یک سوال تخصصی: خواندن enter

salome

عضو جدید
سلام من یک برنامه نوشتم در زبان java oopولی برنامه دارای شرایط خاصی است که اگر رعیت نشود acm خطای Presentation Error را میگیرد . وقتی کاربر عدد وارد میکند صفحه نمایش باید به شکل زیر باشد :

3
4 2
8 7
3 0​
(البته اعداد به عنوان مثال هستند ) یعنی عدد اول تعداد جفت اعداد ی است که کاربر باید وارد کند و اعداد دیگر به ترتیب جفت های x ,y هستند ولی مشکل من این جا است که بعد از وارد کردن عدد اول نمیتوان کلید enter را زد چون برنامه errorمیدهد بلکه به شکل زیر می شود:​
3 2 4 7 8 0 3
البته runمیشود و خروجی درست هم میدهد ولی چگونه میتوان برنامه را طوری نوشت که به شکل بالا باشد ؟(متاسفانه بیشتر از این نمیتوانم منظورم را توضیح دهم):(و فقط تا شب فرصت دارم

shahab85

عضو جدید
سلام من یک برنامه نوشتم در زبان java oopولی برنامه دارای شرایط خاصی است که اگر رعیت نشود acm خطای Presentation Error را میگیرد . وقتی کاربر عدد وارد میکند صفحه نمایش باید به شکل زیر باشد :

3
4 2
8 7
3 0​
(البته اعداد به عنوان مثال هستند ) یعنی عدد اول تعداد جفت اعداد ی است که کاربر باید وارد کند و اعداد دیگر به ترتیب جفت های x ,y هستند ولی مشکل من این جا است که بعد از وارد کردن عدد اول نمیتوان کلید enter را زد چون برنامه errorمیدهد بلکه به شکل زیر می شود:​

3 2 4 7 8 0 3
البته runمیشود و خروجی درست هم میدهد ولی چگونه میتوان برنامه را طوری نوشت که به شکل بالا باشد ؟(متاسفانه بیشتر از این نمیتوانم منظورم را توضیح دهم):(و فقط تا شب فرصت دارم

سلام
اگر ورودي از كنسول خوانده ميشود :
کد:
Scanner sc = new Scanner(System.in);
int n = sc.nextInt();
for(int i =0;i<n;i++)
{
x = sc.nextInt();
y=sc.nextInt();
}

كلا كلاس Scanner خيلي كلاس به درد بخوريه و خيلي متدهاي ديگه داره....
اگر از متدهاي nextInt و next كه رشته ميخونه و nextBoolean و .... غيرش استفاده كنيد زدن enter هيچ تاثيري در خوندن ورودي نداره يعني اگه بنويسيد sc.nextInt صد بار هم كه enter‌ كنيد باز منتظر دريافت عدد از ورودي ميمونه....
فقط يه متد داره به اسم nextLine كه كل يك خط رو ميخونه و اگر enter هم وارد كنيد قبول ميكنه ولي اگه از nextLine استفاده ميكنيد ديگه نبايد از بقيه متدهاش استفاده كنيد....
اميدوارم درست منظورتونو فهميده باشم و درست جواب داده باشم
موفق باشيد :w30:

آخرین ویرایش: