درس شیرین ریاضی

proof

عضو جدید
زندگی تنها به این درد می خورد که انسان به دو کار مشغول شود. اول ریاضیات بخواند، دوم ریاضیات درس بدهد.
پواسون

چنین به نظر می رسد که ریاضیات، حس جدیدی غیر از احساسات عادی به ریاضیدان می بخشد.
لرد کلوین

ذات حق، همیشه، به کار حساب مشغول است.
ژاک ژاکوبی

اگر به شما گفتند فلانی ریاضیات را دوست ندارد باور نکنید. ریاضی را نمی توان دوست نداشت زیرا : هم در بیرون و هم در درون ماست. تنها می توان آن را یاد گرفت یا یاد نگرفت.
ک.ک.ویتنس

گالیله: جهان کتابی است پر از فلسفه، این جهان در برابر چشمان ما گشوده است ولی تنها وقتی می توان از آن سر درآورد که با نمادها ، نشانه ها و زبان این کتاب آشنا باشیم. این زبان ریاضیات و این نشانه ها، مثلث ها و دایره ها و دیگر شکل ها هستند .

سر در خانه ی افلاطون : هر کسی هندسه نداند، به این خانه وارد نشود.

گ.فریدنتال ریاضیدان هلندی: چرا باید ریاضیات را یاد گرفت؛ می گویند ریاضیات به ذهن نظم می بخشد و موجب گسترش بیشتر آن می شود. این البته تا حدی مبالغه است ، ولی حقیقتی در آن نهفته است. کسی که با ریاضیات آشناست و ذهن خود را با روش های ریاضی آشنا کرده است،به طور معمول و حتی ناخودآگاه،در هر گام وهر اقدام خود از روش هایی در اندیشه استفاده می کند که در ریاضیات یاد گرفته است.

نظر شما چیه؟ موافقید

mehrshad53

اخراجی موقت
درسته کاملا.
اینم یه حدیث متواتررررر:

ریاضیات را بیاموزید حتی از مهرشاد کافر.

khatriya

عضو جدید
خیلی بدم میاد از ریاضی .. اصلا غیر قابل درک برام... هی حذف کردم مونده ترم اخر:((

proof

عضو جدید
mohandesa salam
man hamin alan too site ozv shodam
az riaziam motanadferam:(

سلام مهندس، خوش اومدی
با اینکه متنفرمو خیلی بد اومدی، واقعا به همین شدت؟!!!!!!:eek:
اما من دوست داشتم اولین کسی باشم که ازت تشکر می کنه بالاخره اولی بودن یه لطف دیگه داره:D

mehrshad53

اخراجی موقت
من عاشق ریاضیات بودم نافرم.
توی خواب هندسه فضایی حل میکردم.
توی هندسه رودست نداشتم در محدوده کهکشان و حومه.

fargol_2408

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عاشق ریاضیات بودم نافرم.
توی خواب هندسه فضایی حل میکردم.
توی هندسه رودست نداشتم در محدوده کهکشان و حومه.

:surprised:يعني الان نيستين؟!

ولي من مطمئنم هنوزم هستين!فقط افعال رو اشتباه استفاده كرديد.:w16:

:gol::gol::gol:

mehrshad53

اخراجی موقت
:surprised:يعني الان نيستين؟!

ولي من مطمئنم هنوزم هستين!فقط افعال رو اشتباه استفاده كرديد.:w16:

:gol::gol::gol:

جالبه که خودم هم به همین فکر کردم.:smile:
آفرین برتو ابجی بینظیر خودم.:gol::gol::gol:
چرا هنوزم هستم،توی فامیل و دوستام به ریاضی و فیزیک و اینا معروفم.
خیلی هم متواضع الاضلاع هستم درضمن:redface:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با ریاضیات خیلی حال می کردم ولی نمی دونم چرا اصلا این درس احتمالات تو مغزم نمیرفت و نمیره :(
حدود دوسالم هست که با کتاب چن جلدی گریمالدی (ریاضیات گسسته و ترکیبیات ) آشنا شدم هر وخت میشنیم پاش یه جوری مثل چسب بهش می چسبم
البته با فیزیک هم خیلی حال می کردم :smile:

mehrshad53

اخراجی موقت
هرکی گفت این چه قدر میشه:

رادیکال دو به توان( رادیکال دو به توان( رادیکال دو به توان( رادیکال دو.............(تا بینهایت))))))!!!!

جایزه ویژه:
یه ماچ طلایی:warn:

Neptune

عضو جدید
کاربر ممتاز
:)من چون مهندس برقم چه بخوام و چه نخوام زندگیم پر از عدد و محاسباته
راستش اصلا دنیا رو بدون ریاضی نمیتونم تصور کنم:surprised: .

proof

عضو جدید
:biggrin::biggrin:

رادیکال دو به توان( رادیکال دو به توان( رادیکال دو به توان( رادیکال دو.............(تا بینهایت))))))!!!!

جایزه ویژه:

خدایی جایزه رو راست می گی!!!!!!!!!! :surprised:
از زیر سنگم شده جوابشو پیدا می کنم:biggrin:

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
شيرينيم تا حدي خوبه.اگه زياد شيرين بشه به تلخي ميزنه!!

chairman

عضو جدید

جایزه ویژه:
من چون ماچت رو نيخوام يه راهنمايي واسه كسي كه جايزت رو ميخود ميكنم....
يه معادله درجه دو بايد تشكيل بديم.....

• Like
واکنش ها: barg

Candyman

کاربر فعال
زندگی تنها به این درد می خورد که انسان به دو کار مشغول شود. اول ریاضیات بخواند، دوم ریاضیات درس بدهد.
پواسون

چنین به نظر می رسد که ریاضیات، حس جدیدی غیر از احساسات عادی به ریاضیدان می بخشد.
لرد کلوین

ذات حق، همیشه، به کار حساب مشغول است.
ژاک ژاکوبی

اگر به شما گفتند فلانی ریاضیات را دوست ندارد باور نکنید. ریاضی را نمی توان دوست نداشت زیرا : هم در بیرون و هم در درون ماست. تنها می توان آن را یاد گرفت یا یاد نگرفت.
ک.ک.ویتنس

گالیله: جهان کتابی است پر از فلسفه، این جهان در برابر چشمان ما گشوده است ولی تنها وقتی می توان از آن سر درآورد که با نمادها ، نشانه ها و زبان این کتاب آشنا باشیم. این زبان ریاضیات و این نشانه ها، مثلث ها و دایره ها و دیگر شکل ها هستند .

سر در خانه ی افلاطون : هر کسی هندسه نداند، به این خانه وارد نشود.

گ.فریدنتال ریاضیدان هلندی: چرا باید ریاضیات را یاد گرفت؛ می گویند ریاضیات به ذهن نظم می بخشد و موجب گسترش بیشتر آن می شود. این البته تا حدی مبالغه است ، ولی حقیقتی در آن نهفته است. کسی که با ریاضیات آشناست و ذهن خود را با روش های ریاضی آشنا کرده است،به طور معمول و حتی ناخودآگاه،در هر گام وهر اقدام خود از روش هایی در اندیشه استفاده می کند که در ریاضیات یاد گرفته است.

نظر شما چیه؟ موافقید

همیشه مسایلشو دوست داشتم البته با حل المسایل!!!!

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه عدد بزگتر از یک به توان هر عدد مثبتی یک نمیتونه بشه،درسته؟

مگه نمی گیم رادیکال 2 به توان رادیکال 2 به توان همون الی تا بی نهایت
خب پایه رو همون رادیکال دو داریم بعد بقیه توانها رو به صورت توان جدید در توان قدیم ضرب می کنیم که به صورت دو به توان (یک تقسیم بر دو به توان بی نهایت) میشه هر عدد به توان بی نهایت میشه بی نهایت بعد از اونجا یک تقسیم بر بی نهایت میشه صفر توان صفر هر عددی میشه یک و چون پایه رادیکال دو بوده توان هم یک شده میشه همون رادیکال دو دیگه :surprised:

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز

جایزه ویژه:

میشه بینهایت

یا دو بتوان نصف بینهایت:biggrin::biggrin::biggrin:

بالا