درد جامعه من...

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
همش از بی ایمانیه.....اگر ملت ایمان داشتن نمیزاشتن همسایشون شب سره گرسنه به رو زمین بزارن...اینقد مایه داراهو سرمایه دارا هستن که 100..200 میلیون تومن واسشون پول خورده ولی نم پس نمیدن نمیدونم این همه مال و منالو کجا می خان با خودشون ببرن؟!!!

عزیزم اون درست ولی نباید این دنیا اینجوری درست میشد....:mad:
گر بر فلکم دست بدی چون یزدان....برداشتمی من این فلک را ز میان
و از نو فلکی دگر چنان ساختمی....کآزاده به کام دل رسیدی آسان

این دنیا اینجوری درست نشده............اینجوریش کردیم.

ab 84

عضو جدید
عالی بود
باهر متنت اشکم دراومد
.
.
.
آدم آرزو میکنه کاش میشد همه ی این تبعیض ها رو حل کنه .ا همه ی این مسایل ناشی از مدیریت نادرست ما انسانهاست .یانا زیادن اما ما نباید دست از تلاش برداریم.هرکدوم از ما میتونیم کمکی هر چند ناچیز داشته باشیم این در راستای گسترش عدالته
.
.
.
وما
.
.
.
منتظر عدالت گستر جهان ،؛مهدی موعود هستیم.
یاعلی
التماس دعا

FREE DOOM

عضو جدید
مرسی شما لطف دارین...درسته ادم باید از خودش بعد خونوادش و در نهایت به جامعه رسیدگی کنه...من خودم و خونوادم هیشکدوم ازین مشکلا رو نداریم بحمدالله همه چی عالیه ولی وقتی میرم خرید می کنم به جای اینکه دلم شاد شه بیشتر تو خودم میرم...با خودم میگم خو تو این گرونی اونایی که واسه نون شبشون معطلن چجوری زندگی می کنن...یا بعضی ازین ادمای بی فکر بدون توجه به دردای مردم دیگه نردیک یخچال خونشونم رو کولشون بگیرن بیان به ملت پزشو بدن اصن درک نمی کنن با اینکاراشون دارن چی به روز بقیه میارن...حالم بد میشه خیلی زجر می کشم بابت رفتار این قبیل ادمااااااا...این فقط بخش کوچیکی از مسئلس خیلی کوچیک

كاملا دركت ميكنم دوست گلم چون بارها واسه خودم پيش اومده.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
این دنیا اینجوری درست نشده............اینجوریش کردیم.

یعنی بنظر جنابعالی کسیکه تو یه خانواده فقیر دنیا اومده خودش اینکارو کرده؟
یا اینکه تقصیر یه خانواده پولداره که اون بدبخت بدنیا اومده؟
چرا باید یکی پولدار بدنیا بیاد یکی تو فقر؟
یعنی کسی که بدبخته خودش خواسته؟یا اینکه منو شما خواستیم؟
حالا اینا هیچچچچچچچچچچچچ.....یعنی کسی نیست که این بی عدالتیو درست کنه؟؟؟:surprised:
چرا تا حالا درست نشده؟:eek:
تا چند هزار ساله دیگه مردم باید زجر بکشن تو این دنیا؟تا کی باید منتظر یه نفر باشن تا بدادشون برسه؟
چند تا جمعه دیگه باید بگذره؟
لطفا منطقی جواب بدید..................
ممنون

سعید گروسی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای مفرح بیدرد

ای بیخیال مست باتوام آیابامن مسکین حواست هست
روزگاری دامنت میگیردآه این مسکین های تهی دست
تا کنون آیا کنار کودکانت نیمه شب آشفته خوفتستی
نه........................نه...............توووبی غم ومستی
تاکنون حتی برای تیکه نانی پیش فرزندانت خودشرمنده بوده استی
کجا پای تو تا زانو به گل بوده است
کجاچشمانت ازبارگناهانت خجل بوده است
روزگاری دامنت میگیردآه این مسکین های تهی دست

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
یعنی بنظر جنابعالی کسیکه تو یه خانواده فقیر دنیا اومده خودش اینکارو کرده؟
یا اینکه تقصیر یه خانواده پولداره که اون بدبخت بدنیا اومده؟
چرا باید یکی پولدار بدنیا بیاد یکی تو فقر؟
یعنی کسی که بدبخته خودش خواسته؟یا اینکه منو شما خواستیم؟
حالا اینا هیچچچچچچچچچچچچ.....یعنی کسی نیست که این بی عدالتیو درست کنه؟؟؟:surprised:
چرا تا حالا درست نشده؟:eek:
تا چند هزار ساله دیگه مردم باید زجر بکشن تو این دنیا؟تا کی باید منتظر یه نفر باشن تا بدادشون برسه؟
چند تا جمعه دیگه باید بگذره؟
لطفا منطقی جواب بدید..................
ممنون
سلام و درود به شما:smile::gol::gol::gol:
یه چیزایی تو این دنیا دست ماست یه چیزایی هم نه...
هر اتفاقی تو این دنیا میفته هم علت داره.یکی پولدار بدنیا میاد چون خانوادش پولدار بودن(علت)یکی هم فقیر به دنیا میاد بازم چون خانوادش فقیره(علت)
بعدش شما گفتی دنیا اینطوری درست شده من گفتم نه اینطوری درست نشده ما اینطوریش کردیم.
اونی که فقیره ممکنه به مثلا چند جد قبلش ظلم شده باشه و الان مجبوره اینطوری بدنیا بیاد.پس ما اینطوری کردیم دنیارو.
در رابطه با منجی هم بگم تا زمانی که ما(یعنی بشریت)نتونن به خدا ثابت کنن که منجی رو میخوان و ازش حمایت خواهند کرد وضع همینه(ما اصلا میخوایم که بیاد؟؟؟؟؟(خودم مثلا)دغدغه چند نفره این موضوع؟؟؟؟اصلا نبودشو احساس میکنیم؟؟؟؟اصلا دنبالش گشتیم ببینیم کجاست؟؟؟؟آیا غیر از اینه که فقط داریم تیشه به ریشش میزنیم؟؟؟؟)
حالا حالاها این وضع ادامه داره...
چون دنیا داره دست یه مشت حروم زاده اداره میشه.

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
مشکل هم دولت ها نیستنا،همون حروم زاده هان;)

♥MitrA

عضو جدید
کاربر ممتاز
عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای بود مث همیشه

arash jon

عضو جدید
عشق را کردم در قوطی تا کس نبیند طاق نیاورد نورش بیرون زد
کردمش نیم نگاهی ، شد دلم ریش ریش ، بگفتا چرا شدی گریان ،گفتمش چرا آشکار شدی به کسان ، بگفتا شرط عشق جنون است ، کس نداند جنونی عالمی دارد
آرش

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و درود به شما:smile::gol::gol::gol:
یه چیزایی تو این دنیا دست ماست یه چیزایی هم نه...
هر اتفاقی تو این دنیا میفته هم علت داره.یکی پولدار بدنیا میاد چون خانوادش پولدار بودن(علت)یکی هم فقیر به دنیا میاد بازم چون خانوادش فقیره(علت)
بعدش شما گفتی دنیا اینطوری درست شده من گفتم نه اینطوری درست نشده ما اینطوریش کردیم.
اونی که فقیره ممکنه به مثلا چند جد قبلش ظلم شده باشه و الان مجبوره اینطوری بدنیا بیاد.پس ما اینطوری کردیم دنیارو.
در رابطه با منجی هم بگم تا زمانی که ما(یعنی بشریت)نتونن به خدا ثابت کنن که منجی رو میخوان و ازش حمایت خواهند کرد وضع همینه(ما اصلا میخوایم که بیاد؟؟؟؟؟(خودم مثلا)دغدغه چند نفره این موضوع؟؟؟؟اصلا نبودشو احساس میکنیم؟؟؟؟اصلا دنبالش گشتیم ببینیم کجاست؟؟؟؟آیا غیر از اینه که فقط داریم تیشه به ریشش میزنیم؟؟؟؟)
حالا حالاها این وضع ادامه داره...
چون دنیا داره دست یه مشت حروم زاده اداره میشه.

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
مشکل هم دولت ها نیستنا،همون حروم زاده هان;)

سلام دوست من...خیلی ممنون جواب دادی.ولی خیلی خیلی ببخشید چون حرفاتون متوجه نشدم بلاخره خودمون مقصریم یا کسی که مارو بوجود آورده؟یعنی منی که تو فقرم خودم خواستم؟؟!!!!:eek:یا اینکه جدم قاتلی.فراری.دزدی.چیزی بوده؟؟اصلا گیرمم که بوده باشه من چرا باید تاوانشو بدم؟مگه این دنیا بی صاحبه قانون نداره که اینجوریه؟بعدشم منم همینو میگم چرا باید یکی پولدار بدنیا بیاد یکی فقیر؟؟؟واسه همین میگم بی عدالتیه این دنیا.
راجع به توضیحات منجی هم اینطور متوجه شدم که پس نمیان تا وقت گل نی..چرا؟چون نصفه دنیا کمونیستن بقیه از موشو گاو و گوسفند بگیر تا ....می پرستن.خیلیام مسیحی هستن..بقیه که منتظر امام مهدی هستن که شیعه و سنی میشن خودشون با هم درگیرن.
پس یعنی کسی {خدا}..واسش مهم نیست تا کی بندگانش زجر بکشن؟ولشون کرده که خودشون با هم همنظر بشن؟؟؟؟:eek:
اگه اینجوریه پس چرا از همون اول اینجوری درستمون نکرده که همه یه جور فکر کنیم؟؟؟؟؟؟
وبسیاری سوالایه دیگه که واردشون نمیشم چون خود فلاسفه هم توش موندن چه برسه به منو شما..{البته ببخشید خودمو با شما مقایسه کردم}.بنظرم بیخیالش بشیم منو شمام به نتیجه ای نمیرسیم.:gol::gol:
اسرار ازل را نه تو دانی و نه من.......واین خط مقرمط نه تو خوانی ونه من
هست از پس پرده گفتگوی من و تو......چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من
قومی متحیرند اندر ره دین....قومی به گمان فتاده در راه یقین
میترسم از آنکه بانگ آید روزی.....کای بیخبران راه نه آنست و نه این

آخرین ویرایش:

f.j.architect

عضو جدید
اسم مایی که توایران زندگی میکنیم مسلمونه اماسرمونوکردیم توبرف بخدابیایدبببینیدمردم دیگه که اسمشون کافره و بی دین چه جورن بخداماهمه چیمون دروغه دروغ نمی دونم چی بگم اما............................ممنون ازت عزیزم خیلی خوبه که به این مسائل بیشترپرداخته بشه