ارزیابی کنکور و مشورت درباره انتخاب رشته ارشد مجموعه مهندسی کامپیوتر 93

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام به تمام دوستان خوبم :gol:
خدا قوت :gol:
امیدوارم که آزمونتون خوب شده باشه و حاصل زحماتتون رو به دست بیارین :gol:

دوستای گلم خواهش می کنم برای حفظ نظم تالار، ارزیابی خودتون در مورد کنکور ارشد امسال و مسائل پیرامون اون رو صرفاً توی این تاپیک به بحث بگذارین :gol:
(و تاپیک آمادگی کنکور، برای آزمون ارشد آزاد به همون کارایی خودش باقی بمونه )

پیشاپیش سپاسگزارم :gol:

آخرین ویرایش:

merila_1992

عضو جدید
کنکور چطور بود؟

کنکور چطور بود؟

سلام به دوستای گلم
یه خسته نباشید به اندازه کم و بیش حدود 5 الی 6 ماه، شایدم یه سال به همه خانم مهندس ها و آقا مهندسهای گل

امیدوارم همتون گل کاشته باشین

بسم الله...
چه خبراااااااااااااااااا؟
چیکار کردین؟
بگیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییین
من خودم الان استرسم خیلی بیشتر از قبل از امتحان شده
من که راضی نبودم
مشترک فوق العاده سخت بود (نظریه ، معماری ، ساختمان، مدار منطقی)
ریاضی نسبتا بد نبود
تخصصی هوش هم خوب بود نسبتا
ولی من راضی نیستم:cry:
پارسال بهتر بود
حییییییییییییییییییییییییییییف

دوستان چه کردن؟

merila_1992

عضو جدید
نه ،
چندان تعریفی نداشت

سخت و وقت گیر بود
:(

آخرین ویرایش:

soheila01

عضو جدید
خدا رو شکر! ... راضیم به رضای او! به نظرم اونقد ها هم سخت نبود البته برای اون دسته ای که خیلی خوب خونده بودن.راحت بود ولی یکم اطلاعات بیشتر میخواست.ان شالله که همه نتیجه ی عالی بیگیرن.

sima mk

عضو جدید
آره سخت و وقت گیر بود

سوال اول مدار منطقی کدوم بود؟ همون که فرکانس خروجی رو میخواست؟
و پایگاه داده سوال دوم که درمورد شماره دو TA که درس مشترک رو تدریس میکنن؟
من وقتم نرسید میخواستم این سوال رو بزنم ولی دفترچه رو گرفتن ، فک کنم گزینه هیچکدام بود نه؟:(

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
امیدوارم همگی خوب داده باشید. سخت برای همه سخته.
سؤالات به دستتون رسید بی‌زحمت اینجا هم بذارید. سال پیش همین موقع‌ها بعضی از سایت‌ها به صورت پولی گذاشته بودند.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر میاد سؤال اول مدار منطقی (فلیپ فلاپ‌های T) اشتباه باشه گزینه‌هاش.
سؤالش بر خلاف ظاهرش آسونه. این مدار یه شمارنده‌ی ترتیبی هست ساده هست چون Q0 هر بار عوض می‌شه، Q1 وقتی تغییر می‌کنه که Q1 برابر با 1 باشه، Q2 وقتی تغییر می‌کنه که دو بیت قبلی 1 باشن و Q3 وقتی تغییر می‌کنه همه‌ی قبلی‌ها 1 باشن.
پس با شروع از 0000، بعد از پالس سیزدهم خروجی میشه 1101 و ورودی فلیپ‌فلاپ D میشه 1. پس در پالس بعدی، یعنی پالس شماره‌ی 14، این ورودی به خروجی D منتقل میشه و بلافاصله clear می‌کنه و خروجی‌ها میشن 0000. پس فرکانس میشه 21120/14 برابر با 1508.
به نظر میرسه طراح محترم به جای Q3Q2Q0 باید از Q3Q1Q0 توو گیت AND فلیپ‌فلاپ ریست کننده استفاده می‌کرده.

merila_1992

عضو جدید
سازمان محترم سنجش سوالات رو گذاشته
و اطلاعیه داده که حداکثر تا روز پنجشنبه اول اسفند کلیدا میاد! منظورش همون پنجشنبه شبه!

اوووووووووووووووووووووووووو چقد باید منتظر باشیم
خدایاااااااااااااااااااا ، من و این همه استرس...

آخرین ویرایش:

sima mk

عضو جدید
[FONT=&quot]سر جلسه من بیچاره اول سالن نشسته بودم ، دو تا زن احمق مراقبمون بود که همش حرف میزدن حواسمو پرت میکردن ، هرچی تذکر میدادم باز بعد دو دقیقه شروع میکردن ،
اونهمه آدم بیکار نشسته بودن اینا اول دفترچه منو که وقت کم اورده بودم ، گرفتن خلاصه کلی بد شانسی آوردم ، اعصابم خورده [/FONT]:mad::cry:

[FONT=&quot]سوالا هم طوری بود که کسی که نخونده بود و کسی مثل من که خونده بودم هردو یکسان زدیم[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
انگاری برا همه سخت بوده. من با چند نفر از رتبه‌های خوب آزمایشی‌ها صحبت کردم اونا هم 16 17 تا بیشتر از مشترکا رو نرسیدن.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سؤال 58 مدار منطقی (فرکانس) که به نظرم اشتباه بود و دلیل آوردم.
سوال 59 (شمارنده) هم که ترتیب بیت‌ها رو اشتباه گفته بود ولی میشد حدس زد منظورش چیه. احتمالا امتیاز مثبت داشته باشه.
سوال 60 (مالتی پلکسر) که فقط یک not میخواست که با یک گیت دو ورودی مثل nand میشه درستش کرد و جوابش 1 گیت هست.
سوال 61 (بافر) هم که a' + b' + c هست.
سوال 62 (ساده سازی) گزینه‌ی 2 هست.
سوال 63 هم که شکل خروجی رو خواسته بود میشد گزینه‌ی 1.

راستی سوال 71 سیستم عامل (که گفته بود یه کامپیوتر m واحد از یه منبع داره و n تا پردازنده داره که هر کدوم ماکزیمم به 2 واحد منبع احتیاج دارن و ماکزیمم n رو خواسته بود تا بن بست نشه) گول زنکی بود و به نظرم اکثراً n < 2m رو زده باشند. در حالی که فکر کنم جوابش n < m باشه چون اینجوری در بدترین حالت هم بنا به اصل لانه‌ی کبوتری، حداقل یه پردانزده پیدا میشه که بیش از 1 واحد منبع بهش برسه پس بالاخره بعد از یه مدت کارش رو تموم میکنه و منابعش رو آزاد میکنه و این منابع آزاد شده به بقیه میرسن و اونا هم taskشون رو تموم میکنن. توجه داشته باشیم که منابع مثل هم هستند و برای همین گفته m واحد.

الان که سوالا رو مرور کردم خیلی هم سخت نبوده. هم سوال سخت داشته و هم آسون و هم متوسط ولی اغلب متوسط هستند. مدار منطقی رو سخت‍تر کرده بودن ولی نظریه‌ش آسونه. البته همیشه بعد از کنکور آدم این حس رو داره که سخت بوده.

آخرین ویرایش:

merila_1992

عضو جدید
الان که سوالا رو مرور کردم خیلی هم سخت نبوده. هم سوال سخت داشته و هم آسون و هم متوسط ولی اغلب متوسط هستند. مدار منطقی رو سخت‍تر کرده بودن ولی نظریه‌ش آسونه. البته همیشه بعد از کنکور آدم این حس رو داره که سخت بوده.

بله همیشه همین جوریه
وقتی بعد از آزمون سوالا رو چند بار بخونیم و مرور کنیم همین طوریه
ولی نکته اینجاست، شرایط سر جلسه رو باید در نظر داشت
اونجا فقط حق داری یه بار سوالو بخونی اگه بلدی حلش کن
اگه نه باید از خیرش بگذری
اونم همچین سوالایی که واقعا به درد کنکور نمیخورن
دوست داشتم همون جا بگم هفت هشت ده تا برگه آچار به من بدید من میخوام تشریحی امتحان بدم

اصلا استاندارد نبودن سوالای مشترک

دستشون درد نکنه واقعا

zeost

عضو جدید
سلام
همه تون خسته نباشین
من که خوب یا بد احساس آزادی میکنم
دقیق نمیدونم کنکور سخت بود یا آسون
واسه من طراحی خیلی سخت بود.
حذفیاتم زیاد داشتم
وقتم خیلی کم آوردم
حالا یه سوال
سالای گذشته اگه فقط مشترک حدود 30% و تخصصی حدود 20% میزدیم روزانه فردوسی قبول بودیم
به نظرتون امسال چه جوریاست؟
از پارسال و سال های قبل سخت تر بوده یا آسون تر؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
همه تون خسته نباشین
من که خوب یا بد احساس آزادی میکنم
دقیق نمیدونم کنکور سخت بود یا آسون
واسه من طراحی خیلی سخت بود.
حذفیاتم زیاد داشتم
وقتم خیلی کم آوردم
حالا یه سوال
سالای گذشته اگه فقط مشترک حدود 30% و تخصصی حدود 20% میزدیم روزانه فردوسی قبول بودیم
به نظرتون امسال چه جوریاست؟
از پارسال و سال های قبل سخت تر بوده یا آسون تر؟

امسال ضریب تخصصی 4 بوده، پس 30% و 20% امسال، 0.9 مال پارسال میشه.
از نظر سختی فکر نمیکنم سخت‌تر بوده باشه.

merila_1992

عضو جدید
سلام

همین الان کلید اولیه سنجش اومده روی سایت.

من که خراب کردم

دوستان درصداتون رو اینجا بذارید، ببینیم کی چیکار کرده

من:

زبان : ۳%
ریاصی : ۱۹%
مشترک : ۱۹%
تخصصی هوش : ۳۳%

امیدی هست؟!!

soheila01

عضو جدید
سلام

من:

زبان : ۳%
ریاصی : ۱۹%
مشترک : ۱۹%
تخصصی هوش : ۳۳%

امیدی هست؟!!

قبلا جواب داده بودم نمیدونم چرا ثبت نشد!... با درصد تخصصی شما که با توجه به این ضریب بالا فکر کنم رتبه ی خوبی بیارین. ان شالله که همینطوره.حالا اگه تخمین رتبه هم زدین به ما خبر بدین....موفق باشید.

merila_1992

عضو جدید
قبلا جواب داده بودم نمیدونم چرا ثبت نشد!... با درصد تخصصی شما که با توجه به این ضریب بالا فکر کنم رتبه ی خوبی بیارین. ان شالله که همینطوره.حالا اگه تخمین رتبه هم زدین به ما خبر بدین....موفق باشید.

ممنون

هر چی خدا بخواد

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
شما میدونید تکلیف اون سوالایی که جواب سازمان سنجش با جواب تشریحی -که توی تاپیک این تالار از پارسه هم هست -متفاوته چی میشه؟؟؟!!!منم مثل همون پاتسخ تشریحیه حل کردم ولی سازمان سنجش یه گزینه دیگه رو نوشته!!!!!:(

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
انشاا... همه نتیجه دلخواهشون رو بگیرن و به آرزوهاشون برسن
شما می دونید چطوری میشه فهمید هر دانشگاه توی سال قبل تا چه رتبه ای پذیرش داشته؟؟؟؟
راستی مثل کنکور سراسری راهنمای مجازی انتخاب رشته که طبق نتایج سال قبل هست برا ارشد نیست؟؟؟؟
ترتیب انتخاب مثل کنکور سراسری توی قبولی تاثیرگذاره؟؟؟؟

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام.
دوستان عزیز میشه لطفا کارنامه و درصداتونو بذارید. و این ک آیا کلاس بیرون رفتید؟ آزمون آزمایشی ؟
به امید موفقیت همه. :gol:

amir far

عضو جدید
سلام
من ارشد کامپیوتر رتبه 1800 اوردم اخرین فرد قبولی 5800
با این وضعیت به نظرتون جایی قبول می شم؟کسی رتبه نزدیک من رو برای سال قبل نداره؟
ممنون

Samancd

عضو جدید
با این رتبه 1973 تو رشته هوش مصنوعی 93 قبول میشم؟

با این رتبه 1973 تو رشته هوش مصنوعی 93 قبول میشم؟

با سلام خدمت دوستان عزیز
من تو ارشد زیر شاخه هوش مصنوعی رتبه 1973 آوردم، آیا شانسی برای قبول شدن دارم؟
مرسی

foji

عضو جدید
سلام
من در کنکور ارشد ۹۳ متاسفانه رتبم اونطور که انتظار داشتم نیومد و هوش ۲۱۱ شدم
من هدفم از همون اول هوش تهران بود؛
میخواستم بدونم آیا با این رتبه تهران قبول میشم؟ اگه میشم کدوم دانشگاها؟ روزانه یا شبانه؟ یا بمونم سال بعد؟
خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید​

najmehshokri

عضو جدید
کسی هست که بدونه که با رتبه330 هوش ارشد کجا میشه قبول شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ایا تهران میشه تهران قبول شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا