آیا با جایگزینی مداحی به جای موسیقی در تلوزیون موافقید؟

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
1) میخواستم ببینم با این مداحی ها که به جای موسیقی ایرانی در صدا و سیما باب شده موافقید یا نه؟

2)درباره مخالفت مراجع با موسیقی مطالعه میکردم اکثرا نظرشون بر این بود که موسیقی آدم رو از حالت عادی خارج میکنه، جدا از این که این برداشت از هنر موسیقی خیلی برداشت سخیفیه و اینکه کلا مراجع شیعه با لذت بردن از هر چیزی مشکل دازند به نظرتون این مداحی ها و کلا مداحی چه توی جشن و چه توی عزا مخاطبانش رو از موسیقی بیشتر از حالت عادی خارج میکنه یا نه؟

3)موضوع سوم این که واقعا این نوع مداحی ها و جایگزینی اون به جای موسیقی چقدر در پایین اومدن فرهگ مردم موثره؟
واقعا وقتی من توی ایام جشن یا عزا (باز عزا توجیه شده تره) تلوزیون رو روشن میکنم یهو یکی داره عربده میکشه آدم 2متر از جاش میپره.! واقعا این چه جذابیتی داره؟!:razz:

s.khalighi

عضو جدید
من كاملاً با اين قضيه مخالفم.
منم شنيدم كه اگر موسيقي به قصد لذت باشه حرامه.
خوب اگه قرار باشه از موسيقي لذت نبريم به چه درد مي خوره؟

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
موسیقی از اون دسته از هنرهایی هست که اجازه رشد در دامان اسلام رو پیدا نکرد!

نه ذره ای زیبایی شناسی و نه اسلوب و نه قالب و نه ریخت و نه قاعده در نوحه خوانی و مداحی و مولودی خوانی وجود داره!

خبری از سبک ها و دستگاه های موسیقی نیست! خبری از ادوات موسیقی نیست! نتها صدایی لازمه که هرچه زنگدار تر و خراشیده تر باشه ارزش بیشتری داره!

لطافت صدا و قدرت صدا جایی در ملاکهای لازم برای نوحه خوانی نداره !

این سبک نه به انسان ارامش میده و نه احساسات اون رو به بازی میگیره و نه میتونه لذت بخش باشه!

هر روز مداحی میاد و میره و نه کارش و نه سبکش و نه صداش هرگر ماندگار نمیشه!
اواز خوانی گل لگد کردن نیست.

طی سالها کلیسای مسیحیان به حمایت و پرورش روشمند خوانندگان در گروه های کر کلیسا پرداخت! نتجه اش این شده غرب نوابغی مثل بتهوون و موتزارت و چایکوفسکی و باخ و ... رو به دنیای هنر تقدیم کرده!
اونم در حالتی که از نوازندگی در فرهنگ ما با نام مطربی یاد میشد که در کلاس اجتماعی بسیار پایینی قرار داشت.

موسیقی سنتی ما قدمتی کمتر از 200 سال دارد و قدیم ترین منابع شنیداریمون موسیقی نواحی است که سینه به سینه منتقل شده !

اسلام در پرورش معماری و نگارگری (گذشته از برخی مخالفت ها در قرون اولیه اسلام) سهم به سزایی داشته! ولی این اتفاق در موسیقی ما هرگز نیوفتاده!

کی میدونه طی قرون چند درصد ترانه ها و اهنگ هایی که مردم ما میخواندند نابود شده؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
فرق مداحی با موسیقی زمین تا آسمان است...
نمی دونم چرا ما از داشتن هر چیز خوبی منع می شیم؟
فعلا که داره جایگزین می شه مهم نیست نظر ما چیه!

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره ....خیلی موافقم .........کاش 24 ساعته انکرالاصوات ترین مداحی ها رو تو تموم کانالهای رادیویی و تلویزیونی شون بزارن

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه حالا چیزی غیر از اینه
هر جا میزنی میبینی داری صحبت میکنن در مورد طریقه وضو:biggrin:
یه 90 حال میده بقیه چرت اندر چرت:(

@spacechild@

عضو جدید
مولودی و نوحشون که یکیه!!
ریتمشون رو هم که از همین موسیقی واونم غیرمجازش می گیرن!!
خلاصه اینکه آدم باید فقط گریه کنه!!مگه اسلام رو نمیشناسین!!
خوب حالا این کجاش بده!به این خوبی!!!:surprised::surprised:

نيلوفر قوامي

عضو جدید
من فقط یه مشکلی دارم،اونم اینه که اگر چشماتون رو ببندید و به تلویزیون نگاه کنید به هیچ وجه متوجه نمیشید دارن مداحی میخونن یا مولودی ! وفاته یا تولد !
دقيقا فقط بايكي دست مي زنن با يكي ديگه گريه مي كنن:biggrin:

• Like
واکنش ها: NYC

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
1) میخواستم ببینم با این مداحی ها که به جای موسیقی ایرانی در صدا و سیما باب شده موافقید یا نه؟

2)درباره مخالفت مراجع با موسیقی مطالعه میکردم اکثرا نظرشون بر این بود که موسیقی آدم رو از حالت عادی خارج میکنه، جدا از این که این برداشت از هنر موسیقی خیلی برداشت سخیفیه و اینکه کلا مراجع شیعه با لذت بردن از هر چیزی مشکل دازند به نظرتون این مداحی ها و کلا مداحی چه توی جشن و چه توی عزا مخاطبانش رو از موسیقی بیشتر از حالت عادی خارج میکنه یا نه؟

3)موضوع سوم این که واقعا این نوع مداحی ها و جایگزینی اون به جای موسیقی چقدر در پایین اومدن فرهگ مردم موثره؟
واقعا وقتی من توی ایام جشن یا عزا (باز عزا توجیه شده تره) تلوزیون رو روشن میکنم یهو یکی داره عربده میکشه آدم 2متر از جاش میپره.! واقعا این چه جذابیتی داره؟!:razz:
شما یا تا حالا تلویزیون نگاه نکردی یا خودتو زدی به اون راه؟

این همه خواننده پاپ که ازشون آهنگ پخش میشه

تازه نکنه انتظار داری تو محرم و صفر بیان برات آهنگ بندری بذارن

بعدم بی خودی از قول مراجع چرندیات برهم نباف مراجع با موسقی که موجب تحریک و دوری از خدا بشه مخالفند

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
موسیقی از اون دسته از هنرهایی هست که اجازه رشد در دامان اسلام رو پیدا نکرد!

نه ذره ای زیبایی شناسی و نه اسلوب و نه قالب و نه ریخت و نه قاعده در نوحه خوانی و مداحی و مولودی خوانی وجود داره!

خبری از سبک ها و دستگاه های موسیقی نیست! خبری از ادوات موسیقی نیست! نتها صدایی لازمه که هرچه زنگدار تر و خراشیده تر باشه ارزش بیشتری داره!

لطافت صدا و قدرت صدا جایی در ملاکهای لازم برای نوحه خوانی نداره !

این سبک نه به انسان ارامش میده و نه احساسات اون رو به بازی میگیره و نه میتونه لذت بخش باشه!

هر روز مداحی میاد و میره و نه کارش و نه سبکش و نه صداش هرگر ماندگار نمیشه!
اواز خوانی گل لگد کردن نیست.

طی سالها کلیسای مسیحیان به حمایت و پرورش روشمند خوانندگان در گروه های کر کلیسا پرداخت! نتجه اش این شده غرب نوابغی مثل بتهوون و موتزارت و چایکوفسکی و باخ و ... رو به دنیای هنر تقدیم کرده!
اونم در حالتی که از نوازندگی در فرهنگ ما با نام مطربی یاد میشد که در کلاس اجتماعی بسیار پایینی قرار داشت.

موسیقی سنتی ما قدمتی کمتر از 200 سال دارد و قدیم ترین منابع شنیداریمون موسیقی نواحی است که سینه به سینه منتقل شده !

اسلام در پرورش معماری و نگارگری (گذشته از برخی مخالفت ها در قرون اولیه اسلام) سهم به سزایی داشته! ولی این اتفاق در موسیقی ما هرگز نیوفتاده!

کی میدونه طی قرون چند درصد ترانه ها و اهنگ هایی که مردم ما میخواندند نابود شده؟
چرا الکی و بدون مدرک حرف می زنی کی گفته اسلام مخالف موسیقی خداوند خودش بهترین موسقی ها رو در طبیعت ایجاد کرده

منظور شما اینه که چرا نذاشتن یه مشت اراجیف باف حالا چه مرد و چه زن تو مملکت اسلامی خودنمایی کنند که همچین چیزی هم همه باهاش مخالفند

*ندا*

عضو جدید
خب مگه مجبورین تلویزیون ببینید.
سالهاست که دکمه تلویزیون رو نزدم.
همین اینترنت رو با آهنگهای دلخواهم تو کامپیوترم با هیچی عوض نمیکنم.
شما هم به چه چیزا گیر میدینا.
کار از جای دیگه خرابه برادر خوبم.;)

• Like

مهدی خانی

عضو جدید
سکوت

سکوت

مشکل ما نه با مداحی حل میشه نه با موسیقی
امروزه نمیشه مداحی رو از موسیقی تشخیص داد
حالا گیریم تلویزیون ایران موسیقی پخش نمیکنه بقیه دنیا که داره پخش میکنه کجا رو گرفته
موسیقی خوبه

*sepid*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یکی که مخالفم شدید
اصلا خیلی وقته که tv نگاه نمیکنم .... اگه هم ببینم فقط برنامه های علمی شبکه 4

• Like

milad3297

عضو جدید

بعدم بی خودی از قول مراجع چرندیات برهم نباف مراجع با موسقی که موجب تحریک و دوری از خدا بشه مخالفند
من فكر كنم خودشو زده به اون راه!راستي شنيدم ديشب رنگارنگ پخش كرده؟:biggrin:

*Essi*

اخراجی موقت
صدا و سیمای ما،تشکر تشکر.
آخه موسیقی هم شد هنر.حتمآ انتظار دارید صداوسیما فیلم استغفرالله هم واستون پخش کنه!
من که خیلی حال میکنم این صحنه های مداحی رو میبینم.
باور کنید کلی پدیده های علمی فیزیکی و شیمیایی درون این مداحی نهفته است.
هرچی این دنیا بیشتر گریه کنی،اون دنیا بغل حوری بیشتر میخندی.
اما متاسفانه چون شما قر و افاده رقاصه های غرب را دیده اید سیاه دل شده اید.
بنده خبر دارم که روز به روز طرفداران صداوسیما در حال افزایش است
اگه عزت الله ضرغامی شعور داشت 24 ساعت مداحی پخش میکرد و با پخش موسیقی
زشت و زننده پاپ بندیکت شانزدهم به خواهشهای دل شما گوش نمیداد.
به امید روزیکه به جای پخش مسابقات لیگ قهرمانان اروپا شاهد لیگ قهرمانان مداحان باشیم.
بازی فینال بین سعید حدادیان و حاج محمود کریمی جذابیتش خیلی بیشتره !
یادتون باشه اولین دروازه ورود شیطان موسیقی و شادی است.

s.khalighi

عضو جدید

چرا الکی و بدون مدرک حرف می زنی کی گفته اسلام مخالف موسیقی خداوند خودش بهترین موسقی ها رو در طبیعت ایجاد کرده

منظور شما اینه که چرا نذاشتن یه مشت اراجیف باف حالا چه مرد و چه زن تو مملکت اسلامی خودنمایی کنند که همچین چیزی هم همه باهاش مخالفند

دريغ از يه سر سوزن ادب و نزاكت ... واقعاً متاسفم. از شما چه انتظاري مي شه داشت؟

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما الکی و بدون مدرک حرف میزنی ، اینکه خداوند خودش بهترین موسیقیدانه شکی درش نیست ، تمامی علم و هنر ها از خدا سرچشمه میگیره ولی ارتباطش به صدا و سیمای ایران چیه ؟ در مورد اراجیف باف ها هم همون هایی که امام حسین رو میکشن تا پلو بخورن و هر جور داستانی که فکر کنی سر هم میکنن تا نون در بیارنو یه مشت پیرزن پیرمرد گریه کنن و ... اراجیف باف نیستن ؟ و خودنمایی نمیکنن ؟ :redface:

s.khalighi

عضو جدید
شما الکی و بدون مدرک حرف میزنی ، اینکه خداوند خودش بهترین موسیقیدانه شکی درش نیست ، تمامی علم و هنر ها از خدا سرچشمه میگیره ولی ارتباطش به صدا و سیمای ایران چیه ؟ در مورد اراجیف باف ها هم همون هایی که امام حسین رو میکشن تا پلو بخورن و هر جور داستانی که فکر کنی سر هم میکنن تا نون در بیارنو یه مشت پیرزن پیرمرد گریه کنن و ... اراجیف باف نیستن ؟ و خودنمایی نمیکنن ؟ :redface:

:w11:

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز

اووووووووووووووووووووو
ببخشید
موسیقی چه تحریک بدی میتونه داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek:
به نظر من این قوانین چرندیاته

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز

الکی و بدون مدرک حرف نمیزنم!

برو یکم رساله بخون دستت میاد.

شما بگو ما از قبل از 200 سال قبل چقدر موسیقیدان شناخته شده داریم؟

مگر توی فرهنگ ما به نوازنده مطرب نمی گفتند؟

مگر این طبقه از گروهای اجتماعی کلاس پایین نبودند؟

200 سال پیش که موسیقی غیر فاخر نداشتیم که!

موسیقی خداوند در طبیعت؟ منظور شما از موسیقی اینه؟ ببین اینجا داریم از یه موسیقی دیگه حرف میزنیم!

در مورد منظور من از موسیقی خودم تصمیم میگیرم و نه شما!

شما نه از سلیقه من در مورد موسیقی خبر داری و نه درکی از موسیقی داری!

شما هیچ درکی نداری که با سیاست های جاری حکومت در مورد موسیقی این هنر چقدر توی مملکت ما ضربه خورده!

بشین پای صحبت یک خواننده مطرح مثل شجریان و یا ناظری!

نه موسیقی های بی ارزشی که صدا و سیما به عنوان پاپ به خورد ملت میده!

شما موسیقی پاپ نشنیدی که با موسیقی های صدا و سیما قانع میشی!

از دشمنی این حکومت با موسیقی همین بس که تبلیغ پفک و پفیلا و قره قوروت ترشک ارجحیت داره به نشان دادن سازهای اصیل موسیقی ایرانی!

لابد سازهای ایرانی هم تحریک کننده و منحرف هستند!:mad:

بالا