تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

zxccas

عضو جدید
سلام اگرمی شود توضیحی درمورد تئوری تیر زیربدیدوفرق هاشون باهم وخصوصیات انها
1-تیموشنکو2-برنولی-3ردی4-لوینسون
وهمچنین تئوری nonlocalچی بیان میکند​

alirezaei2012

عضو جدید
دوست عزیز
سلام
استاندارد iso و ASME Y14.5 حدود 70 درصد همپوشانی دارند. استاندارد ISO 1101:2004 خیلی به ASME نزدیکه. برای همین کسی حرفی از ایزو نمی زنه و بیشتر از ASME Y14.5 در تلرانسهای هندسی استفاده میشه.

alirezaei2012

عضو جدید
ببخشید کسی می دونه معادل ISO استاندارد ASME Y14.5 چی میشه ؟ من یه نگاه تو سایت های مختلف انداختم ، هیچکدوم از استاندارد های ISO به اندازه ASME Y14.5 جامع و کامل نیستند. در ضمن خود ASME Y14.5 به تنهایی کل مباحثی رو که چند تا از استانداردهای ISO دارن پوشش میده . حالا کدومشون رو استفاده کنیم ؟

....................................

دوست عزیز
سلام
استاندارد iso و ASME Y14.5 حدود 70 درصد همپوشانی دارند. استاندارد ISO 1101:2004 خیلی به ASME نزدیکه. برای همین کسی حرفی از ایزو نمی زنه و بیشتر از ASME Y14.5 در تلرانسهای هندسی استفاده میشه.

alirezaei2012

عضو جدید
با سلام
معادل ASME Y14.5 در استاندارد ایزو ISO 1101 که مربوط به تلرانسهای هندسیه .من ورژن 2004 استاندارد ISO 1101 و ورژن 2009 استاندارد ASME Y14.5 رو دارم در ضمن من مدرس حرفه ای GD&T هستم و این دوره رو بمدت 160 ساعت تدریس میکنم اگر بازهم سوالی داشتی در خدمتم.

...................
سلام
دوست عزیز چجوری میشه استاندارد ASME Y14.5 رو بدست اورد؟( بطور کامل)

jolba1369k

عضو جدید
سلام به مهندسا
خواهشن یه کتاب یا منبعی میخواستم که نسبیت خاص انیشتینو با استفاده از جبر تانسورها اثبات کرده باشه.
و یه منبع دیگه میخوام در مورد اینکه الاستیسیته کسورات(elasticity cosserat) چیه و اثباتش.
استادمون خودش یه کتاب در مورد اثبات نسبیت معرفی کرده بود که اسمش فک کنم drak lavel تو همین مایه ها بود ولی من سرچ کردم همچین کتابی گویا مفهوم خارجی نداره کسی نمیدونه اسم صحیخ کتاب چیه!!
اگه ممکنه میخواستم یه کتاب میخواستم که توش تمرینایه کانتیوم باشه.از یه حد ساده تا متوسط تقریبن.البته به جز تمرینهای کتاب میس و بهتر که به جز ردی باشه.
ممنون.

sabu

عضو جدید
[h=2]
كمك براي ساخت يك ماشين بنزيني كوچولو[/h]
سلام خسته نباشيد

من ميخوام موتور يك موتور سيكلت رو براي يك خودرو وصل كنم ولي ميخوام دنده ها روحذف كنم و فقط با سرعت بين 0 تا 100كيلومتر بر ساعت حركت كنه
به طوريكه من با يه پدال گاز بدم و شروع به حركت كنه.
اونجوري كه من فهميدم با يه كلاچ اينكار رو انجام ميدن يعني تا موقعي كه كلاچ درگير نيست موتور حركت رو به شفت منتقل نميكنه ولي روشن هست و درجا كار ميكنه
اما همينكه كلاچ درگير شد شفت شروع به چرخيدن ميكنه.
لطفا به من توضيح بديد كه چيكار بايد بكنم؟
آيا كار به اينصورت كه موتور رو تو دنده ي خاص ميذارن و هميشه با اون دنده روشن ميشه،خاموش ميشه و حركت ميكنه؟
اگر اينطوريه بايد چجوري و روي كدام دنده قرار داد؟
هر كسي هر توضيحي يا پيشنهادي داره بگه با كمال ميل استقبال ميكنم و پيشاپيش تشكر و سپاس
يا علي

eduardo

عضو جدید
سلام به همگی .بچه ها به نظر شما کدوم نرم افزار برای المان محدود خوبه ؟ ANSYS??ABAQUS?NASTRAN?COSMUS?

سلام
بستگی داره واسه چه کاری میخوای؟ من با ansys و abaqus کار کردم. اگه کارت در حد کارشناسیه ansys خوبه

pym2542

عضو
پایان نامه من درباره تحلیل دینامیکی شمع در خاک در مقابل زلزله هست (تاریخچه زمانی). مدل کردن سه بعدی به علت صرف زمان زیاد برای حل و نیز نیاز به حافظه و هارد زیاد برایم امکان پذیر نبود به همین سبب مجبور به تحلیل دو بعدی شدم.
الان یک سوال برای من پیش اومده:
مقطع عرضی شمع در تحلیل 2بعدی مستطیل می باشد( چون شمع استوانه است)، من مدلم را به شکل شماتیک زیر در انسیس ساخته ام. ولی نمی دانم اساسا انسیس چگونه مدل من را مطرح میکند، آیا چون تحلیل دو بعدی است، نرم افزار فکر میکند بعد سوم در راستای عمود بر صفحه مقدار بینهایت را دارد؟ اگر این چنین است چگونه به نرم افزار میشود فهماند که این مستطیل مقطع عرضی یک استوانه می باشد؟
آیا مدل کردن دو بعدی به صورتی که من اشاره کرده ام در نتایج خطایی ایجاد میکند؟ فرض تنش یا کرنش مسطح تا چ حد مفید است؟khak.JPG

*Essi*

اخراجی موقت
پایان نامه من درباره تحلیل دینامیکی شمع در خاک در مقابل زلزله هست (تاریخچه زمانی). مدل کردن سه بعدی به علت صرف زمان زیاد برای حل و نیز نیاز به حافظه و هارد زیاد برایم امکان پذیر نبود به همین سبب مجبور به تحلیل دو بعدی شدم.
الان یک سوال برای من پیش اومده:
مقطع عرضی شمع در تحلیل 2بعدی مستطیل می باشد( چون شمع استوانه است)، من مدلم را به شکل شماتیک زیر در انسیس ساخته ام. ولی نمی دانم اساسا انسیس چگونه مدل من را مطرح میکند، آیا چون تحلیل دو بعدی است، نرم افزار فکر میکند بعد سوم در راستای عمود بر صفحه مقدار بینهایت را دارد؟ اگر این چنین است چگونه به نرم افزار میشود فهماند که این مستطیل مقطع عرضی یک استوانه می باشد؟
آیا مدل کردن دو بعدی به صورتی که من اشاره کرده ام در نتایج خطایی ایجاد میکند؟ فرض تنش یا کرنش مسطح تا چ حد مفید است؟مشاهده پیوست 104684

دوست عزیز مسئله شما یک مسئله متقارن محوری هست.
یعنی در حالت دو بعدی شما یک مستطیل میکشی ولی نوع المانی که انتخاب میکنی باید به نحوی باشه که axisymmetric رو براش تعریف کنی.

اونموقع مستطیل دو بُعدی رو میکشی و در نهایت میتونی یک استوانه ببینی.

المان رو solid triangle 6node انتخاب کنین.
سپس از قسمت option در مقابل element behaviour گزینه axisymmetric را کلیک کنید.

black_Roze

عضو جدید
سلام
این مساله فوری
یک نقشه که با
ansys
ترسیم شده باشه و مش زده شده
با سپاس

دوستان فقط هر چه سریع تر بهتر

kimia63

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
سلام دوستان تو همه تایپیکها جزوه دینامیک ماشین خواستم کسی به دادم نرسید!!!!!!!!!اگه چیزی دارین بزنید واسم ممنون
rahmati.kimia@yahoo.com

Hafman

عضو جدید
درخواست کمک فوری

درخواست کمک فوری

سلام به همه دوستان مهندس
یه خواهش دارم و اون اینکه مدتهاست دنبال کتاب حل المسائل شیمز می گردم اما تا الان چیزی گیرم نیومده من خود کتاب را دارم اما خیلی مشکل دارم

خواهش می کنم هر کسی داره لطف کنه بذاره باسه دانلود

من خیلی سریع این کتاب رو لازم دارم

لطفا کمک کنید ....

ممنون

elnaz_t1

عضو جدید
سوال

سوال

سلام
من میخوام پره توربین بادی را تو نرم افزار انسیس مدل کنم.با توجه به اینکه جنس پره کامپوزیتیه و شکلشم ایرفویله کسی میتونه کمکی بکنه.

*Essi*

اخراجی موقت
سلام به همه دوستان مهندس
یه خواهش دارم و اون اینکه مدتهاست دنبال کتاب حل المسائل شیمز می گردم اما تا الان چیزی گیرم نیومده من خود کتاب را دارم اما خیلی مشکل دارم

خواهش می کنم هر کسی داره لطف کنه بذاره باسه دانلود

من خیلی سریع این کتاب رو لازم دارم

لطفا کمک کنید ....

ممنون

منظورتون حل المسائل سیالات شیمز هست یا طراحی اجزا؟

فکر نکنم شیمز مثل فاکس نسخه الکترونیکی حلال داشته باشه، حلالش رو دانشجویان ایرانی در قالب یک کتاب نوشته بودند.

اگر کتابش رو گیر بیارین که هست بهتره.

saeidtaslimi

عضو جدید
سلام دوستان لطف بفرمائید در پاسخ به این سوال مرا یاری کنید:
چگونه بفهمیم یک ارابه یا هر چیز دیگری مانند خودروی پیکان به چه مقدار نیرویی برای به حرکت درامدن نیاز دارد؟
اگر مقدور است اینجانب را یاری کنید. متشکرم

*Essi*

اخراجی موقت
سلام، من توی درس استاتیک مشکل اساسی دارم ،زمان امتحان خیلی خیلی درس خوندم اما تا با یه سوال جدید مواجه میشدم نمی دونستم چیکار کنم اخه شنیدم هرکی استاتیکو خوب متوجه بشه نصف راه رو رفته واین منو خیلی نگران کرده اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.:cry:در ضمن معمولا یه دانشجوی مکانیک باید لااقل یه طرح توی ذهنش باشه ومن هیچ طرحی ندارم اصلا نمی دونم باید از کجا شروع کنم ،با اساتید هم که صحبت می کنی میگن هنوز واست زوده اخه پس چیکار کنم.:que:

استاتیک برای ارشد و امتحان و...فرق نمیکنه، باید مریام و مسائلش رو مسلط بشین.

در اینصورت اکثر تست ها یا سئوالات امتحانی رو میتونین حل کنین.

هدف شما از مطالعه استاتیک موفقیت در چه آزمونی هست؟

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان لطف بفرمائید در پاسخ به این سوال مرا یاری کنید:
چگونه بفهمیم یک ارابه یا هر چیز دیگری مانند خودروی پیکان به چه مقدار نیرویی برای به حرکت درامدن نیاز دارد؟
اگر مقدور است اینجانب را یاری کنید. متشکرم
سلام .
برای ب حرکت در اوردن خودروی مثلن پیکان باید اول نیرویی ک ب وسیله نیروی پسا (DRAG ) را محاسبه کنید . در این حالت باید یک نیرویی موتور ایجاد کند ک نیروی پسا رو خنثی کند . با نرم افزار میشه این نیرو را محاسبه کرد

mec_86

عضو جدید
طراحي و ساخت اسباب بازي

طراحي و ساخت اسباب بازي

سلام دوستان
به نظر شما چطور ميشه شروع به كار توليد اسباب بازي كرد، من دوست دارم دنبال اين كار برم، هر كي در اين باره نظر يا تجربه‌اي داره لطفا كمك كنه.

alisooshiant

عضو جدید
سلام
خواستم بدونم نمره پروژه برای استخدام شدن اهمیتش چقدره؟
بعضیا میگن خیلی ملاکه !

bahrami1678

عضو جدید
سلام دوستان
من در مورد ممان اینرسی مشکل دارم
اصلا نمیدونم ممان چیه ؟ ممان سطح و ممان دوم و ... چی هستن
استاتیک رو پاس کردم ولی هیچی از این بحث متوجه نشدم و فقط طوطی وار پاسش کردم
کسی میتونه کامل و واضح این بحث رو بهم بفهمونه ؟ یا یک منبع خوب معرفی کنه ؟
واقعا نیازش دارما

*Essi*

اخراجی موقت
سلام دوستان
من در مورد ممان اینرسی مشکل دارم
اصلا نمیدونم ممان چیه ؟ ممان سطح و ممان دوم و ... چی هستن
استاتیک رو پاس کردم ولی هیچی از این بحث متوجه نشدم و فقط طوطی وار پاسش کردم
کسی میتونه کامل و واضح این بحث رو بهم بفهمونه ؟ یا یک منبع خوب معرفی کنه ؟
واقعا نیازش دارما

برای پرسیدن سئوالات مکانیک جامدات مرتبط با ارشد میتونین به تاپیک زیر مراجعه کنین.

همچنین توضیحاتی مربوط به گشتاور و ممان اینرسی و... را در صفحات آخر اون تاپیک کاملا توضیح دادم.

موفق باشید.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/205340-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE%DA%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85%D8%AA-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D9%84%D8%AD-(%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF)

farDn

عضو جدید
سلام.
اگه به دنبال جزوه طراحی مکانیزم هستید کتاب "طراحی مکانیزم ها و بازوان رباتیک" ،تالیف "دکتر علی اکبر موسویان" پیشنهاد
اینجانب هست .
کتاب ارزنده ایست که از منابع ارزنده ای اقتباس شده است.;)

r.mob

عضو جدید
سلام هم رشته ای های عزیز
در مورد پایداری ماشین ابزار کسی مطلبی رو داره ؟ یا کسی میتونه توضیح بده در مورد پایداری ماشن ابزار؟ ممنون

milad_heartsick

عضو جدید
درخواست : چرخ دنده های حلزونی

درخواست : چرخ دنده های حلزونی

سلام دوستان خوبم
نیاز شدید به مطلب مقاله اسلاید و ....(فرقی نمیکنه) ولی جامع در مورد چر خ دنده های حلزونی دارم خودم نتونستم چیز جالبی پیدا کنم منتظر کمک های شما هستم
با سپاس فراوان

crb7

عضو جدید
[h=2]هیدرولیک و پنوماتیک[/h]
سلام به همگی
مهندسین عزیز واسه ی یک مهندس مکانیک داشتن مدرک دوره های پنوماتیک و هیدرولیک لازمه و کلا به درد بخور هست یا نه؟لطفا یک نفر زود جواب بده که بد جوری گیرم .مرسی

milad_heartsick

عضو جدید
سلام دوستان خوبم
نیاز شدید به مطلب مقاله اسلاید و ....(فرقی نمیکنه) ولی جامع در مورد چر خ دنده های حلزونی دارم خودم نتونستم چیز جالبی پیدا کنم منتظر کمک های شما هستم
با سپاس فراوان

دوستان عزیز کسی اطلاعاتی نداره؟اگه کتابم شد مشکلی نیست

bolandparvaz

عضو جدید
بی معرفتهای نامرد این همه زحمت بکش که جامدات قبول بشم شانس من تو آزمون کارشناسی ناپیوسته جامدات و سیالات رو حذف کردن دلیلشم آقایون اینطور اعلام کردن کردن که این دو رشته سرفصل ندارن.واقعا حالم گرفتست اصلا نمیدونم چکار کنم.ببخشید اگه سوالم ربطی به تاپیک نداشت اما بخدا خیلی ناراحتم.

بالا