تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این سوال مرحله اولشو سر در نمیارم چطوری شده نیم صفحه بالا!!! یکی میشه توضیح بده
آخه 2iZٌ باید بشه x از 0 تا p و y از منفی بینهایت تا مثبت بی نهایت
untitled2.jpguntitled.JPG

sauron.heir

عضو جدید

sauron.heir

عضو جدید
دوستان من احساس می کنم مثالهای توی متن کتاب معتقدی هم تو ریاضیات مهندسی و هم معادلات دیفرانسیل خیلی خوب انتخاب نشدن ! به نظرتون برم کتابای کریمی رو بگیرم فقط تستاشونو بزنم ؟

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من احساس می کنم مثالهای توی متن کتاب معتقدی هم تو ریاضیات مهندسی و هم معادلات دیفرانسیل خیلی خوب انتخاب نشدن ! به نظرتون برم کتابای کریمی رو بگیرم فقط تستاشونو بزنم ؟

دیگه الان وقت تعویض کتاب نیست

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این سوال من a0 رو 2 بدست آوردم خب a0/2 هم میشه 1
سوال a0 رو خواسته که میشه همون 2 یعنی گزینه 3 اما کلید زده گزینه 2!!! مشکل داره حلم؟
untitled.jpg

sauron.heir

عضو جدید
دوستان این سوال من a0 رو 2 بدست آوردم خب a0/2 هم میشه 1
سوال a0 رو خواسته که میشه همون 2 یعنی گزینه 3 اما کلید زده گزینه 2!!! مشکل داره حلم؟
مشاهده پیوست 133724

هوممم ! مساحت در یک دوره / T =

a0/2
پس a0 میشه همون 2 که تو میگی

مال چه سالیه این ؟

امیرمهدی.

عضو جدید
مشکلی نیست مهندس که حل نشه.!

مشکلی نیست مهندس که حل نشه.!

سلام به همه مهندسین عزیز:gol:
البته درسته که ریاضی مهندسی وآمار مهم هستند. ولی اگه کلاس هم تشکیل نشد . با یه خرده وقت گذاشتن می تونید.
مشکلی نداشته باشین . تجربه داشتم .!!!

• Like
واکنش ها: afba

hts

عضو جدید
سلا م یکی میتونه تست سری فوریه 90 رو واسم توضیح بده حلشو؟!!!:confused:

sauron.heir

عضو جدید
تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

اگه منظورت اون فوريه دو متغيره است بايد حفظ باشي فرمولشو. البته از مبحث فوريه دو متغيره يه بار تو كامپيوتر يه بار ديگه هم فكر كنم قبلا تو برق اومده بوده. كه در هر صورت با حفظ بودن فرمولش بايد جواب ميدادي. كريمي هم تو بررسي تستا گفته كه حفظ كنين. البته من يه جا تحليلشو ديدم كه يادم نيست كجا بود. به نظرم تحليلش سخت بود.

• Like
واکنش ها: hts

mojii_joon

عضو جدید
اثباتش تو کتاب((شیدفر)) که از کتب مرجع ریاضیات مهندسی هست ص24 تا 27 (انتشارات دالفک)،روابطش رو هم کتاب ریاضیات مهندسی مدرسان شریف بدون اثبات آورده،سادش هم اینطوریه که x , y رو به ترتیب به x- و y- تبدیل میکنی(در رابطه تابع دو متغییره) مثلا در میاد که نسبت به x زوج و نسبت به y فرد هست،اونوقت در جهت x بسط کسینوسی میشه و در جهت y سینوسی،ضریب داخل کمان هر کدوم هم که با توجه به محدوده تغییر همان متغییر تعیین میشه،ضرایب پشت انتگرال هم با توجه به اینکه نسبت به متغییر ها تابع زوج یا فرد هست و حدود انتگرال رو نصف میکنیم، واسه هر کدوم ضرب در 2 میشه(چون دو تا متغییر داریم میشه 4 ).همین رو بدونید کفایت میکنه چون همیشه شکل کلی بسط یا ضرایب واسه توابعی که دارای تقارن های فرد و یا زوج نسبت به محورها هستند سوال میشه وگرنه باید 9 تا ضریب محاسبه بشه که از حوصله کنکور خارجه،البته من قبلا یه سوال تالیفی هم دیدم که شرط مرزی یک معادله دیفرانسیل جزیی رو باید با استفاده از سری فوریه دوگانه ارضا میکردی ولی اون سوال هم فقط فرم جواب رو میخواست و با همین نکته حل میشد.

• Like
واکنش ها: hts

sauron.heir

عضو جدید
سوال 12 ریاضی کنکور 90،کسی میتونه حلشو توضیح بده؟!

دوست عزیز باید با مفهوم شاخه ها و نقاط شاخه ای آشنا باشی اگه بخوای از راه تشریحیش بری. اینجوری تو همون راه حلی که آقا یوسف از کتاب معتقدی گذاشته می فهمی چه حوری باید اون مسیرو بگیری و اصلا چرا باید اون مسیرو گرفت. بعد هم همون راه حل تشریحی معتقدی رو میری که خیلی طولانیه. یه راه حل تستی واسه اینجور مسائل هست که تو 30 ثانیه شایدم کمتر تو رو به جواب میرسونه . دوربینم شارژش تموم شده بود. گذاشتم رو شارژ اگه وقت کردم تا آخر امشب میزارم واست.

fight till u win

عضو جدید
دوست عزیز باید با مفهوم شاخه ها و نقاط شاخه ای آشنا باشی اگه بخوای از راه تشریحیش بری. اینجوری تو همون راه حلی که آقا یوسف از کتاب معتقدی گذاشته می فهمی چه حوری باید اون مسیرو بگیری و اصلا چرا باید اون مسیرو گرفت. بعد هم همون راه حل تشریحی معتقدی رو میری که خیلی طولانیه. یه راه حل تستی واسه اینجور مسائل هست که تو 30 ثانیه شایدم کمتر تو رو به جواب میرسونه . دوربینم شارژش تموم شده بود. گذاشتم رو شارژ اگه وقت کردم تا آخر امشب میزارم واست.

مرسی،یوسف جان مرسی،
منم دنبال یه راه کوتاه تر بودم؛خیلی لطف میکنی بذاریش;)

mojii_joon

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان برقی.
میخواستم نظرتونو در مورد این سوال بدونم،کلید خودش زده گزینه 2 ولی کتاب مدرسان بدون جواب تشریحی زده گزینه 1.ولی به نظرم جفتشون غلطه،گزینه 1 نوع معادله رو درست گفته و گزینه2 تغییر متغییرها رو،ولی هیچکدوم کاملا درست نیستند.درسته؟؟
http://www.uplooder.net/img/image/d292cc62259cd1e6679577b4b11a6955/03022013534.JPG

yaser.y

عضو جدید
بله درسته.کتاب مدرسان ابن سوال را در صحفه278 به صورت تشریحی درست حل کرده است.

nima1111

عضو جدید
دوستان به دلم اومده امسال هم سوالهای سالهای گذشته ازمون ارشد ریاضی محض واسه درس معادلات رو به ما میدن.
حلش رو هرچی گشتم پیدا نکردم.
کسی هست حل معادلات سال 90 و 91 ریاضی محضو داشته باشه؟؟

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخواستم نظرتونو در مورد این سوال بدونم،کلید خودش زده گزینه 2 ولی کتاب مدرسان بدون جواب تشریحی زده گزینه 1.ولی به نظرم جفتشون غلطه،گزینه 1 نوع معادله رو درست گفته و گزینه2 تغییر متغییرها رو،ولی هیچکدوم کاملا درست نیستند.درسته؟؟
http://www.uplooder.net/img/image/d292cc62259cd1e6679577b4b11a6955/03022013534.JPG
دقیقا، منم با این مشکل داشتم، نوع معادله هذلولوی اما تغییر متغییرها گزینه دوم صحیحه

hts

عضو جدید
Untitled.jpg

سلام بچه ها اینی دورش علامت زدمو کسی میگه چجوری به دست اورده؟؟؟:confused:

mojii_joon

عضو جدید
مشاهده پیوست 135199

اونیکه داخل لوزیه؟؟؟
جواب خصوصی معادله است دیگه.از طریق روش تعیین ضرایب بخوای بدست بیاریش باید u=A در نظر بگیری،چون فرم جمله ناهگن معادله مقدار ثابت e^-s هست خوب حالا باید معادله رو با u=A ارضا کنی که A بدست بیاد.چون A ثابته مشتق دومش نسبت به x میشه صفر.و بقیش هم میشه s^2- ضربدر A برابر است با e^-s .خوب مقدارA از این تساوی بدست میاد که میشه همون چیزی که نوشته شده و چون جواب خصوصی هست به جواب عمومی اضافه میکنیم

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه خواهش: بچه ها لطفاً هرکدوم سوال می پرسید سوالتونو کامل اینجا بنویسید ممکنه مشکل شما مشکل بعضیا دیگه هم باشه.

یا اینکه منبعی که میخونن با کتاب شما فرق داشته باشه!

و هر کدوم زحمت جواب دادن میکشید مو به مو توضیح بدید!

خیلی خیلی ممنون میشم اگه اینجوری بشه:redface:

mohsen067

عضو جدید
صحیحترین پاسخ گزینه 2 هستش و با فرض اینکه اگر y صفر باشد هم معادله بیضوی می باشد (در این حالت معادله هذلولیگون نیست.)
و از طرفی با فرض صفر بودن y تغییر متغیر ها هم صحیح هستند .

mohsen067

عضو جدید
مشاهده پیوست 135199

چون معادله دیفرانسیل بر حسب ایکس می باشد پس اس ها حکم ثابت را دارند پس e به توان s- هم حکم یک ثابت عددی را بازی میکند خوب پاسخ خصوصی یک عدد ثابت چیست
پس کافی است به جای u ها مقدار K بذاریم و با بدست اوردن k پاسخ خصوصی شما بدست میاید.

بالا