اتوكلاو (بخار، اتوماتيك )

اتوكلاو (بخار، اتوماتيك )

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]با عذرخواهی از دوستان به خاطر دیر به روز کردن سایت، البته این تاخیر هم به خاطر وقتیه که داریم روی این مجموعه جدید میذاریم تقریباً روزی 8 ساعت و به طور فشرده داریم روش کار میکنیم تا انشالله یه مجموعه خوب و مفید ارائه شود فکر کنم تقریباً تا آخر هفته آماده بشه ...
برای امروز بخشهایی از توضیحات دستگاه اتوکلاو را از مجموعه بانک اطلاعاتی تجهیزات پزشکی آماده کردیم که امیدوارم به دردتون بخوره...
[/FONT]
اتوكلاو(بخار، اتوماتيك )?

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]اتوكلاو بخار به دستگاهي اطلاق ميشود كه در آن درجه حرارت بايد با استفاده از بخار قابل دستيابي باشد. در قرن نوزدهم براي اولين بار، اتوكلاوهاي بخار براي استريل كردن مايعات بكار گرفته شد ولي با پيشرفت علم و تكنولوژي در حال حاضر از اين دستگاه براي موارد متفاوتي از قبيل مايعات، تجهيزات و ساير موارد استفاده ميشود .
فضاي فيزيكي دستگاه اتوكلاو بايد به گونه اي طراحي گردد كه ورود وسايل استريل از يك در و خروج آنها از در ديگر باشد .
چينش وسايل در داخل اتوكلاو بايد به صورت عمودي باشد و فضاي خالي بين آنها وجود داشته باشد كه بخار به راحتي در ميان آنها نفوذ كند. وزن بسته ها بهتر است 5 تا 7 كيلو باشد و ابعاد آن نيز بسيار كوچك يا بسيار بزرگ نباشد.
استاندارد EN554مربوط به كنترل دوره اي اتوكلاوهاي بخار است . بر اساس اين استاندارد محفظه دستگاه بايد قابليت جا دادن پانل هايي به ابعاد mm600?mm300?mm300 و يا ضرايبي از اين ابعاد را داشته باشد. در نهايت وسايل از در ديگري خارج شده و در قفسه مخصوص لوازم استريل چيده ميشوند.
[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]اجزاي تشكيل دهنده اتوكلاو اتوماتيك
داراي دو صفحه مدرج دايره اي شكل جهت نمايش ميزان فشار جكت (فشار دستگاه ) و فشار چمبر (فشار محفظه) ميباشد. داراي دكمه اي است جهت انتخاب جنس ماده اي كه قرار است استريل شود ( مايع يا جامد ) . همچنين اين دستگاه داراي يك نمايشگر درجه حرارت مي باشد . [/FONT]

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]در دستور كار هر اتوكلاو مراحل هفت گانه زير قرار دارند :
1- خطاي استريل-2- درب استريل (كه در پشت دستگاه قرار دارد براي خروج وسايل استريل شده) -3- درب غير استريل (جلوي دستگاه قرار دارد براي ورود وسايل غير استريل ) -4- سيكل خلاء ( خالي كردن فشار داخل محفظه توسط پمپ خلاء ) -5- سيكل استريل -6- سيكل خشك كن -7- اتمام سيكل .
اين دستگاه داراي شيلنگ تخليه و كمپرسور ( جهت فشرده كردن بخار) مي باشد . بر سر راه شير ورودي هوا يك منبع روغن وجود دارد تا هواي خشك وارد دستگاه نشود و دستگاه آسيب نبيند.[/FONT]

بیشتر...

mohamadhoseinzare

عضو جدید
این ای دی فکر کنم وقتی زده ربات یعنی یه برنامه هستش که همینطوری وارد سایت میشه و اراجیف تحویل میده

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
حالا مهندس ناراحت نشو! قضیه اینکه نوشته ربات چیه؟
نه بابا ناراحتی کدومه مرد که با این چیزها ناراحت نمی شه . خواستیم اگه ایشون چیز بیشتری از ما می دونند در این تاپیک مطرح کنند تا ما هم یادبگیریم . خوبی این تالارها و بحث در مورد تجهیزات هم در این هست که بتونیم دانسته هامون رو کامل و تصحیح کنیم و اشتباهاتمون رو اصلاح کنیم . راستش من با یکی دو مدل اتوکلاو برخورد کردم همین سیکل کاری رو داشتند .
در ضمن تا اونجا که من می دونم روبات اسم کاربری ایشون هستش .
ولی اگه خیلی کنجکاو شدید یک پیام بزنید از خودش بپرسید ;)

terip2008

عضو جدید
من چی کاره ام !

من چی کاره ام !

این ای دی فکر کنم وقتی زده ربات یعنی یه برنامه هستش که همینطوری وارد سایت میشه و اراجیف تحویل میده

سلام !

من ربات نیستم !
( یاد اون فیلم من ربات هستم افتادم )

اون پست قبلی رو هم من ندادم !!
:surprised:

فکر کنم تو یه جای عمومی ( مثل کافی نت و از این جور جاها ) با کاربریم اومدم بالا و حواسم نبوده و خارج نشدم و نفر بعدی با کاربری من اونو نوشته !!!!

چون حدسشو میزنم کجا اینطور شده !!
:cry:

در ضمن تو بقیه فروم ها فقط خواننده هستم و فعالیتی ندارم و تنها جایی که فعالیت دارم این فروم هستش !!!

بالا