صفحه 5 از 118 نخستنخست ... 234567891525354555105 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 41 تا 50 از 1176

تاپیک: تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار Fluent

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/5

پيش فرض

خیلی مهمه که تحلیلتون سه بعدی باشه ؟
    می تونی یه مقطع طولی ازش بگیری توزیع سرعت رو خیلی قشنگ می تونی ببینی تو این حالت ، چون جریان مغشوشه پروفیل سرعت باید پخ باشه ، اگر جریان ارام باشه پروفیل سرعت باید سهمی شکل یاشه

پیشنهاد میکنم برای توزیع سرعت که توش لایه مرزی خیلی مهمه توش حتما مش بندی نزدیک دیواره ها خیلی به هم فشرده باشه ، می تونی تو مش بندی گمبیت از دابل ساید استفاده کنی تا روی خط مرکزیت تجمع المانهات کم باشه این کمک میکنه سرعت حل و حافظه سیستمت کمتر اشغال بشه
    برای توزیع فشار پیشنهاد میکنم از مش بندی PAVE حالا نوع مکعبیش یا نوع مثلثی استفاده کنی چون لایه مرزی اینجا مهم نیست دیگه

برای آنالیزش تو فلوئنت اول First order حل کن بعد جواب اینو بگیر به عنوان مقدار دهی اولیه seconed order

شدت اغتشاش رو هم بگیر حول و حوش 2 درصد

بعد آنالیز کن

Y pluse رو باید آخر سر ببینی اگر زیر 100 بود می تونی امیدوار باشی که تا حول و حوش 80 درصد آنالیزیت درسته

اینارو انجام بده ببین چی می شه
    انشالله که درست بشه
    یا علی

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/5

پيش فرض

راستی از interval size استفاده نکن
    از Counte Intervl استفاده کن
    بعد از دابل ساید استفاده کن
    یا علی

تازه وارد آواتار صدف سلیمی
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/12
    محل سكونت
    تهران

Flower

نقل قول نوشته اصلي بوسيله mohandeees نمايش پست
    راستی از interval size استفاده نکن
    از Counte Intervl استفاده کن
    بعد از دابل ساید استفاده کن
    یا علی
    سلام ممنون از راهنماییتون این کار رو امتحان میکنم اما قبلا شبکه pave و count رو امتحان کردم نشد چون یه کاناله قبلا ساخته شده و شکله خیلی عجیبی داره شیبه غیره عادی و چندتا دیفیوزر و زانویی پشت سر هم که با یه پاچه شلواری به یه کانال مشابه وصل میشه و حالا اون دبی و سرعتی رو که باید ازش خارج بشه نمیشه در حالیکه فن ها درست انتخاب شدن حالا می خوان بدونن مشکل کجاست مدل سه بعدیش کشیدنش مصیبت بود چه برسه به مش بندی و تحلیلش!!!!
    بازم ممنون امتحان می کنم نتیجه رو میگم شاید برای شما هم جالب بود

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/5

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله صدف سلیمی نمايش پست
    سلام ممنون از راهنماییتون این کار رو امتحان میکنم اما قبلا شبکه pave و count رو امتحان کردم نشد چون یه کاناله قبلا ساخته شده و شکله خیلی عجیبی داره شیبه غیره عادی و چندتا دیفیوزر و زانویی پشت سر هم که با یه پاچه شلواری به یه کانال مشابه وصل میشه و حالا اون دبی و سرعتی رو که باید ازش خارج بشه نمیشه در حالیکه فن ها درست انتخاب شدن حالا می خوان بدونن مشکل کجاست مدل سه بعدیش کشیدنش مصیبت بود چه برسه به مش بندی و تحلیلش!!!!
    بازم ممنون امتحان می کنم نتیجه رو میگم شاید برای شما هم جالب بود
    سلام
    خانم مهندس من فکر کردم یه پروژه دانشگاهی داری انجام میدی !
    در عمل نیاز به حل و آنالیز فلوئنتی نداریم با این پیچیدگی ای که گفتی اصلا نمی تونی به جایی برسی
    چون فقط یه دیفیوزر خودش کلی مساله داره باید تک تک بررسی کنی بعد با هم جمعش کنی اصلا به صرفه نیست

مشکل جای دیگه ای هست
    باید بری افت مسیر رو چک کنی برای دیفیوزر و برای پاچه شلواری ها ، شعاع مجاز زانویی ها نسبت R به D زانویی ها و بعد برای دیفیوزر زدن یه سری روابط سطح ورودی به خروجی داریم که برای دیفیوزر های متقارن و غیر متقارن متفاوته این ها باید رعایت بشه
    آخرش هم باید مسیر هات بالانس باشه از نظر افت فشار ، باید دبی سنج و فشار سنج داشته باشی تو خروجی ها فشار و دبی رو کنترل کنی ، باید تو هر مسیرت افت فشار یکسان باشه تو مسیر های کوتاه از دریچه هایی که افت فشار ایجاد میکنه پشت دریچه ای که قابل رویته استفاده میکنن
    کلا از فکر آنالیز فلوئنتش بیا بیرون
    اگر این مواردی که گفتم رعایت کنی انشالله حل میشه

5. تشكر از اين پست

رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/12
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    خانم مهندس من فکر کردم یه پروژه دانشگاهی داری انجام میدی !
    در عمل نیاز به حل و آنالیز فلوئنتی نداریم با این پیچیدگی ای که گفتی اصلا نمی تونی به جایی برسی
    چون فقط یه دیفیوزر خودش کلی مساله داره باید تک تک بررسی کنی بعد با هم جمعش کنی اصلا به صرفه نیست

مشکل جای دیگه ای هست
    باید بری افت مسیر رو چک کنی برای دیفیوزر و برای پاچه شلواری ها ، شعاع مجاز زانویی ها نسبت R به D زانویی ها و بعد برای دیفیوزر زدن یه سری روابط سطح ورودی به خروجی داریم که برای دیفیوزر های متقارن و غیر متقارن متفاوته این ها باید رعایت بشه
    آخرش هم باید مسیر هات بالانس باشه از نظر افت فشار ، باید دبی سنج و فشار سنج داشته باشی تو خروجی ها فشار و دبی رو کنترل کنی ، باید تو هر مسیرت افت فشار یکسان باشه تو مسیر های کوتاه از دریچه هایی که افت فشار ایجاد میکنه پشت دریچه ای که قابل رویته استفاده میکنن
    کلا از فکر آنالیز فلوئنتش بیا بیرون
    اگر این مواردی که گفتم رعایت کنی انشالله حل میشه
    کاشکی پروژه دانشگاهی بود یه جور می پیچوندیمش اما این یه مسئله حیثیتی مربوط به محل کارمه و نمیشه بپیچونمش اخه نباید کم بیارم
    شما چقد سخت می گیرین هیچ جور نمی شه ساده ترش کرد؟
    اخه این کانال رو قبلا یه کانال ساز نمی دونم با چه جادو جنبلی ساخته تحویل داده بعد به شرکت ما گفتن بهشون دستگاه بدیم ما هم بعد کلی محاسبات دستگاه ها رو دادیم چند بار محاسبات چک شده و درسته مشکل از دستگاه نیست از شکله کاناله حالا دارن دبه در میارن که مشکل از سیستم های شماست پول دستگاه ها رو نمیدن این کار هم سپردن به من اخه اگه میدونستم اینجوریه قبول نمی کردم که حالا از پسش بر نیام
    اما مدل من هم تقریبا نشون میداد که توی محدوده پاچه شلواری به خاطر اختلاط دو جریان و اینکه توی دیفیوزر سرعت کاهش پیدا کرده تقریبا یه محدوده هوا سرعتش به شدت پایین می یاد و همین طور به خاطر نا استاندارد بودن زانویی سرعت جریان در خروجی یکنواخت نیست اما مدل من خیلی ساده شده بود حالا چی کار کنم
    پس این نرم افزارا به چه درد میخورن

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/5

پيش فرض

کاشکی پروژه دانشگاهی بود یه جور می پیچوندیمش اما این یه مسئله حیثیتی مربوط به محل کارمه و نمیشه بپیچونمش اخه نباید کم بیارم
    شما چقد سخت می گیرین هیچ جور نمی شه ساده ترش کرد؟
    اخه این کانال رو قبلا یه کانال ساز نمی دونم با چه جادو جنبلی ساخته تحویل داده بعد به شرکت ما گفتن بهشون دستگاه بدیم ما هم بعد کلی محاسبات دستگاه ها رو دادیم چند بار محاسبات چک شده و درسته مشکل از دستگاه نیست از شکله کاناله حالا دارن دبه در میارن که مشکل از سیستم های شماست پول دستگاه ها رو نمیدن این کار هم سپردن به من اخه اگه میدونستم اینجوریه قبول نمی کردم که حالا از پسش بر نیام
    اما مدل من هم تقریبا نشون میداد که توی محدوده پاچه شلواری به خاطر اختلاط دو جریان و اینکه توی دیفیوزر سرعت کاهش پیدا کرده تقریبا یه محدوده هوا سرعتش به شدت پایین می یاد و همین طور به خاطر نا استاندارد بودن زانویی سرعت جریان در خروجی یکنواخت نیست اما مدل من خیلی ساده شده بود حالا چی کار کنم
    پس این نرم افزارا به چه درد میخورن
    خوب مکانیکه دیگه !!!!!
    باید قبلا فکرش رو میکردید قبل از اینکه مکانیک بخونید !!!! یه جایی داره یه نیرویی بیشتری وارد میشه که فشار هوا رو میگیره دیگه
    بعدشم کار سخته دیگه الکی که پول نمیدن به کسی

حدس میزنم سقف محل نصب دستگاهها کوچیک بوده طراح و نقشه کش یه جورایی سمبل کردن که متاسفانه

تنها علت مشکل شما افت فشار زیادیه که تو مسیراتون دارید و سیستم کانال کشی تون بالانس نیست

برید از هند بوک های موجود برای نسبت ترکیبتون سایز پاچه شلواری رو دربیارید که عمده افت فشار همین جاست ، خودش دلیل روشن و محکمیه برای اینکه دستگاهای شما مشکل نداره
    انشالله کم هم نمی آرید

یا علی

رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/12
    محل سكونت
    تهران

Flower

خوب مکانیکه دیگه !!!!!
    باید قبلا فکرش رو میکردید قبل از اینکه مکانیک بخونید !!!! یه جایی داره یه نیرویی بیشتری وارد میشه که فشار هوا رو میگیره دیگه
    بعدشم کار سخته دیگه الکی که پول نمیدن به کسی

حدس میزنم سقف محل نصب دستگاهها کوچیک بوده طراح و نقشه کش یه جورایی سمبل کردن که متاسفانه

تنها علت مشکل شما افت فشار زیادیه که تو مسیراتون دارید و سیستم کانال کشی تون بالانس نیست

برید از هند بوک های موجود برای نسبت ترکیبتون سایز پاچه شلواری رو دربیارید که عمده افت فشار همین جاست ، خودش دلیل روشن و محکمیه برای اینکه دستگاهای شما مشکل نداره
    انشالله کم هم نمی آرید

یا علی
    سلام مرسی از اینکه این همه راهنماییم کردین راستش اصلا نمی دونم این کانال کشه چه طور تونسته تو 4 متر طول این همه اتصال جا بده به هر حال دیگه امروز باید هر کاری که کردم تحویل بدم بازم ممنون انشاالله بتونم جبران کنم دعا کنین تا فردا سر کار باشم
    علی یارتون

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/5

پيش فرض

سلام
    فکر کنم هنوز سر کارتون هستید

رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/12
    محل سكونت
    تهران

Flower

سلام
    فکر کنم هنوز سر کارتون هستید
    سلام خیلی ممنون از راهنمایی هاتون خدا رو شکر با همون تحلیله ساده شده و دادن استانداردها و یه کمی داد و بیداد و البته کمی نا قسمتی کتک کاریمشکل حل شد بازم ممنون!!!!!

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2009/10
    محل سكونت
    سمنان

پيش فرض پاسخ به دوست گرامی

اگه هنوزم به کمک نیاز داری با من در تماس باش تا راهنماییت کنم
    09192765461
    سلام من شدیدا نیازمن اطلاعاتی در مورد چگونگی تحلیل سه بعدی جریان هوا در کانال توسط فلوئنت هستم اگر کسی کمکم کنه واقعا ممنون می شم

صفحه 5 از 118 نخستنخست ... 234567891525354555105 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA
    توسط پرنده عشق در تالار نرم افزارهای مکانیک
    پاسخ ها: 4903
    آخرین ارسال: 2 هفته پيش, 10:19 AM
  2. تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works
    توسط m_alizadeh در تالار نرم افزارهای مکانیک
    پاسخ ها: 1968
    آخرین ارسال: 3 هفته پيش, 08:00 AM
  3. * تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys
    توسط esad در تالار نرم افزارهای مکانیک