شرکت های خدماتی کشاورزی

APAMA

عضو جدید
دوستایی که شرکت خدماتی دارن یا تو این زمینه اطلاعاتی دارن می تونن تو این تاپیک بزارن.
من و چند تا از دوستام تو مراحل ثبت یک شرکت خدماتی هستیم ، ممنون میشم از دوستایی که تجربه هاشون و در اختیار ما و کسایی که تو این زمینه می خوان فعالیت کنن بزارن.

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خوب ما با بچه ها یه شرکت خدماتی داریم عضو نظام مهندسی :confused: که بهتر بود هیچ وقت عضو نمی شدیم
ولی خودم یه شرکت دارم که خصوصی کار می کنم ولی اوضاع خیلی خوب نیست :redface:
اگر سوالی باشه در خدمتم

maten110

عضو جدید
سلام من شرکت خدمات مشاوره ای فنی مهندسی دارم .5 سال سابقه مفید کاری داریم و خدارو شکر راضی هم هستم ...اگر سوالی و همفکری خواستید در خدمتم دوستانی هم که میتونن به ما مشاوره بدند خیلی خوشحال میشم از راهنماییشون استفاده کنم خصوصا شرکتهای اصفهان و سنندج و کرمانشاه

APAMA

عضو جدید
مرسی از دالین و متین
به نظر شما اگه شرکت تو پهنه بندی باشه بهتره ؟
سهامی خاص خوبه یا مسئولیت محدود؟
و اینکه بیشتر چه خدماتی برای شرکت کشاورزی می تونه مفید باشه ( ارائه کو د و سم ؟ قبول نمایندگی ؟ و ... )

من و دوستم هردو تدریس می کنیم ( قارچ و کشت گلخانه ای ) به نظرتون مشاوره و آموزش این دو تو این شرکت ها می تونه جواب بده؟

ممنون میشم اگه راهنماییمون کنین

maten110

عضو جدید
جواب ها رو به ترتیب اینطوری میدم

1- بله پهنه بندی باشه بهتره

2-سهامی خاص

3-در ابتدا اگر اول راه هستید باید با کارها و اموری شروع کنید که یک پای اون دولت باشه یعنی بصورت پیمانکار دولت حالا خواه کارهای ترویجی .مشاوره ای . یا بیمه محصولات کشاورزی . ویا در بکار گیری کارشناسان در طرح محوری مزارع گندم جو کلزا چغندر دامداریها.
تا بعد از آشنایی با کشاورزان ومعرفی شدن شرکت به کشاورز بتونید تو کارهای خصوصی فروش سم و کود و نمایندگیها کار کنید به این صورت کمی نقدینگی خواهید داشت

4-مشاوره گلخانه خودش یکی از شاخه های کاریتون میتونه باشه .

در کل در کار خصوصی چند عامل مهم موفقیت هستش

دانش روز
پشتکار
جسارت
هم رای و یک دست بودن اعضا شرکت کخ مهمترینش همین عامل اخره

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
فرق سهامی خاص با مسئولیت محدود چیه ؟ ممنونم

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بر اساس چيزي كه من پرسيدم در مسوليت محدود تعداد سهامداران 2 نفره نه 3 نفر و ديگه اينكه اوراق سهام داده نمي شه. (راستش نپرسيد يعني چي كه خودم هم نفهميدم)

APAMA

عضو جدید
شرکت سهامی خاص :
شرکتی است بازرگانی که تمام سرمایه آن منحصراً توسط مؤسسین تأمین گردیده و سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام، محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است و تعداد سهامداران نباید از سه نفر کمتر باشد و عنوان "شرکت سهامی خاص" باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت بطور روشن و خوانا قید شود.

شرکت بامسئولیت محدود :
شرکت بامسئولیت محدود شرکتی است که بین دویا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده وهریک ازشرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یاقطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تامیزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض وتعهدات شرکت است. دراسم شرکت باید عبارت ( با مسئولیت محدود ) قید شود و همچنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک ازشرکاء باشد والا شریکی که اسم او دراسم شرکت قید شده درمقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن رادر شرکت تضامنی خواهد داشت.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
شرکت سهامی خاص :
شرکتی است بازرگانی که تمام سرمایه آن منحصراً توسط مؤسسین تأمین گردیده و سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام، محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است و تعداد سهامداران نباید از سه نفر کمتر باشد و عنوان "شرکت سهامی خاص" باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت بطور روشن و خوانا قید شود.

شرکت بامسئولیت محدود :
شرکت بامسئولیت محدود شرکتی است که بین دویا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده وهریک ازشرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یاقطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تامیزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض وتعهدات شرکت است. دراسم شرکت باید عبارت ( با مسئولیت محدود ) قید شود و همچنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک ازشرکاء باشد والا شریکی که اسم او دراسم شرکت قید شده درمقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن رادر شرکت تضامنی خواهد داشت.

ممنونم .... حالا به نظر شما کدومش بهتره ؟ وچه فایده ایی داره که اسم شرکت برای بیننده ...

یعنی عام ویا خاص و مسئولیت محدود برای ارباب رجوع چه فرقی داره ؟ ممنونم :gol:

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شرکت ها تقریبا تفاوتی از نظر اجرایی و قانونی با هم ندارند ولی در اساسنامه شون کمی تفاوت هاست ...
شرکت با مسئولیت محدود کمی ساده تر هست در مراحل ثبت و همه کاره مدیر عامل هست یعنی تمام نقدینگی دست مدیر عامل هست و حتی نیازی نیست در مراحل ثبت برای شرکت حساب جاری باز کنید
شرکت سهامی خاص کمی گسترده تر هست و اعضای بیشتری دارد ( حداقل 3 نفر هیئت مدیره + 1 بازرس ) دارد و باید جساب جاری به نام شرکت داشته باشید و برای تصمیم گیری ها مجمع عمومی تشکیل دهید و در روزنامه محلی آگهی کنید و ... ها
در اساسنامه همه شرایط شرکت های مسئولیت محدود و سهامی خاص نوشته شده است ( تهیه کنید و مطالعه نمایید کمک بزرگی هست )
از نظر قانونی هیچ محدودیتی برای مسئولیت محدود وجود ندارد ولی برخی جاها می گن شرکت شما باید سهامی خاص باشه !!!! :mad:
شرکت من که مسئولیت محدود هست و تا به حال هم مشکلی نداشته ;)
کارهای دولتی اگر بتوانید بگیرید خیلی خوبه ولی به این سادگی بهتون کار نمی دن مگر در شهرستان های کوچک باشید ، چون در شهرها دیگه جایی نمانده که نگرفته باشن :surprised:
ولی کارهای خصوصی رو می تونید از مشاوره و کلاس آموزشی و حتی فروش سم و کود انجام دهید . نمایندگی که سخته گرفتنش ولی می تونید عامل توزیع باشید و یا نمایندگی شرکت های کوچک تر رو بگیرید و شروع کنید
مهم اینه که پشتکار داشته باشید و علاقه حتما پیشرفت می کنید

AMIR-ALI

عضو جدید
مرااحل تاسیس شرکت و هزینه اولیه هم اگر میشه یه نفر توضیح بده

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیر علی جان

اداره ای هست به نام ثبت اسناد و املاک و شرکت ها ( وقتی ما می خواستیم ثبت کنیم اینطوری بود )
نوع شرکت رو مشخصی می کنی ( سهامی خاصی - سهامی عام - تعاونی - مسئولیت محدود ) و یک اساسنامه می گیری و دیگه باید اساسنامه رو کامل کنی

نکته مهم : اولش باید چندتایی اسم مشخص کنی برای شرکت خودت تا یکی از اونها مورد پذیرش قرار بگیره
شرکا : باید چند نفر رو هم داشته باشید که عضو هیئت مدیره و سهام دار باشن و اگر سهامی خاص باشه چند بازرس هم لازم دارید .
مسئولیت محدود :
حداقل تعداد شرکا : 2 نفر
هزینه ها : 100 هزارتومان سرمایه اولیه شرکت + خرید اساسنامه و هزینه های ثبت ( کم هست ) + هزینه چاپ در روزنامه رسمی حدود 30 هزار تومان
سهامی خاص :
حداقل تعداد شرکا : 3نفر ( سهام دار ) + بازرس + بازرس علل بدل
هزینه ها : 100 هزارتومان سرمایه اولیه شرکت + خرید اساسنامه و هزینه های ثبت ( کم هست ) + هزینه چاپ در روزنامه رسمی حدود 30 هزار تومان
سهامی عام :
فقط می دونم سرمایه اولیه 500 هزار تومان هست
شرکت تعاونی :
حداقل 7 نفر شرکا باید باشن