کمک برای باتری و فرمت گوشی!

archi_arch

مدیر بازنشسته
من حدود یه سال و نیم دو ساله که ان 70 مو دارم ولی جدیدا خیلی زود شارژ خالی میکنه و هر روز بدون اینکه زیاد باهاش کار کنم باید بزنمش به شارژ!!!!(قبلا تا 3-4 روز دووم میاورد!:() درواقع دیگه اصلا نمیتونم باهاش کار کنم! از طرفی جدیدا خیلی هم هنگ میکنه و کند شده.حالا نمیدونم مشکل از باتریشه یا خود گوشیم!
و اینکه نمیدونم اصلا چه جوری فرمت میشه که یه بار حداقل یه فرمت کلی بکنم ببینم چی میشه! (سه کلید رو زدم نشد!)

اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه که چی کار باید بکنم.:gol:

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
archi جان سلام
اول اینکه باید باتری گوشیتو عوض کنی
منم N72 دارم همینجوری شده بود
باتریشو عوض کردم الان دیرتر شارژ تموم می کنه،
برای هنگ کردنشم اگه ریستش کنی احتمال زیاد باید درست بشه
فقط اگه هر کدوم از مموری کارد یا حافظه گوشیو پاک کنی برنامه ها، sms،contacts یا هر چیز دیگه ای که توش باشه پاک می شه
کد ریست مموری هم اینه=>
*#7780#
اینجا چون جا بجا تایپ می شه اینجوری بنویس=>
به ترتیب از چپ=> ستاره، مربع،7780،مربع
بعد ok می کنی بعدشم رمز گوشیتو می خواد که اگه عوض نکرده باشی پیش فرضش 12345 هستش
یکیک هستش که واسه حافظه گوشی که کدش اینه=> ستاره، مربع،7370،مربع

archi_arch

مدیر بازنشسته
مرسی عزیزم اره اینهارو زدم راستش با همون 7370 کندیش بهتر شد ولی گفتم شاید اگه یه بار یه فرمت کلی بکنم بد نباشه.برای فرمت کلی که مموری هم فرمت بشه نمیدونی کدش چنده؟
راستی اینم بگم با 7370 هنوز همه ی برنامه ها و تمهام و ... هست من موندم این چه جور فرمت شدنه!!!:surprised:

archi_arch

مدیر بازنشسته
راستی یادم رفت بگم اس ام اسها برام نمیاد!!! اگه بهتر بخوام بگم 10 تا درمیون اس ام اسها به دستم میرسه!!!:cry:

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
7370 کل برنامه هارو پاک می کنه
7780 رو هم بزن شاید اون بهتر باشه:question:
من که هر وقت به مشکل بر میخورم ریست می کنم
اس ام سا هم من یه بار گوشیمو بردم بیرون درستش کردن اما باز اینجوری شد
اما اس ام اسای اعتباری و دائمی الان کلا واسه همه مشکل داره:D

MOSHIRGSM

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان.........
artemiss عزیز این چه راهی جلو پای بنده خدا میذاری....کد 7780 برای سری BB5 NOKIA بسیار خطرناکه و
توصیه نمیشه دوستان از این کد استفاده کنند زیرا سیم لاک گوشی در خطر جدی قرار میگیره که(N70 جز سری BB5 NOKIA میباشد)
نهایتا منجر به استفاده از سرویس RPL میشه که حدود 50000 تومان برای یوزر هزینه برداره...(البته در 50% موارد نه همیشه ولی بازم ریسکه)
و شما archi_arch عزیز برای رفع مشکل شارژ نگهداشتن گوشیتون میتونید از راهنمایی دوستمون استفاده کنید و باطری رو عوض کنید ویه باطری نو اصلی با هولوگرام لیزری که بهترین باطری برای این سری نوکیا ست تهیه کنید که حدود 8000 تا 12000 تومان هزینه داره.....
برای کندی گوشی هم اگه میخواید اطلا عات مموری کارت حفظ بشه با یه آنتی ویروس قوی و آپدیت روز مموری رو اسکن کرده و کنار بگذارید و حالا نوبت گوشیست....همونطور که یه بار هم زدید بدون مموری کد ریست 7370 رو وارد کرده و گوشی رو ریست کنید....
بعد مموری رو روی گوشی نصب واز کار کرد با سرعت اولیه ی گوشی خود لذت ببرید....
چنانچه با ریست و مراحل بالا مشکل مرتفع نشد باید توسط ابزار خاص برنامه ریزی گوشی شما از نوع برنامه ریزی شود....یا به عبارتی فلش شود....زیرا سیتم عامل گوشی دچار مشکل شده وبا ریست حل نمیشود....خیلی سعی کردم ساده توضیح بدم ...دیگه ببخشید....
اگه بازم به مشکل برخوردید باهام تماس بگرید تا مراحل رو یک به یک
با هم دنبال کنیم تا نتیجه بخش باشه....
موفق باشید....:gol:

archi_arch

مدیر بازنشسته
ممنون مشیر جان (درست گفتم؟!:redface:) فقط میشه یه توضیحی هم بدی و بگی من از کجا میتونم تشخیص بدم باطری اصله یا نه و ... ؟
(کلا اینکه چه مواردی رو باید برای خرید باطری چک کنم) ممنون میشم.:gol:

archi_arch

مدیر بازنشسته
راستی این bb5 که گفتی چیه! من تا حالا نشنیدم!
و یه چیز دیگه یعنی لزومی نداره دیگه مموریمو فرمت کنم؟ (اصلا میشه تو ان 70 مموری رو فرمت کرد؟!!! اخه چیزی پیدا نکردم اون سه دکمه هم واسه من کار نکرد!)

MOSHIRGSM

عضو جدید
ممنون مشیر جان (درست گفتم؟!:redface:) فقط میشه یه توضیحی هم بدی و بگی من از کجا میتونم تشخیص بدم باطری اصله یا نه و ... ؟
(کلا اینکه چه مواردی رو باید برای خرید باطری چک کنم) ممنون میشم.:gol:
بله دوست عزیز من مشیر هستم...اون GSM هم رو یوزر همه ی همکارام رو فوروم هست....
که میشه این کلیک کن.......
این نوع باطری یعنی اصلی یه جنس کاغذ خاکستری خوشرنگ ولی صاف داره که نه زیاد براقه نه زیاد مات...در ضمن از قسمت پایین باطری اگه یه خط کش بذاری باید تا لبه ی پلاستیکی مشکی رنگ در یه راستا باشه (بعضی باطری های طرح اصلی قسمت پایینش کوچیکتر از پلاستیک بالاشه که امیدوارم از این نوع گیرت نیاد چون خیلی از همکارای ما هم تشخیص نمیدن که این تقلبی باشه)اون برچسب لیزری هم باید روش باشه ....در ضمن باطری نباید مثل تیوپ نرم باشه بلکه باید مثل یه تیکه سنک مرمر سفت باشه ....حالا زیادم سفت نبود نبود زیاد گیر نده...
نکته: وقتی باطری رو از فروشگاه میخری ممکنه یه مقداری شارژ داشته باشه که باید استفاده بشه و یه خط مونده تا تموم بشه گوشی رو خاموش کنی وبزنیش شارژ....این شارژ باید بین 6 تا 8 ساعت طول بکشه....وگرنه باطری مشکل دار میشه....
زیاد حساس هم نباش که هر چی بیشتر دقت کنی بدتر میشه....
;)

آخرین ویرایش:

MOSHIRGSM

عضو جدید
راستی این bb5 که گفتی چیه! من تا حالا نشنیدم!
و یه چیز دیگه یعنی لزومی نداره دیگه مموریمو فرمت کنم؟ (اصلا میشه تو ان 70 مموری رو فرمت کرد؟!!! اخه چیزی پیدا نکردم اون سه دکمه هم واسه من کار نکرد!)
اگه هم خواستید فرمت کنید باید...از اطلاعات برروی هارد کامپیوتر بکاپ بگیری بعد مموری رو فرمت کنی( با کامپیوتر) بعد با گوشی فرمت کنی بعد اطلاعات رو بدو فولدر کپی ودر داخل فولدر مموری پیست بزنید...(وقتی مموری توسط کامپیوتر فرمت میشه خالی خالی میشه وباید یه بار با گوشی فرمت بشه تا شاخه های داخلیش بار گذاری بشه)
مثال:مثلا یه عکس که ازش بکاپ گرفتی رو از اونجا کپی میزنی بعد میای داخل مموری فولدر IMAGES پیست میزنی به همین راحتی.....
از EXTRAS گزینه ی MEMORY رو انتخاب کنید بعد گزینه ی OPTION بعد هم FORMAT MEMORY.....

آخرین ویرایش:

MOSHIRGSM

عضو جدید
کلا گوشی های برند نوکیا به چند دسته از نظر زمان تولید و نوع کارکرد و امکانات و.... تقسیم میشه که عبارتند از :DDCTL ...سری های خیلی قدیمی که الان تو بازار فکر نکنم باشه .....
DCT3....مثل 3310 که فکر نکنم زیاد ازش گیر بیاد بازم قدیمیه.....
DCT4...مثل 1110,1112,2610,1200,1100,2630,2760.......که ریخته و بعضیهاشم جدیده مثل همین 2630,2760,2660
WD2...به قول بچه ها سری جواد:biggrin::biggrin:مثل 6600,7610,3650,3230,3660,.......که فرمت سه دکمه رو اینا کار میکنه نه رو N70:cool:
BB5 از 6630 بگیر تا این جدیدا مثل6630,6680,3110,6300,5700,5310,5610,سری N نوکیا تا N95,N96,N800,N76,N82,N81,.........
اوه ه ه ه ه ه ه ............سرم گیج رفت..........:whistle:

آخرین ویرایش:

archi_arch

مدیر بازنشسته
مرسی!:w27:
ببینم ان 800 دیگه چیه؟!!!!!! مگه ان 800 هم داریم؟!!!!!!!!!!:surprised:

Farhikhteh

عضو جدید
سلام دوست عزیز، به نظر من اگر یک بار باتری گوشی را دشارژ کنی، مشکل هر روز شارژ کردنش بر طرف می شود به این صورت که ابتدا یک لامپ کوچک(یا LED) تهیه کنی و توسط دو رشته سیم دو قطب باتری را به لامپ متصل کنی.تا زمانیکه لامپ روشن است باتری دشارژ کامل نشده است ولی به محض دشارژ لامپ خاموش می شود.حال گوشی را به مدت 3 تا 4 ساعت شارژ کن.امتحانش ضرر نداره.

بالا