كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohsendevil

عضو جدید
Help me

Help me

salam, dosan in zone bandi ke migan chie :D ma mikhasim kelas tarahi konim bara dabesania bara darse tarhe 2 goftan aval zone bandi konido in chiza :cry:kho man az koja baiad befahmam ke in kelase chi lazem dare chetori bashe :confused: ye ketabi manbai chizi nis

yeki rahnemai kone l

pisha pish az hamkarie sabzetan moteshakerim

gomnam68

عضو جدید
salam, dosan in zone bandi ke migan chie :D ma mikhasim kelas tarahi konim bara dabesania bara darse tarhe 2 goftan aval zone bandi konido in chiza :cry:kho man az koja baiad befahmam ke in kelase chi lazem dare chetori bashe :confused: ye ketabi manbai chizi nis

yeki rahnemai kone l

سلام
من آنچنان تجربه ای ندارم..چون خودمم هنوز ترم دومم...اما توی همین درس...طرح2... اولین کاری که باید ارائه میدادم طراحی دیوار دبستان بود.اول از همه باید بچه دبستانی ها رو در نظر بگیری که مثلا کلاس بزرگ واسشون مناسب تره یا کوچیک...قسمت کناره تخته باید بلندتر از سطحه کلاس باشه که دستشون به تخته برسه ..یا مثلا تو یک کلاس به چه چیزهایی نیاز دارن...خوبه که کلاس روشن باشه و پنجره زیاد داشته باشه یا نه...واسه طراحی میتونی از خود بچه ها هم کمک بگیری...خیلی کمک میکنه...شرمنده اگر کمکی نتونسم بکنم...

AD_576

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام
من امینم
دانشجو ترم آخر معماری (کارشناسی ناپیوسته)
میخواستم درباره پایان نامم ازتون کمک بگیرم.
پایان نامم فرهنگسرا موسیقی
اگه کسی میتونه در باره فرمش به من کمک کنه ممنون میشم
یا اینکه این تیپ کارایی رو که انجام شده رو به من معرفی کنه بازم ممنون میشم.
مرسی از لطفتون

سلام

سلام

سلام به تمامی شما دوستان و همکاران عزیز.من لیسانسم رو از دانشگاه آزاد همدان گرفتم و فوق لیسانسم رو از دانشگاه علمی کاربردی سنندج در رشته مدیریت پروژه گرفتم.خوشهال میشم اگه بتونم با شما همکارای عزیز یه رابطه متقابل کاری و اطلاعاتی خوب داشته باشم.

سلام

سلام

دوست عزیز فضاهای مورد نیاز جهت چشم پزشکی دقیقا شبیه فضاهای مورد نیاز یک درمانگاه است که کاملا قابل دست رسه(اگه پیدا ناکاردی بگین تا بهتون بدام
)با این تفاوت که خهت اتاق معاینه باید دوتا فضای کوچیک در نضر بگیری.شماره 1 فضای مورد نیز دستگاههای مربوط به چشم پزشکی که یک فضای بسته و حدود 8متر مربعه و یک فضای نیمه باز به نام چشم شور

سلام عزیز.اگه در مورد طراحی یه هتل آپارتمان سوالی داشته باشی من شاید بتونم یکم کمکت کنم ولی نمیدونم ستاره هاشو چطوری میدن

آخرین ویرایش:

yeki rahnemai kone l

سلام دوست عزیز.این مطلب رو باید از الان تا اخرین کاره معمارانه ای که میخای انجام بدی بدونی که هر کاری مخاطبی داره و دقیقا کار شما برآورده کردن نیاز اوناست.پس اول باید توی تمام مسیر طراحیت این توی ذهنت باشه که مخاطبت کیان.من بهت پیشنهاد میکنم یه کاره مودلار بکنی چون باعث میشه بتونی یه فضای روان و ملموس و هماهنگ ایجاد بکنی

آخرین ویرایش:
سلام
من امینم
دانشجو ترم آخر معماری (کارشناسی ناپیوسته)
میخواستم درباره پایان نامم ازتون کمک بگیرم.
پایان نامم فرهنگسرا موسیقی
اگه کسی میتونه در باره فرمش به من کمک کنه ممنون میشم
یا اینکه این تیپ کارایی رو که انجام شده رو به من معرفی کنه بازم ممنون میشم.
مرسی از لطفتون
سلام د وست عزیز.با آرزوی موفقیت در تمام مراحله زندگیت.کتاب معماری و موسیقی استاد فلامکی تمام چیزی رو که نیاز داری بهت میده

سلام
یه سوال داشتم...سوال که نه میخوام نظرهارو بدونم....یه کار باید ارائه بدیم به این صورت:
با 20 عدد مربع 3*3 از فوم سفید ...روی یک مقوای قطع A3 به رنگ آبی میخوایم فصل تابستان رو نشون بدیم....میخوام پیشنهادها رو بدونم...ممنون میشم:gol:
یه کار که خیلی میتونه کمکت کنه اینه که یه مربع با رنگ متفاوت بهشون اضافه کن و بعد از یکم تغییرات اونو بردار و همینطور باهاش بازی کن نتیجه خوبی میگیری

سـعید

مدیر بازنشسته
دوستان عزیز کسی در مورد طراحی فضای سبز در اقلیم گرم و خشک مطلب یا نقشه ای داره...؟؟
اگر دارین لطفا با پیام خصوصی خبرم کنید..
ممنون.:gol:

قاسم ابادی

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان
طرز ساخت مخروط با مقوا رو می خواستم میشه خیلی زود کمکم کنید
ممنونم

elli

عضو جدید
من دنبال یه پلان و نما از یک ساختمان ساده 2 طبقه مسکونی 80_100 متری میگردم
ولی هیجا پیداش نکردم.

pesar-mashhadi

کاربر بیش فعال
این که چیزی نیست . خودت طراحیش کن دیگه کاری نداره که . سعی کن طراحی هایت را خودت انجام بدی .

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدرسه

مدرسه

سلام
من طرح يه مدرسه ميخوام.كسي ميتونه كمك كنه؟
هم پلان ميخوام هم حجم. ديگه بقيشو خودم زحمتشو ميكشم:biggrin:

fifa09

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من طرح يه مدرسه ميخوام.كسي ميتونه كمك كنه؟
هم پلان ميخوام هم حجم. ديگه بقيشو خودم زحمتشو ميكشم:biggrin:
خب کاری نداره که!
برا حجمش یه کانسپت در نظر بگیر ، بعدش پلانشم بلوک بندی فضا بکن(فضای آموزشی،فضای اداری، فضای مکث و ...)
اگه این کارا رو بکنی راحت ، سه سوت حله;):)

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب کاری نداره که!
برا حجمش یه کانسپت در نظر بگیر ، بعدش پلانشم بلوک بندی فضا بکن(فضای آموزشی،فضای اداری، فضای مکث و ...)
اگه این کارا رو بکنی راحت ، سه سوت حله;):)

خوب مشكل همون در نظر گرفتن حجم و كانسپته ديگه:w20: :wallbash:

fifa09

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب مشكل همون در نظر گرفتن حجم و كانسپته ديگه:w20: :wallbash:
نه ، اگه خوب تمرکز کنی بهش میرسی (اعتماد به نفس داشته باش و به خودت بگو میتونی)
بذار یه راهنمایی برات بکنم: چون موضوع مدرسه هستش ، میتونی برای حجمت از مثلا ریشه ی درخت کمک بگیری و بر اساس اون حجمتو شکل بدی. همین کانسپت خوبی هست چون ریشه ی درخت بیرونش کوچیکه و هرچی به تنه میرسه بزرگ میشه ، بعد که به تنه رسید دوباره مثل ریشه از هم جدا میشن. میتونه با این ایده مثلا مکعب ها رو کنار هم بچینی ، به این صورت که گوشه ها کوچک ترن و هرچی به مرکز نزدیک میشه بزرگتر میشه.
این یه مثال برای کانسپت بود که بهت گفتم . حالا خودت میدونی چیکار کنی . از این مثال میتونی استقاده کنی ، چون معنی اینو میده که افراد از بیرون جذب میشن و داخلشم آموزش میبینن!
امیدوارم بپسندی;):)

خطکش تی/

عضو جدید
میشه لطفا راجع به الگوهای پلان و مقطع توضیح بدین؟ یه استاد داریم که مخمونو شدیدا به کار گرفته و ما هم چیزی از حرفاش سر در نمیاریم

forbiddenland

عضو جدید
سلاااااااام

سلاااااااام

من واسه درس پروژه نهاييم موزه نور رو انتخاب كردم
لطفا اگه كتاب سايت پايان نامه يا هر چيز ديگه كه بتونه كمكم كنه دارين اينجا بذارين كه هم من هم بقيه بچه ها استفاده كنيم
مرسيييييييييييي
هههههه.....چقدر تايپ فارسي سختهههههه!!!!

a.sh.b

عضو جدید
سلام دوستان
طرز ساخت مخروط با مقوا رو می خواستم میشه خیلی زود کمکم کنید
ممنونم
سلام
برای ساخت مخروط باید اول یک دایره با مقوا در بیاری بعد یک شعاع دایره رو کشیده و با قیچی اون شعاع رو می بریم بعد رو محیط دایره جایی که بریدیم رو گرفته و از هم رد می کنیم و با چسب می چسبونیم :D
امیدوارم توضیحاتمو فهمیده باشی:confused:

a.sh.b

عضو جدید
سلام
یه سوال لطفا سریع هرکسی می خوانه جواب بده

"معماری در دانشگاه شما چگونه تدریس می شود:que::que:"
لطفا اسم دانشگاهتون + اسم بعضی از اساتید خودتونم بنویسید

ممنون:gol:

آخرین ویرایش:

chista233

عضو جدید
آرزوی یک معمار چیه؟ آرزوی خود شما چیه ؟

به نظرتون نقطه سر خط یک معمار کجاست؟!!! اصلا حالا که دارید معماری میخونید به این فکر کردید بیست سال دیگه کجا هستید!!؟؟
آرزوی یک معمار وقتی قابل درکه که بدونی تعریف ما از معمار کیه؟ و گاهی چیه؟!
چهار سالی که احساس می کنم تمام زندگیم بوده فقط خواستم یه معمار بزرگ بشم که.... حالا ترم آخرم ..... روبروم دنیایی ه که هیچی نیست!!!!!!:cry: چون سال ها تو دانشکده دنیای رو برامون ساختند و خودمون ساختیم که واقعیت نداشت و پر نورمن فاستر و رم کولهاوس بود... حالا بازار کار و .....
آرزو مال ادمیه که زیر پاش محکمه....... منم یه عمر... یه عمر چهار ساله....... به اعتلای معماری ایران فکر کردم اما الان پر از احساس بی سوادی ام ...... پر از نمی دونم و هر لحظه بهش بیشتر دامن زده می شه........
یه آدم که زیر علامت سوالاش زندگی می کنه ( قبل از اینکه له بشه!!) چه آرزویی می تونه داشته باشه؟
اما یه آرزو دارم هنوز دلم می خواد معمار بشم.......... اگر چه غیر ممکنه!!!!:cool:

atiyeh1985

عضو جدید
هميشه سر كلاسا از اون روز اول گفتن معماري معاصر ايران رو به زواله خرفي نداريم با معماريمون به دنيا بزنيم.از شهرهاي نابهنجارمون گفتن و نگفتن كه اينا دستاورداي نسليه كه دارن به معماري ياد ميدن نگفتن خودشون بودن كه با ساختموناشون سرنوشت معماري و شهرا رو رقم زدن و از مسئوليت خطير ما گفتن بدون اينكه يادمون بدن چجوري بايد فكر و طراحي كنيم ...................
كاش ميشد اينا رو ياد گرفت!!!!!!

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهم!!
دوستاني كه واقعا تايپ فارسي واسشون سخته مي تونن به اين سايت مراجعه كنن و از ابتكار جالب اون استفاده كنن...اينو فقط واسه بعضيا گفتم نه همه;)
اينم نشاني سايت:
www.behnevis.com

zimens

عضو جدید
سلام دوستان:gol:من برای مقدمات 1 باید خانه دانشجوی معماری با 3 صفحه اصلی 7در 7 و 3 صفحه فرعی در اندازه ی کوچکتر طراحی کنم و با پلانش/من مفدماتم با درک و بیان هم نیازه و تا حالا این کارو نکردم/یعنی اصلا نمیدونم اول باید به چی فکر کنم/اول 3 صفحه رو با هم ترکیب کردم استاد تایید کرد/گفت 3 صفحه کمکی رو اضافه کن ولی من هر چی فکر کردم نشد:confused:کمک کنید لطفا:smile:چی کار میتونم بکنم؟باید 1 شنبه تحویل بدم:(خواهش:redface:

يلدا

عضو جدید
سلام اگه كسي در مورد فرهنگسراهاي معروف عكسي چيزي داره لطفا تو سايت بذاره تا همه استفاده كنن.

يلدا

عضو جدید
يه سؤال ديگه كسي ميدونه از كجا ميتونم پلان نما پرسپكتيو از ورودي پارك و باغ و ... به دست بيارم خيلي ممنون

pnu arch

عضو جدید
سلام
براي طرح 1 بايد مجتمع تفريحي تحقيقاتي كوير نوردي طراحي كنيم!:confused:
اگه كسي عكس يا مطلب مفيدي درباره كوير ، مجتمع هاي كويري يا هر چيزي كه به اين موضوع مربوط ميشه داره لطفا كمك كنه!
واقعا ممنون:cry:

وضعیت
موضوع بسته شده است.