ADVISOR ، معجزه ای برای شبیه سازی یک خودرو

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ADVISOR یا Advanced Vehcle Simulato یک نرم افزار شبیه سازی خودرو در قالب یک ســــری مدل ها ، فایــــل های اجرایی و داده های عددی تحت محیط نرم افزار می باشد .
این نرم افزار توسّط در سال 1994 جهت استفاده در پروژه های آن مؤسسه ایجاد گردید و از سال 1998با انجام یک سری بهینه سازی و مستند سازی به کاربری های عمومی تر رسید . از آن تاریخ مؤسسات تحقیقاتی وشرکتهای بزرگ خودروشازی همچون در بررسی ها و تخمین عملکرد خودروهای تحت طراحی خود از آن بهره گرفته اند . نرم افزارشبیه سازعملکرد دینامیکی خودروهای مختلف با کلاس ها،سایزها وسیستم های قوای محرکه ی مختلف می باشد . این نرم افزار قادربه شبیه سازی خودرو با قوای محرکه مرسوم،شامل موتوراحتراقی وانتقال دهنده های نیرو،خودروهای برقی و خودروهای هیبرید شامل موتور الکتریکی،باتری،سیستم های الکتریکی و کنترلی وموتوراحتراقی وسیستم های مکانیکی می باشد .
تخمین عملکرد دینامیکی این خودروهابا اندازه بندی هاوسیستم های قوای محرکه ی مورد نظر محققان شامل تست های مربوط به شتاب گیری خودرو،شیب پیمایی،سرعت بیشینه وغیره پس از مدل سازی و تعیین مشخصه های خودروی مورد نظر از جمله قابلیت های این نرم افزار می با شد . سیستم شبیه سازی خودرو دراین نرم افزارازنوع روبه عقب و متکی به سیکل حرکتی بوده و به همین واسطه نرم افزارقابلیت بررسی خودرو را در سیکل های حرکتی گوناگون ایجاد می کند و به محققان فرصت می دهد تا به مطالعه ی مصرف اقتصادی سوخت خودرو و میزان تولید آلاینده ها در سیکل های مختلف و عوامل مؤثربر این دوپارامتر بپردازند.مشاهده ی تأثیر پارامترهای مختلف در عملکرد دینامیکی،مصرف اقتصادی سوخت و آلایندگی خودرو،مقایسه ی این نتایج در خودروهای مختلف یا یک خودرو درپیکربندی های مختلف از دیدگاه قوای محرکه بررسی مکانیزم های افزایش بهره وری انرژی درخودرو همچون الکتریکی و هیبرید کردن خودرو و بکارگیری سوخت های جایگزین دراین نرم افزارامان پذیر است .
مدل سازی و شبیه سازی درشبه گذرا است .به این معنی که روابط ،محاسبات و تحلیل ها براساس شرایط پایا در بازه های زمانی کوچک صورت گرفته و با اعمال تصحیحات،مقادی رلحظه ای به عنوان نتایج یک عملکرد گذرا ارائه می شوند .
درمدل سازی المان های بسیار پیچیده ی قوای محرکه ی خودرو نظیر موتوراحتراقی وموتور الکتریکی یا باتری، خود را از درگیری با معادلات و روابط بسیار پیچیده حاکم معاف کرده و در اغلب این موارد مدل سازی را متکی به منحنی های مشخصهکرده است . محل ایجاد اینها که غالباً تعیین کننده ترین مشخصه های ورودی به مدل می با شند خارج ADVISOR است که در رقیق ترین حالت و درعینحال پرهزینه ترین حالت ناشی از نتایج تست آزمایشگاهی برروی المان مورد نظر است . مثلاً مشخصه هایو آلاینده های خروجی ازموتور درشرایط کاری گوناگون باید به عنوان نتایج تست دینامومتریک موتوراحتراقی مورد نظرجمع آوری شده و وارد مدل سازی شود . متکی بودن به نتایج تست واقعی دقت بالای شبیه سازی را تصمین می کند .
کلیه ی مدل ها و فایل های خود را به صورت بازدراختیار کاربر قرار داده و به کاربر اجازه ی دسترسی به متن اصلی وایجاد تغییردر مدل ها و فایل هارا می دهد .درعوض،گرفتن نتایج واقعی،دقیق وقابل استناد ازاین نرم افزار به شدت متکی به دقت نظر و مهارت کاربر در مدل کردن خودرو واجرای شبیه سازی می باشد .

منبع:http://novelmech.blogfa.com

آخرین ویرایش:

m_kh_m

عضو جدید
آقا حامد گل

خوب این رو که گذاشتی لا اقل لینک دانلود هم ازش می گذاشتی

راستی اگه نرم افزاری مشابه این هم داشتی در مورد مطلب بذار

ممنون

alzizou

عضو جدید
advisor

advisor

سلام . اقا من عضو يك تيم تحقيقاتي هستيم كه داريم روي ساخت خودرو كار مي كنيم . تقريباً 4 ماه هست كه با advisor آشنا شديم . يك مقداري در كار با اين نرم افزار به مشكل برخورديم . اگر tutorial به درد بخور يا كسي كه بتونه به ما كمك كنه مي شناسي ، معرفي كن . خيلي ممنون.

m_kh_m

عضو جدید
سلام . اقا من عضو يك تيم تحقيقاتي هستيم كه داريم روي ساخت خودرو كار مي كنيم . تقريباً 4 ماه هست كه با advisor آشنا شديم . يك مقداري در كار با اين نرم افزار به مشكل برخورديم . اگر tutorial به درد بخور يا كسي كه بتونه به ما كمك كنه مي شناسي ، معرفي كن . خيلي ممنون.

سلام دوست گرامی

اگه شما این نرم افزار رو دارین لطف می کنین برای ما بفرستین

اگه تونستید یه پیغام شخصی بدین آدرس رو بدم

ممنون

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا حامد گل

خوب این رو که گذاشتی لا اقل لینک دانلود هم ازش می گذاشتی

راستی اگه نرم افزاری مشابه این هم داشتی در مورد مطلب بذار

ممنون
دوسته عزیز این نرم افزارها بسیار خاص هستند و کم جاهایی که دانلودش رو بزارند و معمولا" توی دانشگاهها و بعضی از شرکتها بهش دست رسی دارند.

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چشم دوست عزیز برای شما پست می کنم.

alzizou

عضو جدید
advisor

advisor

سلام دوست گرامی

اگه تونستید یه پیغام شخصی بدین آدرس رو بدم

ممنون

آقا حجم فایل 80 مگا بایت هست . نمیشه به این راحتی ها آپلود کرد . اگر راهی داری پیشنهاد کن ؟

m_kh_m

عضو جدید
آقا حجم فایل 80 مگا بایت هست . نمیشه به این راحتی ها آپلود کرد . اگر راهی داری پیشنهاد کن ؟

خوب رو سی دی بزن و هر کسی خواست با هزینه خودش ازت میگیره کاری نداره

من خودم طالبشم

شاید هم اگه به من بدین بتونم آپلود بکنم یه جا آشنا دارم می تونه برام این کار رو بکنه

آدم این کاره گیر میاد

حالا اگه خواستی برای ما بفرستی آدرس بدم

ممنون میشم که بفرستین

البته اگه با یه نرم افزار هم تیکه تیکه اش کنی اونوقت آپلودش راحت تر میشه

از اون هایی که نرم افزار رو تو چند تا قسمت می دن بیرون

فکر کنم منظورم رو متوجّه شده باشی

همین!

moonomid

عضو
درود
منم به برنامه احتياج دارم
اگر شما بتواني جايي آپلود كنيد ممنون مي شوم

alzizou

عضو جدید
advisor

advisor

در اسرع وقت به شما خبر میدم که چه جوری می تونید نرم افزار را در اختیار داشته باشید.
ببخشید که دیر جواب دادم.

alzizou

عضو جدید
Advisor

Advisor

سلام . این نرم افزار رو در آدرس زیر upload کردم . Advisor نیاز به نصب ندارد. یک سری M-file هست که به نرم افزار MATLAB 6.5 اضافه می شود . برای اجرا کردن آن ، ابتدا باید یک MATLAB 6.5 نصب کنید ، سپس فایل های Advisor رو که دانلود می کنید در folder ی به همین نام در یک جایی از کامپیوتر ذخیره کنید . با ورود به محیط MATLAB در بالای صفحه جایی که یک گزینه Browes وجود دارد ، folder مربوط به Advisor را Browes کنید . در پایان در صفحه MATLAB ، کلمه " Advisor " را تایپ کرده و enter کنید . وارد محیط نرم افزار Advisor خواهید شد . اگر مشکلی داشتید ، بامن تماس بگیرید.

با تشکر

http://www.2shared.com/file/3400746/9d11118/Advisor.html

m_kh_m

عضو جدید
سلام . این نرم افزار رو در آدرس زیر upload کردم . Advisor نیاز به نصب ندارد. یک سری M-file هست که به نرم افزار MATLAB 6.5 اضافه می شود . برای اجرا کردن آن ، ابتدا باید یک MATLAB 6.5 نصب کنید ، سپس فایل های Advisor رو که دانلود می کنید در folder ی به همین نام در یک جایی از کامپیوتر ذخیره کنید . با ورود به محیط MATLAB در بالای صفحه جایی که یک گزینه Browes وجود دارد ، folder مربوط به Advisor را Browes کنید . در پایان در صفحه MATLAB ، کلمه " Advisor " را تایپ کرده و enter کنید . وارد محیط نرم افزار Advisor خواهید شد . اگر مشکلی داشتید ، بامن تماس بگیرید.

با تشکر

http://www.2shared.com/file/3400746/9d11118/Advisor.html

دو سوال

1 - شما قبلاً گفته بودید 80 مگه ولی الآن 20 مگ شده

آیا فرقی هست بین اونی که گفته بودین و این؟

و اگه هست چیه؟

2- این mfile روی ورژن های دیگه جواب میده؟

منظور matlab 7 هست.

به هر حال ممنون

;););)

alzizou

عضو جدید
advisor

advisor

دو سوال

1 - شما قبلاً گفته بودید 80 مگه ولی الآن 20 مگ شده

آیا فرقی هست بین اونی که گفته بودین و این؟

و اگه هست چیه؟

2- این mfile روی ورژن های دیگه جواب میده؟

منظور matlab 7 هست.

به هر حال ممنون

;););)

اون موقع به جاي 60 مگ ، اشتبا هاً گفتم 80 مگ . در ضمن ، اين فايل ، zip شده است ،‌بازش كن ، 60 مگ هست . روي version هاي ديگه هم نصب مي شه ، ولي ، هنگ مي كنه يا به صورت كامل اجرا نمي شه يا ...

f_ferdos

عضو جدید
سلام دوست عزیز
ممنون

hkmg

عضو جدید
آقا منم اين نرم افزار ميخوام ولي اينجا كه آپلود كردين نميشه دانلود كرد

pari1363

عضو جدید
سلام
ممکنه اطلاعاتی راجع به ورژن advisor بدین