گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

fahimeh89

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا میخواین دوباره امتحان بدین؟
سازمان فنی حرفه ای چند تا نمونه سوال داره که برای آزمون های گذشته بود که برگزار شده و اگه شما اون نمونه سوالا رو داشتید متوجه میشدید اصلا سوالی طرح نشده و به صورت تصادفی یکی از آزمون ها انتخاب شده حتی ترتیب جواب های تستی مثلا الف و ب و ج و د سرجاش هست کسی که اصلا با رشته ای آشنایی نداشته باشه فقط این سوالا دستش باشه نمره کتبی خوبی میگیره اما دیگه نمره عملی نیاز به مهارت داره...

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
چرا میخواین دوباره امتحان بدین؟
سازمان فنی حرفه ای چند تا نمونه سوال داره که برای آزمون های گذشته بود که برگزار شده و اگه شما اون نمونه سوالا رو داشتید متوجه میشدید اصلا سوالی طرح نشده و به صورت تصادفی یکی از آزمون ها انتخاب شده حتی ترتیب جواب های تستی مثلا الف و ب و ج و د سرجاش هست کسی که اصلا با رشته ای آشنایی نداشته باشه فقط این سوالا دستش باشه نمره کتبی خوبی میگیره اما دیگه نمره عملی نیاز به مهارت داره...
اوووووووووووووووووه چه فاجعه ای.
راستش نمونه سوال داشتم ولی اونا رو نخوندم:D
من کلاً با نمونه سوال مشکل دارم. درس شبکه 1دانشگاه بود، یکی از بچه های برق بهم گفت استاد تو امتحانا مخصوصاً تو میان ترم از نمونه سوالا میده و 4-5 سری سوال بهم داد. من برای 2تا امتحان میان ترم هیچ کدوم رو نخوندم. یعنی یادم رفت. ولی موقعی که داشتم برای امتحان پایان ترم درس میخوندم یاد اونا افتادم و گفتم بذار نیگا کنم. رفتم دیدم خدااااااااااای من استاد دقیقاً تو یکی از امتحانا یکی از اون برگه ها رو داده بود. یعنی سوختم هااااااااا. حالا جالبش اینجا بود تو نمونه سوالا 3-4 تا سوال بود که بلد نبودم، از بچه ها هم پرسیدم کسی بلد نبود. رفتم سر جلسه دیدم نه سوالا جدیده فقط یکی آشناست که بله، یکی از اون سوالایی هست که بلد نبودم:biggrin:
راستی این نمونه سوالا رو در طول ترم دست هیچ کدوم از همکلاسی هام نبود(پارتی من یکی کلفت بود) ولی برای پایان ترم بین بچه ها پخش کردم و بچه ها هم کلی سوختند و منو نفرین کردند که چرا اینا رو اول ترم نداده بودم.
-----------------------------------------------
نهایتاً برمیگردم سر حرف خودم، کاری ندارم سوال رو از نمونه سوال میدن یا نه ولی سوالا کلاً بی ربط و غیر استاندارد بود. مثلاً شاید آی پی یکی از مهمترین مسائل در شبکه باشه ولی حتی یه سوال در مورد آی پی نداده بودند.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
با سلام،
از دوستان کسی تا حالا امتحان سازمان فنی حرفه ای رو داده؟
من امروز امتحان CCNA رو داشتم که البته اسمش تو سازمان فنی حرفه ای تکنسین تجهیزات شبکه های کوچک هست.
بخدا سر امتحان من چندین بار بخاطر میزان مسخره بودن سوالات خندم گرفت.
اصولاً تجهیزات شبکه های کوچک همون سوییچ، هاب، بریج و تقریباً روتر هست. حالا سوالا رو شما دریابید.
40 تا سوال بود:
5تا سوال کلا در مورد این بود که فلان اسم مخفف چی هست!!!
4تا سوال از Framerelay بود،
4 تا از ISDN.
یه دونه سوال داده بود کدام ترتیب درست لایه های OSI هست که 4 تا لایه پایین مدنظر بود. و دوباره یه سوال دیگه مثه همون داده بود که ترتیب همه لایه ها مدنظر بود. گزینه ها هم جالب بود. یکی از چپ به راست ترتیب درست لایه ها بود و یکی از راست به چپ.
و کلی سوالات مزحک دیگه که هیچ کدام به مباحث اصلی ربطی نداشت و در منبع هم وجود نداشت.(مثلاً سوال داده فلان چیز در کدام ویندوز کار میکنه!!!)
مربی گفته بودها سوالات کلاً بی ربط و نامعلومه.

اینا در حالی بود که تصور من یه چیز دیگه بود. من فکر میکردم حداقل چندتا دستور میدن. یا مثلاً یک شبکه میدن مگن designated port اینجا کدومه. یا مثلاً برای فیلتر کردن دسترسی به فلان آی پی از طریق لیست دسترسی باید از کدوم گزینه استفاده کنیم، یا مثلاً از VLSM سوال میدن، ...
آخه چه معنی داره امتحانی که مبحث اصلیش سوئیچینگ و روتینگ هست، فاقد سوالات مربوطه باشه.

چرا واقعاً امتحان ها در کشور ما این قدر غیراستاندارد هست؟ واقعاً طرح سوال این قدر سخته؟ یا افرادی که هیچ سوادی ندارن نشستن دانش بقیه رو به چالش میکشن.

واقعاً جای تعجب داره که مدرک سازمان فنی و حرفه ای اعتبار جهانی داره!!!!!!

من بابت امتحان ناراحت یا دلخور نیستم چون نهایتاً میشه دوباره امتحان داد. فقط الان در تعجبم که تو مملکت ما واقعاً چه خبره.

درسته خیلی وحشتناکه سوالاتش. مثلا برای نتورک پلاس داده بود که ماندگاری رمز ویندوز سرور 2003 چند روزه :|

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
منم شیراز قبول شدم مجازی
یادم یکی اینجا شیراز میخوند!!!!!!!!!!!!!!
میخوام ازش بپرسم هزینش چقدر میشه
و اون کسی نیست جز امیر عزیز یا دراگو
مبارک باشه مهندس

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم شیراز قبول شدم مجازی

:)چقد سوت کوره
نتایج ارشد اومد من تحصیلات تکمیلی زنجان قبول شدم روزانه

به هر دوتاتون تبریک میگم...:gol:
امیدوارم موفق باشید:gol:

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ما یه مدت نیومدیم حسابی رفتین جلو ها...

سلام دوست عزیز
چون از هر بترسی جذبش میکنی (قانون جذب)
قانون جذب یه موضوع غیرعلمی،خرافی و مضحکه.

خب دوست عزیز راهنمایی خاصی نیاز نیست. خوشبختانه وب تنها زمینه ای هست که به اندازه کافی داکیومنت فارسی داریم در موردش. مثلا پشتیبانی رسمی وردپرس فارسی : http://wp-persian.com

اگر هم راهنمایی میخوای یک تاپیک بزن تا اونجا در موردش بحث کنیم :gol:
وردپرس خوبه،خیلی هم خوبه.یکی از بهترین راهنمایی هایی بود که از prp-e دیدم.

منم شیراز قبول شدم مجازی
مبارکه.حالا چی قبول شدی؟ تجارت الکترونیک؟
شهریه اش رو ‌آخر دفترچه نوشته اگه دقت کنی.اما به صورت عملی بگم واسه ۹ واحد تقریبا ۱۴۰۰۰۰۰ تومان میشینه.

hooman_hooman

عضو جدید
مرسی دوستان که تبریک گفتید بهم
ممنون
مبارکه.حالا چی قبول شدی؟ تجارت الکترونیک؟
شهریه اش رو ‌آخر دفترچه نوشته اگه دقت کنی.اما به صورت عملی بگم واسه ۹ واحد تقریبا ۱۴۰۰۰۰۰ تومان میشینه.
ممنون
گرایش طراحی و تولید نرم افزار - اخر دفترچه نوشته بود که خوده دانشگاه اعلام میکنه قیمت نزده بود -ممنون لطف کردی

sshimaa

عضو جدید
سلام
هراختلاف و کدورتی هست به کنار
خیلی دلتنگ و تنهام
تنها اجازه بده در حاشیه باشم حضور منو نادیده بگیر انگار یه غریبه ام

samira.it

عضو جدید
بچه ها مشورت لازم دارم:redface:
من الان شاغلم ازطرفيم كه ارشد قبول شدم موندم چيكار كنم
ارشدو كه حتما ميرم ولي كارمم خيلي دوس دارم به نظرتون ميشه هم كار كرد هم درس خوند؟؟؟با توجه به اينكه دانشگاه ما فصلي هستش نه ترمي

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام بچه ها :).

چطورید؟!

کسی اینجا بیت کوین ماین میکنه؟! میشه یه راه خوب نشونم بدید!؟

mohandeseit

کاربر ممتاز
بچه ها مشورت لازم دارم:redface:
من الان شاغلم ازطرفيم كه ارشد قبول شدم موندم چيكار كنم
ارشدو كه حتما ميرم ولي كارمم خيلي دوس دارم به نظرتون ميشه هم كار كرد هم درس خوند؟؟؟با توجه به اينكه دانشگاه ما فصلي هستش نه ترمي
فصلی یعنی چطوری؟
آره چرا نشه بخصوص تو که دختر زرنگی هستی..به هرحال بد نیس ی فصل (ترم) امتحان کنی.

Drago

کاربر ممتاز
سلام
هراختلاف و کدورتی هست به کنار
خیلی دلتنگ و تنهام
تنها اجازه بده در حاشیه باشم حضور منو نادیده بگیر انگار یه غریبه ام
:|
به نظرتون ميشه هم كار كرد هم درس خوند؟
از نظر تئوریک کاملا امکان پذیره.
اما توی عمل کار خیلی خیلی سختیه.باید برنامه ریزی داشته باشی و وقت بزاری.
از طرفی توی این وضعیت دیگه نباید انتظار داشته باشی جزء دانشجوهای فعال و پیشرو باشی.
کسی اینجا بیت کوین ماین میکنه؟! میشه یه راه خوب نشونم بدید!؟
من یه چند روز از سرکنجکاوی این کارو کردم.
راه خوب ASIC هست که گیرآوردنش سخته،اونا که ۷ ماه پیش خریدن هنوز به دستشون نرسیده.اگه rig ارزون هم بتونی بخری یا سرهم کنی باز هم دست بردی.کسی توی بازار سخت افزار باشه میتونه خوب استفاده کنه.
با توجه به اینکه ما هزینه زیادی واسه برق نمیدیم از اون نظر برامون به صرفه تره.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
بچه ها کرج دانشگاه دولتی ای داره که رشته IT هم داشته باشه؟!

مریم کشوری

عضو جدید
؟؟؟؟؟؟؟

؟؟؟؟؟؟؟

سلام به همه بچه های گل itبچه ها کسی میدونه کدوم دانشگاه قطبitکشورمحسوب میشه؟؟؟؟؟؟

Drago

کاربر ممتاز
سلام به همه بچه های گل itبچه ها کسی میدونه کدوم دانشگاه قطبitکشورمحسوب میشه؟
از اونجا که من جزء بچه های «گل» حساب نمیشم خواستم جواب ندم.
اما فکر نمیکنم همچین چیزی داشته باشیم.هیچ کدوم از دانشگاه های ما انقدر توی آی تی قدر (بخوانید قدرتمند) نیست اما مثلا دانشگاه آزاد قزوین گروه کامپیوتر قوی ای داره.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
از اونجا که من جزء بچه های «گل» حساب نمیشم خواستم جواب ندم.
اما فکر نمیکنم همچین چیزی داشته باشیم.هیچ کدوم از دانشگاه های ما انقدر توی آی تی قدر (بخوانید قدرتمند) نیست اما مثلا دانشگاه آزاد قزوین گروه کامپیوتر قوی ای داره.

داداش خدا از دهنت بشنوه. ما میگیم (از آزاد قزوین) که خوبه و چقدر افتخار آفرینی داشته در زمینه روبوتیک و...! اما تا اسم آزاد میاد خانواده دست به طرد میبره :D

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام به همه بچه های گل itبچه ها کسی میدونه کدوم دانشگاه قطبitکشورمحسوب میشه؟؟؟؟؟؟

والا در اون حد که نه ولی دانشگاه پلی تکنیک (امیرکبیر)خوبه و البته آزاد قزوین هم در زمینه روبوتیک بسیار افتخارآفرینه

بالا