پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ما آخرش قوانین کشیدن اسکیس و راندو رو نفهمیدیم
دنبالشم رفتیم کسی کمکمون نکرد:cry:

armin_arch

عضو جدید
یاسی عزیز از لطفت ممنون فوق العاده بود مرسی از این مطلب
امتیازم فراموش نشد!!!!

sanil

عضو جدید
سلام
برام جالب بود كه در مورد چيزي بحث ميكنيد كه هيچ ارزشي در حال حاضر نداره حالا اسلامي باشه يا ايراني.
عزيزم برو كتابهاي معماري جديد اروپا رو و معماري كذشته آنها بخون ببين معماري يعني چه؟ اگه معماري ايران حرفي براي گفتن داشت كه بايد ادامه پيدا ميكرد. چرا از تعريف يك نفر سريع تحت تاثير قرار ميگيريد از كجا پي به سطح دانش او برديد معمار بوده يا باستانشناس يا ...... سئوال هاي ديگه كه اگه ناراحت نشين بعداّ ازتون ميپرسم

Tranquility

عضو جدید
لطف می کنید منبع خبر (اولین پست) رو هم ذکر کنید و تاریخش..

در ضمن عنوان معماریِ اسلامی واژه کاربردی هست و اهمیت این ترکیب در اینه که آنچه مد نظر هست به ذهن شنونده و خواننده متبادر بشه که مثلا در مورد چه نوع معماری ای داریم صحبت می کنیم.....به هر حال یه سبک کاملا بخصوصی هست دیگه...هیچ عیبی هم نداره که از این واژه استفاده کنیم..

proarc

عضو جدید
چند نمونه تحلیل بنا

چند نمونه تحلیل بنا

سلام
امیدوارو خوب وسالم باشید
من چند نمونه تحلیل بنا دارم که کار خودم و دوستم انجام دادیم منتها نمی دونم چه طور در اختیار شما بذارم

کدخدا

مدیر بازنشسته
یکی از عجیب‌ترین اشتباهات مهندسی کشور در رشت

یکی از عجیب‌ترین اشتباهات مهندسی کشور در رشت

عجیب‌ترین اشتباه مهندسی کشور در رشت

جامعه > شهری - ابتدا و انتهای پل جانبازان که تاکنون حدود 3 میلیارد تومان برای آن هزینه شده، به دلیل اشتباه مهندسی، 50 سانتی‌متر اختلاف سطح دارد و به هم نمی‌رسد!
پل جانبازان رشت که قرار بود در سال 1386 به بهره‌برداری برسد هم اکنون در شرایطی به پیشرفت 72 درصدی دست یافته که اشتباهات محاسباتی‌اش عجیب‌ترین رویداد مهندسی کشور را رقم زده است. اجرای این پل 6/102 متری از چهارم تیر ماه سال 1385 در دو جبهه کاری آغاز شد که بنابر محاسبات می‌بایست در پایان پروژه به یکدیگر متصل می‌شدند، اما هم اکنون و با وجود گذشت 2 سال اشتباهات محاسباتی مانع از اتصال طرفین پل به یکدیگر شده است.
هم‌اکنون طرفین ابتدا و انتهای پل در حالی برای اتصال به یکدیگر نزدیک شده‌اند که تازه مشخص شده به دلیل اشتباهات مهندسی این اتفاق به دلیل اختلاف سطح طرفین پل هرگز نخواهد افتاد. گفته می‌شود این اختلاف به نیم متر می‌رسد که در قوانین مهندسی عدد بسیار بزرگی به شمار می‌آید.
به گفته مهندسان سازه، طراحی اینگونه پل‌ها پس از سال‌ها اجرا در کشور به قدری ساده است که حتی در توان دانشجویان مهندسی نیز هست و این بر ابهامات مسئله بیشتر می‌افزاید.
در این رابطه هیچ مقام مسئولی در شهر رشت حاضر به اظهار نظر نیست و تنها محمود فریدونی شهردار رشت در اظهار نظری غیرمستقیم پیمانکار را مقصر معرفی می‌کند. او معتقد است: «شرکت طرف قرارداد این پل در گذشته به تعهدات خود عمل نکرد و با اعمال مدیریت جدید سعی ما بر این است که در کوتاه‌ترین زمان این پل به بهره‌برداری برسد.»
فریدونی البته نبود جرثقیل حمل نصب تجهیزات پل جانبازان از محل کارگاه ساخت تجهیزات این پل در حوالی کوچصفهان تا رشت در گذشته را از جمله مشکلات عنوان کرده و می‌گوید: «البته این مشکل هم اکنون برطرف شده است».
این توضیحات در حالی است که جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، پل غیرهمسطح جانبازان رشت را لکه ننگی در این شهر دانسته و همزمان رئیس مجمع نمایندگان گیلان می‌گوید: «ساخت پل غیرهمسطح جانبازان رشت به دلیل غیرکارشناسی بودن هزینه زیادی به گیلان وارد کرده است.»
اسدالله عباسی انتقادهای مردم و مسئولان نسبت به پل غیرهمسطح جانباران این شهر را نیز وارد می‌داند، اما با این حال رییس شورای شهر رشت هرگونه اظهارنظری در این رابطه را مغرضانه توصیف می‌کند.
محمدرضا قاسمی ‌به عنوان مدافع سرسخت این پل که طرفین آن دست کم 50 سانتی‌متر اختلاف سطح دارند حتی در پاسخ به نماینده مجلس، نه تنها پل را لکه ننگی برای این شهر نمی‌داند بلکه از ساخت آن به عنوان سند افتخاری در عملکرد شهرداری رشت نام می‌برد که انگیزه‌ای قوی برای ساخت تقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح دیگر در این شهر به وجود آورده است.
او حتی از منتقدان این پل می‌خواهد با دست برداشتن از اشکال‌تراشی‌ها و انتقادهای غیرمنصفانه کمبود نقدینگی و عدم بهره‌مندی این شهر از بودجه‌های ملی را برطرف کنند.
وی ادامه می‌دهد: «موانع موجود بر سر راه پروژه‌های عمرانی شهر باران با اشکال‌تراشی و انتقادهای غیرمنصفانه برطرف نخواهد شد، بلکه کمبود نقدینگی و عدم بهره‌مندی از بودجه‌های ملی بزرگ‌ترین مشکل در مسیر سازندگی رشت است.»
تا به امروز برای این پل 2 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده است اما با اتفاق پیش آمده برآورد می‌شود دست کم یک میلیارد تومان به برآورد اولیه اضافه شود. کارشناسان امر معتقدند در صورت صرف این هزینه پل جانبازان رشت گران‌ترین پل روگذر در تاریخ مهندسی کشور خواهد بود.

منبع
www.khabaronline.ir

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نکته جالب اینکه چندوقت قبل که خونه بودم وقتی از کنار این به اصطلاح پل رد می شدیم با چند عدد کونی و نایلون محل اتصال را پوشانده بودند که این اختلاف را پنهان کنند:surprised::surprised::surprised:

سناتور

عضو جدید
در دیاری که نیست کسی یار کسی* کاش یارب که نیفتد به کسی کار کسی
تو این روزگار هیچی عجیب نیست... انتظار همه چی باید داشته باشیم....

کدخدا

مدیر بازنشسته
یه مدت پیش یه فیلم میدیدم از یه پل 1کیلومتری توی چین که اونام به همین مشکل خوردن(البته اون سازش فلزی بود) و دو طرف پل به هم نرسید و اگه اشتباه نکنم 70cm با هم فاصله داشتن.همون جوری که اون اتفاق جالب رو می بینین اگه دوست داشتین راجبش فکر کنین که اونا چی کار کردن و همین جا بگین.
مرسی.

amarjani200

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا اين چيزا كه عجيب نيست.........
اگه به هم ميرسيدن چرا عجيب بود....
دفعه بعد هم اگه ديديشون بگو پلو از يه طرف بسازن برن طرف ديگه تا اينجوري نشه.....
:cool: بيچاره طراح همه تقصيرا ميندازن گردنش!

sheyda65

عضو جدید
طراحی معماری

طراحی معماری

ممنون میشم اگر کسی در مورد طراحیه مراکز آموزشی کودکان استثنایی اطلاعاتی دارد ،مرا راهنمایی کند ....

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه مدت پیش یه فیلم میدیدم از یه پل 1کیلومتری توی چین که اونام به همین مشکل خوردن(البته اون سازش فلزی بود) و دو طرف پل به هم نرسید و اگه اشتباه نکنم 70cm با هم فاصله داشتن.همون جوری که اون اتفاق جالب رو می بینین اگه دوست داشتین راجبش فکر کنین که اونا چی کار کردن و همین جا بگین.
مرسی.

امیدوارم برای پل جانبازان هم یک راه حلی پیدا شود که از دست این ترافیک ورودی شهر خلاص شویم:cry::cry:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این جور که معلومه همه به شدت مشغول درس خوندن هستند:w10:. فکر کنم وقتی نتایج آزاد بیاد باید دوباره شروع کنم فعلا که کتابها رو بستم و مشغول امتحانات ترم هستم :(

بارسلون

اخراجی موقت
سلام بچه ها من خودم بچه رشتم و دانشجوی لاهیجان . این پل هم درست تو ورودی شهره از سمت لاهیجان به رشت من هر روز مراحل درست شدنشو میدیدم خیلی کند بود البته تا قبل از اومدن احمدی نژاد بعد اومدنش خوب سرعت ساختش پیش رفت اما باز کند شده . این پل واقا نمای ورودی شهر رو زشت کرده ودر ضمن اون فاصله یه فاجعه نیست اون درز انبساط پله فاجعه میشه گفت اختلاف سطحشه.

حامد لطفی

عضو جدید
هر کس در مورد اتوکد سوال داره بپرسه؟

هر کس در مورد اتوکد سوال داره بپرسه؟

سلام دوستان عزیز
هرکس در مورد اتوکد سوال داره بپرسه تا جایی که بتونم کمکش می کنم :gol: :que:

mihandess

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.پریسا هستم. تازه عضو شدم. بابت این وبلاگ از مدیریت تشکر می کنم.
هر کاری می کنم که فایل pdf اتوکد 2007 دانلود کنم، نمیشه، باید چه کار کنم؟ دوستان اگه کمک کنن ممنون میشم.

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسان و دوستان عزیزم اینم از کتاب آموزش اتوکد 2008 در 723 صفحه با بهترین کیفیت . امیدوارم لذت ببرید. راستی نظر یادتون نره.

با عضویت در خبرنامه وبلاگ از جدیدترین برنامه ها و مقالات به صورت هفتگی با خبرشوید​

دانلود کار نمیکنه عزیز

maryam_030

عضو جدید
سلام
امیدوارو خوب وسالم باشید
من چند نمونه تحلیل بنا دارم که کار خودم و دوستم انجام دادیم منتها نمی دونم چه طور در اختیار شما بذارم

میتونی از چند صفحه مهمش (هر چی بیشتر بهتر:redface:) عکس بگیری
بعد
ابتدا به اين سايت بريد
http://tinypic.com/

با كليك بر روي browse ميتونيد فايلي رو كه ميخواهيد انتخاب كنيد .
بعد روي upload كليك كنيد

حالا عكس شما آپلود شده و بايد آدرسي كه در زير مشخص شده رو كپي كنيد و در موقع پست روي اين گزينه ( قرار دادن عكس ) http://www.www.iran-eng.ir/images/editor/insertimage.gifاين آدرس رو وارد كنيد .

لطفا توجه داشته باشيد حجم عكسها را كم كنيد
موفق باشيد ;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا