عمران با کشاورزی اب

pari2009

عضو جدید
سلام من امسال کنکور دارم و یکی از اشنا ها میگه بزن کشاورزی اب و میگه با عمران زیاد فرق نداره و مثل عمران اب هستش
از شما راهنمای می خواستم فرق بین این دو رشته چیه
کشاورزی اب را چطور می بینین و میشه به راحتی ارشد عمران اب قبول شد ؟
ممنون

h.heidarzade

عضو جدید
سلام. به نظر من كشاورزي - آب خيلي بهتر هست. به دليل اينكه هم درساي عمران رو ميخوني هم كشاورزي.اما از نظر كار به دليل اينكه اسمش كشاورزي هست خوب نيست. الان حتي كاراي آبياري تحت فشار رو بچه هاي عمران در دست گرفتند در حالي كه من ميبينم اصول رو به خوبي رعايت نميكنند.و حتي برخي از طرحها با مشكل مواجه ميشه.البته مي گند مي خواند كشاورزي رو حذف كنند و بشه مهندسي آب. اما تا الان خبري نشده.

mojtabat

عضو جدید
سلام
من خودم همين شرايطي كه شما گفتيد رو دارم
كارشناس عمران و دانشجوي كشاورزي ارشد سازه هاي آبي
ليسانس هاي عمران پايه قوي تري دارند و دروس تخصصي اين رشته و درس هاي آب و هيدروليكي رو بهتر درك مي كنيد.بازاركار هم خوبه. اگه با اسمشم مشكل دارين ظاهراً عوض مي شه در آينده اي دور!!!!!
توكل كنيد به خدا و راهتان رو ادامه بدهيد...

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام من امسال کنکور دارم و یکی از اشنا ها میگه بزن کشاورزی اب و میگه با عمران زیاد فرق نداره و مثل عمران اب هستش
ممنون
سلام فرق کشاورزی آب با عمران حول 20 واحد می باشه برای ارشد میتونی هر کدوم خواستی شرکت کنی چون درس های اصلی همدیگر می خونیم البته ارشد کشاورزی راحتتر قبول شدنش و اگه بخوای ارشد از طریق کشاورزی آّب عمران آب شرکت کنی با کمی تلاش میتونی قبول شی در کل فرقی ندارن اگه با اسم کشاورزی مشکل نداشته باشی

m.gharaee

عضو جدید
سلام. من رشتم کشاورزی-اب هستش به نظر من عمران آب بهتره چون شما با مدرک عمران آب حق امضاء دارین ولی با کشاورزی حق امضاء ندارین درضمن با مدرک عمران علاوه بر پروژه های آبی می تونید در پروژه های راهسازی و ساختمانی هم شرکت کنید ( این قانون رو جدیدا نظام مهندسی ساختمان گذاشته).
اما قبول شدن ارشد کشاورزی خیلی خیلی راحت تره.
ارشد عمران آب رو فقط تهران و شیراز داره و شرکت کننده هاش هم تعدادش زیاده(البته دانشگاه آزاد)
من برادرم عمران آب میخونه چارت درسیشو که با چارت خودمون مقایسه میکنم دروس مشترک ایناست: رسم فنی- اقتصاد مهندسی - فیزیک 1 - ریاضی 1و2و3 - نقشه برداری1و2 - زمین شناسی - محاسبات عددی- استاتیک - مقاومت مصالح- مکانیک سیالات- مکانیک خاک - هیدرولیک - هیدرولوژی - آبهای زیر زمینی- برنامه نویسی. که حدودا میشه 50 واحد و حدود 90 واحد دروس غیر مشترک دارن...

ممنون
سلام کنکوری گل من مهندسی اب دانشگاه صنعتی اصفهانم اولش ادم فکر میکنه الکی میگن اما به نظر من ارشد رشته ما (سازه های ابی)بهتره امیدوارم موفق شی

dorsa 90

عضو جدید
salam man mohandesie ab mikhunam o bayad begam hich farghi b omran nadare na faght b shakhe abesh v a tanha 18 vahed az darsaye ommie keshavarzi k asaln sakht nisto mikhuni
vali vaghean reshteye sakhtyeo nabayad fekry k man kardamo migoftam keshavrzieo sadas bokoni kheili talasho dars khundan mikhad va az nazare shoghli movafagh tar az omran abeo arshad ham b rahty ghabol mishi

h.soltanisamani

عضو جدید
اولا سلام واینکه من خودم مهندسی اب خوندم و امسال عمران آب تهران قبول شدم اگهخوای همه چی ممکنه تازه رشته آب هم قشنگه هم سخته ولی در کل خوبه

reza_1372

عضو جدید
سلام واقعا اسمش عوض شده منبعتون کجاست؟
می خواستم بدونم برای قبولی عمران-اب در ارشد چه باید کرد و چه دروس متفاوتی باید مطالعه کرد؟

samanvahdati

عضو جدید
با سلام
ميتوني راهنمايي بكني جزوه مهندسي منابع آب و مديريت منابع آب و تحليل سيستمهاي منابع آب را از كجا تهيه بكنم؟

dawood&torbat haydarieh

عضو جدید
سلام دوستان
ببخشید
من تا امروزخوشحال بودم رشته مهندسی آب فقط مخصوص رشته ای ریاضی و دانشجو کم داره
که حالا فهمیدم رشته ای تجربی هم مهندسی آب وخاک دارن؟!!!!!!!!!!!!!!
با هم چه فرقی میکنن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آیا یکی هستن؟!!!!!!!!!!!!!!!
کدومش بهتره؟!!!!!!!!!!!!!!

m_kia

عضو جدید
سلام دوستان
ببخشید
بیشتر شبیه خاکشناسیه تو تقسیم بندی سازمان سنجش هم نگاه کنی تو گروه خاکشناسی حسابش کرده اونم فقط پیام نور داره که کلا پیام نور دیگه چی هست که رشته هاش باشه

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام
من خودم همين شرايطي كه شما گفتيد رو دارم
كارشناس عمران و دانشجوي كشاورزي ارشد سازه هاي آبي
ليسانس هاي عمران پايه قوي تري دارند و دروس تخصصي اين رشته و درس هاي آب و هيدروليكي رو بهتر درك مي كنيد.بازاركار هم خوبه. اگه با اسمشم مشكل دارين ظاهراً عوض مي شه در آينده اي دور!!!!!
توكل كنيد به خدا و راهتان رو ادامه بدهيد...

اول در جواب شما دوست عزیز منم ارشد سازه آبی قبول شدم و میگم از نظر درسای آب و هیدرولیکی بچه های مهندسی آب خیلی قویتر از عمرانن
من با دکترای عمرانم نشستم و بحث کردم که اینو میگم
ولی عمرانیا تو بحثای سازه ای یکم سرترن که اگه بچه های مهندسی آب درس بتن و بتن مسلح رو بگذرونن جبران میشه

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ببخشید

الکی نگران نباش این رشته آب و خاک فقط تو آزاده فک کنم که ربطی به رشته مهندسی آب نداره پس الکی نگران نباش
;)

ali nejadpour

عضو جدید
سلام دوست عزیز من دانشجوی مهندسی آب هستم اول از همه این که مهندسی آب و عمران تقریبا با هم تفاوتی ندارند غیر از اسم رشته و چند واحد درسی معدود و بازار کار این رشته علی الظاهر از عمران بهتره
ثانیا این رشته از سال 90 از دانشکده ی کشاورزی جدا شده و زیر مجموعه ی دانشکده ی آب و خاک شده و دیگه اسم کشاورزی رو نداره پس نگران اسمش نباش...
سطح سختی رشته هم بالاست و رشته ی آسونی به حساب نمیاد...و می تونی به صورت تخصصی در رابطه با این رشته فعالیت کنی و قبولی ارشد هم نسبت به عمران راحت تره...در هر صورت امیدوارم موفق باشی;)

ali nejadpour

عضو جدید
دوست عزیز نگران نباش اسم اون رشته خاک شناسیه که هیچ ربطی به مهندسی آب نداره فقط دانشجو های خاکشناسی ترم 6 به بعد درسایی مثل استاتیک و... می تونن بردارن و اسم رشتشون میشه آب و خاک که اکثرا همچین کاری نمی کنن به خاطر سنگین بودن این دروس براشون و جای هیچ نگرانی نداره...کلا دو تا رشته ی مجزا هستن...

sf6874

عضو جدید
سلام. من رشتم کشاورزی-اب هستش به نظر من عمران آب بهتره چون شما با مدرک عمران آب حق امضاء دارین ولی با کشاورزی حق امضاء ندارین درضمن با مدرک عمران علاوه بر پروژه های آبی می تونید در پروژه های راهسازی و ساختمانی هم شرکت کنید ( این قانون رو جدیدا نظام مهندسی ساختمان گذاشته).
اما قبول شدن ارشد کشاورزی خیلی خیلی راحت تره.
ارشد عمران آب رو فقط تهران و شیراز داره و شرکت کننده هاش هم تعدادش زیاده(البته دانشگاه آزاد)
من برادرم عمران آب میخونه چارت درسیشو که با چارت خودمون مقایسه میکنم دروس مشترک ایناست: رسم فنی- اقتصاد مهندسی - فیزیک 1 - ریاضی 1و2و3 - نقشه برداری1و2 - زمین شناسی - محاسبات عددی- استاتیک - مقاومت مصالح- مکانیک سیالات- مکانیک خاک - هیدرولیک - هیدرولوژی - آبهای زیر زمینی- برنامه نویسی. که حدودا میشه 50 واحد و حدود 90 واحد دروس غیر مشترک دارن...[/QUOTE

با سلام حدمت دوست عزیز،رشته ی مهندسی آب (کشاورزی-آب) حق امضاء هم برای نظارت و هم برای طراحی داره.

miti2020

عضو جدید
تو کارت دانشجویی زمان کارشناسیم زده بودن مهندسی اب و ورودی 86 بودم و سال اولی بود که دانشگاه ما مهندسی اب رو بصورت کارشناسی پیوسته اورد بود
و ارشد سازه های ابی میخونم قبولی در کنکور ارشد عمران کمی سخت تر هست اما باید توجه کنین که عمران ظرفیتش هم بالاس مثلا یکی از اشناهامون با 700 صنعتی شریف مهندسی عمران گرایش محیط زیست و اورد در صورتی که با رتبه اینجوری تو سازه های ابی اصلا قبول نمیشی

آخرین ویرایش:

911223623

عضو جدید
اولا سلام واینکه من خودم مهندسی اب خوندم و امسال عمران آب تهران قبول شدم اگهخوای همه چی ممکنه تازه رشته آب هم قشنگه هم سخته ولی در کل خوبه

سلام ببخشید میشه منابعی رو که واسه ارشد عمران خوندینو معرفی کنین؟ممنون میشم

golestani53

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من لیسانس رشته آبیاری خوندم ارشد عمران آب گرفتم. تو دوره تحصیل از نظر درسهای آبی و هیدرولیک ما (بچه های رشته آبیاری) خیلی بهتر از دانشجوهای عمران بودیم. رشته بسیار خوبیه بازار کارش از از خیلی از رشته ها بهتره. موفق باشی.

بالا