به پول فکر میکنید؟

به پول فکر میکنید؟

• مهندسی صنایع

رای: 3 27.3%
  • مهندسی مکانیک

رای: 7 63.6%
  • حسابداری

رای: 0 0.0%
  • مدیریت

رای: 1 9.1%

• مجموع رای دهندگان
    11

mehdi2012

عضو جدید
از همه عزیزان میخوام توضیح بدن رشته مکانیک ماشینهای کشاورزی رشته پولسازی هست یا نه و اینکه کلا به درامد از این رشته فکر میکنند یا نه؟ واسه کارشناسی ارشد دلشون میخواد رشته بهتری داشته باشند یا نه؟ یا نه؟!:biggrin:

rezvane

عضو جدید
سلام من خودم رشتم مکانیزاسیون کشاورزی طبق سرچهایی که کردم فهمیدم این رشته مخصوصا برای آقایون پولساز چون شما با مدرکتون ساده ترین کار یعنی سوله نگهداری ماشین آلات کشاورزی و یا تعمیرشو بزنید
موفق باشید ;)

Golden Boy

عضو جدید
;);)
از همه عزیزان میخوام توضیح بدن رشته مکانیک ماشینهای کشاورزی رشته پولسازی هست یا نه و اینکه کلا به درامد از این رشته فکر میکنند یا نه؟ واسه کارشناسی ارشد دلشون میخواد رشته بهتری داشته باشند یا نه؟ یا نه؟!:biggrin:

همون یا نه!
نمیدونم هدفت از این نظرسنجی چیه ولی اینو میدونم با هر رشته و تخصصی میشه پول درآورد حتی اونایی که اصلا تحصیلاتی ندارن!
ولی فکر کنم منظورت آینده شغلی باشه که باید بگم برای رشته ما همچین خوب نیست ولی یه آدم با اعتماد بنفس میتونه همیشه موفق باشه.تشخیص فرصت های شغلی و بدست آوردن پول تو هر رشته ای به نظر من خودش یک تخصص که هوش و تدبیر خاصی میخواد.
پس به ظاهر رشته ها دقت نکن.;)

mehdi2012

عضو جدید
;);)

همون یا نه!
نمیدونم هدفت از این نظرسنجی چیه ولی اینو میدونم با هر رشته و تخصصی میشه پول درآورد حتی اونایی که اصلا تحصیلاتی ندارن!
ولی فکر کنم منظورت آینده شغلی باشه که باید بگم برای رشته ما همچین خوب نیست ولی یه آدم با اعتماد بنفس میتونه همیشه موفق باشه.تشخیص فرصت های شغلی و بدست آوردن پول تو هر رشته ای به نظر من خودش یک تخصص که هوش و تدبیر خاصی میخواد.
عرض ارادت خدمت اقای طاهری .منور فرمودید . از بچه های ماشین الات گرگانم .یعنی بودم الان فارغ شدم(فارغ التحصیل) .میگم پولدار شدی دست مارو هم بگیریا ! :gol:

mehdi2012

عضو جدید
سلام من خودم رشتم مکانیزاسیون کشاورزی طبق سرچهایی که کردم فهمیدم این رشته مخصوصا برای آقایون پولساز چون شما با مدرکتون ساده ترین کار یعنی سوله نگهداری ماشین آلات کشاورزی و یا تعمیرشو بزنید
موفق باشید ;)
سوله نگهداری ماشین الات؟!!! میشه بیشتر توضیح بدید؟

rezvane

عضو جدید
سوله نگهداری ماشین الات؟!!! میشه بیشتر توضیح بدید؟
ببین در حال حاضر خدمات ماشین های کشاورزی کمه منظورم جاهایی که مخصوص نگهداری تعمیر و... این ماشینهاست.
الان یکی از دوستان خودم که فارغ التحصیل این رشته است با تاسیس یه همچین جایی داره بصورت تخصصی روی این ماشینها کار میکنه وحتی مشاور خوبی هم برای کشاورزهای محترمه که قصد خرید یا اجاره این ماشین هارو دارن
امیدوارم توضیحاتم بهتون کمکی کرده باشه:w30:

mehdi2012

عضو جدید
ببین در حال حاضر خدمات ماشین های کشاورزی کمه منظورم جاهایی که مخصوص نگهداری تعمیر و... این ماشینهاست.
الان یکی از دوستان خودم که فارغ التحصیل این رشته است با تاسیس یه همچین جایی داره بصورت تخصصی روی این ماشینها کار میکنه وحتی مشاور خوبی هم برای کشاورزهای محترمه که قصد خرید یا اجاره این ماشین هارو دارن
امیدوارم توضیحاتم بهتون کمکی کرده باشه:w30:
ممنون . مفهوم بود. کار دوستت گرفته؟ راضی هست؟

انجمن سامک

عضو جدید
;);)

همون یا نه!

سلام دوست عزیز

صددرصد با نظر شما موافقم . ولی افسوس این جوان ها یک شبه میخوان ره صد ساله برن

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام عرض شد.
خوب من بعنوان یک ماشین آلاتی با سابقه باید بگم سابقه درآمد از رشته خودم رو دارم و کسایی که از این راه کسب درآمد می کنند رو هم دیدم خیلی.
متاسفانه عمومیت با اینه که خیلیها تو این رشته بیکارند و یا نون از غیر ماشین آلات می خورند یا درآمدشون پایینه.
همه دوست دارند در همون زمینه ای که تحصیل می کنند درآمد هم کسب کنند اما تو رشته ما خیلی سخته چراکه یا سرمایه می خواد یا . . . که اکثرا نداریم. البته زمان زیادی می بره تا کسی که تو این رشته فعالیت می کنه صاحب درآمد زیاد باشه( اکثر کسایی که دیدم اینطوری بودن)
مثلا داریم کسایی از دوستان که
- وارد کننده و توضیع کننده ادوات کشاورزیه ( خانومه ، سرمایه داشته، درآمدش خوبه و همیشه از وضع بد بازار میناله)
- سازنده ادوات کشاورزی و کابین تراکتوره ( یک بار ورشکست شد اما دوباره شروع کرد ولی الان داره معماری آزاد می خونه)
- رفت تو خط ساخت هد جدیدی برا کمباین وام گرفت اما بالاخره تونست خودشو از باتلاق خود ساخته در بیاره و بعد مدتی بیگاری با ... رفت کارشناس پارک علم و فناوری شد.
- مدیر فنی یک کارخونه ادوات سازی مطرحه ( صاحب کارخونه فقط بخاطر سابقش تو این کارخونه و اینکه جایگزین براش نداره نگهش داشته)
- تو سیستم دانشگاهی و یا مرکز تحقیقات کار می کنند ( تعدادشون خیلی کمه و اشباع شده)
تو جهاد کشاورزی و آموزش پرورشن ( تعدادشون خیلی کمه و اشباع شده)
- تو نظام مهندسی هستن ( تعدادشون خیلی کمه)
- شرکت خدمات مکانیزه داره که با این وضع کشاورزی با سرمایه ای که گذاشته سود متناسب با بازار نداره
- طرف رفته قرارداد بسته با کارخونه ای و یک بیلر با هزار امید و آرزو ساخته الان تو پیچ و جم اداری گیر کرده
- بقیه کارگرند تو کارخونه ها که حقوقشون کفاف مهندس مهندس گفتنشون رو نمیکنه
- الباقی تو کارای غیر رشته خودشون فعالند.
. . . . . . .
زیادن، بگم؟!، بازم بگم؟!

سرنوشت خود من :
- یه گل خون زدم با دوستان و بعد جمعش کردیم.
- یه دستگاه . . . ساختیم و قرارداد بستیم با دانشگاه ( آرزوها داشتیم) تونستیم به ضرب و زور پول خودمون رو پس بگیریم ( وقتی واردش میشی میبینی از همه طرف برات دارن میزنن ( عجب لابی ها قدرتمندن)).
- یه دستگاه . . . واسه دامپزشکی ساختیم ( اونی که قرار بود ازمون حمایت کنه رفت خارج از کشور مقیم شد ما هم عقیم شدیم).
- با آموزش پرورش قرارداد بستیم ( خوب بود اما در دکانشو پارسال بستن ).
- رفتیم تو کار تست ادوات کشاورزی ( شد جیب خالی و پز عالی ( بدک نبود اما کمر شکن بود کارش)).
- رفتیم تو بازار آزاد ساخت و ساز ( چند نمونه کارنده زعفرون ساختیم ) دیدیم بی مایه فتیره و کی می خواد پول از کشاورز مفلس نقد کنه.
. . .
- فی الحال در استخدام آموزش پرورش در اومدیم + ( نقشه می کشیم+ کارایی رو به سفارش می سازیم+ کامپیوتر سرهم میکنیم) ( تا خرج مخارج در بیاد و بیکار نباشیم)

بالا