پر درآمد ترین رشته

پر درآمد ترین رشته

• برق

رای: 30 12.0%
  • مکانیک

رای: 50 19.9%
  • عمران

رای: 44 17.5%
  • صنایع

رای: 16 6.4%
  • معماری

رای: 30 12.0%
  • کامپیوتر

رای: 29 11.6%
  • شیمی

رای: 24 9.6%
  • پزشکی

رای: 26 10.4%
  • نساجی

رای: 0 0.0%
  • معدن

رای: 2 0.8%

• مجموع رای دهندگان
    251

aminson

عضو جدید
پر درامد ترين رشته تو اينا نيست :cry:

نقشه كشي زميني . GIS
البته به سعي و تلاش افراد هم بستگي داره اما تو اين رشته كه يه قسمتيش زير گروه جغرافيا هست

ميشه ماهيانه بالغ بر 8 ميليون درامد داشت .

نازیلا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرکی به رشته خودش رای داده:smile: این نظرسنجی باطله :cool: فقط به یک درد میخوره , از این نظرسنجی میتونید تعداد کاربران هر رشته که در این سایت فعال هستن رو متوجه بشین;)
فرمایش شما دقیقا متین....;););):smile:

mehdi_moosavi

عضو جدید
بابا من اعتراض دارم رشته ی ما کجاست پس بی معرفتا؟؟این نظر خواهی قبول نیست.:eek:
اول مکانیک بعد متالورژی
این نظر شخصیه منه.
صنعت دست این دو رشته است.
صنعت فقط دسته اين 2 تا رشته نيست تمام رشته و علم ها به هم وابسته هستند و پيشرفت بشريت به همشون وابسه است ولي شايد منظورت اين باشه كه اين رشته ها تاثير بيشتري دارند در اين صورت هم حرفت درست نيست شايد مهمترين رشته ها برق-مكانيك و كامپيوتر باشن
ولي اينكه يه رشته اي تو صنعت تاثير بيشتري داره بازهم دليل نميشه كه بگي اون رشته پر درامد باشه شايد اين رشته ها تو كشورهاي صتعتي پر درآمد باشن ولي تو كشور ما كه خبري از صنعت نيست اين طور نيست
اگر بخواهيم كلي بگيم تو كشور ما تو بين رشته هاي مهندسي شرايط كار و درآمد رشته عمران در حالت كلي بهتر باشه
ولي خوب بازم نميشه گفت شايد كي تو رشته اي مثل مهندسي صنايع خيلي موفق باش و درامدش هم خيلي بالا باشه

masoudnet

عضو جدید
به نظر من مکانیک کشتی یکی از پر درآمدترین رشه هاست با متوسط حقوق ماهیانه 4000 دلار

tirmah

عضو جدید
nazar sanjiyeh aslan khubi nabud chon
mohandesi zenetik ra naneveshteh unam khub daramadid
dareh
va albateh reshtehayeh
mohandeshiyeh varzesh
mohandesiyeh mavad
mohandesiyeh amformatik
mohandesiyeh naft
mohandesiyeh keshavarzi
mohndesiyehhava faza
mohandesiyeh ................va kheyli digeh:w09:

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
nazar sanjiyeh aslan khubi nabud chon
mohandesi zenetik ra naneveshteh unam khub daramadid
dareh
va albateh reshtehayeh
mohandeshiyeh varzesh
mohandesiyeh mavad
mohandesiyeh amformatik
mohandesiyeh naft
mohandesiyeh keshavarzi
mohndesiyehhava faza
mohandesiyeh ................va kheyli digeh:w09:

فارسي لطفا;)

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام.پر درآمدترين رشته مهندسي IT است.با متوسط 7000 دلار در هر ماه. جاي اين رشته خلي بود در نظرسنجي

mehrdad67

عضو جدید
برنامه نویسی کامپیوتر پردرآمد ترین رشته هست یه برنامه ای رو که حداقل 15 تا 20 روز وقتت رو میگیره میتونی بنا به کاربری برنامه حداقل از 5 تا 100 میلیون تومن فروخت مثلا یه برنامه اداری رو که تو 20روز نوشتم به ادارات 10 میلیون فروختم اونم فقط یک اداره حداقل 25 اداره ی دیگم متقاضیشن که بهشون میشه بهشون با قیمت بیشتر فروخت علاوه بر این پشتیبانی این نرم افزار ها نیز هزینه ای ماهانه به حساب واریز میشه

niloo_sh.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
خو دیگه
هر کی رشته خودشو میگه
منم میگم مهندسی شیمی (صنایع پتروشیمی):smile:

[FONT=lucida console, sans-serif]در بیکران زندگی‌ دو چیز افسونم می‌‌کند،[/FONT]
[FONT=lucida console, sans-serif]آبی‌ آسمان را که می‌‌بینم و میدانم که نیست،[/FONT]
[FONT=lucida console, sans-serif]خدا را که نمی بینم و میدانم که هست.[/FONT]

نازیلا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به رشته نیست که
در این دوره زمونه همه چیز پارتی میخواد.
حتی رشته......
خود من مگه الان دارم طبق رشتم عمل میکنم...
من شیمی می خونم ولی الان مهماندار هواپیمام.....
چون واسه رشتم کاری نبود.....:mad::mad::mad:

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا این نمودار و نظر سنجی که در بالای صفحه مشاهده میکنید غیر از رشته کاربران سایت چیز دیگه ای رو نشون نمیده چون همه به رشته خودشون رای دادن لذا به این نتیجه میرسیم که گروه مکانیک و عمران بیشترین کاربر رو در این سایت دارند هر چند با پذیرشی که دانشگاه ها در این دو رشته دارند میشد این رو حدس زد .

دوما که طبق بررسی های انجام شده توسط عزیزان جویای کار پردرآمد ترین رشته و پر کار ترین رشته در ایران در حال حاضر بسیجی بودن و هیئتی بودن میباشد.

نازیلا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا این نمودار و نظر سنجی که در بالای صفحه مشاهده میکنید غیر از رشته کاربران سایت چیز دیگه ای رو نشون نمیده چون همه به رشته خودشون رای دادن لذا به این نتیجه میرسیم که گروه مکانیک و عمران بیشترین کاربر رو در این سایت دارند هر چند با پذیرشی که دانشگاه ها در این دو رشته دارند میشد این رو حدس زد .

دوما که طبق بررسی های انجام شده توسط عزیزان جویای کار پردرآمد ترین رشته و پر کار ترین رشته در ایران در حال حاضر بسیجی بودن و هیئتی بودن میباشد.
نگو بابا حالا از فردا یک بلایی سرت میارن که نفهمی....
درصد بسیج در ایران بسیار زیاد......;)

دختر تنها

عضو جدید
رهنورد جونم 2تا دیگه هم جا داریا
راحت باش;)
خب معلومه هر رشته ای اگه توش موفق باشی پردرآمدترینه ولی تو که همه رو گفتی دیگه!!!
به نظر من هر رشته ای که آدم بهش علاقه داشته باشه می تونه توش موفق باشه و درآمد بالایی کسب کنه اما با وضع الان توی روزنامه ها برای استخدام روی داشتن مدرک کامپیوتر تاکید میشه:gol:

دختر تنها

عضو جدید
منم با نظرتون موافقم الآن هر کس که توی جبهه یه سرماخوردگی گرفته حالا با عنوان جانباز داره بدون هیچ مدرکی و هیچ تلاشی یه پول هنگفت به حسابش واریز میشه و الآن واقعا پردرآمد ترین رشته همین بسیجی بودنه به نظر من دارن حق جوونای امروزی را زیر پا میذارن

~Bahar~

عضو جدید
من عمران انتخاب کردم...البته الان با رکود قیمت خونه و زمین...مطمئن نیستم....ولی هرچی هست مهندسی شیمی نیست...من که درسم تموم شده بیکارم...به هر کارخونه ای هم رجوع میکنی...حقوق پیشنهادیشون بیشتر از 150 تومن در ماه نیست....یعنی از کارگر کارخونه هم کمتره!!

mr.ehsan

عضو جدید
به نظر من هر رشته ای رو پر در آمد میبینم ...اینا فقط به تلاش آدم بستگی داره.... شهرام جزایری هم از بستنی فروشی توی خیابونای اهواز شروع کرد اما تلاش کرد شد شهرام جزایری...ما هم اگه تلاش کنیم .....

mary_satan

عضو جدید
آخه عزیز من کی ازت میپرسه کجا خوندی وچی خوندی؟؟؟
فقط فامیلی,که اگه براشون آشنابود که OK
درغیر این صورت برای فامیل کلاس میذاری که کار چیه؟
من میخوام ادامه تحصیل بدم.

eckankar123

عضو جدید
با احترام به نظر همه دوستان
بند ه بعد از فارغ التحصیلی در سه شاخه البته مرتبط فعال بودم مدتی در صنعت نفت مدتی در صنعت برق مدتی در صنعت it و تقریبا در نفت و صنعت برق با اغلب مهندسین رشته های مختلف برخورد داشتم هم از درآمدشون اطلاع دارم و هم از موقعیت شغلیشون یک نکته کاملا آشکار وجود داره

می دونید در 90% این متخصصین که البته در پست های بالا مشغول هستن یک نکته غم انگیز هست اونها بدون آنکه متوجه باشن دارن کار خدماتی انجام می دن نه یک کار مهندسی
چیزی که در کشور ما هیچوقت درست تعریف نشده یا کسی روش مانور نداده اینه که بابا ایها الناس مهندس یعنی طراح یعنی نوآور یعنی خلاق یعنی کار آفرین یعنی مشاور متخصص یعنی یک وکیل فنی یعنی کسی که نیاز تولید می کند بعد برای نیازی که تولید کرده محصولی معرفی می کند بعد به دلیل قانون عرضه و تقاضا سرمایه به سمتش جذب میشه بعد ...

اگر یک نگاهی به اطرافتون بیاندازید می بینید که کاری که یک مهندس در صنایع ما انجام می ده کاری است که یک فوق دیپلم و حتی یک دیپلم با کمی آموزش و تجربه قادر به انجام اون هست اینرو باور کنید من در صنعت نفت عجایب الخلقه اینچنینی زیاد دیدم - در یک پروژه نفتی در تیم ناظر پروژه به عنوان ناظر فنی برق و ابزار دقیق کار می کردم و جالب بدونید که بعد از شش ماه فهمیدم سرپرست ما که یک مرد 65 ساله بود دیپلم دارد و البته دیپلمش هم نه ریاضی است نه فنی اما باور کنید آنچنان مسلط و با دانش بالا بود که هیچ مهندسی نمی توانست از لحاظ علمی در همون محدوده ای که موضوع کار بود اونرو تسلیم کنه و زیر دست این آدم نزدیک به 7 مهندس که سه نفر از اونها فوق لیسانس بودن کار می کردن حال خودتون قضاوت کنید مشکل کجاست )
در این کشور آنقدر سوژه برای نوآوری - جذب سرمایه و تولید ثروت از طریق ایجاد نیاز و ارائه طرح و راه حل های علمی وجود دارد که قابل شمارش نیست و البته محدود به هیچ رشته و شاخه خاصی هم نیست

اگر به شمارش رشته های پول ساز باشه من هیچکدوم رو نمی گم من می گم سوپر مارکت کنار خونه خودم
که حتی اگه دنیا زیرو رو بشه باز پسرش با ماشین زانتیاش اعصاب اهالی کوچرو خورد می کنه .

اینجا فروم ایست که اغلب مهندسین رشته های مختلف به اون سر می زنن یک همه پرسی بکنید ببینید از بین کسانی که اینجا در این فضای مجازی حضور دارند چند نفر صادقانه یک مهندس هستند نه یک کارشناس
از نظر من بین این دو کلمه تفاوت زیادی وجود دارد کارشناس می تونه به عنوان یک واژه عمومی بکار بره برای ... خودتون اگه یکم به دورور نگاه کنید و ببینید که مهندسین ما در این کشور مشغول کارهای خدماتی مهندسی صرف هستند دلیل این همه بیکاری و فقر در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی رو درمیابید .

باور کنید همین الان با همین مشکلات و با همین شرایط موجود برای تمام مهندسین با شرایطی که من برشمردم موقعیت های بسیاری وجود دارد که در اغلب اونها امکان تولید ثروت برای همه هست .

مشکل اینجاست که ما دنبال درآمد هستیم نه دنبالتولید ثروت بین این دو کلمه تفاوت بسیار است در صورتی که همه با شنیدن کلمه درآمد ناخود آگاه مفهوم ثروت در ذهنشون تداعی میشه و به همین دلیل جواب قاطعانه ای وجود ندارد.

به نظر من هیچ رشته ای به خودی خود پر درآمد ترین نیست اما با هر رشته ای امکان تولید ثروت وجود دارد

اگر دنبال درآمد هستید بیایید یک حساب کتاب کوچک کنیم

به فرض محال اگر شما به درآمد 3 ثابت تا 5 میلیون در ماه البته از طریق رشته ای که در آن فعال هستید ( که این در آمد در شاید 2 تا 3 درصد افراد با تخصص واقعی و سابقه کار مفید یافت میشه )
پس از چه مدت می توانید زندگی ای مناسب عمری که به پای تحصیل علم صرف کرده اید با توجه به شرایط موجود دست پیدا کنید دقت کنید عمر سرمایه با ارزشی است که هیچ جایگزینی ندارد.

این را بپذبرید ثروت درون بانک ها یا در خزانه دولت زندانی نشده - ثروت بالقوه همین نزدیکی در مغز و ذهن شما محبوس و بی مصرف مانده که امکان تیدیل شدن به اسکناس کاغذی را دارد باور کنید این اسکناس های جادویی را دیده ام ثروت شیرین جادویی است که هیچ پارتی و سرمایه گذاری نمی خواهد فقط کافیست واقعا یک مهندس باشید.

qmars200

عضو جدید
با احترام به نظر همه دوستان
بند ه بعد از فارغ التحصیلی در سه شاخه البته مرتبط فعال بودم مدتی در صنعت نفت مدتی در صنعت برق مدتی در صنعت it و تقریبا در نفت و صنعت برق با اغلب مهندسین رشته های مختلف برخورد داشتم هم از درآمدشون اطلاع دارم و هم از موقعیت شغلیشون یک نکته کاملا آشکار وجود داره

می دونید در 90% این متخصصین که البته در پست های بالا مشغول هستن یک نکته غم انگیز هست اونها بدون آنکه متوجه باشن دارن کار خدماتی انجام می دن نه یک کار مهندسی
چیزی که در کشور ما هیچوقت درست تعریف نشده یا کسی روش مانور نداده اینه که بابا ایها الناس مهندس یعنی طراح یعنی نوآور یعنی خلاق یعنی کار آفرین یعنی مشاور متخصص یعنی یک وکیل فنی یعنی کسی که نیاز تولید می کند بعد برای نیازی که تولید کرده محصولی معرفی می کند بعد به دلیل قانون عرضه و تقاضا سرمایه به سمتش جذب میشه بعد ...

اگر یک نگاهی به اطرافتون بیاندازید می بینید که کاری که یک مهندس در صنایع ما انجام می ده کاری است که یک فوق دیپلم و حتی یک دیپلم با کمی آموزش و تجربه قادر به انجام اون هست اینرو باور کنید من در صنعت نفت عجایب الخلقه اینچنینی زیاد دیدم - در یک پروژه نفتی در تیم ناظر پروژه به عنوان ناظر فنی برق و ابزار دقیق کار می کردم و جالب بدونید که بعد از شش ماه فهمیدم سرپرست ما که یک مرد 65 ساله بود دیپلم دارد و البته دیپلمش هم نه ریاضی است نه فنی اما باور کنید آنچنان مسلط و با دانش بالا بود که هیچ مهندسی نمی توانست از لحاظ علمی در همون محدوده ای که موضوع کار بود اونرو تسلیم کنه و زیر دست این آدم نزدیک به 7 مهندس که سه نفر از اونها فوق لیسانس بودن کار می کردن حال خودتون قضاوت کنید مشکل کجاست )
در این کشور آنقدر سوژه برای نوآوری - جذب سرمایه و تولید ثروت از طریق ایجاد نیاز و ارائه طرح و راه حل های علمی وجود دارد که قابل شمارش نیست و البته محدود به هیچ رشته و شاخه خاصی هم نیست

اگر به شمارش رشته های پول ساز باشه من هیچکدوم رو نمی گم من می گم سوپر مارکت کنار خونه خودم
که حتی اگه دنیا زیرو رو بشه باز پسرش با ماشین زانتیاش اعصاب اهالی کوچرو خورد می کنه .

اینجا فروم ایست که اغلب مهندسین رشته های مختلف به اون سر می زنن یک همه پرسی بکنید ببینید از بین کسانی که اینجا در این فضای مجازی حضور دارند چند نفر صادقانه یک مهندس هستند نه یک کارشناس
از نظر من بین این دو کلمه تفاوت زیادی وجود دارد کارشناس می تونه به عنوان یک واژه عمومی بکار بره برای ... خودتون اگه یکم به دورور نگاه کنید و ببینید که مهندسین ما در این کشور مشغول کارهای خدماتی مهندسی صرف هستند دلیل این همه بیکاری و فقر در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی رو درمیابید .

باور کنید همین الان با همین مشکلات و با همین شرایط موجود برای تمام مهندسین با شرایطی که من برشمردم موقعیت های بسیاری وجود دارد که در اغلب اونها امکان تولید ثروت برای همه هست .

مشکل اینجاست که ما دنبال درآمد هستیم نه دنبالتولید ثروت بین این دو کلمه تفاوت بسیار است در صورتی که همه با شنیدن کلمه درآمد ناخود آگاه مفهوم ثروت در ذهنشون تداعی میشه و به همین دلیل جواب قاطعانه ای وجود ندارد.

به نظر من هیچ رشته ای به خودی خود پر درآمد ترین نیست اما با هر رشته ای امکان تولید ثروت وجود دارد

اگر دنبال درآمد هستید بیایید یک حساب کتاب کوچک کنیم

به فرض محال اگر شما به درآمد 3 ثابت تا 5 میلیون در ماه البته از طریق رشته ای که در آن فعال هستید ( که این در آمد در شاید 2 تا 3 درصد افراد با تخصص واقعی و سابقه کار مفید یافت میشه )
پس از چه مدت می توانید زندگی ای مناسب عمری که به پای تحصیل علم صرف کرده اید با توجه به شرایط موجود دست پیدا کنید دقت کنید عمر سرمایه با ارزشی است که هیچ جایگزینی ندارد.

این را بپذبرید ثروت درون بانک ها یا در خزانه دولت زندانی نشده - ثروت بالقوه همین نزدیکی در مغز و ذهن شما محبوس و بی مصرف مانده که امکان تیدیل شدن به اسکناس کاغذی را دارد باور کنید این اسکناس های جادویی را دیده ام ثروت شیرین جادویی است که هیچ پارتی و سرمایه گذاری نمی خواهد فقط کافیست واقعا یک مهندس باشید.

:surprised::surprised:
چطوري ميشه چند هزار امتياز به اين تاپيك داد؟؟؟
:surprised::surprised:
خيلي عالي بود ;);)

sahark

عضو جدید
این نظرسنجی از بنیان اشتباه است چون اصلا مهندسی نفت را نذاشته:razz:

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم می خوام اذعان کنم که دوست خوبمون eckankar123 همه چیز رو گفتن
صد آفرین
و هزاران امتیاز به شما و پست بسیار خوبتون

mn_ndt

عضو جدید
این نظر سنجی درست نیست
چون جای چند رشته اساسی خالیه
مثل جوش و ..... مواد

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
جاي رشته مهندسي IT خاليه. همچنين چندتا رشته خوب ديگه

yapoo

عضو جدید
جاي رشته مهندسي IT خاليه. همچنين چندتا رشته خوب ديگه

دوست عزیز حرف شما درست اما هممون خوب میدونیم وضع رشته هایی مثه IT و هوافضا چه جوریه .اسم گنده ولی توش خالی چون تو ایران ظرفیتای این دو رشته وجود نداره یا خیلی ضعیفو وارداتیه

127125998

عضو جدید
فقط کامپیوتر

فقط کامپیوتر

بهترین رشته در جهان و ایران رشته کامپیوتر از نظر 60 درصد مردم جهان است:)
به همه دانش اموزان توسیه می کنم به این رشته نرند چون دست زیاد میشد:biggrin:

بالا