شدن فقط یه کمی ایراد دارن که اونم با دست قوی شما قابله جبرانه . . . موفق باشین

M@ximus

عضو جدید
سلام به همه
من خیلی به ماکت سازی علاقه مندم و از اونجاییکه در رشته معماری تحصیل نکردم قصد دارم بدونم برای پیگیری علاقه مندیم نیاز به تحصیلات آکادمیک هست و یا اینکه موسسه و آموزشگاهی هست که بتونم به هدفم برسم ؟
ممنون میشم از راهنماییتون

mahsa 123

عضو جدید
عزیزم کارت خیلی خوبه فقط دوتا ایراد نمیشه گفت باید فنی تر انجامش بدی اول اینکه برای اب فقط افقی کار کردن کافی نیست چون ترکیبه ابرنگ و ماژیکه میتونه با پهنای ماژیک روی همون ابو به صورته عمود بکشی پایین تا طبیعی تر بشه و دوم اینکه مرز بین درخت ها و بنات یه مقدار مصنوعی شده باید روی محو کردنها و ایجاد تیرگی تو کارت دقته بیشتری داشته باشی...ولی در کل عالیه;)

مرسی عزیزم.خیلی لطف کردی

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
ماه رمضونه محض رضای خدا یکی جواب بده

برای ماکت اولا باید طرحت آماده باشهف یعنی بدونی میخوای چی رو بسازی. بعدش باید با لوازش آشنایی داشته باشی که با خرید کتاب و مطالعه میتونی اطلاعاتی رو در این زمینه داشته باشی. مهم‌ترین قسمتش هم تجربست یا تا ماکت‌های مختلف رو نسازی و از متریالهای مختلف کنار هم استفاده نکنی نمیتونی یه ماکت ساز حرفه‌ای بشی.

ali0112

عضو جدید
s

s

سلام من علي از مغان عاشق اسكيسم تو دانشگاه خودمونم اول شدم اگه مسابقهاي چيزي باشه به من هم خبر بدين ممنون

takmemar

عضو جدید
سلام به همه
من میخوام کارمو بدم برش لیزری، میخواستم راهنماییم کنین که قطعه هاشو چجوری و با چه دقتی باید تو کد بکشم؟ به چه چیزایی باید توجه کنم که کارم بهتر بشه؟

mayor2

کاربر فعال
سلام دوستان میخواستم راهنمایی ام کنید
من یک ماکت حجمی دارم درست می کنم حدود مقیاس 1/1400. توی این ماکت یک مسجد دارم که اون را با فلکسی کار کردم برای گنبدش هم توی یک قالب نیم کره ای که درست کرده بوده گچ ریختم. حالا می خواستم با چه جور چسبی باید گنبد گچی رو به فلکسی چسبوند؟ چسب قطره ای؟ چسب چوب؟ کلروفورم؟ چسب چوب؟ ................

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

roya et

عضو جدید
سلام
چنانچه تمرینات قبلی رو کامل انجام دادید و احساس می کنید که مشکل خاصی در تمرینات قبلی ندارید می توید این تمرین رو انجام بدید.
ترسیم درخت
. درخت در 5 مرحله و به ساده ترین شکل ترسیم می شه :

http://archi1.persiangig.com/image/amoozesh skis/1218100242.jpg
(درصورت لود نشدن تصویر اینجا کلیک کنید)

قبل از شروع این مراحل به نوع خطوط لرزان که این درخت رو ساخته توجه کنید .
مرحله 1- : شکل یک قلب ساده رو می کشید .
مرحله 2- یک خط به شکلی که حدود 3/1 این قلب رو شامل بشه به موازات خطوط کناری و به شکلی که به راس این شکل برسه ترسیم می کنید
مرحله 3 - برای زیباتر شدن کار یک توده کوچیک به شکل یک حفره کنار این خط ترسیم کنید
مرحله 4 - گذاشتن تنه درخت به شکل دو تا عدد 7 داخل هم
مرحله 5 - ترسیم زمین .​

یک نمونه دیگه از درخت با همین مراحل :​

http://archi1.persiangig.com/image/amoozesh skis/1218035621.jpg
(در صورت لود نشدن تصویر اینجا کلیک کنید)

این دو نمونه از روشهای ترسیم درخت بود. اما نحوه تمرین :
25 نوع درخت مختلف رو می بایست با ایده و نظر خودتون و یا دیدن نمونه ها ترسیم کنید .

درخت در اسکیس می تونه بجز زیبایی ، نقش تعیین کننده در اقلیم ، بادهای مزاحم ، تعدیل نور ، تعیین مسیر هدایت بازدید کننده ، خواص خاص مثل دارویی بودن ، بادشکن بودن و ... و همینطور بومی بودن یک منطقه رو نشون بده .
منتظرم تا تمریناتتون رو در تاپیک کرکسیون اسکیس ببینم.
واقعا ممنون.روندی که برای آموزش پیش می بری،خیلی خوبه.باعث میشه تو طراحی سر درگمی ایجاد نشه.می خوام تو دفترم اسکیس درس بدم.دمبال یه روند برای پیش بردن کلاس می گشتم.:)

rahimrahimi2009

عضو جدید
دیده نمی شن وگرنه نظر می دادم.
archi عزيز كاملا موافقم ، چرا اينجا هيچكس كار هاشو نشون نمي ده دليلش چيه ما همه اينجا دانشجو هستيم و قرار نيست كه كارهامون خيلي فوق العاده باشه، داريم ياد ميگيريم ...
در هر حال من نمي دونم چرا ولي من با اينكه ممكنه كارم خيلي خوب نباشه ولي اين كار رو مي كنم تا شايد بقيه هم كاراشون رو بگذارن

اين كار مربوط به 2 سال پيش درس بيان 2 ، موضوع فولي در پارك جمشيديه
راندو ماركر ، اكولين ، پاستل
نظراتتون هم در موردش بگين بي روي درواسي ;)

1

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/933146ebab274d3ac.jpg

2

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/933146ebab275c0ff.jpg
3

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/933146ebab27386b2.jpg

rahimrahimi2009

عضو جدید
[

=آلوین;48111]

در کار سمت راست شاخه ها خوب کار نشده .و دلیل ان عدم استفاده از قلمو ریگر بوده تکنیکش هم خیس در خیس است که باید خشک در خیس باشد. ولی در کار سمت چپ شاخه هامناسب تراند چون بعد دارد ولی برگ ها زیاد خوب کار نشده.چمنزارهای پشت درخت هم باید روشنتر باشد تا مسافت را بهتر نشان دهد.[/QUOTE]

میشه راجع به تکنیک خیس در خیس و خشک در خیس توضیح بدین؟ممنون می شم.

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز

این عکس ها واقعا ایده س؟:que:

یا کپی؟:que:

یکی بیاد بگه ایده چیه

لطفا از گوگل سرچ نکنین

ناراحت هم نشین شاید هم من اشتباه میکنم

ولی اینا ایده نیس

با نگاه به اینها ادم فقط کپی به ذهنش میرسه

ایده و کانسپت حتما جسم نیست حتما یه چیزی نیس که باید لمسش کرد

یه آهنگ - یه بیت شعر - ترس - لذت - غم - یه درخت - یه لنگه کفش - مگس و...

این عکس ها شاد قشنگ باشن ولی باید بگید از چی ایده گرفته شدن

بازم میگم ناراحت نشین اینایی که گفتم فقط به خاطر تغییر دیدگاه به ایده بود

کانسپت پردازی رو یاد بگیریم:gol:

ببین دوست عزیز دیگه بعد از 7 ترم نیازی به سرچ تو گوگل نیس
اگر این عکسا اینجا گذاشته شده واسه اینه که از نمونه های خارجی الهام بگیریم و با تکنیک های روز آشنا بشیم دیگه این به طرف مقابل بستگی داره که بیخواد صرفا کپی کنه یا اینکه از خلاقیت و هوشش استفاده کنه
اگر شما تاریخ معماری و مطالعه کرده باشین متوجه میشین که در دوره های مختلف از حرکتهای ناب و کارآمد ایده گرفته شده برای مثال 4ایوانی اولین بار در مسجد جامع اصفهان اتفاق افتاد بعدها این الگو در بیشتر مساجد استفاده شد
کانسپت پردازی هم روند خاص خودشو داره و ربطی به موضوع بحث ما نداره
اتفاقا من خوشحالم میشم امثال شمارو از اشتباه در بیارم
امیدوارم قانع شده باشید

claccik39

عضو جدید
رویا ولا من که استادمون به اندازه ی کافی بهمون تمرن درخت داد میدونی گفته بود 100 تا یا اگه اشتباه نکنم 300 تا درخت بکشین تازه اگه درختارو تایید نمیکرد بازم باید میکشیدیمش همون درخت پایینی دقیقا همون که گذاشتی رو روز درخت کاری شده بود اصلا واسه خودش

zahraa.m

عضو جدید
ایده واسه ایستگاه راه آهن و مجتمع بین راهی می خوام لطفا....................؟؟

atefehkhanom

عضو جدید
سلام بچه ها
من چندصفحه خوندم کلی چیز یاد گرفتم
حالا میخوام یه ماکت درست کنم اما نمیدونم جاده با چه متریال کارکنم؟یه رودخونه دارم که میخوام اب داخلش نشون بدم اما نمیدونم چطوری؟همچنین پلی که از روی رودخانه رد میشه؟میشه کمک کنیند

elnaz...

عضو جدید
سلام به همه ، این اولین پست من در iran-eng است..برای درس مقدمات 1 ، ما 4 نفری این پله رو انتخاب کردیم که درست کنیم اما در مورد متریالش زیاد مطمئن نیستم، به نظر شما چه ماده ای می تونه بهتر حالت سنگ رو به خودش بگیره؟ مشاهده پیوست 170588 ممنون میشم کمک کنید :):smile:
نمیدونم والا. بر چسب مصالح زیاده .
باید بری ببینی چی بکارت میاد.

♥ Elena ♥

عضو جدید
سلام بچه ها استاد کارگاه مصالح ما گفته هفته بعد یعنی شنبه باید بریم گل بازی

یه قاب 20 در 20 گفت بیارید و طرح کاشی و قلم کاشی ، من قابو جور کردم - نمیدونم دقیقا چی تو کلشه قراره گل رو بریزیم تو قاب و روش با قلم طراحی کنیم؟ توضیح دیگه نداد همش واگذار میکنه به خودمون

اما نمیدونم گل از کجا گیر بیارم باید خاک بخرم یا برم باغچه خونمو خاک بکنم ببرم دانشگاه؟

برا یه قلم باید بلند شم برم انقلاب یا لوازم تحریریا دارن؟

طرح کاشی از کجا گیر بیارم خوبشو تو نت سرچ میکنم کاشی حموم میاره :((((((((( خدایا

وضعیت
موضوع بسته شده است.