کنکور دکترا

amirali_r

کاربر فعال
مهندسین مواد عزیز که قصد ادامه تحصیل در داخل کشور رو دارن!!!!!

این تاپیک رو باز کردم تا مکانی باشه برای مشورت و به اشتراک گذاشتن اطلاعات برای موفقیت در کنکور 92 دکترا!!

امیدوارم با همکاری و کمک به هم بتونیم اطلاعات خودمون رو بالا ببریم و نتایج خوبی بگیریم!!

amirali_r

کاربر فعال
سلام
کسی نمخاد دکتر بشه؟

سوالی جوابی راهنماییی امیدی ... هیچی نبود؟!!!!

بابا اگه مییخاین شروع کنین بیاین دیگه من هم یه روحیه ای بگیرم شروع کنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z.M.S

عضو جدید
سلام،اتفاقا منم مي خوام شركت كنم ، فعلا تصميم دارم از زبان شروع كنم چون يه مقدار پايه زبانم ضعيفه واسه دكترا، واسه همين از 1100 واژه شروع كردم. بقيه درسا رو هم اصلا نمي دونم چي بايد بخونم!!!
حالا تصميم دارم يه سر برم ماهان ببينم كتاباش چطوره!!!

amirali_r

کاربر فعال
سلام،اتفاقا منم مي خوام شركت كنم ، فعلا تصميم دارم از زبان شروع كنم چون يه مقدار پايه زبانم ضعيفه واسه دكترا، واسه همين از 1100 واژه شروع كردم. بقيه درسا رو هم اصلا نمي دونم چي بايد بخونم!!!
حالا تصميم دارم يه سر برم ماهان ببينم كتاباش چطوره!!![/QUOTE

تمام وقتتونو رو زبان نذارین، فک کنم نفر اول دکترا ی امسال درصدش بیست و سه چهار بود، منم که رتبه ام 300 شد 20 درصد زدم!

درصد اختصاصی من 28 بود و نفر اول حدود 77- 78 بود.

استعداد تحصیلی رو هم که شنیدم زیر بیست بود.

بیشترین تاثیر رو دروس تخصصی دارن چون ضریبش چهار بود!!

بیشتر وقت رو باید رو اونا گذاشت.

amirali_r

کاربر فعال
خواص فیزیکی جزوات پارسه رو پیداکنی خوبه.

ترمو کتاب جهش یا مدرسان شریف

مکانیکی جهش

آنالیز هم که امسال کاربردی بود یعنی هرکی هرچی تو پروژه اش کار کرده بود میتونست جواب بده.

استعداد تحصیلی هم که آموزش نداره ولی خوب برای آشنایی با نمونه سوالاتش کتاب برای آزمون دکترا اومده.

perlitic

عضو جدید
سلام
کسی میدونه واسه آنالیز از چه کتاب یا جزوه ای باید خوند؟

eterno

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام ...
یه سوال داشتم، منکه کارشناسیم مکانیک بودم و برای ارشد اومدم مواد فکر میکنین که چجوری و چیا رو بخونم بهتره؟

zarif razavi

عضو جدید
ببخشيد براي رفتن به دكترا بعد از قبولي در كنكور نيازي هست كه در دوره كارشناسي ارشد مقاله چاپ شده يا نمره زبان آيلتس داشته باشيم؟اگر نداشته باشيم دانشگاه ها پذيرش نمي كنند؟

cullity

عضو جدید
ببخشيد براي رفتن به دكترا بعد از قبولي در كنكور نيازي هست كه در دوره كارشناسي ارشد مقاله چاپ شده يا نمره زبان آيلتس داشته باشيم؟اگر نداشته باشيم دانشگاه ها پذيرش نمي كنند؟

همه چی در مصاحبه معلوم میشه . هستن اونایی که بدون مقاله قبول میشن و هستن افرادی که با چندتا مقاله بیرون موندن .
نمره زبان هنوز معلوم نیس . قانون عوض شده و هنوز ورودی های جدید هم نمی دونن چه جوریه . نمره زبان فعلاً اجباری نیس ولی احتمالاً بگن تا قبل امتحان جامع بیارین .

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز

هر certificate مربوط به رشته میتونه در مصاحبه تاثیر داشته باشه.اگر مقاله هنوز اکسپت نشده باشه ولی در مصاحبه ارائه بشه بی تاثیر نیست.مدرک زبان هم قبل از آزمون جامع همونطور که دوستم گفت باید حتما آماده باشه

zarif razavi

عضو جدید
هر certificate مربوط به رشته میتونه در مصاحبه تاثیر داشته باشه.اگر مقاله هنوز اکسپت نشده باشه ولی در مصاحبه ارائه بشه بی تاثیر نیست.مدرک زبان هم قبل از آزمون جامع همونطور که دوستم گفت باید حتما آماده باشه
خيلي ممنون بخاطر توضيحاتتون.منظورتون از آزمون جامع همون آزموني است كه در آخر ترم 3 دوره دكترا مي گيرند؟

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي ممنون بخاطر توضيحاتتون.منظورتون از آزمون جامع همون آزموني است كه در آخر ترم 3 دوره دكترا مي گيرند؟

خواهش میکنم.تا اونجایی که من اطلاع دارم بعد از 2 سال از شروع دوره دکتری برگزار میشه و باید حداقل نمره 15 در این آزمون کسب بشه.

falah67

عضو جدید
سلام لطفا اگر کسی اطلاعاتی در مورد نحوه ی انتخاب رشته در آزمون دکترا داره و همچنین برای شبانه تهران چه رتبه ای میخاد و هزینه اون چقدره حدودا، در اختیار بنده و دوستان قرار بده ممنون میشم. با تشکر از شما دوستان

کیوی

عضو جدید
سلام.درسته که میگند امسال فقط دروس عمومی هست و دروس تخصصی واسه آزمون دکترا برداشته میشه؟