تفکر انگلیسی در مورد ایرانی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hirta23

عضو جدید
آورده اند روزی میان یک ماده شتر و فرزندش گفت وگویی به شرح زیر صورت گرفت: بچه شتر: مادر جون چند تا سوال برام پیش آمده است. آیا می تونم ازت بپرسم؟ شتر مادر: حتما عزیزم. چیزی ناراحتت کرده است؟ بچه شتر: چرا ما کوهان داریم؟ شتر مادر: خوب پسرم. ما حیوانات صحرا هستیم. در کوهان آب و غذا ذخیره می کنیم تا در صحرا که چیزی پیدا نمی شود بتوانیم دوام بیاوریم. بچه شتر: چرا پاهای ما دراز و کف پای ما گرد است؟ شتر مادر: پسرم، برای راه رفتن در صحرا داشتن این نوع دست و پا ضروری است. بچه شتر: چرا مژه های بلند و ضخیم داریم؟ بعضی وقت ها مژه ها جلوی دید من را می گیرد. شتر مادر: پسرم ، این مژه های بلند و ضخیم یک نوع پوشش حفاظتی است که چشم ها ما را در مقابل باد و شن های بیابان محافظت می کنند. بچه شتر: فهمیدم. پس کوهان برای ذخیره کردن آب است برای زمانی که ما در بیابان هستیم. پاهایمان برای راه رفتن در بیابان است و مژه هایمان هم برای محافظت چشمهایمان در برابر باد و شن های بیابان است... . بچه شتر: فقط یک سوال دیگر دارم... .. شتر مادر: بپرس عزیزم. بچه شتر: پس ما در این باغ وحش چه غلطی می کنیم؟ نتیجه گیری: مهارت ها، علوم، توانایی ها و تجارب فقط زمانی مثمرثمر است که شما در جایگاه واقعی و درست خود باشید... پس همیشه از خود بپرسید الان شما در کجا قرار دارید؟ _

hirta23

عضو جدید
توی تاکسی بودم . یه خانم جلو نشسته بود یه آخوند و یه آدم معتاد با خود من هم عقب . آخوند یه ۲۰۰۰ تومانی داد به راننده . ؛ تا راننده پول رو بگیره معتاد گفت آقا ۲ نفر حساب کن حاج آقا دامادمون هستن !!! آخوند گفت ببخشید بجا نیاوردم ؟ شما؟ معتاد گفت ۳۰ سال خواهر ما رو گا...... الان میگی بجا نیاوردی . آخوند همون جا از ماشین پیاده شد... . راننده داشت زیر لب می خندید که معتاد گفت والا!

hirta23

عضو جدید
تربت جام؛ جایی که پلنگ‌هایش به دکل‌های برق پناه می‌برند! تصاویری را که ملاحظه می‌فرمایید، حسن احمدی‌فرد، خبرنگار روزنامه قدس برایم فرستاده است تا اگر باور نکردم، دوباره در عکس‌ها خیره شوم و از این که یک پلنگ زخمی برای فرار از دست حیوان دوپا و بسیار خطرناکی به نام انسان، خود را به ارتفاع ۲۴ متری دکل برق رسانده است، شگفت زده نشوم! هرچند من هنوز شگفت زده‌ام … البته نه از واکنش آن پلنگ نگون بخت که عاقبت پس از تحمل خونریزی ناشی از اصابت ۴ گلوله از اسلحه کلاشینکف در همان بالای دکل جان داد، بلکه از وجدانی که این روزها ظاهراً در نزد ما آدم‌زمینی‌ها کیمیا شده است و از خردی که انگار از الماس کوه نور هم نایاب‌تر می‌نماید! و سبب می‌شود تا گروهی شکارکش نابخرد و آزمند به جان این گربه‌سانان تیزپا و زیبا و ارزشمند طبیعت ایران بیافتند. یادمان باشد که پلنگ بزرگ‌ترین گربه سانی است که هنوز می‌توان آن را در ایران دید، گربه سانی که شمارش در بهترین حالت، هرگز به هزار قلاده هم نمی‌رسد و به همین دلیل در رده‌ی گونه‌های نادر از سوی IUCN طبقه‌بندی شده است. با این وجود، فقط در طول ۸ ماه گذشته سه قلاده پلنگ در تربت جام کشته شده است! چرا؟
یکبار دیگر هم گفتم:
پلنگ‌ها و یوزپلنگ‌ها که می‌روند؛ یعنی کسب و کار بیابان‌زایی و بیابان‌سازی در این بوم و بر سخت پررونق شده است!

آیتای_AYTAY

عضو جدید
کاربر ممتاز
با شما موافق نیستم

من بقیه پست ها و حرفاتو رو نخوندم

اما حرف خودمو خیلی قبول دارم

چون بی نهایت بی فرهنگی تو جامعه دیدم

از کوچکترین هاش گرفته مثلا کسی که صب کله سحر از تو خیابون رد میشه با چه صدای فجیعی آب دهنشو پرت میکنه

تا چیزای بزرگترش مثل همین گشت ارشاد که تو خیابون معلوم نیس به چه حقی گیر میده به مردم بیچاره

تو تمدن گذشته ما ،آب دهن انداختن یکی از توهین ها بزرگ بوده:mad:
تو تمدن گذشته ما ،مردم فقط موظف بودن قانون رو رعایت کنن و بی دلیل مورد بازخواست قرار نمیگرفتن

خیلی موردها هست hirta جووونن.....خیلی

hirta23

عضو جدید
این حرف ها درسته عزیزم
ولی بصورت موردی
نمیشه بسط داد به همه ی مردم جامعه
خب باید شما و دیگرانی که ناخرسندن از این جریان در جهت حذفش اقدام کنن در حد توان خودشون
من بقیه پست ها و حرفاتو رو نخوندم

اما حرف خودمو خیلی قبول دارم

چون بی نهایت بی فرهنگی تو جامعه دیدم

از کوچکترین هاش گرفته مثلا کسی که صب کله سحر از تو خیابون رد میشه با چه صدای فجیعی آب دهنشو پرت میکنه

تا چیزای بزرگترش مثل همین گشت ارشاد که تو خیابون معلوم نیس به چه حقی گیر میده به مردم بیچاره

تو تمدن گذشته ما ،آب دهن انداختن یکی از توهین ها بزرگ بوده:mad:
تو تمدن گذشته ما ،مردم فقط موظف بودن قانون رو رعایت کنن و بی دلیل مورد بازخواست قرار نمیگرفتن

خیلی موردها هست hirta جووونن.....خیلی

آیتای_AYTAY

عضو جدید
کاربر ممتاز
این حرف ها درسته عزیزم
ولی بصورت موردی
نمیشه بسط داد به همه ی مردم جامعه
خب باید شما و دیگرانی که ناخرسندن از این جریان در جهت حذفش اقدام کنن در حد توان خودشون

عزیزم موردها اینقدر زیاده که.... چی بگم ...کدومو بگم؟؟ از کجاش بگم؟؟
مشکل آخه فقط مال یه قشر خاص نیس...با سواد ...بی سواد...پیرش...جوونش ...همه مدلشو من دیدم که چقدر بی فرهنگن!!!
امیدوارم هر کس فقط و فقط خودشو... فقط خودشو درست کنه...اون وقت جامعه درست میشه

hesamhtx

اخراجی موقت
آیا تکرار تاریخ ممکن است

آیا تکرار تاریخ ممکن است

آیا تکرار تاریخ ممکن است

مردی مقابل پور سینا ایستاد و گفت : ای خردمند ، به من بگو آیا من هم همانند پدرم در تهی دستی و فقر می میرم ؟ پورسینا تبسمی کرد و گفت : اگر خودت نخواهی ، خیر به آن روی نمی شوی . مرد گفت گویند هر بار ما آینه پدران خویشیم و بر آن راه خواهیم بود .
پور سینا گفت پدر من دارای مال و ثروت فراوان بود اما کسی جز مردم شهرمان او را نمی شناخت . حال من ثروت ندارم اما شهرت بسیار دارم . هر یک مسیر جدا را طی کرده ایم . چرا فکر می کنی همواره باید راه رفته را باز طی کنیم .
مرد نفسی راحت کشید و گفت : همسایه ام چنین گفت . اگر مرا دلداری نمی دادید قالب تهی می کردم .

پورسینا خندید و در حالی که از او دور می شد گفت احتمالا ترس را از پدر به ارث برده ایی و مرد با خنده می گفت آری آری…
متفکر یگانه کشورمان ارد بزرگ می گوید : گیتی همواره در حال زایش است و پویشی آرام در همه گونه های آن در حال پیدایش است .
این سخن اندیشمند کشورمان نشان می دهد تکرار تاریخ ممکن نیست . حتی در رویدادهای مشابه ، باز هم کمال و افق بلندتری را می شود دید
اگه مایل بودین با تمدن ایرانی اشنا بشین به وبلاگ http://yasamin-atashi.blogspot.com برین
به وبلاگ من هم اگه حوصله داشتین سری بزنینwww.fastread.blogfa.com

hirta23

عضو جدید
:gol::heart::que::redface:;)
عزیزم موردها اینقدر زیاده که.... چی بگم ...کدومو بگم؟؟ از کجاش بگم؟؟
مشکل آخه فقط مال یه قشر خاص نیس...با سواد ...بی سواد...پیرش...جوونش ...همه مدلشو من دیدم که چقدر بی فرهنگن!!!
امیدوارم هر کس فقط و فقط خودشو... فقط خودشو درست کنه...اون وقت جامعه درست میشه

hirta23

عضو جدید
جالب بود
آیا تکرار تاریخ ممکن است

مردی مقابل پور سینا ایستاد و گفت : ای خردمند ، به من بگو آیا من هم همانند پدرم در تهی دستی و فقر می میرم ؟ پورسینا تبسمی کرد و گفت : اگر خودت نخواهی ، خیر به آن روی نمی شوی . مرد گفت گویند هر بار ما آینه پدران خویشیم و بر آن راه خواهیم بود .
پور سینا گفت پدر من دارای مال و ثروت فراوان بود اما کسی جز مردم شهرمان او را نمی شناخت . حال من ثروت ندارم اما شهرت بسیار دارم . هر یک مسیر جدا را طی کرده ایم . چرا فکر می کنی همواره باید راه رفته را باز طی کنیم .
مرد نفسی راحت کشید و گفت : همسایه ام چنین گفت . اگر مرا دلداری نمی دادید قالب تهی می کردم .

پورسینا خندید و در حالی که از او دور می شد گفت احتمالا ترس را از پدر به ارث برده ایی و مرد با خنده می گفت آری آری…
متفکر یگانه کشورمان ارد بزرگ می گوید : گیتی همواره در حال زایش است و پویشی آرام در همه گونه های آن در حال پیدایش است .
این سخن اندیشمند کشورمان نشان می دهد تکرار تاریخ ممکن نیست . حتی در رویدادهای مشابه ، باز هم کمال و افق بلندتری را می شود دید
اگه مایل بودین با تمدن ایرانی اشنا بشین به وبلاگ http://yasamin-atashi.blogspot.com برین
به وبلاگ من هم اگه حوصله داشتین سری بزنینwww.fastread.blogfa.com

sanam_el

عضو جدید
حالا مگه حرف این اینگلیسیها آیه قرانه؟شما خودتون هم واقا در مورد خودتون این جوری فک میکنید؟این انگلیسیها خودشون اند نامردی،تبانی کردن و....
ما هر چی بدبختی داریم اول از خودمونه بد اینا.
البته درسته که ما مشکل کم نداریم منتها ذاتا که مشکل نداریم که...

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
واقعا خاک تو سرمون. همش راست بود. کی می خوایم به خودمون بیایم؟

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
از عقب موندگی ایران که بگذریم
فرهنگش داغونه
انضباطشون هم همینطور
کافی است برای 1 ساعت در خیابان باشید برای اثبات این حرف!!!!
من که به شخصه نه علاقه ای به کشورش دارم نه فرهنگش!!!
نه، فرهنگ رو تو داری که این طرز صحبت کردن ات هست. خوبه از یه کشور درست و حسابی هم نیستی. تو رو خدا برو تاریخ تون رو اگه دارید یه مروری بکن. ضمنا کسی هم مجبورت نکرده اینجا بیایی و با افراد به زعم خودت عقب مونده کل کل کنی.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو رو خدا اینقدر ساده نباشید. فکر می کنید انگلیس نتایج تحقیقات اش در مورد ایران رو براحتی در اختیار ما می گذاره تا بخونیم و برطرف اش کنیم؟ انگلیسی که لقب کوچیک کوچیک اش تو تاریخ استعمارگر پیر هست!
ما خودمون یه مقاله پیش پا افتاده میدیم هزار جور از دانشجوها پول می گیریم که کسی نره به کسی بده. به قضایا سطحی نگاه نکنیم.

hirta23

عضو جدید
از آواتارت بیشتر از حرفات خوشم اومد
واقعاً به حرفهایی که زدی میاد
متشکرم
حالا مگه حرف این اینگلیسیها آیه قرانه؟شما خودتون هم واقا در مورد خودتون این جوری فک میکنید؟این انگلیسیها خودشون اند نامردی،تبانی کردن و....
ما هر چی بدبختی داریم اول از خودمونه بد اینا.
البته درسته که ما مشکل کم نداریم منتها ذاتا که مشکل نداریم که...

hirta23

عضو جدید
عزیزم به تاریخ قید شده در گزارش توجه کن
هر اطلاعاتی تاریخ مصرف داره
تو رو خدا اینقدر ساده نباشید. فکر می کنید انگلیس نتایج تحقیقات اش در مورد ایران رو براحتی در اختیار ما می گذاره تا بخونیم و برطرف اش کنیم؟ انگلیسی که لقب کوچیک کوچیک اش تو تاریخ استعمارگر پیر هست!
ما خودمون یه مقاله پیش پا افتاده میدیم هزار جور از دانشجوها پول می گیریم که کسی نره به کسی بده. به قضایا سطحی نگاه نکنیم.

hirta23

عضو جدید
دوست عزیز انقدر با خشونت پاسخشو نده بزار هر چی میخواد بگه منو شما باید عاقل باشیم و فقط لبخند بزنیم
نه، فرهنگ رو تو داری که این طرز صحبت کردن ات هست. خوبه از یه کشور درست و حسابی هم نیستی. تو رو خدا برو تاریخ تون رو اگه دارید یه مروری بکن. ضمنا کسی هم مجبورت نکرده اینجا بیایی و با افراد به زعم خودت عقب مونده کل کل کنی.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم به تاریخ قید شده در گزارش توجه کن
هر اطلاعاتی تاریخ مصرف داره
عزیزم متوجه هستم چی می فرمایید منتهی یه مساله ای هست. تو دنیای اطلاعات تنها اطلاعاتی به بیرون درز می کنند که دیگه خبر سوخته به حساب بیان. حالا یا این خبر سوخته است که شما میگی سوخته است که به درد امروز ما نمی خوره یا نیست که دروغه (همون جریان نتیجه تحقیقات و ...) و ما باید خودمون مشکلات خودمون رو پیدا کنیم.
به عبارت دیگه خبر سوخته اسمش روشه.;)
از توجه تون سپاسگزارم.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز انقدر با خشونت پاسخشو نده بزار هر چی میخواد بگه منو شما باید عاقل باشیم و فقط لبخند بزنیم
من و شما لبخندمون از روی دانایی هست، من نگران کسانی هستم که به راستی جلوی این طیف افراد بخندند.

hirta23

عضو جدید
اتفاقاً خیلی به دردت خورده که انقدر حساسیت نشون دادی
فکر میکنم در مورد چنین جریاناتی اطلاعات کمی داری
باید بیشتر در موردش مطالعه داشته باشی دوست من
موفق باشی
عزیزم متوجه هستم چی می فرمایید منتهی یه مساله ای هست. تو دنیای اطلاعات تنها اطلاعاتی به بیرون درز می کنند که دیگه خبر سوخته به حساب بیان. حالا یا این خبر سوخته است که شما میگی سوخته است که به درد امروز ما نمی خوره یا نیست که دروغه (همون جریان نتیجه تحقیقات و ...) و ما باید خودمون مشکلات خودمون رو پیدا کنیم.
به عبارت دیگه خبر سوخته اسمش روشه.;)
از توجه تون سپاسگزارم.

hamed13712000

عضو جدید
فکر کنم باید ایرانی هام راجع به این گرگ های پیر سیاست بنویسند که چه دولت کثیفی دارند..

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقاً خیلی به دردت خورده که انقدر حساسیت نشون دادی
فکر میکنم در مورد چنین جریاناتی اطلاعات کمی داری
باید بیشتر در موردش مطالعه داشته باشی دوست من
موفق باشی
نه خداوکیلی اصلا من در مورد اطلاعات صحبت کردم؟:surprised::surprised: من بدم اومده بود که یه شخصی یه چیزی میگه بعد یه سری به نفع خودشون سوء استفاده می کنن.

hirta23

عضو جدید
شاخص اقتصادی از دیدگاه شاه عباس

شاه عباس از وزير خود پرسيد: "امسال اوضاع اقتصادي كشور چگونه است؟"
وزير گفت: "الحمدالله به گونه اي است كه تمام پينه دوزان توانستند به زيارت كعبه روند!"
شاه عباس گفت: "نادان! اگر اوضاع مالي مردم خوب بود مي بايست كفاشان به مكه مي رفتند نه پينه‌دوزان، چون مردم نمي توانند كفش بخرند ناچار به تعميرش مي پردازند، بررسي كن و علت آن را پيدا نما تا كار را اصلاح كنيم."

[FONT=tahoma, new york, times, serif]تحليل حكايت :

يك :شاخص مناسب مي تواند در عين سادگي بيانگر وضعيت كل سازمان باشد.
دوم :در تحليل شاخص بايد جنبه هاي مختلف را بررسي نمود. گاهي بهبود ناگهاني يك شاخص بيانگر رشدهاي سرطاني و ناموزون سيستم است.

[/FONT]