بچه بیشتر، زندگی شیرین تر!!!!

.ترلان

عضو جدید
احمدی نژاد :«بنده با اينكه دو بچه كافي است مخالفم و استدلال علمي نيز براي آن دارم و امروز شاهد هستيم كه متوسط بچه‌ در خانواده‌ها زير 2 نفر است و اين سياست غلطي است كه غربي‌ها انتخاب كردند و الان نيز براي حفظ فرهنگ و هويت خود يارانه سنگيني پرداخت مي‌كنند. از همين رو چرا ما بايد اين راه را برويم.»

وی با تاكيد بر اينكه يك ملت بايد ادامه پيدا كنند و نبايد قطع شود اظهار داشت: «برخي‌ها خيال مي‌كنند ما روزي مردم را مي‌دهيم در حالي كه اين بسيار اشتباه است و بنده تعجب مي‌كنم كه چرا علما در اين خصوص سكوت كرده‌اند. هر چند ما نيز بايد مديريت كرده و نگذاريم بهداشت و آموزش از بين برود.»

سال‌ها است که مردم ایران با شعارهای "دوبچه کافی است"، "بچه کمتر، زندگی بهتر"، "بچه کمتر، آسایش بیشتر" و.. آشنا هستند. شعارهایی که به سیاست‌های کنترل جمیعتی نظام برمی‌گشت. شعارهایی در راستا توسعه و پیشرفت و مقابله با پدیده انفجار جمعیت.

اما با اظهارات شب گذشته رییس دولت دهم به نظر می‌رسد باید شاهد رویکرد جدید در برابر مسئله کنترل جمعیت باشیم، رویکردی که کل این نگاه را نقض می‌کند و درپی درونی کردن نگاهی جدید در جامعه است.

شاید دیگر بر در و دیوار شهر شعارهای جدیدی نوشته شود "بچه بیشتر، زندگی شیرین تر" و یا "بچه کمتر مال غربی‌ها است، بچه بیشتر مال ماست". رویکرد جدید احمدی نژاد در واقع انقلابی دیگری است که او در کنار سایر انقلاب‌های اقتصادی و سیاسی‌اش پی‌گیری می‌کند، یک انقلاب اجتماعی که تبعات اقتصادی و سیاسی فراوانی دارد.

سیاست کنترل جمعیت در ایران
رویکرد جدید رییس جمهور به معنای حذف سیاست کنترل جمعیتی است، سیاستی که از سال‌های 1325 به دنبال بهبود شاخص‌های بهداشتی و توسعه و با افزایش روز افزون نرخ جممعیت در ایران مورد توجه قرار گرفت. اما به دلیل ساختار سنتی خانواده و ریشه عمیق اعتقادات مذهبی و عدم اعتماد به حکومت پهلوی در میان مردم این سیاست در حد وسیع قابلیت اجرایی پیدا نکرد.

تا این که در سال 1337 "انجمن راهنمایی بهداشت خانواده" به طور رسمی کار خود را آغاز کرد اما باز هم در ابعاد بسیار محدود، این سیاست دولت پهلوی هم توفیق زیادی در پی نداشت. به گونه‌ای که جمعیت ایران در طول 50 سال چهار برابر شد.

سیاست‌های کنترل جمعیت پهلوی پس از انقلاب به صورت کامل فراموش شد و بساط آن برچیده گشت تا این که روز به روز بر تعداد نفوس در ایران افزوده‌می‌شد و این مسئله نگرانی سیاستمداران را در پی داشت نگرانی که سبب گشت در نیمه دوم دهه شصت و نیمه اول دهه هفتاد سیاست تنظیم خانواده و کنترل جمعیت درپیش گرفته شود.

امری که در ابتدا با موفقیت چندانی درپی‌نداشت اما در اوایل دهه هفتاد رشد جمعیت ایران به شدت کاهش پیدا کرد به گونه‌ای که از رقم 92/3 درصد در نیمه اول دهه 60 به رقم 5/1 درصد در سال 75 رسید. با ظهور دولت اصلاحات سیاست کنترل جمعیت با قدرت بیشتری پیگیری شد.

آموزش‌های فراوان، پیشرفت‌های پزشکی و از بین رفتن حساسیت‌های مذهبی نسبت به این مسئله و همراهی بسیاری از علمای دینی موجب گشت جمعیت ایران در دوره اصلاحات کاملا مهار شود به‌گونه‌ای که در سال 85 رشد جمعیت در کشور به رقم 6/0 درصد رسید.

با آغاز کار دولت نهم سیاست‌های گذشته کنار گذاشته شد، همین امر سبب گشت رشد جمعیت از سال 85 تا سال 87 به 5/1 درصد برسد و به نظر‌می‌رسد با نگاه کنونی که رییس جمهور اتخاذ کرده است قطعا افزایش بیشتری خواهد یافت.

کنترل جمعیت در ایران همیشه مایه مباهات در مجامع جهانی بوده است، سازمان ملل ایران را جزء موفق‌ترین کشورها در این امر معرفی کرده است. سازمان ملل متحد در ارزيابي خود از جمعيت ايران و پيش بيني آينده نرخ رشد جمعيت و نرخ باروري در کشور در طي دوره 1950 به اين سو، به اين واقعيت‌ اشاره می‌کند.

بر اساس گزارش این مرجع بین‌المللی نرخ رشد جمعيت که براي دوره 85-1980 به رقم 16/4 درصد رسيده بود، تنها پس از ده سال و در دوره 95-1990 به ميزان قابل توجهي کاهش پيدا کرد و به رقم 86/1 درصد رسيد.

اين سازمان همچنين در پيش بيني خود براي دوره 35-2030 ميلادی خبر از کاهش احتمالي اين نرخ تا ميزان 63/0 درصد مي‌دهد. اما به نظر می‌رسد این پیش‌بینی سازمان ملل با رویکرد جدید احمدی نژاد غلط از آب درآید و احتمالا باید منتظر انفجار جمعیت در ایران بود.

http://www.fararu.com/vdcjvvex.uqeihzsffu.html

phalagh

مدیر بازنشسته
من موندم اين بشر با خودش چي فكر ميكنه؟
من داشتم گوش ميدادم حرفاشو. با يه حالت خيلي ناخوشايندي ميگفت دو بچه كافي نيست كه ادم ميموند.
بيشترين متولدين رو ما در سال 1364 داشتيم. كساني كه الان به 25 سالگي و سن ازدواج رسيدن.
يعني الان ما بيشترين جمعيت در سن ازدواج رو در طي سالهاي اخير داريم. و اگه اين سياست احمدي نژاد كه دو بچه كافي نيست بخواد اجرا بشه بايد منتظر يه فاجعه باشيم.
همچني ميگه ايران ظرفيت 150 ميليون نفر جمعيت رو داره. بله خب داره اگه قرار باشه همه تو فقر زندگي كنن. كار نداشته باشن و با وضعيت فلاكت بار زندگي كنن تا 300 ميليون هم جا داره.
من نميدونم دوستاني كه از ايشون دفاع ميكردن در مقابل اين حرفش چي دارن بگن؟
البته من حدس ميزنم قضيه چيه؟ اين آقا دنبال گوشت دم توپ ميگرده.

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
بلـــــــــــــــــــــــــــــه؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

اين ديگه واقعا از اون حرفا بود
فك كنم ايشون مي خوان دستي دستي هممون ر و به فنا بدن

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
من موندم اين بشر با خودش چي فكر ميكنه؟
من داشتم گوش ميدادم حرفاشو. با يه حالت خيلي ناخوشايندي ميگفت دو بچه كافي نيست كه ادم ميموند.
بيشترين متولدين رو ما در سال 1364 داشتيم. كساني كه الان به 25 سالگي و سن ازدواج رسيدن.
يعني الان ما بيشترين جمعيت در سن ازدواج رو در طي سالهاي اخير داريم. و اگه اين سياست احمدي نژاد كه دو بچه كافي نيست بخواد اجرا بشه بايد منتظر يه فاجعه باشيم.
همچني ميگه ايران ظرفيت 150 ميليون نفر جمعيت رو داره. بله خب داره اگه قرار باشه همه تو فقر زندگي كنن. كار نداشته باشن و با وضعيت فلاكت بار زندگي كنن تا 300 ميليون هم جا داره.
من نميدونم دوستاني كه از ايشون دفاع ميكردن در مقابل اين حرفش چي دارن بگن؟
البته من حدس ميزنم قضيه چيه؟ اين آقا دنبال گوشت دم توپ ميگرده.

درود بر شما، در تائید حرفاتون باید بگم دقیقا این مشکل مسکن و بیکاری و ... که امروزه گریبان گیر جوانان شده به خاطر همین انفجار جمعیت هستش که استارتش اوایل انقلاب خرده شد یعنی سال 60-65، حالا اون بچه ها بزرگ شدن و خونه و شغل و دانشگاه و ... میخوان و هم خونه کم اومده هم شغل و ... . حالا یه انفجار دیگه ام موقعی میشه که به سلامتی این نسل ازدواج کنه و بچه دار بشن، اونوقت برای بچه های اونا هم تقریبا همین مشکلات وجود خواهد داشت. نمودار جمعیت ایران یه چی تو این مایه هاست:

||||
|||||||||
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
||||||||||||||||||||||||
||||||||
|||
||
||
||

ولی از بابت این حرف ایشون نگرانی نداشته باش چون هیچکس به حرف این آقا گوش نمیده، حتی اون ولایی های دو آتیشه هم مطمئن باش اینکارو نمیکنن. الان تو روستا هم بری مردم این چیزا رو درک میکنن. من نمیدونم یعنی یک نفر مشاور نیست به این آقا بگه بابا از این حرفهای الکی نزن، اعتبار یه رئیس جمهور بسیار بیشتر از این حرفهاست ؟!

lady_sh

عضو جدید
:whistle:یکم دیگه ادامه بدین دوباره فیل خیسمون میکنن!!

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون دفعه ام که از این حرفا زده بود و گفته بود ما ظرفیت زندگی 120 میلیون نفرم تو ایران داریم یکی گفته بود اگر منظورش از ظرفیت زندگی ،نفس کشیدنه ، بله ظرفیتشو داریم ولی امکانات دیگه ای نمیتونیم برای 120 میلیون فراهم کنیم....

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از فردا میخوام کلی نسل زیاد کنم چی فکر کردین یه 100 میلیونی کاسب شم
من یه فکر دیگه دارم! خودم رو به شکل مورد نظر درمیارم و یه نوزاد رو میگیرم زیر بغلم و میرم به بهداشت فلانه جا! و میگم این ننه مرده توی بیابون به دنیا اومدو ثبتش میکنم!
دوباره ورش میدارم میبرمش بهداشت بهمانه جا و الی آخر! کلی کاسب میشم!

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلاصه یه تیرو چند نشونه! یک اشتغالی ایجاد کنم واسه خودم!

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلاصه یه تیرو چند نشونه! یک اشتغالی ایجاد کنم واسه خودم!​
فکر نکنم به این راحتی باشه
الان بچه ها که دنیا میان تو همون بیمارستان شناسنامه میدن
90 سال پیش نیست که بری بگی قابله آورردیم تو خونه

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نکنم به این راحتی باشه
الان بچه ها که دنیا میان تو همون بیمارستان شناسنامه میدن
90 سال پیش نیست که بری بگی قابله آورردیم تو خونه

همه که شهر نشین نیست! اتفاقه میفته! اینقدر آدم تو برو بیابون زندگی میکنن که سال تا سال رنگ دکتر نمیبینن. کجای کاری؟ خیلیا شناسنامه ندارن اصلا! ولی دیگه فرق میکنه الان! پس فکر میکنی اینهمه ور زدم براچی بود؟ خودمو به شکل مورد نظر درمیارمو...

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه که شهر نشین نیست! اتفاقه میفته! اینقدر آدم تو برو بیابون زندگی میکنن که سال تا سال رنگ دکتر نمیبینن. کجای کاری؟ خیلیا شناسنامه ندارن اصلا! ولی دیگه فرق میکنه الان!
وای چه وحشتناک:cry:
هم غزه هم لبنان، بیخیال اونایی که شناسنامه ندارن

maziyar_darabi

عضو جدید
کاربر ممتاز
این آقا اینقدر .... تشریف داره که ...:mad:
والا آدم میمونه که به این چی بگه !
منم مصاحبش رو دیدم ، فقط حرص میخوردم از بی سوادی و نفهمیه این آدم ....

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه دکی نمیگی اینا رو میایی توی مصاحبه های علنی میگی میان این طرحا رو ازت میدزدند به اسم خودشون ثبت میکنند!؟

اونوقت میرن مشکلات اجتماعی شون رو حل میکنند از سقوط حتمی نجات پیدا میکنند اونوقت ما بدبخت میشیم؟

ادم باید یک کمی زبون به دهن بگیره! البته برای حفظ مصالح (شما بخون ابرو) کشور! اینم خودش یه جور جهاده ها!

*Essi*

اخراجی موقت
مطمئن باشید سربازان محمود در گهواره ها خواهند بود.
امسال سال همت مضاعف و کار مضاعف است.
ببینیم زوج های جوان ایرانی چه میکنند!
اگه میشد هر خانواده ایرانی دوتا 5 قلو داشته باشه،خیلی خوب میشد.
شعار فرزندان بیشمار متولد شده در سال همت مضاعف و کار مضاعف:
ما همه سرباز توییم احمدی،گوش به فرمان توییم احمدی

.ترلان

عضو جدید

:surprised::surprised::surprised:

این یعنی جدی بود؟!!

آیاتای

عضو جدید

پیش فروش بسیجی ساندیس بدست :D

Albaloo-123

عضو جدید
به قول یکی از کاریکاتور های گل آقا بعد از اینکه محمود خان گفته بود باید جمعیت ایران به 120 میلیون برسه :
بچه که عمر و نفسه کی گفته که دو تا بسه
بیا با هم زور بزنیم تا به صد و بیست برسه

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایرانی از نظر کیفیت اشکالی نداره پس بزار مشکله کمیتش هم حل بشه
:biggrin::biggrin::biggrin: