◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

sara1984

عضو جدید
با سلام و تشكر از شما دوستان عزيز.
من 2 سوال شبيه سازي دارم. لطفا كمك فوري كنيد

1. two points A and B are selected randomly in the unit sqare. let D denote the distance between them. using monye carlo:
Estimate E(D) and var(D -

Plot an empirical distribution function for D .-

(suggest a more efficient method for estimating P (D>1.4
bearing in mind that this probability is very small

2.An airport is planning its requirements for runway facilities and wishes to know whether the current plan to have a single full-length runway is sufficient. it is expected that during peak periods aeroplanes will land every for minutes (exactly) and that earoplanes will tahe off with the same frequency. for resons of safety bothlanding and taking-off aeroplanes are given a 2-minute slot on the runway. if the runway is in use, then both landing and taking off aeroplanes queue until the runway is available. priority is then given to landing aeroplanes.​
بابا يكي جواب سوال منو بده خواهش ميكنم!!!!!!!

AieAMIRKABIR

عضو جدید
عجله نکنین ! شما بعنوان یک دانشجوی صنایع فرق بزرگی با دانشجوهای دیگه دارین و اون این هست که فعلا برای مشخص کردن فیلد کاریتون خیلی زود هست !!! . همونطور که جناب امیر Amir گفتن بهترین کار الان پاس کردن واحدهای دانشگاهی و رسیدن به دروس تخصصی هست . کمی با گشنگی مبارزه کنین ، اونوقت با میز شام مجللی برخورد میکنین که روی اون کنترل پروژه ، کنترل موجودی ، کنترل کیفیت ، شبیه سازی ، ارزیابی کار و زمان ، تحلیل سیستم و ... گذاشته شده و فقط کافیه شما با ذائقهء خودتون آشنا باشین . عجله نکنین !
منم با نظر شما موافقم. مرسی خوب بود.
AieAMIRKABIR:gol:

aryoua

عضو
بابا يكي جواب سوال منو بده خواهش ميكنم!!!!!!!

سلام من روی قسمت اول سوال شما فکر کردم یعنی کار کردم و توی اکسل شبیه سازی اونو حساب کردم خب به احتمال زیاد جوابش می شه: 0.523598776 که برابر با پی ششم است.
البته سوال شما (قسمت اول) یک راه حل تحلیلی (نه فقط شبیه سازی) درست داره که من راه حل تحلیلیش رو خیلی دنبال کردم با اینکه انتگرالهاشو به نظر خودم درست حساب کردم متأسفانه آخرش به این جواب یعنی پی ششم نرسیدم.
قسمت دوم سوالتونو هنوز نگاه نکردم. باید ببخشید.

sara1984

عضو جدید
سلام من روی قسمت اول سوال شما فکر کردم یعنی کار کردم و توی اکسل شبیه سازی اونو حساب کردم خب به احتمال زیاد جوابش می شه: 0.523598776 که برابر با پی ششم است.
البته سوال شما (قسمت اول) یک راه حل تحلیلی (نه فقط شبیه سازی) درست داره که من راه حل تحلیلیش رو خیلی دنبال کردم با اینکه انتگرالهاشو به نظر خودم درست حساب کردم متأسفانه آخرش به این جواب یعنی پی ششم نرسیدم.
قسمت دوم سوالتونو هنوز نگاه نکردم. باید ببخشید.
دوست عزيز از اينكه بالاخره يكي پيدا شد سوال منو بخونه خوشحالم وازت ممنونم. ولي اگه بتوني يه جوابي بدي تا بتونم به استادم بدم ازت ممنون تر ميشم:smile::heart:

koorush_joker

عضو جدید
دوستان عزیز کسی اطلاع داره که برنامه ی power mill با چه پسوندی save میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟
یا اگه یه نمونه save شده داشته باشید خیلی ممنون میشم

perfectman

عضو جدید
اسكناس !!

اسكناس !!

يک سخنران معروف در مجلسی که دویست نفر در آن حضور داشتند، یک اسکناس هزار تومانی را از جیبش بیرون آورد و پرسید: چه کسی مایل است این اسکناس را داشته باشد؟
دست همه حاضرین بالا رفت.
سخنران گفت: بسیار خوب، من این اسکناس را به یکی از شما خواهم داد ولی قبل از آن می خواهم کاری بکنم. و سپس در برابر نگا ه های متعجب، اسکناس را مچاله کرد و پرسید: چه کسی هنوز مایل است این اسکناس را داشته باشد؟
و باز هم دست های حاضرین بالا رفت.
این بارمرد، اسکناس مچاله شده را به زمین انداخت و چند بار آن را لگد مال کرد و با کفش خود آن را روی زمین کشید. بعد اسکناس را برداشت و پرسید: خوب، حالا چه کسی حاضر است صاحب این اسکناس شود؟ و باز دست همه بالا رفت. سخنران گفت: دوستان ، با این بلاهایی که من سر اسکناس در آوردم، از ارزش اسکناس چیزی کم نشد و همه شما خواهان آن هستید.
و ادامه داد:
در زندگی واقعی هم همین طور است، ما در بسیاری موارد با تصمیمــاتی که می گیریم یا با مشکلاتی که روبرو می شویم، خم می شویم، مچالــه می شویم، خاک آلود می شویم و احساس می کنیم که دیگر پشیزی ارزش نداریم، ولی این گونه نیست و صرف نظر از این که چه بلایی سرمان آمده است هرگز ارزش خود را از دست نمی دهیم و هنوز هم برای افرادی که دوستمان دارند، آدم با ارزشی هستیم.

:gol:

perfectman

عضو جدید
مرگ همکار

مرگ همکار

یکروز وقتى کارمندان به اداره رسیدند، اطلاعیه بزرگى را در تابلوى اعلانات دیدند که روى آن نوشته شده بود:

«دیروز فردى که مانع پیشرفت شما در این اداره بود درگذشت. شما را به شرکت در مراسم تشییع جنازه که ساعت ١٠ در سالن اجتماعات برگزار مى‌شود دعوت مى‌کنیم.»

در ابتدا، همه از دریافت خبر مرگ یکى از همکارانشان ناراحت مى‌شدند امّا پس از مدتى، کنجکاو مى‌شدند که بدانند کسى که مانع پیشرفت آن‌ها در اداره مى‌شده که بوده است.

این کنجکاوى، تقریباً تمام کارمندان را ساعت١٠ به سالن اجتماعات کشاند. رفته رفته که جمعیت زیاد مى‌شد هیجان هم بالا مى‌رفت. همه پیش خود فکر مى‌کردند: «این فرد چه کسى بود که مانع پیشرفت ما در اداره بود؟ به هر حال خوب شد که مرد!»

کارمندان در صفى قرار گرفتند و یکى یکى نزدیک تابوت مى‌رفتند و وقتى به درون تابوت نگاه مى‌کردند ناگهان خشکشان مى‌زد و زبانشان بند مى‌آمد.

آینه‌اى درون تابوت قرار داده شده بود و هر کس به درون تابوت نگاه مى‌کرد، تصویر خود را مى‌دید. نوشته‌اى نیز بدین مضمون در کنار آینه بود:
«تنها یک نفر وجود دارد که مى‌تواند مانع رشد شما شود و او هم کسى نیست جزء خود شما. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید زندگى‌تان را متحوّل کنید. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید بر روى شادى‌ها، تصورات و موفقیت‌هایتان اثر گذار باشید. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید به خودتان کمک کنید.

زندگى شما وقتى که رئیستان، دوستانتان، والدین‌تان، شریک زندگى‌تان یا محل کارتان تغییر مى‌کند، دستخوش تغییر نمى‌شود. زندگى شما تنها فقط وقتى تغییر مى‌کند که شما تغییر کنید، باورهاى محدود کننده خود را کنار بگذارید و باور کنید که شما تنها کسى هستید که مسئول زندگى خودتان مى‌باشید.

مهم‌ترین رابطه‌اى که در زندگى مى‌توانید داشته باشید، رابطه با خودتان است.

خودتان را امتحان کنید. مواظب خودتان باشید. از مشکلات، غیرممکن‌ها و چیزهاى از دست داده نهراسید. خودتان و واقعیت‌هاى زندگى خودتان را بسازید.
دنیا مثل آینه است. انعکاس افکارى که فرد قویاً به آن‌ها اعتقاد دارد را به او باز مى‌گرداند. تفاوت‌ها در روش نگاه کردن به زندگى است.»
:gol::gol:

ghadeli

عضو جدید
active quality iso 9000

active quality iso 9000

با سلام
لطفا کمک کنید .
آیا کسی در خصوص این نرم افزار اطلاعات کافی دارد

star_silver2050

عضو فعال
کمک فوری(msp)

کمک فوری(msp)

سلام من فردا باید جواب این سوالو به استادم بدم
لطفا کمک کنید
در msp اگر بخوایم فقط برای یک فعالیت مثل بتن ریزی روزهای تعطیل را روز کاری فرض کنیم باید چه کار کنیم فقط هم برای یک فعالیت از تقویم هم نمیشه من پرسیدم

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام تو این تالار کسی از پیام نور همدان هست اگه هست بگید لطفا:smile:

mahtabi

مدیر بازنشسته
سلام من فردا باید جواب این سوالو به استادم بدم
لطفا کمک کنید
در msp اگر بخوایم فقط برای یک فعالیت مثل بتن ریزی روزهای تعطیل را روز کاری فرض کنیم باید چه کار کنیم فقط هم برای یک فعالیت از تقویم هم نمیشه من پرسیدم

سلام دوست عزیز
راستش من یه نگاهی به نرم افزار کردم برای این کار 2 حالت رو گیر آوردم :
1.اگر فعالیت دوره ای باشه میتونی از از گزینه recurring task بارش مشخصات زمانیه تکرار رو مشخص کنی .
2.اگر یک فعالیت معمولی با محدودیت زمانی که گفتین فقط باشه میتونین از اول که دارین تقویم پروژه رو مشخص میکنین براش یه کپی از تقویم اصلی بگیرین و همونجا تغییرات لازم رو توش بدین .بعد وقتی فعالیت رو وارد کردین تویtask information تقویمی رو که اینجا تعریف کردین بهش تخصیص بدین.
امیدوارم مشکلتو ن حل شه

sara_sadr9

عضو جدید
کمک

کمک

سلام من سارام اولین باره میام انجا .هیچیم بلد نیستم.میخوام یه اشناییه 10 20 صفحه ای راجع به نرم افزار QSB داشته باشم یه کار فوری فوتیه .کسی می تونه کمکم کنه؟:(

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلوم دوستان یه اتفاق بد...:cry:دانشگاهم یه همایش درباره 6سیگما گذاشته بود من جا موندم .خواهشا هر کس اطلاعاتی در این باره داره منو اگاه کنه که خوب چیزیو از دست دادم و بشدت ناراحتم...:cry::crying:

KARA_DENIZ

عضو جدید
:que:سلام من ترم 6 مهندسی صنایع هستم فقط 27 واحدم مونده به نظرتون تابستون کاراموزی و پروژه پایانی بگیرم که 7 ترمه تموم کنم؟؟
سلام
منم دانشجوی ترم 6 هستم و فقط 24 واحدم مونده
این بستگی به شما داره که چی مد نظرتون هست.اگه ارشد میخاین شرکت کنید به نظرم 8 ترمه تموم کنید بهتره تا 7 ترمه با ترم تابستونی.

KARA_DENIZ

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من هم این ترم پروژه پایانی دارم
روند انتخاب موضوع توی دانشگاه ما این طوره که استاد اول از دانشجو می خواد که حوزه های کاری مورد علاقه اش رو به استاد بگه یعد از دانشجو می خواد که پیشنهاد بده در مورد موضوع. اگه پیشنهاد جالبی داشت که همون رو با یه کم دستکاری ازش می خواد انجام بده و گرنه خودش چند تا موضوع میگه و با دانشجو در مورد یکیش به توافق می رسه

من هم فکر می کنم بهتره که شما اول فیلد های مورد علاقه تون رو پیدا کنین تا دامنه کار یه کم کوچیک تر یشه بعدا موضوع رو خاص تر دنیال کنین
سلام
توی دانشگاه ما هم این طوریه

mahzad

عضو جدید
سلام
از دوستان كسي مي دونه كدام يكي از دانشگاه هاي سراسري تهران در زمينه ي شبيه سازي قويه؟ در حدي كه بعدا بتوني در اين زمينه كار پيدا كني.

mahtabi

مدیر بازنشسته
مهزاد عزیز
کلا در ایران شما جایی رو نمتونی گیر بیاری که در زمینه شبیه سازی به اون صورت فعالیت کنه،چه برسه به دانشگاه های ما.

rooozi

عضو جدید
نقشه کشی صنعتی با نرم افزار Cattia

نقشه کشی صنعتی با نرم افزار Cattia

سلام توی این تاپیک در مورد نرم افزار بسیار قوی cattia صحبت می کنیم و قلق ها ، ترفند ها ، مشکلات و مزایای این برنامه رو بررسی می کنیم.

rooozi

عضو جدید
کسی نمی دونه چطوری میشه کتیا رو روی ویندوز ویستا نصب کرد ؟

IEman

عضو جدید
این نرم افزار فوق العاده است من یه مقدار باهش کار کردم

hamid6123

عضو جدید
آموزش Minitab برای دادههای وصفی

آموزش Minitab برای دادههای وصفی

سلام
ممنون می شم اگه طرز کار با minitab در spc برای داده های وصفی رو طی یه جزوه به من معرفی کنید.لطفا اگه جزوه ای دارید میل کنید.hamidbanimostafa@yahoo.com

darkmage

عضو جدید
پایگاه داده اکسس

پایگاه داده اکسس

سلام بر همه
پروژه پایان نامه من ، طراحی پایگاه داده تولید برای یک کارخانه است و استادم از من خواسته 5 6 صفحه راجع به مزیت های سیستم اطلاعاتی تولید در ابتدای پایان نامه براش بنویسم ....!!!!
کسی می تونه بهم کمک کنه
آخه خودم هرچی می نویسم بیشتر از 2 صفحه نمیشه
ممنون از همه

امیر Amir

عضو جدید
سلام بر همه
پروژه پایان نامه من ، طراحی پایگاه داده تولید برای یک کارخانه است و استادم از من خواسته 5 6 صفحه راجع به مزیت های سیستم اطلاعاتی تولید در ابتدای پایان نامه براش بنویسم ....!!!!
کسی می تونه بهم کمک کنه
آخه خودم هرچی می نویسم بیشتر از 2 صفحه نمیشه
ممنون از همه
با سلام.
به سایت

Beiki.info
مراجعه کنید.

با احترام

"hasta"

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم مهندسی صنایع گرایش تولید هم واحد کنترل پروژه داره؟منظورم اینه که جزء واحد های اصلیشونه؟ ممنون!

h hami

عضو جدید
سلام

سلام

بله دوست عزيز.
در گرايش توليد هم اين درس 3 واحدي هست و فوق العاده درس مهمي در زمينه آينده شغلي اين رشته

hparhizi

عضو جدید
درخواست كمك در خصوص طرح توجيهي مجتمع تفريحي گردشگري

درخواست كمك در خصوص طرح توجيهي مجتمع تفريحي گردشگري

سلام دوستان
من در خصوص تهيه طرح توجيهي يك مجتمع توريتسي گردشگري نياز به جمع آوري اطلاعات دارم .
دوستان عزيزي در اين زمينه اطلاعاتي داريد ، لطفا در صورت امكان اطلاعاتتون رو به اشتراك بگذاريد .
با تشكر

mahtabi

مدیر بازنشسته
بچه ها فردی هست که توی آب معدنی کار کنه؟
اگر هست لطفا اعلام کنه .من یسری سوال دارم.

امیر همافر

اخراجی موقت
بچه ها فردی هست که توی آب معدنی کار کنه؟
اگر هست لطفا اعلام کنه .من یسری سوال دارم.
سلام.
یعنی چی توی آب معدنی کار بکنه؟مگه میشه توی آب معدنی کار کرد؟آدم خفه میشه...جل الخالق...یا مریم مقدس...
دوستان من یک زمانی تو زمزم بودند حالا نمیدونم میتونم بهشون دسترسی پیدا کنم یا خیر.