رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کدام یک درباره پدیده گلخانه ای صحیح است؟

1- پدیده گلخانه ای تنها حاصل امواج مادون قرمز خورشید است

2- پدیده گلخانه ای جو بر روی شهرهای بزرگ و آلوده به وجود می آید

3- در پدیده گلخانه ای پرتوهای تابشی طول موج کوتاه وارد شده ولی پرتوهای طول موج بلند خارج نمی شوند.

4- گازهای گلخانه ای حاصل مستقیم پدیده گلخانه ای جو هستند
سه
نور خورشيد با طول موج كوتاه از شيشه ميگذره ،همون نور موقع انعكاس ديگه نميتونه از شيشه خارج بشه و همونجا محبوس ميشه و گرما بوجود مياره
براي همين تو مناطق سردسير ميان پنجره ي بزرگتر رو رو به جنوب ميگيرن تا گرماي بيشتري وارد بشه و همونجا بمونه
براي همين در

shiva2009

کاربر بیش فعال
کدام یک درباره پدیده گلخانه ای صحیح است؟1- پدیده گلخانه ای تنها حاصل امواج مادون قرمز خورشید است2- پدیده گلخانه ای جو بر روی شهرهای بزرگ و آلوده به وجود می آید3- در پدیده گلخانه ای پرتوهای تابشی طول موج کوتاه وارد شده ولی پرتوهای طول موج بلند خارج نمی شوند.4- گازهای گلخانه ای حاصل مستقیم پدیده گلخانه ای جو هستند
به نظر من 2 درسته.اثرگلخانه ای زیاد ربطی به طول موج های کوتاه نداره. در ارتباط با مادون قرمزه که طول موج بلند به حساب می یاد. در پدیده گلخانه ای پرتوهای مادون قرمز مستقیم (حاصل از تابش خورشید) وارد جو میشن. اما پرتوهای مادون قرمز غیرمستقیم(بازتابش شده از سطح اجسام، در مورد زمین : خاک ،آبها....) نمی تونن از جو خارج بشن. به علت وجود گازهایی مثلCFC در آسمان شهرهای صنعتی و آلوده

moeinz

کاربر بیش فعال
سه میشه دیگه
سه اصلا چیز غلطی نمیگه
ولی دو میتونه استثنا داشته باشه

دوستان به نظرتون بخش دوم کتاب تاسیسات مکانیکی سلطان دوست چقد مهمه
همون ک تخمین ظرفیتارو گفته
من ک تو سالهای قبلی سوالی از اون قسمت ندیدم

shiva2009

کاربر بیش فعال
درسته فکر می کنم حق با شماس. من برداشتم از گزینه 3 این بود منظورش از طول موج کوتاه، نزدیک به فرابنفش و طول موج بلند، فروسرخه. اما اگر هردو رو نزدیک به فروسرخ بگیریم هم، عامل اثر گلخانه ای همون اختلاف طول موج میشه و در این صورت همون گزینه 3 مناسبه.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
سه میشه دیگه
سه اصلا چیز غلطی نمیگه
ولی دو میتونه استثنا داشته باشه

دوستان به نظرتون بخش دوم کتاب تاسیسات مکانیکی سلطان دوست چقد مهمه
همون ک تخمین ظرفیتارو گفته
من ک تو سالهای قبلی سوالی از اون قسمت ندیدم

قسمت دوم سلطاندوست مهم نیست....;)

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی....ببخشی..... الان متوجه شدم فلش زدی واسه تعریفشون...منظورم تعریف سازس......؟
جابجا نوشته شده
سازه مجموعه ای از اعضا هست که نیروه ها را تحمل می کنند، حمل می کنند و خراب نمی شوند. یعنی یک عضو سازه ای هم می تونه نیرو را تحمل کنه و هم، هم زمان حملش کنه و در کل این پرسه تخریب نشه ..;)

moeinz

کاربر بیش فعال
تو پل خود مهار کننده
قمست سواره رو علاوه بر خمشی،فشاری هم میشه؟

moeinz

کاربر بیش فعال
خوب خمش خودش تركيب كشش و فشار ديگه داره تحمل ميكنه به نظرم

نه از اون لحاظ ک نه
خمش فشارو کشش رو تو مقطع ایجاد میکنه
من منظورم تو طوله
چون رانش رو خود قمست سواره رو تحمل میکنه فشارم توش ایجاد میشه دیگه
؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نه از اون لحاظ ک نه
خمش فشارو کشش رو تو مقطع ایجاد میکنه
من منظورم تو طوله
چون رانش رو خود قمست سواره رو تحمل میکنه فشارم توش ایجاد میشه دیگه
؟؟
من هنوز همون حرف اولو ميزنم
گير نده كه به جايي نميرسه تو تستا نگاه كن اگه همچين تستي ديدي جوابشو چك كن

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه بچه ها کتاب تاسیسات برقی جناب سلطان دوست مهمه؟
واالا کتاب های آقای سلطاندوست خیلی مهم هستند ولی بعید به جای کتاب های خانم قیابطلو از این کتاب سوال در بیارند .. با این حال می پرسم ...
;)

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش به جای اینکه اینهمه مطلب و جزوه و نکات مهم از ایستایی میگید از کتابهای دیگه دروس فنی هم مطلب و نکات مهم رو عنوان کنید.
همه فن که ایستایی نیست :confused:

shiva2009

کاربر بیش فعال
خودمهارشونده اونی بود که یه کابل زنجیروار سر دیرک ها رو وصل می کرد و عرشه با یه سری کابل عمودی بهش آویزون می شد؟ (کتاب ندارم)
اگه اون بود که عرشه قاعدتا نباید مقاومت رانشی رو ایجاد کنه، مقاومت رانشی با وزن دیرک ها یا توالی خود کابل های زنجیر وار به وجود میاد، عرشه مقاومت وزنی در برابر نیروی باد ایجاد می کنه. چون محل قرار گیری مهار فشاری باید در رأس دیرک باشه. که عرشه ی پل این موقعیت رو نداره.

رسکان

عضو جدید
کدام یک درباره پدیده گلخانه ای صحیح است؟

1- پدیده گلخانه ای تنها حاصل امواج مادون قرمز خورشید است

2- پدیده گلخانه ای جو بر روی شهرهای بزرگ و آلوده به وجود می آید

3- در پدیده گلخانه ای پرتوهای تابشی طول موج کوتاه وارد شده ولی پرتوهای طول موج بلند خارج نمی شوند.

4- گازهای گلخانه ای حاصل مستقیم پدیده گلخانه ای جو هستند

گزینه 3

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صفحه 90 و 91 و 94 و 95 کتاب درک رفتار سازه ی من سفیده .کسی میتونه عکس بگیره برام بزلره؟

آخرین ویرایش:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی میدونه چرا این فرمول m+r=2j تو این خرپا کار نمیکنه ... تا اونجایی که میدونم اگه مساوی شه یعنی پایدار ولی تو این دوتا عکس مساوی نمیشه و ولی نوشته پایدار ...

تو این یکی همون رو تست کنید نمیشه
http://uploadtak.com/images/m1515_20130808_182201.jpg

همینطور این

http://uploadtak.com/images/r264_20130808_182212.jpg

یادمه دکتر سروشنیا تاکید میکردن فرمول برا پایداری خیلی ضعیفه و فقط برا درجه نامعینی جواب میده و سر کلاس چنتا مثال جواب میداد که با فرمول پایدار درمیومد اما با ماکت ناپایدار بودن. روشای خاص خودشو برا پایداری داشت (همون چشمون شهلا:D) برم جزومو دوباره بخونم ببینم میتونم برات توضیح بدم

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادمه دکتر سروشنیا تاکید میکردن فرمول برا پایداری خیلی ضعیفه و فقط برا درجه نامعینی جواب میده و سر کلاس چنتا مثال جواب میداد که با فرمول پایدار درمیومد اما با ماکت ناپایدار بودن. روشای خاص خودشو برا پایداری داشت (همون چشمون شهلا:D) برم جزومو دوباره بخونم ببینم میتونم برات توضیح بدم

دقیقا. فرمول فقط واسه مکانیسم جواب میده.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فرق بین مقاومت سازه و صلیت سازه چیه ؟؟؟؟؟البته یه چیزایی فهمیدم ولی یه خورده گنگه مثلن دکتر گلاب گفته که دو سازه ممکن است به یک اندازه مطمئن و مقاوم باشند اگرچه یکی بیش از دیگری تحت تاثیر بارهای یکسان تغییر شکل دهد.!!!!

shiva2009

کاربر بیش فعال
فرق بین مقاومت سازه و صلیت سازه چیه ؟؟؟؟؟البته یه چیزایی فهمیدم ولی یه خورده گنگه مثلن دکتر گلاب گفته که دو سازه ممکن است به یک اندازه مطمئن و مقاوم باشند اگرچه یکی بیش از دیگری تحت تاثیر بارهای یکسان تغییر شکل دهد.!!!!
همینی میشه که خودت گفتی.
مقاومت بستگی داره به میزان باری که سازه تا قبل از فرو ریختن تحمل می کنه.
صلبیت بستگی به میزان تغییر شکل های سازه زیر بار داره.

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقل قول از جزوه دکتر سروشنیا: مقاومت یعنی توانایی سازه در تحمل بارها (مثلا همان نیروی برشی و گشتاور خمشی) و صلبیت به معنای عدم تغییرشکل

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
همینی میشه که خودت گفتی.
مقاومت بستگی داره به میزان باری که سازه تا قبل از فرو ریختن تحمل می کنه.
صلبیت بستگی به میزان تغییر شکل های سازه زیر بار داره.

من تو جزوه ام نوشتم مقدار بار قبل از فروریختن میشه تنش نهایی و فک نکنم مقاومت باشه

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
میشه قانون یک سوم وسط تو فشارو توضیح بدید
من از روی کتاب درک رفتار سازه خوندم اما زیاد متوجه نشدم :(

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

میشه حداقل نامعینی رو توضیح بدید ؟ اون که دیگه 100 درصده ؟

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:
بالا