قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید مگه مرکز به غیر از اون آزمون حضوری که پنجمیش تو این هفته برگزار میشه آزمون دیگه ای هم برگزار میکنه؟؟خب اینم که اینترنتی داره.... خب چرا شرکت کننده ها باهم این آزمون رو نمیدن که جامعه آماریش بره بالا!!!!!؟؟؟؟؟:confused:

آخه این آزمونای اینترنتی بر طبق سیلابس نیستن کل مطالب رو یکجا سوال میدن فقط برای تمرین و نمونه آزمون کلی میزارن تو سایت نگران جامعه آماری نباش آزمونای جامع مطمئنا میره بالا

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه این آزمونای اینترنتی بر طبق سیلابس نیستن کل مطالب رو یکجا سوال میدن فقط برای تمرین و نمونه آزمون کلی میزارن تو سایت نگران جامعه آماری نباش آزمونای جامع مطمئنا میره بالا

میشه اگه از مون های اینترنتی قبلیش دارین بزارین لطفا

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه اگه از مون های اینترنتی قبلیش دارین بزارین لطفا

تو تایپیک جزوه ها بچه ها آزمونای قبلی رو گذاشته بودن

آرمون 3

آزمون1-2
اینم ازمونهای اینترنتی مرکز معماری شماره 1 و 2 فکر نمیکنم کسی گذاشته بود
http://www.mediafire.com/?x649m9iklkz5kk3

http://www.mediafire.com/?x1mfkr7di7kys1h

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک نابینا برای رفتن از یک سطح به سطح دیگر کدام مسیر را ترجیح میدهد؟
- پله
- رامپ
- پله برقی
رامپ و پله برقی

خودم فکر می کنم پله درسته اما تو چند تا کتاب جوابای متفاوت دیدم...!!

الان که این مقاله رو خوندم نظرم عوض شد رمپ بهتره البته به شرط اینکه مسیرش پیچیده و غیر قابل پیش بینی نباشه مقاله رو حتما ببینید

مشاهده پیوست ضوابط طراحی برا&#1.pdf

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک نابینا برای رفتن از یک سطح به سطح دیگر کدام مسیر را ترجیح میدهد؟
- پله
- رامپ
- پله برقی
رامپ و پله برقی

خودم فکر می کنم پله درسته اما تو چند تا کتاب جوابای متفاوت دیدم...!!
الان که این مقاله رو خوندم نظرم عوض شد رمپ بهتره البته به شرط اینکه مسیرش پیچیده و غیر قابل پیش بینی نباشه مقاله رو حتما ببینید

مشاهده پیوست 128350

کتاب کزازی زده رمپ جون تو مقررات ساختمانی اومده کتاب عصر کنکاش زده پله چون نابینا با دست و عصای خود روابط و اندازه ها رو مورد بررسی قرار میدهد و کاملا واضح است کنترل پله برای او بسیار آسانتر از رامپ پله برقی و ... است
یک سوال دیگه تو همین مایه ها کنکور 82
طراحی محیط های بدون مانع بیشترین تاثیر را بر کدام مورد دارند؟
1) افزایش تحرک معلولین حرکتی 2)تسهیل جهت یابی نابینایان 3)ایجاد پیچیدگی در جهت یابی 4) افزایش قابلیت جرکت جمعیت ناتوان
جواب رو داده گزینه 4 و گفته برای نابینایان فضاهای با مانع بسیار مناسب تر است و درواقع فضای بدون مانع جرکت را برای آنها سخت می کند

با توجه به سوال بالا میشه نتیجه گرفت که طراحان کنکور پله رو واسه نابینایان و رمپ رو برای معلولین مناسب میدونن

Art & Design

عضو جدید
کسی میدونه گوشه سازی به روش ترمبه فیلپوش چه چوریه؟
اگه عکسی هم ازش داشتید لطف کنید بذارید

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب کزازی زده رمپ جون تو مقررات ساختمانی اومده کتاب عصر کنکاش زده پله چون نابینا با دست و عصای خود روابط و اندازه ها رو مورد بررسی قرار میدهد و کاملا واضح است کنترل پله برای او بسیار آسانتر از رامپ پله برقی و ... است
یک سوال دیگه تو همین مایه ها کنکور 82
طراحی محیط های بدون مانع بیشترین تاثیر را بر کدام مورد دارند؟
1) افزایش تحرک معلولین حرکتی 2)تسهیل جهت یابی نابینایان 3)ایجاد پیچیدگی در جهت یابی 4) افزایش قابلیت جرکت جمعیت ناتوان
جواب رو داده گزینه 4 و گفته برای نابینایان فضاهای با مانع بسیار مناسب تر است و درواقع فضای بدون مانع جرکت را برای آنها سخت می کند

با توجه به سوال بالا میشه نتیجه گرفت که طراحان کنکور پله رو واسه نابینایان و رمپ رو برای معلولین مناسب میدونن
میشه این تست و یه ذره توضیح بدی یعنی چی
افزایش قابلیت حرکت جمعیت ناتوان؟؟ چه فرقی با افزایش تحرک معلولین حرکتی؟؟

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی میدونه گوشه سازی به روش ترمبه فیلپوش چه چوریه؟
اگه عکسی هم ازش داشتید لطف کنید بذارید
یکی از روش های گوشه سازی ترمبه است که به 4 روش اجرا میشه:1-گوشه سازی با چوب به روش جلو آمده،2-فیلپوش،3-پتکانه،4-پتکین. که سه روش آخر به شکل سغ(پوشش منحنی شکل است)
فیلپوشدر واقع به پوشش گوشه دیوار که از کنج شروع میشه و بین دو تا دیوار متقاطع قرار میگیره گفته میشود.
برای اجرای فیلپوش مثل صدف حلزون از گوشه ( نقطه صفر ) شروع می کنند و لایه های طاقی را روی همدیگر می پوشانند و سوار می کنند تا به حد مطلوب برسدیعنی منتهی به جائی شود که مربع را تبدیل به هشت ضلعی می کند.(کلا تو بناهای قرن 5و6 این روش متداول بوده).
نمونه ها:گنبد قلعه دختر فارس-گنبد بی بی شهربانو ری

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه این تست و یه ذره توضیح بدی یعنی چی
افزایش قابلیت حرکت جمعیت ناتوان؟؟ چه فرقی با افزایش تحرک معلولین حرکتی؟؟

نکتش تو همینه دیگه (منظور گزینه 1) معماری میتونه معلولین حرکتی رو درمان کنه (منظور گزینه 4) معماری میتونه با کنار گذاشتن موانع سبب راحتی در رفت و آمد ناتوانان بشه !

یعنی دقت تو کلمات و جملات کنایه دار و چند پهلو درحد تیم ملی باید بکنید

erisss

عضو جدید
با کدامیک از انواع درزها دو بخش یک ساختمان که در زمانهای متفاوت ساخته میشوند از یکدیگر جدا میشوند؟(عناصر ساختمان-کزازی)
1:درز انبساط 2:درز زلزله 3:درز ساختمانی 4:اصولا در چنین شرایطی نیازی به پیش بینی درز در ساختمان نیست
جواب داده گزینه 3
فکر کنم جواب گزینه 1 باشه.اشتباهه تایپیه دیگه؟

shiva2009

کاربر بیش فعال
با کدامیک از انواع درزها دو بخش یک ساختمان که در زمانهای متفاوت ساخته میشوند از یکدیگر جدا میشوند؟(عناصر ساختمان-کزازی)
1:درز انبساط 2:درز زلزله 3:درز ساختمانی 4:اصولا در چنین شرایطی نیازی به پیش بینی درز در ساختمان نیست
جواب داده گزینه 3
به نظر من همون 3 درسته. درزهای ساخت. این مطلب هم توی کتاب کزازی هست و هم فناوری های نوین. اگه اشتباه نکرده باشم.

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب داده گزینه 3
گزینه 3 درسته درز ساختماني طبق كفته استادممون يك درز اجرايي و نقش سازه ايي نداره
ولي درز زلزله وانبساط نقش سازه ايي دارن در ساختمان

erisss

عضو جدید
به نظر من همون 3 درسته. درزهای ساخت. این مطلب هم توی کتاب کزازی هست و هم فناوری های نوین. اگه اشتباه نکرده باشم.

آخه صفحه 281 کزازی نوشته توی قسمت درز انبساط : در محل احداث یک ساختمان جدید به ساختمان موجود

tehrangharb

عضو جدید
جواب داده گزینه 3

چرا که طبق جزوه کلاسیم؛ درزهای ساخت با توجه به مقتضیات طرح و امکانات اجرایی ایجاد میشوند یعنی اجرای سطوح بتنی که بتن ریزی شون در چند مرحله صورت میگیره (محدودیت مصالح؛ زمان کار؛ زمانی که بتن ریزی بیش از 30 دقیقه باشه ؛سفت شدن بتن)

ولی درزهای انبساط برای امکان انقباض و انبساط ناشی از تغییر درجه حرارت برای سازه است تا در نقاط مختلف ساختمان تنش ایجاد نشه و در این جاها به کار میره : محل اتصال ساختمان هایی که از چند قسمت تشکیل شده اند ؛ محل احداث یک ساختمان جدید به ساختمان موجود ؛ در یک ساختمان که قسمتی از قسمت دیگه بیشتر طبقه داره

با توجه به این توضیحات فکر میکنم همون گزینه 3 باشه ؛ چون گفته دو بخش از یک ساختمان که همون زمان کار میشه....

آخرین ویرایش:

mehrazin_f

عضو جدید
جواب داده گزینه 3

منم فكر كنم همون گزينه ٣ درسته
واسه ساختمونايي كه تو ٢ مقطع زماني ساخته ميشن يا ساختمونايي كه امكان توسعه واسشون در نظر گرفته ميشه درز انقطاع كه همون درز ساختمانيه فكر كنم ميزارن
درز انبساط وسط يه ساختمونم ممكنه بيوفته هر ٣٥ متر يه درز انبساط ميزارن كه مربوط به انبساط و اقباضاي حرارتيه
منبع: جزوه كلاسي خودم

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کارم شده غلط پیدا کردن از درک رفتار گلابچی!:mad:(اعصاب نمونده واسم) بچه ها صفحه 233 نوشته در گنبدهای نیمکره تمایل به پایداری در بالا وجود نداره،صفحه 249 نوشته تمایل برای پایداری گنبد در بالا وجود داره!کی راست میگه؟؟!!

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم فكر كنم همون گزينه ٣ درسته
واسه ساختمونايي كه تو ٢ مقطع زماني ساخته ميشن يا ساختمونايي كه امكان توسعه واسشون در نظر گرفته ميشه درز انقطاع كه همون درز ساختمانيه فكر كنم ميزارن
درز انبساط وسط يه ساختمونم ممكنه بيوفته هر ٣٥ متر يه درز انبساط ميزارن كه مربوط به انبساط و اقباضاي حرارتيه
منبع: جزوه كلاسي خودم
دوستم درز انقطاع همون درز ساختمانی ؟؟ درز انقطاع(درز زلزله) برای کاهش یا جلوگیری از خرابی های زلزله است،برای ساختمان های 4 طبقه به به بالا.درز ساختمانی(درز اجرایی) موقتیه و بیشتر برای راحت تر شدن بتن ریزی که باید تو چند مرحله انجام بشه استفاده میشه.

آخرین ویرایش:

R00z

عضو جدید
مربوط به کتاب از زمان و معماری مزینی همون فصل های اول هست

R00z

عضو جدید
نکتش تو همینه دیگه (منظور گزینه 1) معماری میتونه معلولین حرکتی رو درمان کنه (منظور گزینه 4) معماری میتونه با کنار گذاشتن موانع سبب راحتی در رفت و آمد ناتوانان بشه !

یعنی دقت تو کلمات و جملات کنایه دار و چند پهلو درحد تیم ملی باید بکنید

سلام.. کسی تست طراحی لرزه ای داره؟

mehrazin_f

عضو جدید
دوستم درز انقطاع همون درز ساختمانی ؟؟ درز انقطاع(درز زلزله) برای کاهش یا جلوگیری از خرابی های زلزله است،برای ساختمان های 4 طبقه به به بالا.درز ساختمانی(درز اجرایی) موقتیه و بیشتر برای راحت تر شدن بتن ریزی که باید تو چند مرحله انجام بشه استفاده میشه.

من گفتم فكر كنم نگفتم كه مطمئنم:biggrin:
ولي جدا از مطالبي كه فقط از روي كتاب كزازي خوندين در عمل واقعيت اينه كه درز انقطاع وقتي ميزارن كه دو ساختمون كه سازه متفاوت دارن يا تو دو مقطع زماني ساخته ميشن بايد درز انقطاع بزاريم كه اگه ساختمون قديمي نشست كرد ساختمون جديد نشست نكنه.
ايني كه الان ميگم مطمئن نيستم ولي منظور از درز ساختمان شايد همون درز سازه باشه كه درز سازه شامل درز انبساط انقطاع و درز نشست ميشه. من بر اين اساس و با اين تحليل جواب دادم.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

درز ساختماني 2 نوعه
درز ساخت(اجرايي)
درز حركتي كه اين درز شامل درزهاي انقطاع -انبساط -انقباض- نشست و . . . ميشه
درز انقطاع براي ساختمان هاي بالا تراز 4طبقه
پلان هاي مقعر
تغيير سيستم ساختمان(دونوع سازه)
تجاوز نسبت ساختمان از 1به 3

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

اولين مقرنس تو گنبد قابوس يا امير اسملعيل؟؟؟؟؟؟؟

orkide69

عضو جدید
مطمئنی؟ انگار تو جزوه متدین امیر اسماعیل بود، نبود؟؟ ا.لین پتکانه مال قابوس مگه نیس؟؟

نه درسته تو خلاصه كتاب كياني هم كه بچه ها گذاشتن تو قسمت جزوه ها نوشته اولين كاربري مقرنس مربوط به گنبد قابوسه

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنی؟ انگار تو جزوه متدین امیر اسماعیل بود، نبود؟؟ ا.لین پتکانه مال قابوس مگه نیس؟؟
منم اول تو امضام نوشته بودم امیر اسماعیل،تو نت سرچ کردم همه جا نوشته بود: مقرنس نسبتاً ساده و در عين حال زيبا در سر در داخلي گنبدقابوس و درون طاق هلالي به چشم مي‌خورد و از اولين نمونه‌هاي مقرنس سازي در بناهاي اسلامي محسوب مي‌گردد

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که زحمت میگشن تو امضاهاشون نکته میذارن لطف کنن با فونت بزرگ ودر حد 2-3 جمله باشه که با یه نگاه آدم مطلبو بگیره ونیازی به خوندن با دقت نباشه
ممنون

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مسجد جامع ساوه=1 گنبد
جامع اصفهان=2 گنبد
شاه اصفهان و بی بی خانم سمرقتد_3 گنبد

تک ایوان= جامع یزد

دو ایوان روبرو هم= فرومد ، فردوس، گنبد جام
دو ایوان کنار هم=جامع ساوه

سه ایوان=جامع همدان

چهار ایوان با تکیه بر گنبدخانه= جامع نطنز، جامع اصفهان، اردستان ، زواره
چهار ایوان بدون گنبد=جامع کرمان
دوستم يه سوال:redface:
مكه جامع يزد يه ايوان ورودي با يه ايوان به كنبد خانه نداشت...؟ دو ايوانه نميشه؟؟؟
بعد براي يك ايوانه مسجد جامع نيريز هم ميتوني اضافه كني:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.