[اجرای ساختمان از ابتدا تا انتها 1] ► ارائه مطالب تجربی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
-----------------------------------
نه منظورم این نیست که دیگه شربت درست کنه بریزه توش که :D منظورم اینه که یکمی روون تر
خب راهکارتون چیه واس اینکه بشه بتن ریزی کزد؟-ناظر میتونه از طراح بخواد که نقشرو دوباره محاسبه کنند؟چون من که محاسبه می کنم میدونم که میشه سبکترش کرد-خیلی سبکتر
شربت :biggrin: جالب بود دادا
آخه فرقی نمیکنه میدونی چی میگم ، اگه فقط شن رو بخوای بریزی تو این ستون از لابلای این همه میلگرد رد نمیشه
الان که آرماتورها رو بستن سخت میشه دوباره باز کرد و با یه محاسبه دیگه این کارو کرد ، اما بهترین راهش همینه
ولی میشه یه کار دیگه کرد ، اونم استفاده از بتن با طرح اختلاط مخصوصی که باید محاسبه بشه ، با رده مقاومتی بیشتر که سایز شن رو توش کمتر کرد، یعنی با محاسبات لازمه مقدار شن رو کمتر کرد یا سایزش رو کوچکتر گرفت و در عوضش بتن با رده مقاومت بالاتری جایگزین بشه

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
به نام خدا
از همه ی دوستان چه کسانی که از نظر علمی و عملی اطلاعات زیاد و خوب و چه کسانی که اطلاعات کم دارند در بحث ها شرکت کنند.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
آیا کندن بتن توی مقاومت بتن تاثیری داره یا نه؟و علاوه بر مقاومت بتن اثرات دیگری توی بتن داره یا نه؟
Untitled.jpg

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا
از همه ی دوستان چه کسانی که از نظر علمی و عملی اطلاعات زیاد و خوب و چه کسانی که اطلاعات کم دارند در بحث ها شرکت کنند.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
آیا کندن بتن توی مقاومت بتن تاثیری داره یا نه؟و علاوه بر مقاومت بتن اثرات دیگری توی بتن داره یا نه؟
مشاهده پیوست 162506

سلام به همه دوستان.
من زیاد دیدم این کار رو میکنن. البته تو عکس در قسمت پایین که زیاد کندن و اصلا مناسب نیست.
طبیعتا کندن اینقدر بتن از سطح مقطع ستون کم میکنه مطمئنا بی تاثیر نیست.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
به نام خدا
مشاهده پیوست 162506

با سلام .........

به قول دوستمون ماهیان به هر حال بی تاثیر که نیست .............حتما تاثیر داره ............................ راهکارش اینکه که در محلهایی که این گونه اتصالات رو داریم اگه قبل از بتن ریزی پیش بینی بکنیم و یک پلیت قرار بدیم مثل تصاویر قبلی که قرار دادید. که بعد بتن ریزی این گونه اتصالات به راحتی انجام بشه................باید بهتره باشه .................. .....بدرود.

Moein.B

بله دقیقا همینطوره اما توی دراز مدت در خرابی بتن اثر بسیار زیادی داره و همچنین در ترک خوردن بتن
-----------------------------------------------------------
شاقول کردن ستون بعد از بتن ریزی-البته احتمال داره که این روش اشتباه باشه که من خودم تنها این روش رو بلدم :redface:
DSC04037.jpg

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
بله دقیقا همینطوره اما توی دراز مدت در خرابی بتن اثر بسیار زیادی داره و همچنین در ترک خوردن بتن
شاقول کردن ستون بعد از بتن ریزی-البته احتمال داره که این روش اشتباه باشه که من خودم تنها این روش رو بلدم :redface:
مشاهده پیوست 162527

با سلام ......

البته همین طور که می دونید اگه از همون ابتدا که قالب بسته میشه به خوبی و درستی از اطراف مهار و شاقول بشه در حین بتن ریزی نباید مشکلی به نام ناشاقولی داشته باشیم .......................

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام ......

البته همین طور که می دونید اگه از همون ابتدا که قالب بسته میشه به خوبی و درستی از اطراف مهار و شاقول بشه در حین بتن ریزی نباید مشکلی به نام ناشاقولی داشته باشیم .......................

موافقم;)

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا
مشاهده پیوست 162506

هیچ مشکلی پیش نمیاد
ولی موقع زلزله دقیقا از همینجا که با این وضع کنده شده قیچی میشه و ستون میشکنه
چون توو این قسمت ضعیف شده

Moein.B

ممنونم ازتون-بله بهتره که بعد از قالب بندی از اطراف مهار بشه اما خب وقتی امکانات کم باشه و مالک حاضر به خرج کردن نباشه باید بهترین روش بهش پیشنهاد بشه
-------------------------------------------------------------
عکس بعدی
مرطوب نگه داشتن بتن به مدت 4 الی 5 روز-اگه مرطوب نباشه چه ایرادی داره؟
DSC04014.jpg
عکس دوم
نظر شما در مورد این عکس چیه؟
DSC04003.jpg

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم ازتون-بله بهتره که بعد از قالب بندی از اطراف مهار بشه اما خب وقتی امکانات کم باشه و مالک حاضر به خرج کردن نباشه باید بهترین روش بهش پیشنهاد بشه
عکس بعدی
مشاهده پیوست 162542
عکس دوم
مشاهده پیوست 162543

عکس اول:
بخاطر هیدراتاسیون و گرمای ایجاد شده بتن رطوبتش رو از دست میده و این خشکی باعث ترک میشه و ترک دشمن شماره 1 بتن هست
گونی کشی و خیس کردن گونی نمیزاره رطوبت بتن از دست بره و بتن بسوزه یا ترک بخوره
در کل کیورینگ بتن از الزامات هست

عکس دوم:
:w20:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
عکس بعدی
مشاهده پیوست 162542
عکس دوم
مشاهده پیوست 162543

عکس یک همونطور که شهرام خان هم فرمودن برای انجام عمل هیداراتاسیون سیمان ، حضور آب لازم هست و خیس کردن بتن برای رسیدن به مقاومت مورد نیاز لازم هست .

عکس دوم :
یکم اینکه کاهش این تعداد میلگرد به یکباره اصلا صحیح نیست ، یعنی تعداد 12 عدد میلگرد یکباره بشه 4تا !! کاهش میلگردها بهتره به تعداد 4عدد به سمت بالا با کاهش ابعاد ستون صورت بگیره( این مورد رو مطمئن نیستم !! اگر اشتباهه دوستان مطلع اصلاح بفرمایند)

دوم اینکه در میلگردهای تراز پایین تر ، فواصل داده شده اصلا رعایت نشده و هرمیلگرد با هر فاصله ای که معلوم نیست چقدره قرار داده شده ؟؟!!

سوم اینکه برای تعداد 4 عدد میلگرد یک تنگی که بتونه چهار میلگرد طولی گوشه رو پوشش بده کفایت میکنه !! تنگها با میلگردهای مقابل خودش اصلا اتصالی ندارن و برطبق آیین نامه ، لازمه که هر چهارگوشه تنگ توسط میلگردهای طولی پوشش داده بشه .

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا

مشاهده پیوست 162506کندن بتن:
1-پوشش میلگرد از بین رفته و باعث خوردگی میلگرد میشه...
2-نقطه شکست در ستون فراهم شده....

مشاهده پیوست 162527
از شاقول کردن که بگذریم دوتا عیب دیگه تو این تصویر مشهود هست:
1-ظاهرا بتن رو روی زمین ساختن و با بیل داخل ستون ریختن که اگه اینطور باشه عمق فاجعه رو نشون میده....
2-شخصی که ستون رو شاقول میکنه روی قالب تکیه کرده،فرض کنید ستون ناشاقولی داره بطرف شخص و قراره کشیده بشه به همون سمت ،اونموقع تکلیف چیه؟
در اینمواقع استفاده از یه چهارپایه فلزی در کنار ستون لازم هست...

این تصویر یه کارگاه منظم و مرتب رو نشون میده.فقط ارتفاع سقوط بتن یه کم زیاد هست....
عکس بعدی
مشاهده پیوست 162542
عکس دوم
مشاهده پیوست 162543
علت مرطوب نگه داشتن بتن رو همه میدونیم،اما روشش اشتباهه.سطح بتن به علت چرب شدن قالب فلزی چرب هست و هیچ موقع اب روی بتن نمیمونه.روش صحیح استفاده از گونی کنفی هست که به خوبی اب رو در خودش نگه میداره....
عکس دوم،ارماتور بند جهت سهولت کار خودش ابتدا خاموتها (دو خاموت درون هم)رو بسته و قراره که میلگردهای طولی رو از درون خاموت رد کنه و به ریشه ستون متصل کنه....

آخرین ویرایش:

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان عزيزم

همه دوستان جواب هاي بسيار خوب و دقيق گفتند و ديگه جاي هيچ بحثي نيست لاكن...ميخوام در مورد

مرطوب نگه داشتن بتن منم خدمت دوستان چندتا نكته رو يادآوري كنم..البته اينم بگم سال پيش بود

تو كارگاه بتن ريزي بود بعده تموم شدن به كارگرها هم گقته داده بودم كه وفتي قالب هارو از ستون جدا حتما

ميكنيد حتما براي مرطوب نگه داشتن بتن اقدام كنيد همه ستون ها رو با استفاده از آب خيس كرده بودن الا

يه ستون مونده بود وقتي رفتم براي نگاه كردن ستون ديدم همه ستون در وضغيت خوبي به سر ميبرن الا يه

ستون اونم همون بود كه آب بهش نخوره بود..بتن ستون به يه وضعي افتاده بود كه اصلا قابل اجرا نبود دوستان

بتن همه جاش ترك برداشته بود و خودشم ميتونستيد به راحتي بتن رو از ستون جدا كنيد اينم بگم بتن مخصوصا

بتن ستون به هيچ وج نبايد ترك برداره اين ها همه برميگرده گه مرطوب نگه داشتن بتن خيلي اهميت داره كه بايد

يه كاره تحصصي روش انجام بشه كه بعدا درچاره مشكلات نشيد...
و اما مرطوب نگه داشتن بتن

1-بتن تا 3 روز خوب بايد آب پاشی بشه و تا 7 روز مرطوب نگه داشته بشه این روش در بالا بردن کیفیت بتن بسیار

خيلي اهميت داره

2-براي مرطوب نگه داشتن بتن هم روکش مرطوب نظیر گونی، نمد، حصیر،کاه،ماسه تمیز و خاک اره توصيه ميشه

3-گوني مرطوب هم بگم گونی کشیدین روی سقف باعث مصرف آب کمتر،اطمینان بیشتر و کیفیت بهتری می­شود.

4-جاري كردن آب مناسب روی بتن اينم بگم به تبادل حرارتی و از دست رفتن حرارت بتن خيلي لازمه

5-آب پاشی به طور مدوام بايد باشه و با آب مناسب البته توصیه میشه به خصوص در روزهاي اول آب دارای حرارت نزدیک

بتن تازه باشه تا امکان تبادل حرارتی از بین بره.حتی اگر قرار باشه آب روی سطح بتن گرفته بشه باید چند ساعت اولیه

با آب گرم روی سطح بتن آب پاشی كرد و بعدا اقدام به این کار كرد.

واما عكس2 كه امير جان هم توضيح دادن اوستا براي اينكه كاره خوشو جلو ببره چيكار كرده خاموت هاور داخل هم بسته

تا با اين كارش به ريشه ستون برسه و ببنده

آخرین ویرایش:

Parvix

عضو جدید
به نام خدا
مشاهده پیوست 162506

سلام

بنظر من واسه اتصال چهارچوب دربهایی که از قبل واسه اونها روی ستون پلیت قرارندادن بجای اینکه این کارو بکنن و کلی آسیب به ستون بزنن ... میتونن 2 تا کار انجام بدن...

1. یه غلاف فلزی دور ستون ایجاد کنن و چهار چوب رو جوش بدن....(برای اینکار 4 تا نبشی دور ستون بذارن و بامیلگرد به هم کلاف کنن در قسمت اتصال چهارچوب یه تسمه بذارن )

2. یه پلیت در محل اتصال چهارچوب با چسب بتن به ستون بچسبونن ....(فک کنم واسه تحمل چهارچوب و درب جواب بده )

emrah931

عضو جدید
سلام
کاملترین و درست ترین پاسخ رو مهندس امیر برای عکسهای ارائه شده توسط مهندس معین داده ولی یه خواهش از تمام مهندسان و اعضای فعال تالار عمران دارم اونم اینکه مطالب بدیهی و ابتدایی رو عنوان نکنید
اینجوری کیفیت و کلاس تالار نزول پیدا میکنه.حتما و به هر قیمتی که نباید پست زد.
من خودم هیچ ادعایی ندارم ولی سعی کردم فعالیتهام به روز باشه.اینجوری یه تالار عمران کم نظیر داریم که هر بازدید کننده ای رو جذب میکنه.
تو این تالار من فقط پستهای دو تا از دوستان رو مطالعه میکنم چون مطالب جدیدی واسه یاد گرفتن داره بقیه دوستان مطالب درسی که تمامی ما در دوران دانشگاه پاس کردیم رو مرور میکنند!!!!
از تالار معماری خیلی لذت میبرم. مدیر و اعضای فعال و پویا و به روزی داره چرا ما اینجوری نباشیم....
باز هم اگر صریح و تلخ صحبت کردم از تمامی دوستان معذرت میخوام:gol:

Moein.B

سلام
کاملترین و درست ترین پاسخ رو مهندس امیر برای عکسهای ارائه شده توسط مهندس معین داده ولی یه خواهش از تمام مهندسان و اعضای فعال تالار عمران دارم اونم اینکه مطالب بدیهی و ابتدایی رو عنوان نکنید
اینجوری کیفیت و کلاس تالار نزول پیدا میکنه.حتما و به هر قیمتی که نباید پست زد.
من خودم هیچ ادعایی ندارم ولی سعی کردم فعالیتهام به روز باشه.اینجوری یه تالار عمران کم نظیر داریم که هر بازدید کننده ای رو جذب میکنه.
تو این تالار من فقط پستهای دو تا از دوستان رو مطالعه میکنم چون مطالب جدیدی واسه یاد گرفتن داره بقیه دوستان مطالب درسی که تمامی ما در دوران دانشگاه پاس کردیم رو مرور میکنند!!!!
از تالار معماری خیلی لذت میبرم. مدیر و اعضای فعال و پویا و به روزی داره چرا ما اینجوری نباشیم....
باز هم اگر صریح و تلخ صحبت کردم از تمامی دوستان معذرت میخوام:gol:

----------------------------------------------------------
سلام مهندس جان-بله شما کاملا درست میگی و ما باید مطالب پیشرفته تری رو بیان کنیم اما بهتره که اول مسائل اولیه رو بررسی کنیم برای کسانی که تازه کارن و بعد به مسائل دیگه هم می پردازیم.
مهندس جان همین الان توی شرکتی که کار می کنم کاراموز میاد میگه پی چیه؟بعد میگه خب شناژ چیه؟دوباره جوابشو میدم میگه پوتر چیه؟وقتی اینارو نمیدونن من بیام چی بگم؟وقتی طرف فقط اسم خاموت رو شنیده ولی عکسشو حتی ندیده چی باید گفت؟اگر زمانی که به ما توی دانشگاه 4 تا عکس نشونمون می دادند دیگه نمیخواستیم این تاپیکارو بزنیم.
"حتما و به هر قیمتی که نباید پست زد"بنده فقط به این خاطر این تاپیکو زدم که دوستان تازه کار و دانشجوهای عزیز مثل خود من دچار مشکل بودند دیگه مشکلی نداشته باشن-وگرنه بنده بیکار نیستم که تاپیک بزنم بخاطر امتیاز-میرم نقشمو میکشم پولمو در میارم-این تاپیک رو هم چون که باید تا جایی رسوند بخش تیر ها رو هم می گمو ادامه نمیدیم
با تشکر از همه ی دوستان عزیز که به بنده کمک کردند و تشکر ويژه از مدیر تالار عمران زیبا خانوم که به این تاپیک سروسامان دادند
موفق باشید

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
----------------------------------------------------------
سلام مهندس جان-بله شما کاملا درست میگی و ما باید مطالب پیشرفته تری رو بیان کنیم اما بهتره که اول مسائل اولیه رو بررسی کنیم برای کسانی که تازه کارن و بعد به مسائل دیگه هم می پردازیم.
مهندس جان همین الان توی شرکتی که کار می کنم کاراموز میاد میگه پی چیه؟بعد میگه خب شناژ چیه؟دوباره جوابشو میدم میگه پوتر چیه؟وقتی اینارو نمیدونن من بیام چی بگم؟وقتی طرف فقط اسم خاموت رو شنیده ولی عکسشو حتی ندیده چی باید گفت؟اگر زمانی که به ما توی دانشگاه 4 تا عکس نشونمون می دادند دیگه نمیخواستیم این تاپیکارو بزنیم.
"حتما و به هر قیمتی که نباید پست زد"بنده فقط به این خاطر این تاپیکو زدم که دوستان تازه کار و دانشجوهای عزیز مثل خود من دچار مشکل بودند دیگه مشکلی نداشته باشن-وگرنه بنده بیکار نیستم که تاپیک بزنم بخاطر امتیاز-میرم نقشمو میکشم پولمو در میارم-این تاپیک رو هم چون که باید تا جایی رسوند بخش تیر ها رو هم می گمو ادامه نمیدیم
با تشکر از همه ی دوستان عزیز که به بنده کمک کردند و تشکر ويژه از مدیر تالار عمران زیبا خانوم که به این تاپیک سروسامان دادند
موفق باشید

اقا معین عزیز
شما تایپیک رو تا انتهای ساخت ساختمون پیش میبرید ، یعنی تا تحویل موقت و تحویل دائم به کارفرما .

از دوست عزیزمون ، اقا emrah931 هم ، میخواییم پست های پیشرفته تر و مباحث مهم رو در بخش هایی مثل طراحی سازه های بتنی یا طراحی سازه های خاص قرار بدن تا من و همچین سایر دوستان ازش استفاده کنند .

اقا emrah931 عزیز ، عمران رشته ای هست که مسایل بدیهی و ابتداییش بر مسایل تخصصی و پیشرفته اش ارجحیت داره ، چرا که اگه یه مهندس عمران ، نتونه به بدیهیات پاسخ بده ، حتی اگه دکترا هم داشته نمیشه اسمشو مهندس گذاشت ( این نظر شخصی من هست )

درضمن ، خود من به شخصه ، توی همین پست ستون یاد گرفتم که استادکار برای راحتی کارش خاموت ستون رو اینطوری اجرا کرده، والا فکر کنم پاسخ من رو خوندید که با اشتباه فکر میکردم تعداد میلگردهای طولی به یکباره با این تعداد کاهش پیدا کردن .
این یه موضوع بدیهی بود ، ولی من ازش اطلاعی نداشتم .

با تشکر
:gol::gol:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با سلام........

بنده هم با خانم مهندس احمد پور و مهندس معین موافقم ...............

مطالبی که جناب مهندس معین عنوان می کنند..........................به ظاهر ساده هستش ..........................اما نکته های مهمی داره ...............شاید بعضی از دوستان این مطالب رو بدونن ..............اما همیشه در اجرا موارد و مشکلاتی پیش میاد ............ که در کتابها به همه اونها نمی پردازند ....................این قشری هم که به تالار سر می زنند اکثرا دانشجو هستند ...............و محیط اجرا رو زیاد لمس نکردند ...............این نکات می تونه مفید واقع بشه ............دوستانی هم که اطلاع دارن براشو ریکاوری میشه .............................بنده به شخصه این تاپیک رو خیلی دوست میدارم ...........................از جناب معین هم تشکر و قدردانی می کنیم .....................بدرود.

Moein.B

سلام

بنظر من واسه اتصال چهارچوب دربهایی که از قبل واسه اونها روی ستون پلیت قرارندادن بجای اینکه این کارو بکنن و کلی آسیب به ستون بزنن ... میتونن 2 تا کار انجام بدن...

1. یه غلاف فلزی دور ستون ایجاد کنن و چهار چوب رو جوش بدن....(برای اینکار 4 تا نبشی دور ستون بذارن و بامیلگرد به هم کلاف کنن در قسمت اتصال چهارچوب یه تسمه بذارن )

2. یه پلیت در محل اتصال چهارچوب با چسب بتن به ستون بچسبونن ....(فک کنم واسه تحمل چهارچوب و درب جواب بده )

--------------------------------------
منظورتون این هست؟
DSC03181.jpg

Moein.B

با سلام .....

فکر کنم این کلاف فلزی .....دارای چند سانتیمتر به اصطلاح شاخ فلزی هستش در خصوص اتصال بهتر دیوار به ستونه

------------------------------------------------------
DSC03180.jpg

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
--------------------------------------
منظورتون این هست؟
مشاهده پیوست 163007

من دیدم برای اتصال میان از یه همچین چیزی استفاده میکنند. البته من یادم میاد از نبشی استفاده شده بود

با سلام .....

فکر کنم این کلاف فلزی .....دارای چند سانتیمتر به اصطلاح شاخ فلزی هستش در خصوص اتصال بهتر دیوار به ستونه

------------------------------------------------------
مشاهده پیوست 163015

بله. همینطور که دوست خوبم rahpardaz گفتند این عکسها مال اتصال بهتر دیوار به ستونه.
من یه برای اتصال به در یه همچین چیزی رو دیدم با این تفاوت که از نبشی استفاده شده بود و بعد اتصال خیلی محکم بود

Moein.B

دوستان معذرت میخوام توی هر پست بیشترز دو تا عکس نمیشه آپلود کرد وگرنه عکسای بیشتری قرار میدادم
-----------------------------------------------------
به نظر من که در عکس زیر طول میگرد ها برای اورلب کردن میلگرد های ستون مناسب نیست-نظر شما چیه؟و چیکار میشه کرد-خود من که نمیدونم
DSC03676.jpg
------------------------------------------------
عکس بعدی عکس مسکن مهر هست-متاسفانه ساختمون هایی که ساخته میشد از بدترین کیفیت برخوردار بود
DSC03677.jpg

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من که در عکس زیر طول میگرد ها برای اورلب کردن میلگرد های ستون مناسب نیست-نظر شما چیه؟و چیکار میشه کرد-خود من که نمیدونم
مشاهده پیوست 163032

نمیشه درست اندازه ها رو تشخیص داد اما به نظرم ستون قسمت وسط وضعیت بهتری نسبت به 2تای دیگه دارند.

البته نکته ای هست که تو عکس زیر میتونید ببینید

Slide2.jpg

عکس بعدی عکس مسکن مهر هست-متاسفانه ساختمون هایی که ساخته میشد از بدترین کیفیت برخوردار بود
مشاهده پیوست 163035
اگر عکس های بیشتری راجب اشکالات این ساختمان دارید قرار دهید تا دوستان روی عکس ها بحث کنند

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
دوستان معذرت میخوام توی هر پست بیشترز دو تا عکس نمیشه آپلود کرد وگرنه عکسای بیشتری قرار میدادم
مشاهده پیوست 163032
مشاهده پیوست 163035

برای ستون هایی که طول اورلب کمتری به عنوان ریشه در نظر گرفته شده ، میشه از وصله مکانیکی استفاده کرد .

وصله ی مکانیکی علاوه بر کم کردن درصد میلگرد ستون ، جبران کننده طول اورلب هم هست .

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با سلام .......

در تکمیل صحبتهای مهندس احمد پور ...........

تصاویر وصله مکانیکی .................

برش وصله مکانیکی ............ و رزوه سر میلگردها

و اگه اشتباه نکنم .............هزینه وصله مکانیکی از دادن اور لب ................بیشتر در میاد.......................بدرود.

reza1107

کاربر فعال مهندسی عمران ,
با سلام .......

در تکمیل صحبتهای مهندس احمد پور ...........

تصاویر وصله مکانیکی .................

برش وصله مکانیکی ............ و رزوه سر میلگردها

و اگه اشتباه نکنم .............هزینه وصله مکانیکی از دادن اور لب ................بیشتر در میاد.......................بدرود.

درود
به این "
وصله های مکانیکی" اصطلاحاً کوپلر ( coupler)گفته میشه ودرجاهاییکه گذاشتن میلگردانتظاربرای اجرای عملیات خاصی مزاحمت ایجاد میکنه استفاده میشود.
مقاومت کششی بسیاربالایی هم دارن.

[h=3][/h]

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله. همینطور که دوست خوبم rahpardaz گفتند این عکسها مال اتصال بهتر دیوار به ستونه.
من یه برای اتصال به در یه همچین چیزی رو دیدم با این تفاوت که از نبشی استفاده شده بود و بعد اتصال خیلی محکم بود

نبشی هایی که دور ستون میزارن اغلب بعنوان ضربه گیر هستن ، چون گوشه های بتن زود میشکنه با نبشی ازش محافظت میشه
البته بعدا میشه ازین نبشی ها ساپورت گرفت برای هر کاری که نیاز باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.