تحقیق در مورد ویروس و راههای از بین بردن آن
ويروس های کامپيوتری از جمله موارد اسرارآميز و مرموز در دنيای کامپيوتر بوده که توجه اغلب کاربران را بخود جلب می نمايد.ويروس های کامپيوتری بخوبی قدرت آسيب پذيری سيستم های اطلاعاتی مبتنی بر کامپيوتر را به ما نشان می دهند.
يک ويروس مدرن و پيشرفته قادر به بروز آسيب های کاملا" غيرقابل پيش بينی در اينترنت است .نمونه ای از ویروسها ...


 1. مثلا" ويروس مليزا (Melissa) ، که در سال 1999 متداول گرديد ، از چنان قدرت و توانی برخوردار بود که شرکت های بزرگی نظير مآيکروسافت و ساير شرکت های بزرگ را مجبور به خاموش نمودن کامل سيستم های پست الکترونيکی نمود.
 2. ويروس "ILOVEYOU" ، که در سال 2000 رايج گرديد ، باعث آسيب های فراوان در اينترنت و شبکه های کامپيوتری گرديد.
 3. ويروس های کامپيوتری به دو گروه عمده تقسيم می گردند. گروه اول را "ويروس های سنتی " و گروه دوم را "ويروس های مبتنی بر پست الکترونيکی " می نامند. خصوصيات ، عملکرد و نحوه پيشگيری از هر يک از گروه های فوق متفاوت بوده و در اين راستا لازم است، اطلاعات لازم در اين خصوص را کسب کرد.ویروس چیست؟

ویروس های کامپیوتری برنامه هایی هستند که مشابه ویروس های بیولوژیک گسترش یافته و پس از وارد شدن به کامپیوتر اقدامات غیر منتظره ای را انجام می دهند. با وجودی که همه ویروس ها خطرناک نیستند، ولی بسیاری از آنها با هدف تخریب انواع مشخصی از فایل ها، برنامه های کاربردی و یا سیستم های عامل نوشته شده اند.انواع ویروسها:


 1. Boot Sector
 2. Macro Viruses
 3. File infecting Viruses
 4. ویروس های چند ریخت
 5. ویروس های مخفی
 6. ویروس های چند بخشی
 7. سایر برنامه های مختل کننده امنیت

اطلاعات کتاب ...


قیمت: رایگان
نویسنده:
Hamid
ناشر: PDFkade
نوع فایل: PDF
تعداد صفحات: 23
زبان: فارسی
حجم:
1.98 (مگابایت)
[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] • [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]