صنعت کشاورزی - فرصت ها و تهدید ها (رائفی پور)

gordafarid shz

عضو جدید
سلام .
از طریق 4 لینک زیر می توانید سخنرانی رائفی پور درباره ی صنعت کشاورزی رو دانلود کنید .
فکر کنم نیاز باشه که کشاورز اهمیت کارش رو از لحاظ دین بدونه و فرصتها و همچنین موانع بر سر راهش رو بشناسه . در پناه حق . یا علی.

روایت عهد 37 : کیفیت متوسط
http://dl.masaf.ir/Ba-Ostad/Sokhanr.../RevayateAhd-37/WwW.MaSaF.Ir-AHD37-24Kbps.mp3
حدود 30 مگابایت
روایت عهد 38 : کیفیت بالا
http://dl.masaf.ir/Ba-Ostad/Sokhanr.../RevayateAhd-37/WwW.MaSaF.Ir-AHD37-80Kbps.mp3
حدود 107 مگابایت

روایت عهد 38 : کیفیت متوسط
http://dl.masaf.ir/Ba-Ostad/Sokhanr.../RevayateAhd-38/WwW.MaSaF.Ir-AHD38-24Kbps.mp3
حدود 31 مگابایت
روایت عهد 38 : با کیفیت بالا
http://dl.masaf.ir/Ba-Ostad/Sokhanr.../RevayateAhd-38/WwW.MaSaF.Ir-AHD38-80Kbps.mp3
حدود 104 مگابایت

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام
یک نکته ایی که می تونم در مورد این چند تا کلیپ صوتی بگم:
من کلیپ صوتی اول را به مدت 37 دقیقه آن هم در هنگام رانندگی گوش کردم. متاسفانه حرف هایی که ایشان می زدند به هیچ عنوان علمی نبود و توهمی بیش نبود! کلا از اونجایی که بنده شخصاً انسانی هستم که هر چیزی را بدون تحقیق نمی گذارم؛ نتیجه این شد که کلا به این فرد مشکوکم! اطلاعاتی بسیار غلط، بسیار منحرفانه نسبت به موضوع دارند. کسی هستند که از کشاورزی چیزی نمیدانند و بسیار در این زمینه کم سواد هستند. اگر اهل فن باشید متوجه خواهید شد. ما ادعای اهل فن بودن نداریم اما می تونیم خوب و بد را از هم تفکیک کنیم. متاسفانه وقتی هر کسی از در تو میاد و یک اظهار نظری کنه میشه اینجوری که هر کسی به خودش اجازه می ده در مورد هر مسئله ایی نظر بده.

تحلیل شخصیتی آقای رائفی پور: بسیار بی ادب و بد دهان- احساس می کند خیلی دانا هست و دید روشنی نسبت به مسائل روز دارد ولی اصلا این گونه نیست- بسیار پر رو و بی پروا- مغرور و ......
در مقام قضاوت هیچ بنده خدایی نیستم اما ایشان واقعا این گونه بود......

در مورد اشاعه چنین فایل های صوتی و ترویج آن خوشبختانه می توانم بگویم کمتر کسی در ایران فایل های صوتی ایشان را گوش می کند ولی جهت استحضار دوستان در جامعه باشگاه مهندسان ایران عرض می کنم که ایشان به هیچ وجهه صلاحیت ندارند در مورد کشاورزی صحبت کنند. با جستجو در سایت های اینترنتی به نکته جالبی در مورد ایشان برخورد کردم که متاسفانه شک مرا به یقین تبدیل کرد و به این نتیجه رسیدم که این حس و بد بینی من بی دلیل نبوده چون ایشان کلا در هیچ زمینه ایی تخصص ندارند. لینک زیر را خوب ببینید:

اینجا کلیک کنید

با تشکر از دوست گرامیمون gordafarid shz
امیدوارم صاحبان نظر که در کشاورزی دخیل هستند سخنرانی کنند تا هر کسی به خود اجازه اظهار نظر های بی سوادانه را ندهد.... :gol:

با احترام

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام
یک نکته ایی که می تونم در مورد این چند تا کلیپ صوتی بگم:
من کلیپ صوتی اول را به مدت 37 دقیقه آن هم در هنگام رانندگی گوش کردم. متاسفانه حرف هایی که ایشان می زدند به هیچ عنوان علمی نبود و توهمی بیش نبود! کلا از اونجایی که بنده شخصاً انسانی هستم که هر چیزی را بدون تحقیق نمی گذارم؛ نتیجه این شد که کلا به این فرد مشکوکم! اطلاعاتی بسیار غلط، بسیار منحرفانه نسبت به موضوع دارند. کسی هستند که از کشاورزی چیزی نمیدانند و بسیار در این زمینه کم سواد هستند. اگر اهل فن باشید متوجه خواهید شد. ما ادعای اهل فن بودن نداریم اما می تونیم خوب و بد را از هم تفکیک کنیم. متاسفانه وقتی هر کسی از در تو میاد و یک اظهار نظری کنه میشه اینجوری که هر کسی به خودش اجازه می ده در مورد هر مسئله ایی نظر بده.

تحلیل شخصیتی آقای رائفی پور: بسیار بی ادب و بد دهان- احساس می کند خیلی دانا هست و دید روشنی نسبت به مسائل روز دارد ولی اصلا این گونه نیست- بسیار پر رو و بی پروا- مغرور و ......
در مقام قضاوت هیچ بنده خدایی نیستم اما ایشان واقعا این گونه بود......

در مورد اشاعه چنین فایل های صوتی و ترویج آن خوشبختانه می توانم بگویم کمتر کسی در ایران فایل های صوتی ایشان را گوش می کند ولی جهت استحضار دوستان در جامعه باشگاه مهندسان ایران عرض می کنم که ایشان به هیچ وجهه صلاحیت ندارند در مورد کشاورزی صحبت کنند. با جستجو در سایت های اینترنتی به نکته جالبی در مورد ایشان برخورد کردم که متاسفانه شک مرا به یقین تبدیل کرد و به این نتیجه رسیدم که این حس و بد بینی من بی دلیل نبوده چون ایشان کلا در هیچ زمینه ایی تخصص ندارند. لینک زیر را خوب ببینید:

اینجا کلیک کنید

با تشکر از دوست گرامیمون gordafarid shz
امیدوارم صاحبان نظر که در کشاورزی دخیل هستند سخنرانی کنند تا هر کسی به خود اجازه اظهار نظر های بی سوادانه را ندهد.... :gol:

با احترام
به نظرم با این شدت زیر سوال بردن کسی درست نیست (منظور قسمت تحلیل شخصیتی)
من سخرانی های ایشون معمولا گوش میدم !! اینکه چی هستند و اینکه تخصص ندارند خودشون بار ها بار ها در سخرانی هاشون به همه گوشزد میکنند

نکته مهم که وجود داره اینه که در هر موردی که باهاشون مخالف هستید میتونید با ایشون بحث کنید
به نظر من سخران ماهری هستند و مطالعه زیاد دارند !!
اتفاقا برخلاف بقیه سخنران ها سعی میکنند با سند و مدرک صحبت کنند

سخنرانی در مورد کشاورزی خیلی وقت پیش گوش دادم ... دقیق یادم نیس .... اما چیز کلی که من یادمه تاکید ایشون بر اهمیت کشاورزی بود !!!

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
به نظرم با این شدت زیر سوال بردن کسی درست نیست (منظور قسمت تحلیل شخصیتی)
من سخرانی های ایشون معمولا گوش میدم !! اینکه چی هستند و اینکه تخصص ندارند خودشون بار ها بار ها در سخرانی هاشون به همه گوشزد میکنند

نکته مهم که وجود داره اینه که در هر موردی که باهاشون مخالف هستید میتونید با ایشون بحث کنید
به نظر من سخران ماهری هستند و مطالعه زیاد دارند !!
اتفاقا برخلاف بقیه سخنران ها سعی میکنند با سند و مدرک صحبت کنند

سخنرانی در مورد کشاورزی خیلی وقت پیش گوش دادم ... دقیق یادم نیس .... اما چیز کلی که من یادمه تاکید ایشون بر اهمیت کشاورزی بود !!!

برید گوش کنید به مسئولین لشکری و کشوری گفته احمق! برید گوش کنید به حضار در جلسه گفته شما گیجید! 104 دقیقه از مزخرفات ایشون رو گوش دادم. فوق العاده بی ادب و بی نزاکت هستند!
کسی که نمیدونه در مورد هر موضوعی و تخصص نداره و صرفا با دو تا مقاله خوندن یک اطلاعاتی پیدا کرده بیخوووووود میکنه در سطح گسترده بیاد حرف بزنه و بقیه رو متهم کنه.
متاسفانه ما هر کسی که در ایران یه نوع دیگه ایی حرف میزنه فقط به خاطر تفاوت در صحبت هاش با دیگران قبول می کنیم و میگیم این خیلی خوب حرف میزنه.... ایشون در مورد اقتصاد کشاورزی حرف میزنه در صورتی که هیچ اطلاعی نداره..... ایشون دقیقا از اون افرادی هست که از دین استفاده می کنه برای پیشبرد اهداف کلان سیاسی! حالا کی ایشونو علم کرده و یه تریبون به ایشون داده معلوم نیست ولی به شخصه اینو میدونم که این صحیح نیست هر کسی بیاد در مورد رشته ایی که تخصص نداره سخنوری کنه..... ولو با این که یک مطالعه ای در اون باب داشته باشه.... عین آقایونی که بعد انقلاب از پزشکی گرفته تا شکاف نوترون نظر میدن! و میگن فلان چیز خـــوب است! فقط در همین حد! پست های بسیار کلیدی دارن! میتونن نظر بدن و حرف بزنن.... اظهار نظر می تونن بکنن اما نمیتونن کسی رو احمق خطاب کنند. شایسه یک سخنران نیست! احساس میکنن شهید مطهری هستند یا جو گیر شدن سخنرانی غرایی بکنند صداشونو کلفت می کنن! جو گیر میشن و میخوان شریعتی زمانه بشن! اصلا این در حد اونا نیست! یه میکروفون به یک بچه دو ساله بدی هم ازش صدا در میاره....
فن سخنوری علاوه بر مهارت لازمه درک بالایی از مسائل هست آن هم به صورت علمی.
گفتین سند و مدرک! به نظر من ایشون هر چیزی رو ربط میدن به اسرائیل! تا کی میخوایم تمام پلیدی های خودمونو و تمام مشکلات جامعه رو پشت دشمنی با اسرائیل پنهون کنیم! اسرائیل بزرگ خودمونیم! مگه ما نمیگیم اسرائیل و آمریکا عددی نیستن! پس چرا هر چی میشه میگن اونا! چون یه چیزی هست همیشه مشکلاتمونو بندازیم گردن اونا!

در کل بگم صحبتاش در مورد علوم سیاسی خوبه. اطلاعات خوبی هم دارن. اما من به عنوان کسی که ده ساله با کشاورزی سر و کله دارم میزنم و مطلب میخونم از این ور و اونور حرفاشونو قبول ندارم. ایشون تو صحبتاشون تنوع زیستی رو میبره زیر سوال.... درامد غیر نفتی رو میبره زیر سوال.... اگر به حرف ایشون بود از اونور بام میافتادیم پایین. در مورد آللوپاتی و سایر موارد هیچ اطلاعی نداره و یه حرفایی میزنه که قشنگ معلومه اطلاعاتی در این زمینه نداره! ولی تحلیل شخصیتی ایشون رو نه میتونم بگم دلسوز کشور و ملتشه .... و نه میتونم بگم هدف دار نیست! مگه میشه کسی توی این کشور تریبون در اختیارش قرار داده بشه و به جایی وصل نباشه! دیگه اونقدر باید همه به شعور سیاسی بالایی رسیده باشیم که بدونیم اینا کی هستن و .....
البته همونجوری که ایشون میتونه مسئولان دولتی رو احمق خطاب کنه و به هر قشری توهین کنه..... مثل این که هر کی کاهو بکاره احمقه!!! و و و ..... هزاران هزار حرف های دیگه که در اینجا جاش نیست.... در کل گوش دادنش خالی از لطف نیست... اما اسرائیل مشکل اصلی ماها نیست! سخنرانی:
1 - سخنرانی فن و هنری است كه از راه ارائه دلیل و برانگیختن عواطف، بر مخاطبان و شنوندگان خود تاثیر می‌گذارد و آنان را به سوی موضوع و هدفی خاص راهنمایی و برای آن زمینه سازی می‌كند.
2 - همان گونه كه در تعریف بالا دیدید، سخنرانی، راهنمایی مخاطب به سوی «هدفی خاص‌» است كه باید برای آن «زمینه سازی‌» كرد. بنابراین، شما در هر سخنرانی باید هدفی خاص را دنبال كنید و وظیفه خود را «راه نشان دادن‌» بدانید.
3 - با توجه به تعریف سخنرانی باید توجه داشته باشید كه سخنرانی هم «فن‌» است، پس به «دانش‌» نیاز دارید؛ و هم «هنر» است، پس به «ذوق‌» نیاز دارید. از این رو، دانش و ذوق دو ابزار مهم در سخنوری هستند كه شما باید خود را به این دو ابزار مهم تجهیز كنید و روز به روز، بر «دانش سخنوری‌» و «ذوق سخنوری‌» خویش بیفزایید.
4 - با توجه به تعریفی كه برای سخنرانی شد، شما در سخنرانی خود باید دو كار مهم را انجام دهید: یكی ارائه دلیل و دیگری برانگیختن عواطف. در كار اول باید بر «عقل‌» مخاطب خود و در كار دوم بر «احساسات‌» او تاثیر بگذارید. و باید دانست هر سخنرانی‌ای كه این «تاثیرگذاری‌» را نداشته باشد، سخنرانی نیست و گوینده آن نیز سخنران نیست.

به هر حال ممکنه کسانی هم باشن که اطلاعاتی که ایشون میده براشون جذاب باشه..... اما ! اصلا برای من جذاب نیست و نبوده.... از شنیدن مباحث جنبی و اطلاعاتی که داره میده خوشم میاد ولی در مورد کشاورزی نباید اجازه داده بشه هر نا اهلی بیاد یک نظر بده و بره.... روشن کردن مردم یک طرف و تشویش اذهان هم یک طرف. متاسفانه نباید بدین صورت باشه.
حالا هر کسی میتونه هر برداشتی داشته باشه اما من متوجه شدم منظور ایشون و هدف ایشون و ایدئولوژی افرادی که حامی ایشون هستند چیه..... حناشون دیگه رنگی نخواهد داشت.
گفتم که در مقام قضاوت کسی نیستیم. هم من هم شما و هم ایشون...... ولی احمق خطاب دادن عده ایی دور از ادب و نزاکت و شخصیت اجتماعی یک فدر در یک جامعه مدنی هست.... اگر ادعایی دارند بگویند اما کسی را احمق خطاب نکنند.... چون کسی که ناسزا میگه اول خودش بی حرمت و بی آبرو میشه تا دیگران....
و من ا... توفیق :smile:

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
اوووف چقدر زیاد سخن گفتید ... من کامل نخوندم تا وسط صحبت هاتون خوندم
چون سخنرانی داجع به کشاورزیشون با دقت گوش ندادم نظری ندارم .... نه نقد و نه تایید !!!
فقط دو تا نکته بگم ....
1-ادم مطلق خوب و مومن و بدون اشتباه نداریم
2- من شخصیتشو تایید میکنم چون برخلاف بسیار مردمان این زمانه شجاع و دغدقه مردم فقیر و محروم داره ...
خودش مدام یادمه میترسید از غرور ...خودش خودشو کسی نمی دید ...
یسری ارزش ها داره احیا میکنه یطور داری خلاف یسری جریان ها پارو میزنه
اینها چیزهای مهمیه.... اگه ما هم مردیم نقد داریم یه جایی اشتباه کرده ... باید نقومون ررا خودش بفرستیم نه با زدن سایت ها دیگه و این طرف و اون طرف حرف زدن سعی کنیم همین یه نفر خاموش کنیم و زیر سوال ببریم که بقیه کارهای خوبش خراب بشه !!

به نظرم عضو سایتشون بشید و نقدتون براشون بفرستید !!

بالا