مناجات بسيار جذاب گنجشك با خدا.....

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار
گنجشک با خدا قهر بود…….روزها گذشت و گنجشگ با خدا هیچ نگفت . فرشتگان سراغش را از خدا می گرفتند و خدا هر بار به فرشتگان این گونه می گفت: می آید ؛ من تنها گوشی هستم که غصه هایش را می شنود و یگانه قلبی هستم که دردهایش را در خود نگاه میدارد…..
و سرانجام گنجشک روی شاخه ای از درخت دنیا نشست. فرشتگان چشم به لب هایش دوختند، گنجشک هیچ نگفت و خدا لب به سخن گشود : با من بگو از آن چه سنگینی سینه توست.
گنجشک گفت : لانه کوچکی داشتم، آرامگاه خستگی هایم بود و سرپناه بی کسی ام. تو همان را هم از من گرفتی. این طوفان بی موقع چه بود؟ چه می خواستی؟ لانه محقرم کجای دنیا را گرفت ه بود؟ و سنگینی بغضی راه کلامش بست.
سکوتی در عرش طنین انداخت فرشتگان همه سر به زیر انداختند. خدا گفت:ماری در راه لانه ات بود. باد را گفتم تا لانه ات را واژگون کند. آن گاه تو از کمین مار پر گشودی.
گنجشگ خیره در خدائیِ خدا مانده بود.
خدا گفت: و چه بسیار بلاها که به واسطه محبتم از تو دور کردم و تو ندانسته به دشمنی ام برخاستی! اشک در دیدگان گنجشک نشسته بود. ناگاه چیزی درونش فرو ریخت …
های های گریه هایش ملکوت خدا را پر کرد …

ساقي كوير

عضو جدید
بسيار عالي،خيلي جالب بود.ماهم گاهي اوقات يادمون ميه كه در اصل بايد باكي درد دل كنيم و ميريم با هر كس و ناكس درد دل ميكنيم و مي بينيم جز درد سر و فاش شدن رازمون برامون چيزي نداشته...
يادمون ميره كه خدايي اون بالاست كه خوب ميدونه چه طور خدايي كنه.:gol::gol:

آیاتای

عضو جدید
بسيار عالي،خيلي جالب بود.ماهم گاهي اوقات يادمون ميه كه در اصل بايد باكي درد دل كنيم و ميريم با هر كس و ناكس درد دل ميكنيم و مي بينيم جز درد سر و فاش شدن رازمون برامون چيزي نداشته...
يادمون ميره كه خدايي اون بالاست كه خوب ميدونه چه طور خدايي كنه.:gol::gol:
طوری حرف میزنید که انگار تا حالا هیچ گنجشکی شکار نشده و یا هیچ حیوونی کشته نشده
و سر هیچ انسانی توسط انسان دیگر به دار آویخته نشده!!!!! بچه های افریقایی از گشنگی جون نمیدن و...
چندی پیش تلویزیون برنامه ای راجع به عید قربان نشون میداد که مسلمین چطور با بی رحمی تمام
سر گوسفندای بی چاره رو می بریدن و حتی رضایت نمیدادن که اول حیوون زبون بسته
رو بی حس کنن و بد سر ببرن:mad:

راستی خدای اینا کجاست که به دادشون برسه؟!!!

ساقي كوير

عضو جدید
و سر هیچ انسانی توسط انسان دیگر به دار آویخته نشده!!!!! بچه های افریقایی از گشنگی جون نمیدن و...
چندی پیش تلویزیون برنامه ای راجع به عید قربان نشون میداد که مسلمین چطور با بی رحمی تمام
رو بی حس کنن و بد سر ببرن:mad:

اولا كه اون خدا ست و ميدونه كه چيكار كنه.
دوما اينكه خوبي كردن در حق بنده و مخلوق مانند گوسفند و مرغ و امثال اينها كه شما در مورد اينها اينقدر دلسوزيد دليل بر زنده ماندن نسيت گاهي اوقات زنده ماندن بيشتر به ضرر فرد هستشو ايشالا كه شما شيعه هستيد و چون هم مذهبيم و هم اعتقاديم نسبت به ائمه اين رو ميگم. در روايت آمده كه كمال موجودات مانند مرغ اين است كه فربه شوند و خوراك فرد مسلمان و شيعه شوند.
سوما در مورد كشته شدن و به دار آويخته شدن كه شما اشاره كرديد بايد اين نكته را عرض كنم كه اگر فرد به دليل مخالفت كردن با دين الهي و خدايي و مخالفت با نماينده خدا و حكومت اسلامي كه دين خدا را زنده نگه مي دارد كشته شود حقش هستش و دليلي بر زنده ماندن ندارد چرا كه در زمان پيامبر اسلام هم رسول اكرم تا زماني كه كفار با اسلام جنگي را شروع نكرده بودند به آنها احترام متقابل مي گذاشتند اما وقتي كه آنها احترام نمي گذاشتند پيامبر هم دليلي براي احترام كردن آنها نمي ديدند و ديگر جان و مال آنها هيچ احترامي ندارد.
اما اگر كه فرد مسلمان و شيعه باشد هم دليل بر بي انصافي خدا نيست چرا كه اگر فرد اعتقاد داشته باشد كه خدا بهترين ارباب وي است به قضاي الهي تن مي دهد و اگر بداند كه كشته شدن و شكنجه شدنش ضامن باقي ماندن دين الهي و ذكر و ياد خداست جان خود را كف دست مي گيرد و به اين جان فروشي افتخار مي كند.و مي داند كه جانش را با بهترين قيمت و به بهترين خريدار فروخته.
چهارما در مورد بچه هاي مظلوم آفريقايي تذكر داديد و اين واقعا باعث تاسف است چرا كه اين دليل بر ضعف ايمان ماست و بي اعتنايي به فقراي اطرافمون چرا راه دور بريم همين تهران- قم- يزد- كرمان- كردستان و ساير مناطق را اگر يك نگاه كوچك بياندازيم وضع فجيعتر هم خواهيم ديد. و خدا هركس را با امكانات در دستش و توانش بازخواست مي كند.اين نيز دليل بر بي عدالتي خدا نمي تواند باشد. اينها هم به همون خدايي كه ما اعتقاد داريم اعتقاد دارند و حتي براي اين رنج كشدن هم اجر و پاداش مضاعفي خواهند داشت.:gol::gol:
با تشكر از تذكرتون

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی جالب بود http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

رو بی حس کنن و بد سر ببرن
:mad:

ببخشیدا ولی یه جوری میگیید که انگار تمام دنیا رسمه اول حیوونا رو بیهوش کنن بعد سر ببرن ؟!!!
از این گذشته ظاهرا اطلاع ندارید همه ساله خیلی از همین مسلمین که میگید بعد از این مراسم گوشت قربانی ها رو برای کشورهای فقیر از جمله همون بچه های آفریقایی که مثال زدید می برن

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا كه اون خدا ست و ميدونه كه چيكار كنه.
دوما اينكه خوبي كردن در حق بنده و مخلوق مانند گوسفند و مرغ و امثال اينها كه شما در مورد اينها اينقدر دلسوزيد دليل بر زنده ماندن نسيت گاهي اوقات زنده ماندن بيشتر به ضرر فرد هستشو ايشالا كه شما شيعه هستيد و چون هم مذهبيم و هم اعتقاديم نسبت به ائمه اين رو ميگم. در روايت آمده كه كمال موجودات مانند مرغ اين است كه فربه شوند و خوراك فرد مسلمان و شيعه شوند.
سوما در مورد كشته شدن و به دار آويخته شدن كه شما اشاره كرديد بايد اين نكته را عرض كنم كه اگر فرد به دليل مخالفت كردن با دين الهي و خدايي و مخالفت با نماينده خدا و حكومت اسلامي كه دين خدا را زنده نگه مي دارد كشته شود حقش هستش و دليلي بر زنده ماندن ندارد چرا كه در زمان پيامبر اسلام هم رسول اكرم تا زماني كه كفار با اسلام جنگي را شروع نكرده بودند به آنها احترام متقابل مي گذاشتند اما وقتي كه آنها احترام نمي گذاشتند پيامبر هم دليلي براي احترام كردن آنها نمي ديدند و ديگر جان و مال آنها هيچ احترامي ندارد.
اما اگر كه فرد مسلمان و شيعه باشد هم دليل بر بي انصافي خدا نيست چرا كه اگر فرد اعتقاد داشته باشد كه خدا بهترين ارباب وي است به قضاي الهي تن مي دهد و اگر بداند كه كشته شدن و شكنجه شدنش ضامن باقي ماندن دين الهي و ذكر و ياد خداست جان خود را كف دست مي گيرد و به اين جان فروشي افتخار مي كند.و مي داند كه جانش را با بهترين قيمت و به بهترين خريدار فروخته.
چهارما در مورد بچه هاي مظلوم آفريقايي تذكر داديد و اين واقعا باعث تاسف است چرا كه اين دليل بر ضعف ايمان ماست و بي اعتنايي به فقراي اطرافمون چرا راه دور بريم همين تهران- قم- يزد- كرمان- كردستان و ساير مناطق را اگر يك نگاه كوچك بياندازيم وضع فجيعتر هم خواهيم ديد. و خدا هركس را با امكانات در دستش و توانش بازخواست مي كند.اين نيز دليل بر بي عدالتي خدا نمي تواند باشد. اينها هم به همون خدايي كه ما اعتقاد داريم اعتقاد دارند و حتي براي اين رنج كشدن هم اجر و پاداش مضاعفي خواهند داشت.:gol::gol:
با تشكر از تذكرتون
دوست عزیز فکر نمی کنید با این توضیحاتی که به این صورت بیان کردید دارید چهره خشنی از اسلام توصیف میکنید؟

sheida_20

عضو جدید
بهتر نيست بيشتر به باطن اين متن توجه كنيم كه اصلا چي مي خواسته بگه !!
من اين متنو چند وقت ژيش هم خونده بودم ولي اتفاقي واسم افتاده بود كه الان دوباره حكمت خدا يادم افتاد
مرسي بابت يادآوري مجدد