### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام ببخشید مزاحمتون میشم من معماری میخونم واسه طرحم میخوام فونتمو انگلیسی بنویسم میخوام ببینم انگلیسی(دهکده تفریحی تحقیقاتی کویرگردی) چیه ؟؟:eek:ممنون

hossein1320

عضو جدید
مشاوره در مورد زبان کنکور

مشاوره در مورد زبان کنکور

اول سلام
بعد این که منظور من همون زبان کنکور بود نه کنکور زبان
اگه از کنکور امسال خبر داشته باشید می دونین که زبانش سخت بوده به جای یه دونه دوتا ریدینگ داده بودن و کلمات سخت به نظر شما باید چکار کرد ؟
اصلا چطور میشه با وقت کم دوتا ریدینگ جواب داد ؟

zbzbj

عضو جدید
سلام دوست من ، در مورد جواب دادن به ردینگهای زبان یک نکته رو همیشه یادت باشه اونم اینکه قرار نیست بتونی کل کلمات رو معنی کنی و خصوصیت ردینگ هم همینه که از کلمات اطرافش متوجه برخی از معناها بشی چون همیشه کلماتی هستند که ما معنیشون رو نمی دونیم و یا فراموششون کردیم پس باید سعی کنیم از ترفند یافت معنی از طریق دیگر کلمات استفاده کنیم با کمی تمرین در این زمینه خودت متوجه میشی که کار چندان سختی نیست. یعنی سعی کن بدون استفاده از دیکشنری متن ها رو خودت معنی کنی و مفهومشون رو بفهمی امیدوارم موفق باشی .

AM_mech

عضو جدید
کمک...

کمک...

سلام
من دنبال یه موسسه زبان معتبر تو تهران(حوالی شرق و شمال شرق پاسداران رسالت یا میرداماد ...) میگردم می تونین جایی رو به من معرفی کنین؟
ممنون:gol:

AM_mech

عضو جدید
منون دوست من
من یه شماره از این داشتم(22207029)اما جواب نمیدن شما نمیدونین عوض شده یا نه؟یا شماره جدید ندارین؟

efl-ataei

عضو جدید
من 4 سال زبان خوندم مدرکمم گرفتم
speaking ام بد نیست اما listening ام زیاد خوب نیس یعنی فیلمای اصلی رو که میبینم متوجه نمیشم (میشما خیلی کم)

میشه راهنماییم کنید:crying2:

hey
listening is not really a big of a deal to worry about. it's one skill that requires time and effort to work as well as you expect.
there are several ways to improve it.

but first of all, try not be obsessed with it coz it needs patience, alright?

one thing that would work is to listen to music and singing along with it using the lyric. as Lord Hellish had already mentioned.
but that won't help your Listening comprehension. instead you can use books like "tactics for listening" series which involve different senses at the same time to boost learning.

and I also strongly recommend that you surround yourself with English, Films in English, Music in English, TV in English and you'll get the result if you are patient.

I repeat, improving listening skills take time, so be patient.

zeost

عضو جدید
زبان رو از کجا شروع کنم؟؟؟

زبان رو از کجا شروع کنم؟؟؟

سلام :w19:
من دانشجویه رشته IT هستم . باید زبانم بهتر از اینی باشه که الان هست. به خاطر برنامه درسی که دارم وقت رفتن به کلاس زبان رو هم ندارم...:thumbsup:
باید وقتی یک متن انگلیسی رو بینم اون رو سریع ترجمه کنم یا حداقل مفهومش رو درک کنم.
باید از کجا شروع کنم؟ لطفا کمکم کنید...:w06:

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام :w19:
من دانشجویه رشته IT هستم . باید زبانم بهتر از اینی باشه که الان هست. به خاطر برنامه درسی که دارم وقت رفتن به کلاس زبان رو هم ندارم...:thumbsup:
باید وقتی یک متن انگلیسی رو بینم اون رو سریع ترجمه کنم یا حداقل مفهومش رو درک کنم.
باید از کجا شروع کنم؟ لطفا کمکم کنید...:w06:

اولا که تنها یه باید وجود داره اینکه آدم (بعد از 120 سال) بمیره :biggrin:

نمیدونم سطح زبان شما چقدره، ولی خوب اگه مشکل فهمیدن یه متن رو دارید، باید با کتابهای عمومی درک مطلب شروع کنید بعد متون آکادمیک عمومی درک مطلب، بعدش وارد اون مباحثی که میخواید.

از کجا هم آکسفورد فکر کنم یه سری 4 کتابه برا همین کار داره
بعدش که تموم شد، تافل IBT خیلی خوبه

Modernist

عضو جدید
سلام ببخشید مزاحمتون میشم من معماری میخونم واسه طرحم میخوام فونتمو انگلیسی بنویسم میخوام ببینم انگلیسی(دهکده تفریحی تحقیقاتی کویرگردی) چیه ؟؟:eek:ممنون

نزديكترين ترجمه اي كه ميتونستم انجام بدم
واژه مناسبي براي كوير گردي پيدا نكردم جاش wandering in the desert رو گذاشتم
recreational and research wanderering in the desert village

zeost

عضو جدید
اولا که تنها یه باید وجود داره اینکه آدم (بعد از 120 سال) بمیره :biggrin:

نمیدونم سطح زبان شما چقدره، ولی خوب اگه مشکل فهمیدن یه متن رو دارید، باید با کتابهای عمومی درک مطلب شروع کنید بعد متون آکادمیک عمومی درک مطلب، بعدش وارد اون مباحثی که میخواید.

از کجا هم آکسفورد فکر کنم یه سری 4 کتابه برا همین کار داره
بعدش که تموم شد، تافل IBT خیلی خوبه
مرسی که جواب دادین...:thumbsup:
اما میشه دقیقا بگین برای شروع چه کتابی رو باید بخونم؟ منظورم اسم کتابه.
در ضمن توی زبان زیاد تخصص ندارم. یعنی وقتی می خوام یه متن نه چندان سخت رو ترجمه کنم خیلی از دیکشنری استفاده می کنم. :redface:

raha2010

عضو جدید
salam dustan...
man mikhastam khodam english yad begiram.
ghablan class miraftam zabanam bad nist.
ama hala k mikham khodam bekhunam nemidunam
chejuri barnamerizi konam.?

mikham ketabe spectrumo bekhunam
ama vaghean tanhai zaban khundan sakhte?
mishe pls rahnamaim konin?

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی که جواب دادین...:thumbsup:
اما میشه دقیقا بگین برای شروع چه کتابی رو باید بخونم؟ منظورم اسم کتابه.
در ضمن توی زبان زیاد تخصص ندارم. یعنی وقتی می خوام یه متن نه چندان سخت رو ترجمه کنم خیلی از دیکشنری استفاده می کنم. :redface:

با سلام

اسم کتاب رو دقیقا نمیدونم، یه مجموعه 4 جلدیه مال انتشارات آکسفود، تو بازار زیاده
فکر کنم Reading & Understading باشه اسمش

اگه کلمات تخصصی رو چک میکنی که اشکال نداره، اگه کلمات پرکاربرد رو میبینی خوب باید یاد بگیری!

salam dustan...
man mikhastam khodam english yad begiram.
ghablan class miraftam zabanam bad nist.
ama hala k mikham khodam bekhunam nemidunam
chejuri barnamerizi konam.?

mikham ketabe spectrumo bekhunam
ama vaghean tanhai zaban khundan sakhte?
mishe pls rahnamaim konin?

کاش فارسی مینوشتی

spectrum یه متود کاملا معمولیه، اگه زبان رو بلدی چرا متود میخوای بخونی؟

کتابهای تمرین مهارتهای چهارگانه رو بگیر بخون دونه دونه تقویتش کن ... کاری که میخوای بکنی دوباره کاریه

mehdi1350

عضو جدید
برای تعیین سطح زبان معمولاچه سوالهایی می پرسن

برای تعیین سطح زبان معمولاچه سوالهایی می پرسن

می خوام بدونم تو تعیین سطح زبان انگلیسی به صورت شفاهی چه سوالاتی پرسیده میشه
اگر سوالات رو به صورت انگلیسی بگید خیلی عالیه!
اگر نشد فارسی بگید

mehdi1350

عضو جدید
برای تعیین سطح زبان چه معمولا سوالهایی می پرسن

برای تعیین سطح زبان چه معمولا سوالهایی می پرسن

اگر نشد فارسی بگید

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اگر نشد فارسی بگید

باسلام

اگه موسسه اش درست حسابی باشه، اول ازتون یه امتحان میگیره از 100 نمرتون معلوم شه، امتحانشم اینطوره که از خیلی آسون به خیلی سخت میرسه

بعد بستگی به نمرت و سابقه ای که خودتون بیان میکنی ازت سوال میپرسن

برا همین هرچیزی ممکن بیاد

Modernist

عضو جدید
اگر نشد فارسی بگید

تعيين سطح زبان چي ؟
اگه منظورتون اين آموزشگاهها باشه ، خوب بستگي داره
يكي ميره ميگه زبانم فقط در حد زبان مدرسه بوده و اينا كه معمولا تو مدرسه مكالمه اينا ياد نميدن و طرف فقط همون در حد حروف الفباي انگليسي بلد هست و يه سري لغت و يه كمي هم گرامر
معمولا سوال خاصي نمي پرسن جز
what is your name
what is your job
how old r u
how r u
......
از اين جور سوالها

ولي يه وقتي يكي قبلا زبان ميخونده يا توي آموزشگاه ديگه ميخونده كه بستگي به اون سطحي داره كه طرف خونده سوال ميپرسن و خيلي فرق مي كنه
موفق باشيد :gol:

elahe.20

عضو جدید
من تو ترجمه مقالات تخصصيم مشكل دارم بعضي جاهاشو ميفهمم ولي يه كم تو جملات طولاني مشكل دارم .
مشكل ديگه زمان فعل هارو نمي دونم ميگم اگه كسي سايتيرو بم معرفي كنه كه مربوط به جمله سازي و كاربرد افعال باشه ممنون ميشم .نميدونم تونستم منظورمو برسونم يا نه؟:w27:

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من تو ترجمه مقالات تخصصيم مشكل دارم بعضي جاهاشو ميفهمم ولي يه كم تو جملات طولاني مشكل دارم .
مشكل ديگه زمان فعل هارو نمي دونم ميگم اگه كسي سايتيرو بم معرفي كنه كه مربوط به جمله سازي و كاربرد افعال باشه ممنون ميشم .نميدونم تونستم منظورمو برسونم يا نه؟:w27:

باید جملات بزرگ رو کوتاه کنی تا به جملات کوتاه قابل فهم تبدیل شن بعد به هم بچسبونیشون.

زمان افعال رو من تو فکرم بود که با شکل درس میدم، دیگه گفتی حتما اینکار رو میکنم، احتمالا شنبه ... برا جمله سازی اگه درست فهمیده باشم سایت www.en.jukuu.com خیلی عالیه، کاربرد افعالم زمانش بهت میگم

:gol:

elahe.20

عضو جدید
ممنون از راهنماييت ولي سايت باز نميشه .
استاد حتما درسو شروع كنين كه مشتاق به يادگيري هستم :w30:

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماييت ولي سايت باز نميشه .
استاد حتما درسو شروع كنين كه مشتاق به يادگيري هستم :w30:

خواهش میکنم ... حتما اینکار رو انجام میدم ... سایت رو هم چک کردم، داره کار میکنه اینجا
شرمنده نفرمایید، ما هنوز سالها کار داریم تازه یه شاگرد محسوب بشیم :gol::gol:
http://en.jukuu.com

elahe.20

عضو جدید
به نظر من يه تايپيك بزنين براي راهكارهاي ترجمه .يادمه زبان پيش دانشگاهي نكات جالبي گفته بود اگه شما بتونين نكات بيشتري يادمون بدين ممنون ميشم .زمان فعلا رو هم اونجا بگيد.

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر من يه تايپيك بزنين براي راهكارهاي ترجمه .يادمه زبان پيش دانشگاهي نكات جالبي گفته بود اگه شما بتونين نكات بيشتري يادمون بدين ممنون ميشم .زمان فعلا رو هم اونجا بگيد.

منظور دقیقتر شما فکر کنم "بررسی مقابله ای ساخت جملات فارسی و انگلیسی" است که یه مقوله کاملا پیچیده ایه... ترجمه کار یه تاپیک نیست :eek:

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه ميخواي خوب ياد بگيري برو كانون زبان ايران.;)

elahe.20

عضو جدید
نه ببينيد مثلا تو زبان پيش دانشگاهي معاني مختلف by رو با ذكر مثال گفته بود.يا ميگفت اگه معني كلمه اي بلد نيستين ميتونين با ترجمه بقيه متن به معني اون كلمه برسين يه چيزي تو اين مايه ها. روش جمله سازي مثلا فاعل+فعل to beميشه بگين

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه ببينيد مثلا تو زبان پيش دانشگاهي معاني مختلف by رو با ذكر مثال گفته بود.يا ميگفت اگه معني كلمه اي بلد نيستين ميتونين با ترجمه بقيه متن به معني اون كلمه برسين يه چيزي تو اين مايه ها. روش جمله سازي مثلا فاعل+فعل to beميشه بگين

به این مبحث میگن Word Meanings From Context که خوب خودت همه رو توضیح دادی دیگه! که تو کتابهای خواندن و درک مفاهیم خیلی روش کار میشه.

فاعل + فعل to be

مثل I want to be free ؟

فاعل + فعل صرف شده + to be + بقیه جمله

این رو میخوای؟