گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

elaa

عضو جدید
سلام دوستان
کسی برای زبان از کتاب استاد تقوی استفاده کرده؟
سطح زبانم خوب است.
چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟

alidodar1

عضو جدید
سلام دوستان
کسی برای زبان از کتاب استاد تقوی استفاده کرده؟
سطح زبانم خوب است.
چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟

کتاب تقوی ترجمه هاش کامل نیست . فک کنم قبل 84 رو نداره
به نظر من کتاب زبان عمومی و تخصصی علوی کاملترین کتابه. همه سوالای زبان عمومی و تخصصی برق رو با جواب و ترجمه از سال 71 تا 91 (20 سال) داره + یه خلاصه مفید و مختصر ازگرامر زبان عمومی و یه دیکشنری ازلغات کاربردی زبان عمومی در انتهای کتاب موجوده که به نظر من از این حیث کاملترین کتابه

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیز.بچه ها من جزوه درسی ریاضی مهندسی یکی از استادا دانشگاه مون رو دارم که خیلی کامله.به نظرتون خوبه با اون شروع کنم.بعد کتاب مومن زاده رو بخونم.تشکر از راهنمائیتون

بستگی به یکی دو مطلب داره.
اول اینکه آیا قبلا این جزوه رو خوندی یا نه؟!
دوم اینکه تعداد صفحات این جزوه چقدر هستش؟! اگه در حد 100 صفحه اینا باشه
اگه جواب به سوالای بالا بله باشه که آره خوبه بهتره سریع بخونی بعد بری سراغ کتاب ولی اگه جواب سوالای بالا نه هستش بهتره جزورو بذاری کنار بشینی از روی کتاب بخونی.حسن کتاب اینه که معمولا یه موضوعی رو آموزش میده لابلای آموزش از سوالای ارشد سالهای قبل هم نمونه سوال آورده میشه باعث میشه با سبک سوالات از اون موضوع آشنا بشی ولی جزوه فکر نمیکنم سوالای ارشد توش باشه

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام دوستان...راستش چند تا پیشنهاد و توصیه دارم....
این که هیچ کتابی واقعا کامل نیست...به نظر من بهتره هر کی با توجه به کتابای خوبی که بقیه دوستان استفاده و معرفی کردند...یک کتاب رو انتخاب کنند و اونو مبنا قرار بدند و واقعا بخونند و بفهمند وقتی اون کتاب لااقل یکی دو دور خوندند و کامل فهمیدند و روش های حل تست ها و ... اینا رو ریختند توی ذهنشون اون وقت به درجه ای میرسند که خودشون به هر حال تمام تست های ارشد توی ذهنشون هست و حالا هر کتابی پیش روشن گذاشته باشه با توجه پایه علمی خودشون میتونند تشخیص بدند اون کتاب براشون خوبه یا نه و نکات خوبی و جدید که توی یه کتاب خوب دیگه هستش برای خودشون استخراج کنند و توی اون کتابی که مبنا قرار داده بودند اضافه کنند...
نه این که الان هی وسواس داشته باشند و بپرسند چی خوبه چی بخونیم و اخرش کلی هیچی به هیچی...

من خودم توی سیگنال نه کتاب اقای مومن زاده رو دیده بودم و نه تقدسی و فقط تعریف جفتشون رو شنیده بودم....جفتشو دو روز گرفتم و کامل بررسی کردم و متوجه شدم بله کتاب اقای مومن زاده از نظر درسنامه کامل تره و با روش خاص خودش درس داده و بعضی تست ها رو که فقط میای ببیینی این چطوری حل کرده میبینی طبق نکاتی که با درسنامش درس داده و حل کرده و شاید کسی که درسنامه ی اون کتاب رو نخونده باشه متوجه نشه ولی کتاب اقای تقدسی رو دیدم واقعا کیف کردم ولی قطعا این کتاب زیاد نمیتونه واسه افرادی که پایه سیگنال ضعیف تری دارند خوب باشه چون بعضی نکات رو تشریح و باز نکرده و یکی دیگه این که مثل کتاب های راهیان ارشد تمام تست ها رو اخر فصل نیاورده و بعضی تسته ا رو وسط درس حل کرده بعضی ها رو اخر و این یکی از نقاط ضعفه کتابه...ولی تصمیم گرفتم اونو مبنا قرار بدم و بعد ها اگه عمری باقی بود کتاب اقای مومن زاده رو بخونم و فقط نکاتی که برام جدید هستش رو یاد بگیرم..این طوری دیگه ادم قاطی هم نمیکنه..ولی کسی که بخواد از هر دو شروع کنه واقعا گیج میشه...ولی کسی که با یکی از این کتابا به تسلط برسه نه...

به طور کلی هیچ کتابی کامل نیست...ادم وقتی توی یه درس متبحر میشه و دیگه فقط دنبال نکات و راه های سریع تر و بهتره یه جزوه یه استاد معروف رو میزاره جلوش یا یه کتابی که اصلا هیچکی ازش تعریف نکرده و یه نکاتی رو خودش در میاره که لذتشو میبره وفوق العاده موثره...در صورتی که تا وقتی فرد به اون درس مسلط نباشه جزوه هر استاد معروفی رو بخونه حتی ممکنه خیلی چیزا رو متوحه نشه یا کتاب هایی که معروف نیست...
پس مهم اینه یه مبنا داشته باشیم و روی اون به تسلط برسیم...بعدش دیگه فقط برای پر کردن چاله چوله ها هر کتاب خوب دیگه ای رو میشه از کتاب خونه گرفت و خیلی سریع مثلا یه فصلو با کل حل تست هاشو مطالعه کرد و نکات خوب و جدیدیش رو بدست اورد....
.
.
.
راستی دوستان یه پیشنهاد دارم دو تا تاپیک جدا گانه بزنیم اگه موافق بودید...
یکیش واسه روزایی باشه که هر کی ناامید میشه بیاد اون جا و بقیه یکم کمش کنند و بهش روحیه بدند و بدونیم این موارد برای هممون هست...درست مثل همین الان که خودم خیلی ناامید شدم بنا به دلایلی....

دوم این که یه تاپیک دیگه زده باشه و اون جا هر کی بیاد از تجربه هایی شخصی خودش و اون چه از دیگران یاد گرفته رو تیتر وار بگه....من خودم به طور مثال اکثر تجربه های خوب و بد بچه های این جا از 4 سال پیش رو یادداشت کردم و دارم و گهگاهی میخونم...میگم چه خوبه همه این کارو بکنیم و این طوری هر کس از دید خودش یه تجربه هایی رو مهم میدونه و بعضی ها رو نه و به هر حال اینا رو به اشتراک بزاریم و اون تاپیک فقط مختص همین باشه بی هیچ حرف اضافه ای ...و مثل دوران جمع بندی یه چند برگ خلاصه ای باشه واسه باید ها و نباید هایی که نباید فراموش کنیم...حالا من خودم یه نمونشو مینویسم و میزارم....

.V A H I D.

عضو جدید
یه تاپیک دیگه زده باشه و اون جا هر کی بیاد از تجربه هایی شخصی خودش و اون چه از دیگران یاد گرفته رو تیتر وار بگه....من خودم به طور مثال اکثر تجربه های خوب و بد بچه های این جا از 4 سال پیش رو یادداشت کردم و دارم و گهگاهی میخونم...میگم چه خوبه همه این کارو بکنیم و این طوری هر کس از دید خودش یه تجربه هایی رو مهم میدونه و بعضی ها رو نه و به هر حال اینا رو به اشتراک بزاریم و اون تاپیک فقط مختص همین باشه بی هیچ حرف اضافه ای ...و مثل دوران جمع بندی یه چند برگ خلاصه ای باشه واسه باید ها و نباید هایی که نباید فراموش کنیم...حالا من خودم یه نمونشو مینویسم و میزارم....
سلام
دوست عزیز شما دور اول خوندن درسا تو تابستونو چه طور شروع کردین،
مثلا بهتره اول کامل ریاضیاتو بخونیم یعدکامل مدار و ... یا صبح ریاضی، عصر مدار؟(روش خوندن؟)

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیز شما دور اول خوندن درسا تو تابستونو چه طور شروع کردین،
مثلا بهتره اول کامل ریاضیاتو بخونیم یعدکامل مدار و ... یا صبح ریاضی، عصر مدار؟(روش خوندن؟)

دوست عزیز من خودم ترجیح میدم توی یه روز همه درس ها رو بخونم ولو شده هر کدوم روزی یه ساعت...ولی ممکنه این برای شما جواب نده...

ولی به طور کلی همه در این هیچ شکی ندارند که باید درس ها رو به طور موازی خوند...شما شاید وقت نکنی در روز بیش از 3 درس بخونی(مثلا شما میخوای لااقل برای هر درس 2 ساعت وقت بزاری) پس ناچاری یه روز در میون بخونی امروز سه الی 4 درس و روز بعد هم 3 الی 4 درس .... وکلا اشتباه ترین کاراینه شما بخوای بگی مثلا یه مدت این درس بعدش اون درس و . .. کلا این طوری زحماتتو به باد میدی...موازی بخون...

بعدش حالا یکی هست ممکنه پایش خوب باشه مشکل نداشته باشه همه درسا رو بخونه ولی یکی پایش ضعیف تره و ناچاره فعلا سه یا 4 درسو انتخاب کنه برای خوندن...
در این جا باز بای دتوجه کرد درسهایی که مهارتی هستند مثل الکترونیک و مدار از اهمیت بیش تر برخوردار هستند که در ابتدا شروع شند به خوندن...

.V A H I D.

عضو جدید
ولی به طور کلی همه در این هیچ شکی ندارند که باید درس ها رو به طور موازی خوند...شما شاید وقت نکنی در روز بیش از 3 درس بخونی(مثلا شما میخوای لااقل برای هر درس 2 ساعت وقت بزاری) پس ناچاری یه روز در میون بخونی امروز سه الی 4 درس و روز بعد هم 3 الی 4 درس .... وکلا اشتباه ترین کاراینه شما بخوای بگی مثلا یه مدت این درس بعدش اون درس و . .. کلا این طوری زحماتتو به باد میدی...موازی بخون.
من خودم میخواستم تو25،20 روز موازی ریاضی و مدارو تمام کنم،بعد موازی کنترل و مغناطیس.
نظرتون چیه؟

پویان ط

عضو جدید
سلام دوستان...راستش چند تا پیشنهاد و توصیه دارم....
این که هیچ کتابی واقعا کامل نیست...به نظر من بهتره هر کی با توجه به کتابای خوبی که بقیه دوستان استفاده و معرفی کردند...یک کتاب رو انتخاب کنند و اونو مبنا قرار بدند و واقعا بخونند و بفهمند وقتی اون کتاب لااقل یکی دو دور خوندند و کامل فهمیدند و روش های حل تست ها و ... اینا رو ریختند توی ذهنشون اون وقت به درجه ای میرسند که خودشون به هر حال تمام تست های ارشد توی ذهنشون هست و حالا هر کتابی پیش روشن گذاشته باشه با توجه پایه علمی خودشون میتونند تشخیص بدند اون کتاب براشون خوبه یا نه و نکات خوبی و جدید که توی یه کتاب خوب دیگه هستش برای خودشون استخراج کنند و توی اون کتابی که مبنا قرار داده بودند اضافه کنند...
نه این که الان هی وسواس داشته باشند و بپرسند چی خوبه چی بخونیم و اخرش کلی هیچی به هیچی...

من خودم توی سیگنال نه کتاب اقای مومن زاده رو دیده بودم و نه تقدسی و فقط تعریف جفتشون رو شنیده بودم....جفتشو دو روز گرفتم و کامل بررسی کردم و متوجه شدم بله کتاب اقای مومن زاده از نظر درسنامه کامل تره و با روش خاص خودش درس داده و بعضی تست ها رو که فقط میای ببیینی این چطوری حل کرده میبینی طبق نکاتی که با درسنامش درس داده و حل کرده و شاید کسی که درسنامه ی اون کتاب رو نخونده باشه متوجه نشه ولی کتاب اقای تقدسی رو دیدم واقعا کیف کردم ولی قطعا این کتاب زیاد نمیتونه واسه افرادی که پایه سیگنال ضعیف تری دارند خوب باشه چون بعضی نکات رو تشریح و باز نکرده و یکی دیگه این که مثل کتاب های راهیان ارشد تمام تست ها رو اخر فصل نیاورده و بعضی تسته ا رو وسط درس حل کرده بعضی ها رو اخر و این یکی از نقاط ضعفه کتابه...ولی تصمیم گرفتم اونو مبنا قرار بدم و بعد ها اگه عمری باقی بود کتاب اقای مومن زاده رو بخونم و فقط نکاتی که برام جدید هستش رو یاد بگیرم..این طوری دیگه ادم قاطی هم نمیکنه..ولی کسی که بخواد از هر دو شروع کنه واقعا گیج میشه...ولی کسی که با یکی از این کتابا به تسلط برسه نه...

به طور کلی هیچ کتابی کامل نیست...ادم وقتی توی یه درس متبحر میشه و دیگه فقط دنبال نکات و راه های سریع تر و بهتره یه جزوه یه استاد معروف رو میزاره جلوش یا یه کتابی که اصلا هیچکی ازش تعریف نکرده و یه نکاتی رو خودش در میاره که لذتشو میبره وفوق العاده موثره...در صورتی که تا وقتی فرد به اون درس مسلط نباشه جزوه هر استاد معروفی رو بخونه حتی ممکنه خیلی چیزا رو متوحه نشه یا کتاب هایی که معروف نیست...
پس مهم اینه یه مبنا داشته باشیم و روی اون به تسلط برسیم...بعدش دیگه فقط برای پر کردن چاله چوله ها هر کتاب خوب دیگه ای رو میشه از کتاب خونه گرفت و خیلی سریع مثلا یه فصلو با کل حل تست هاشو مطالعه کرد و نکات خوب و جدیدیش رو بدست اورد....
.
.
.
یکیش واسه روزایی باشه که هر کی ناامید میشه بیاد اون جا و بقیه یکم کمش کنند و بهش روحیه بدند و بدونیم این موارد برای هممون هست...درست مثل همین الان که خودم خیلی ناامید شدم بنا به دلایلی....

دوم این که یه تاپیک دیگه زده باشه و اون جا هر کی بیاد از تجربه هایی شخصی خودش و اون چه از دیگران یاد گرفته رو تیتر وار بگه....من خودم به طور مثال اکثر تجربه های خوب و بد بچه های این جا از 4 سال پیش رو یادداشت کردم و دارم و گهگاهی میخونم...میگم چه خوبه همه این کارو بکنیم و این طوری هر کس از دید خودش یه تجربه هایی رو مهم میدونه و بعضی ها رو نه و به هر حال اینا رو به اشتراک بزاریم و اون تاپیک فقط مختص همین باشه بی هیچ حرف اضافه ای ...و مثل دوران جمع بندی یه چند برگ خلاصه ای باشه واسه باید ها و نباید هایی که نباید فراموش کنیم...حالا من خودم یه نمونشو مینویسم و میزارم....
کتاب مهندس کهن چی.ایشون به تخصص در سیگنال مشهورند.دو کتاب هم داده یکی درس و تست. درسشو اطلاع ندارم ولی بانک تستش عالیه برا تسلط در حد انفجار چون برا دکترا نوشته شده

Paydar91

کاربر ممتاز
من خودم میخواستم تو25،20 روز موازی ریاضی و مدارو تمام کنم،بعد موازی کنترل و مغناطیس.
نظرتون چیه؟

به نظرم شما 60 روز وقت بزار و هر 4 تا درس رو موازی بخون....میتونی مثلا روزهای زوج مغناطیس و کنترل و روزهای فرد مدار و ریاضی بخونی...به هر حال به نظر من 4 تا رو موازی پیش ببرید وگر نه ضرر میکیند...چرا که دو ماه بعد مثلا کنترل و مغناطیس رو تموم کردیدوقتی برید سراغ ریاضی و مدار میبید کلی مطالب رو فرامو کردید و باز باید کلی وقت بزارید مطالبی که خوندید رو یادتون بیاد.

کتاب مهندس کهن چی.ایشون به تخصص در سیگنال مشهورند.دو کتاب هم داده یکی درس و تست. درسشو اطلاع ندارم ولی بانک تستش عالیه برا تسلط در حد انفجار چون برا دکترا نوشته شده
منم ندیدم...ولی تعریف کتاب بانک تستشون رو خیلی شنیدم که اونم ایشالله اگه کسی به تسلط برسه توی پاییز اینا شاید وقت کنه بزنه تستاشو....

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان....
یکیش واسه روزایی باشه که هر کی ناامید میشه بیاد اون جا و بقیه یکم کمش کنند و بهش روحیه بدند و بدونیم این موارد برای هممون هست...

سلام
اری منم موافقم .....اینجا دور از جون از شما خیلی خشک شده .....سرد و بی روح .....همش دنبال کتاب و منبع و کلاس و استاد و .....باباشروع کنید ها .....یه امتی از شما زدن جلو ....از ما گفتن .....:w18:

یاد تاپیک خودمون بخیر .....

درست مثل همین الان که خودم خیلی ناامید شدم بنا به دلایلی....

قصه ها بر من گذشت تا بدانم کیستم / سرگذشتم هرچه بوده من پشیمان نیستم

من اگر سردار عشقم یا که پاکباخته ام / سرگذشتم را به دستان خودم ساخته ام...
.
.
برایم نوشته بود :
گاهی اوقات دستهایم به آرزوهایم نمی رسند شاید چون آرزوهایم بلندند . . .
ولی درخت سرسبز و شاداب صبرم می گوید :
امیدی هست چون خدایی هست . . .
آری و چه زیبا نوشته بود !

همواره با خود تکرار میکنم امیدی هست ؛ چون خدایی هست . . .;)

موفق باشیم هممون :)

(دلم تنگ شده بود خواستم یه پست بذارم ....حذف نکن دیگه اقا احسان )

پویان ط

عضو جدید
به نظرم شما 60 روز وقت بزار و هر 4 تا درس رو موازی بخون....میتونی مثلا روزهای زوج مغناطیس و کنترل و روزهای فرد مدار و ریاضی بخونی...به هر حال به نظر من 4 تا رو موازی پیش ببرید وگر نه ضرر میکیند...چرا که دو ماه بعد مثلا کنترل و مغناطیس رو تموم کردیدوقتی برید سراغ ریاضی و مدار میبید کلی مطالب رو فرامو کردید و باز باید کلی وقت بزارید مطالبی که خوندید رو یادتون بیاد.

منم ندیدم...ولی تعریف کتاب بانک تستشون رو خیلی شنیدم که اونم ایشالله اگه کسی به تسلط برسه توی پاییز اینا شاید وقت کنه بزنه تستاشو....
سلام بچه ها.من کتاب کنترل پوران رو دارم میخونم و میتونم سخت ترین تستها رو بزنم..به نظرتون کتاب راهیان ارشد تقوی رو بگیرم.یه نکته منفی تو کتابا راهیان اینه که قیمتشون با توجه به تعداد صفحات خیلی بالاست.

vahid092

عضو جدید
سلام بچه ها.من کتاب کنترل پوران رو دارم میخونم و میتونم سخت ترین تستها رو بزنم..به نظرتون کتاب راهیان ارشد تقوی رو بگیرم.یه نکته منفی تو کتابا راهیان اینه که قیمتشون با توجه به تعداد صفحات خیلی بالاست.
به نظر من هر وقت احساس کردی رو تمام فصلهای کنترل پوران تسلط کامل پیدا کردی،برو تقویو بخون

*shahla*

عضو جدید
سلام

بچه ها برای مدار 1 و معادلات و آمار چه کتابایی رو پیشنهاد میکنین ؟

مدار 2 راهیان و پوران دارم 1 هم راهیان بگیرم ؟

پویان ط

عضو جدید
سلام

سلام عزیزم.مدار یک پوران به همراه راهیان.برای شروع پارسه به همراه تمرینات مهم رهیافت خیلی کمک میکنه معادلات و امار هم تالیفات معتقدی انتشارات پارسه. اگه خواستی بیشتر تمرین کنی معادلات کریمی هم خیلی خوبه ولی همون معتقدی کافیه.موفق باشی.

pejman-0098

عضو جدید
سلام
دوستان كسي هست كه بدونه كه اين 5مرحله آزمون كه قرار شد در اين سايت انجام بشه قطعي برگزار ميشه كه ما برنامه ريزي كنيم براش؟

pejman-0098

عضو جدید
سلام عزیزم.مدار یک پوران به همراه راهیان.برای شروع پارسه به همراه تمرینات مهم رهیافت خیلی کمک میکنه معادلات و امار هم تالیفات معتقدی انتشارات پارسه. اگه خواستی بیشتر تمرین کنی معادلات کریمی هم خیلی خوبه ولی همون معتقدی کافیه.موفق باشی.
سلام به نظر من مدار1:فقط درسنامه پارسه وبراي تست فقط راهيان--معادلات:فقط محمود كريمي هم كامله درسنامش هم همه تستهارو پوشش داده

Paydar91

کاربر ممتاز

چه جالب من کتاب اقای تقوی(راهیان ارشد) رو خریده بودم واز روی اون میخوندم در طول ترمی که کنترل داشتم و تا اواسطش با این که همه میگفتن سطحش بالاست و ... واسه شروع خوب نیست اصلا مشکلی نداشتم ولی از مکان هندسی به بعد واقعا به مشکلات اساسی خوردم و این کتاب برای بار اول جواب گو نیست و تازگی که کتاب اقای رضایی(پوران پژوهش) رو گرفتم واقعا از نظر درسنامه خیلی خوبه....کلا به نظرم این دو کتاب در کنار هم عالیه...امین رضایی واسه درس و حل تست و تقوی هم بیش تر جنبه ی مرور داره درسنامه هاش و حل تست هاش فوق العاده هستش و کسی منکر این نیست...هم در مدار و هم در کنترل

سلام

معادلات...جزوه اقای معتقدی....حل تست های کتاب اقای کریمی و خوندن درسنامه هاش.....
مدار یک....جزوه پارسه برای شروع و به قول بچه ها اشتی با این درس واقعا خوبه من زمانی که مدار داشتم خیلی از این جزوه استفاده کردم....کتاب اقای کارو زرگر هم درسنامه هاش عالیه و واسه شروع خوبه..کتاب اقای تقوی هم که حل تست هاش رو من به شخصه خیلی میپسندم هم در مدار و هم در کنترل.... از کتاب مدرسان هم زمانی که مدار داشتم خیلی استفاده کردم مخصوصا کتاب کاردانی به کارشناسیش چون سطحش خیلی پایین بود و خوب توضیح داده بود ولی الان که پایم نسبتا خوب شده اصلا مناسب نمیدونم و به نظرم بیش تر اون کتاب برای کسی خوبه که در طول ترمی که مدار داره بخونه... نه برای کنکور....

اره به نظرم یک هم راهیان رو بگیرید.

پویان ط

عضو جدید
چه جالب من کتاب اقای تقوی(راهیان ارشد) رو خریده بودم واز روی اون میخوندم در طول ترمی که کنترل داشتم و تا اواسطش با این که همه میگفتن سطحش بالاست و ... واسه شروع خوب نیست اصلا مشکلی نداشتم ولی از مکان هندسی به بعد واقعا به مشکلات اساسی خوردم و این کتاب برای بار اول جواب گو نیست و تازگی که کتاب اقای رضایی(پوران پژوهش) رو گرفتم واقعا از نظر درسنامه خیلی خوبه....کلا به نظرم این دو کتاب در کنار هم عالیه...امین رضایی واسه درس و حل تست و تقوی هم بیش تر جنبه ی مرور داره درسنامه هاش و حل تست هاش فوق العاده هستش و کسی منکر این نیست...هم در مدار و هم در کنترل

معادلات...جزوه اقای معتقدی....حل تست های کتاب اقای کریمی و خوندن درسنامه هاش.....
مدار یک....جزوه پارسه برای شروع و به قول بچه ها اشتی با این درس واقعا خوبه من زمانی که مدار داشتم خیلی از این جزوه استفاده کردم....کتاب اقای کارو زرگر هم درسنامه هاش عالیه و واسه شروع خوبه..کتاب اقای تقوی هم که حل تست هاش رو من به شخصه خیلی میپسندم هم در مدار و هم در کنترل.... از کتاب مدرسان هم زمانی که مدار داشتم خیلی استفاده کردم مخصوصا کتاب کاردانی به کارشناسیش چون سطحش خیلی پایین بود و خوب توضیح داده بود ولی الان که پایم نسبتا خوب شده اصلا مناسب نمیدونم و به نظرم بیش تر اون کتاب برای کسی خوبه که در طول ترمی که مدار داره بخونه... نه برای کنکور....

اره به نظرم یک هم راهیان رو بگیرید.
هیچ وقت ادم نباید ناراحت و نا امید بشه .دیروز به دوستم گفتم . اخه خیلی حالش بد بود از اموزشی خدمت اومده.07 کرمان بوده هر روز میبردنشون تو افتاب وحشتناک اونجا با بشین پاشو و دو تنبیهشون کردن

پویان ط

عضو جدید
ببخشيد دوست عزيز صرف اينكه شما فقط با سوالات كنكور به نتيجه رسيدين ملاك اين است كه سوالات تاليفي بدرد نميخورن موافق نيستم!!!!!!!!!!!!!!!!!!! سوالات الكترونيك باغستاني و اسلام پناه و سوالات آزمونهاي سيگنال تقدسي و مومن زاده و سوالات مدار كهن (تاليفي) هركي نزنه اشتباه محض كرده(وقتي رايگان در اختيارتونه چرا استفاده نكنيد) البته بعد از حداقل 3 دور خوندن سوالات كنكور ... كسي كه ميخواد رتبه خوب بياره هيچوقت به سوالات فقط كنكورهاي قبل اكتفا نميكنه!!! موفق باشيد
سلام عزیزم. میتونی سه کتاب مومن زاده و تقدسی و کهن رو تحلیل کنی و نقاط قوت و ضعف هر کدومو بگی.با تشکر

sahacole

عضو جدید
سلام به دوستان کنکوریم
دوستان یه راهنمایی خوب بدید چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان می خواستم بگم هنوز شروع نکرده نا امید شدم درسته تا کنکور حدود 8 ماه مونده ولی خوب چون وقتی می بینم از 8 فصلی که قرار بوده برای ریاضی مهندسی درس داده بشه و من توی دانشگاه فقط حدود 3 فصل رو درس گرفتم اون هم مباحث ساده اون مثل اعداد مختلط و سری های فوریه تا یه جاهایی و بقیه مباحث مثل نگاشت ها و معادلات دیفرانسیل جزئی و ........ و این قصه فقط برای ریاضی مهندسی بود و بقیه درس ها هم همین وضعیت مشابه یا یه خورده بهتر هست و اینکه من الان تقریبا حدود دو سالی هم از درس دور بودم و دو سال پیش فارغ التحصیل شدم بعدش هم کلاس کنکوری نمی تونم برم چون برام اصلا مقدور نیست از شهرستان برم تهران ، از همه دوستان در خواست دارم اگه مشابه این تجربه رو خودشون داشتند یا از دوستان خودشون این وضعیت رو داشتند در اختیارم قرار بدند
با تشکر

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان کنکوریم
دوستان می خواستم بگم هنوز شروع نکرده نا امید شدم درسته تا کنکور حدود 8 ماه مونده ولی خوب چون وقتی می بینم از 8 فصلی که قرار بوده برای ریاضی مهندسی درس داده بشه و من توی دانشگاه فقط حدود 3 فصل رو درس گرفتم اون هم مباحث ساده اون مثل اعداد مختلط و سری های فوریه تا یه جاهایی و بقیه مباحث مثل نگاشت ها و معادلات دیفرانسیل جزئی و ........ و این قصه فقط برای ریاضی مهندسی بود و بقیه درس ها هم همین وضعیت مشابه یا یه خورده بهتر هست و اینکه من الان تقریبا حدود دو سالی هم از درس دور بودم و دو سال پیش فارغ التحصیل شدم بعدش هم کلاس کنکوری نمی تونم برم چون برام اصلا مقدور نیست از شهرستان برم تهران ، از همه دوستان در خواست دارم اگه مشابه این تجربه رو خودشون داشتند یا از دوستان خودشون این وضعیت رو داشتند در اختیارم قرار بدند
با تشکر

سلام
از زمین زمان بهونه اوردین که بگید نمیشه بخونی و سخته؟!
این یک سمت قضیه است و سمت دیگه اینکه نشستی حساب کردی 8 ماه دیگه وقت داری پس این سمت دیگه است
خیلی از ما ها و حتی کسایی که امسال جز برترینها شدن با همین وضعیت بودن وقتی اونا تونستن چرا ما نتونیم؟
شروع سخته یک ماه رو بذار برای شروع و رو روال افتادن ولی 7 ماه بعدشو فقط به هدفت فکر کن و بخون
من نوعی حتی یک فرمول از ریاضی مهندسی بلد نبودم دانشگاه در حد جزوه بود
ولی خودم خوندم و فهمیدم
حتما که نباید یادمون بدن باید خودمون دنبالشباشیم و یاد بگیریم چون ماییم که می خوایم به هدف برسیم ومسلما هیشکی جز خودمون دلش برامون نمیسوزه
اول هدفتو مشخص کن بعد براش بجنگ 8 ماه سختی به راحتی بعدش می ارزد

یه جمله خوندم شاید کمک کرد به کسایی که اراده شون ضعیفه
اگر دیگران توانسته اند پس من هم می توانم، اگر نتوانسته اند می خواهم اولین نفری باشم که می توانم!:)

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
مهلت ثبت نام آزمونهای مرحله ای موسسه تا کی هست ؟؟
تا اخر تابستون وقت دارن ؟؟ مخصوصا سنجش و نصیر

iman.63

عضو جدید
سلام به دوستان کنکوریم
با تشکر

من چند ساله مطالب اینجا رو میخونم.همیشه کسانی که اینجور حرف میزنن و روی حرفشون هم میمونن به نتیجه ای نمیرسن.اما اونایی که شروع کردن رفتن و به جاهایی هم رسیدن.یکی کمتر یکی بیشتر.تجربه من این رو میگه.اگه قبول هم ندارید تاپیک هاش هست باید یه هفته وقت بذاری اونایی که مال سال های قبل هست رو بخونی و اون وقت متوجه میشی اونی که همش میگفت وقت نیست و نمیشه هیچ وقت شروع نکرد و درجا زد.شما به این دلیل میگی 8 ماه کمه که تو فکرت میخوای نفر اول کنکور بشی یا حداقل بهترین دانشگاه قبول بشی اما حقیقت اینه که این همه ظرفیت رو واسه ما ها گذاشتن نه فقط دو سه تا دانشگاه اول رو.اگه میتونی بری سر کار وقتت رو تلف نکن اما اگه هدفت درس هست برو جلو.خود ما کمتر از یه ماهه شروع کردیم و اکثرا هم فعلا کند پیش میرن.تا روی روال بیوفتیم یکم زمان میبره.شما اگه انگیزه کافی رو داری حتی 4 ماه هم کافیه اگه نداری وقت خودت و ملت رو به هدر نده.خیلی کار های دیگه هم هست که میتونی بکنی.اما از اونجایی که از حرفات فهمیدم میخوای بخونی پس بخون.وقت هست زیاد هم هست.نمیخوای همه درسا رو 100 بزنی که.میخوای؟؟؟

sahacole

عضو جدید

من چند ساله مطالب اینجا رو میخونم.همیشه کسانی که اینجور حرف میزنن و روی حرفشون هم میمونن به نتیجه ای نمیرسن.اما اونایی که شروع کردن رفتن و به جاهایی هم رسیدن.یکی کمتر یکی بیشتر.تجربه من این رو میگه.اگه قبول هم ندارید تاپیک هاش هست باید یه هفته وقت بذاری اونایی که مال سال های قبل هست رو بخونی و اون وقت متوجه میشی اونی که همش میگفت وقت نیست و نمیشه هیچ وقت شروع نکرد و درجا زد.شما به این دلیل میگی 8 ماه کمه که تو فکرت میخوای نفر اول کنکور بشی یا حداقل بهترین دانشگاه قبول بشی اما حقیقت اینه که این همه ظرفیت رو واسه ما ها گذاشتن نه فقط دو سه تا دانشگاه اول رو.اگه میتونی بری سر کار وقتت رو تلف نکن اما اگه هدفت درس هست برو جلو.خود ما کمتر از یه ماهه شروع کردیم و اکثرا هم فعلا کند پیش میرن.تا روی روال بیوفتیم یکم زمان میبره.شما اگه انگیزه کافی رو داری حتی 4 ماه هم کافیه اگه نداری وقت خودت و ملت رو به هدر نده.خیلی کار های دیگه هم هست که میتونی بکنی.اما از اونجایی که از حرفات فهمیدم میخوای بخونی پس بخون.وقت هست زیاد هم هست.نمیخوای همه درسا رو 100 بزنی که.میخوای؟؟؟

از همه دوستان ممنون ، یه سوال اگه قراره دانشگاه به قول شما خوب قبول نشیم برای چی داریم میخونیم همه داریم تلاش می کنیم که بتونیم توی دانشگاه سطح بالا قبول بشیم حالا رتبه یک پیشکش ولی حداقل میخوایم رتبه تا 200 بیاریم تا بتونیم روزانه دولتی قبول بشیم ، اگه هدفم این باشه این جوری که شما گفتید به جای کار کردن باید ببخشید غاز چروند چون قرار هم نیست 100 بزنم ولی لازمه در حد مقبول باشه تا به جای مورد نظر رسید چون از طرفی من صبح دارم میرم کار یاد میگیرم تا بتونم شرکت بزنم رشته ام قدرت هست اون هم بدون مزد !!!!!!!!!!! چون مسلما اگه همین طوری هی بخونم بیام بیرون باز هم تقریبا همین راه رو باید رفت خیلی روحیه دادید ممنون چون آدم باید هر کس خودش رو بشناسه من هم میدونم که این وقت یه جورایی کم هست من بلند پروازی درست میدونم چیه

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان کنکوریم
با تشکر

من کلا ریاضی مهندسی پاس نکردم و خودم کلا خوندمش سیگنال هم 3 فصل اولو بهم درس دادن و کلا سیگنال هم خودم خوندم برای کنکور و کلاس کنکوری هم نرفتم
شما نیازی نیست درسارو بری کلاس یا تو دانشگاه حتما کاملا تدریس شده باشه براتون، خودتون بخونید و تمرین کنید به راحتی میتونید به درصدای بالا برسی

mostafa.bahriny

عضو جدید
سلام
يكي از دوستان قرار بود جزوه مهندس باغستاني را برايمان قرار دهد .
دوست عزيز منتظر لطفت هستم.

sina_oonline

عضو جدید
سلام دوستان شما به جای من بودید چی کار می کردید؟من می خوام برای مهندسی پزشکی بخونم.هیچ درسی خاصی از مهندسی پزشکی هم پاس نکردم.حتما هم بایستی یه جا تو تهران یا اگر وزارت بهداشت باشه علوم پزشکی تهران قبول شم.از طرفی امتحان وزارت علوم بهمن و وزارت بهداشت خرداده و وقت بیشتری دارم.
به نظرتون برای کدوم بخونم؟چون منابع متفاوتی داره.به نظرتون برای وزارت علوم میرسم منابع را بخونم.از طرفی دانشگاه هم دارم از مهر..

خیلی ممنون

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا