سجیل-2 کابوس اسرائیل

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا ما عند موشک و بمب و ... !! از تنها هواپیمای اواکس ایران که تو مانور توبرخورد با یه اف 5 دیگه ترکیدو همه سرنشین هاش کشته شدن خبر داری ؟ ( تو جنگ با دشمن فرضی :razz: تلفات دادیم) چیزی میدونی یا فقط اخبار تی وی سراسر دروغمون رو گوش میدی ؟؟ میدونم الان میگی منبعت کجاس و از کجا میگی ، باید حتما ً فیلم انفجارشو بزارم :biggrin:
منبعم یکی از افرادی هست که تو مانور بود ;) جالب بود که این دروغ گو ها هم میگفتن که مانور با موفقیت 100% به پایان رسید ! نمیدونم چند تا هواپیما ( اونم این هواپیمای بسیار پیشرفته ) دیگه باید نابود میشد تا موفقیت مثلا ً بشه 90 درصد !:razz:

در پاسخ اون دوست حاجی هم بگم که من از همتون کشور خومو دوست دارم و بی نهایت مایل این هستم که احدی فکر حمله دو نداشته باشه ولی عزیز من ، اخه مگه میتونی خودتو فریب بدی ؟؟ هیچ میدونی این هواپیمایی که از امریکا قرار بود به ازای پول های بلوکه شده ایران بهمون بدن و اون ها واسمون ناز میکنن و نمیدن واسه چیه ؟ میشه بگی این بروبچه ها غیورمون که این همه موشک و توپ و تانک پیشرفته طراحی کردن چرا این کار رو تو یه کاری مثل طراحی موتور هواپیما متمرکز نمیکنن که سالانه شاهد فوت مردم کشورمون نباشیم ؟ بابا کف دستی که مو نداره رو چطوری میخوای ازش مو بکنی ؟؟! آخه کو فناوریش ؟ استادای خودمون رو میگی !؟؟ بابا اخه این تکنولوژی از کجا میاد ؟ از هوا ؟ الهام میشه ؟ مثل هاله نور ؟ آهان فهمیدم ، حتما ً مثل این دختر 15 ساله که تو خونش انرژی هسته ای درست کرده بود :biggrin: ؟؟؟ حتما ً امثال اون دختر بودن که این فناوری رو دادن :D
جایی خوندم که نقل قول ردی از فرمانده ارتش واسه اینکه اسرائیل رو نابود میکنیم تو 48 ساعت ! خوب اگه خود تو فرمانده کل ارتش بودی میومدی بگی اسرائیل قویه و نمیتونیم نابودش کنیم ؟! همون جا خلع درجه ات میکردن !
ادعا کردن که باد هواست ;) این حرفا چیه میزنید ؟ من هم ادعا میکنم که تو 1 ساعت نابودشون میکنیم
همه ما حس وطن دوستی رو داریم ، من از شما هم بیشتر ، شک ندارم ، مطمئن باش ، فکر نکن با چند تا تریپ اواتار شهید و طرفدار شهید و جنگ تحمیلی میتونی ملت رو بی غیرت معرفی کنی و خودتون رو وارث شهدا ، تو خونواده ما ( منظورم فامیل های خیلی نزدیکمون) 4 تا شهید دادیم ، ما بی غیرت نیستیم دوست عزیز ، فقط واقع بین باش --> این رو هم در پاسخ به یه پستی زدم که گفته بودی این ها مثلا ً ایرانین که تشکر کردن !!
رضا جان برادر زدي به جاده خاكي..
استراتژي نظامي ما بر اساس نيروي هوايي نيست!
نيرو هوايي ما ضعيفه و من ميپذيرم..چرا نپذيرم؟!
ولي اين نويد رو هم بهت بدم كه بدست توانمند همين بچه هاي زهرا (س) داريم موتور هواپيما هم طراحي ميكنيم..
خواستن توانستن است برادر..چرا نشه!
بعدشم..در حال حاضر و در دنياي امروز كشوري برنده ي ميدانه كه سلاح هاي استراتژيك خودشو داشته باشه..
يني چي؟!
يني اينكه دشمن از جزئياتش خبر نداشته باشه..يني اينكه ندونه چطور از راه بد بكنتش!
خودموني بهت گفتم!
جنگ الكترونيك امريكا خيلي قويه..
زمان جنگ وقتي ما موشكي ميزديم به ناو هاش به ثانيه نميرسيد موشك رو از راه بدر ميكرد!!!
خب چرا؟!
چون اون موشك اصلا امريكايي بود!!!
همه زير و بمش رو داشت!
اما حالا چي؟!
الان حتي اسرائيل اخر نفهميده برد سجيل چقدره!
نميدونه دقيق بايد چيكار باهاش بكنه!
شهاب همينطور!
اينا برگ هاي برنده ي ما هستن!
در ضمن اينم يادت باشه كه اگر با اين موشك ها سيستم راداري پدافندي دشمن توي مقر هاش توي كشورهاي همسايه رو از كار بندازي راحت با يك جت فكستني هم ميتوني كارشونو يك سره بكني!!!
حتي با فاتح110 كه ساختيم و برد 300 كيليومتري داره هم ميتونيم اينكارو بكنيم..
ما از لحاظ موشكي خيلي پيشرفت داشتيم شكر خدا..
همش هم مديون دست همين برو بچه هاس..نمونه اس همين مدير اين تالار كه واقعا حرفاش مفيد و جالبه..:gol:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش این کشور دست ادم های درست حسابی بود که با خوندن پست های دوستان در مورد توانایی بالای نظامی ایران ااحساس خرسندی میکردم.ولی به جای اینکه خوشحال باشم .ناراحت هستم.چون پاش بیوفته به جای باتوم همین موشک ها را بر سر مردم میزنند.

آخرین ویرایش:

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز،
اي كاش به جاي طعنه زدن، تمام اون پست رو مي خونديد. چيزي كه دوستمون maverick گفتن، فكر و انديشه حاكم بر جامعه امروز ماست چون واقعاً خيلي ها نمي تونند باور كنن ايراني كه ساده ترين لوازم رو از چين وارد مي كنه، بتونه موشك بسازه. هنوز خيلي ها هستند كه بعد از مانورها از من مي پرسن اينها واقعي بودن؟ غيرت داشتن خوبه اما نگذاريم اين غيرت ما باعث بشه نتونيم خيلي مسائل رو با چشم باز و اون شكلي كه هست ببينيم.

اولا" پستهای قبل من رو بخونید تا ببینید واقعیت چیست!

اگر شما درسشو خوندید من تو بطن کارم!

ضمنا" از نظر شما نظر زیر واقعیت هست؟؟

نوشته اصلي بوسيله maverick http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif
6- حمله ایران به اسراییل که تقریبا فاقد قدرت نظامی هست و تنها قدرت موشکی داره موجب محو ایران از صحنه گیتی خواهد شد
شما واقعا اطلاعاتتون در این حد است؟؟

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش این کشور دست ادم های درست حسابی بود که با خوندن پست های دوستان در مورد توانایی بالای نظامی ایران ااحساس خرسندی میکردم.ولی به جای اینکه خوشحال باشم .ناراحت هستم.چون پاش بیوفته به جای باتوم همین موشک ها را بر سر مردم میزنند.

اتفاقا" مشکل اینجاست!!

بنده خودم دشمن خونی دولت کنونی و این دیکتاتوری حاکم هستم اما حاضر نیستم بخاطر اینکه ملتم دست اینجور آدماست که من با اونا مخالفم، کشورم نابود بشه!!!!

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما آقایون فقط یه تاپیک گیر بیارید بحث کنین..
بسه دیگه..

افرادی که اطلاعات کافی ندارن چرا میان نظر میدن؟؟:mad:
برین یه جای مطمئن راجب قدرت نظامیه ایران تحقیق کنین بعد اراجیف به هم ببافین..
برادر اسکای این تاپیک و زدن اطلاعات امسالهم زیاد بشه..
نه اینکه بازم همون طرز فکر اشتباه و داشته باشین..:razz:

جاداره یه باره دیگه من این پستم رو تکرار کنم..:cool:
دوستان و برادران تشکر فراموش نشه:D

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ارتباط با دوست عزیز خیبر ، ببین ، قبول دارم موشک های ما خیلی خوبه ، ولی اخه ما اسرائیل رو بزنیم ( که میدونم این به راحتی امکان پذیره ) فکر میکنی بعدش چی میشه ؟! اولین اقدام رو ناتو یا خود امریکا انجام میده ، تمام خاک کشورمون رو با بمب یکی میکنه ، مگه ندیدید با ژاپن چه کردن ؟ اون کشور که انقدر شاخ بود ! به تنهایی جنگ جهانی رو برچیدن با قدرتشون ، من بت ازشون نمیسازم ولی ما به سادگیی که شما فکر میکنید قادر به جنگ باهاشون نیستیم !
حالا بگذریم که دیگه از بمب اتم استفاده نمیکنن ولی اون ها از تجهیزاتی استفاده میکنن که نیاز به حمله زمینی نداره ، از دور میزنن همه چیزو داغون میکنن ، ما حداکثر بتونیم پایگاه هاشونو تو دور اطراف بزنیم یا چند تا حمله چریکی و انتحاری انجام بدیم ! اخه عزیز من دو تا موشک که حریف این قدرت عظیم نمیشه ، مگه من دلم نمیخواد کشور خودمون قوی باشه ؟ معلومه ولی با برنامه ، اینکه بگیم باید با استکبار جنگید و کفار رو نابود کرد که نشد حرف ، باید با سیاست رفت جلو ، اگه سیاست نزنی میزنن نسلمون رو منقرض میکنن ، با همه که نمیشه در افتاد ، شما اسم چند تا از کشور های حامی ما رو بگو ... منظورم بورکینافاسو و کنگو و این کشور های جهان دهمی ! نیس ، این ها حامی ما نباشن وضع ما بهتره ، دیگه مجبور به باج دادن برای متحد موندنشون نیستیم
رضا جان برادر من ما قرار نيست به اسرائيل حمله كنيم!
اين تسليحاتي رو كه ميبيني نقش بازدارنده داره نه هجومي!
اگر ما ميخواستيم روي هجوم اين ارتش كار بكنيم كه روز نيروي هوايي سرمايه گذاري گسترده ميكرديم و كلي جت جديد از روسيه ميخريديم!
اين دكترين نظامي جمهوري اسلامي نيست..
پس فكر حمله ي ما به جايي منتفيه..مگر خودشون حمله بكنن.
اونم بهت بگم كه امريكا هيچوقت بطور مستقيم با ما وارد جنگ نميشه!
اوج دشمني امريكا زمان صدام بود كه باز هم مستقيم وارد جنگ نشد !
امريكا عادت داره به غير مستقيم جنگيدن..چون اينطوري ضرر كه نميكنه بلكه منعت بسيار هم ميبره..
بعدشم..اخه مرد حسابي مگه ما زمان 8 سال جنگ پس با كي مجنگيديم؟!
فقط با عراق؟!
نه به علي..
برو ببين چنتا كشور بودن كه كمك تسليحاتي-مادي-اطلاعاتي به عراق ميكردن!!
برو ببين چنتا كشور نيروي كمكي اعزام كردن!
بابا همين المان نمره ي 1 رو در صادرات بمب هاي شيميايي به عراق داشت!
همون امريكا كمك اطلاعاتي نمونده بود كه به عراق نكنه!
همون شوروي هم همينطور!
ما 8 سال با دنيا جنگيديم مرد حسابي..
بعدشم..گيري كه وارد جنگ بشن..پسر خوب برگ برنده ي ما نه سلاحه نه جنگ الكترونيك!
ما برگ برنده امون ايمانه!
نيروهاي چريكي رو ببين!
همشون امادگي مسلح شدن رو دارن..كودوم كشور رو ميخواي نا امن بكني؟!
بدون رو دربايستي بهت ميگم..هر كشوري فكر حمله يا تخريب ايران رو داشته باشه بايد نا امن شدن و كشته شدن شهرونداشو تحمل بكنه!
امريكا اينو خوب ميدونه كه هر سري اسرائيل رو از حمله باز ميداره!

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاجی جان ، قبول دارم که خوب وایسادیم جولوی این صدام از سر تا مسلح ( از واضح هم واضح تره ---> به کمک سپر انسانی ) ولی اخه مگه این رئیس جمهورتون نبود که گفت این اسرائیل باید نابود بشه ؟؟ نگفت ؟ چرا دو تا حرف میزنید اخه ؟؟
مگه این پروفسور نبود که تمام کشورهای غربی که منتظر گرفتن آتو از کشور ما بودن رو به جون ما انداخت ؟؟ کشور ما تو کدوم زمینه قوی بود که تازه تحرمیممون کردن ؟ چقدر باید تاوان این آدم رو بدیم ؟ آقا باید ظاهری هم که شده باهاشون کانتکت نداشته باشیم ولی کاری نکنیم که تو سازمان ملل واسمون قطعنامه بدن و تحریممون میکنن ، تو زمینه هوایی چقدر از مردم ما باید بمیرن ؟؟ چقدر ما باید واسه ندونم کاری این فرد ضرر بدیم اخه ؟ تا کی ؟ البته به کسی که میگه دختر 15 ساله انرژی هسته ای با کمک داداشش اختراع کرده !! بهتر از این نمیشه انتظار داشت ، متاسفم واسه تمام کسایی که به این فرد رای دادن ، واسه کسایی که تحصیلات دانشگاهی داشتن ( نه ادمای عامی ) و وقتی گفت که این دختر راکتور هسته ای زده تو خونش ، این حرف رو شنیدن ولی عامل سفاهت این ادم قلمداد نکردن و باز هم ازش حمایت کردن ! خودتون خندتون نگرفت ؟؟ جان من به این سوالم جواب بده که اخه چطور راضی شدید به این آدم رای بدید ؟ یعنی بی نهایت دلیل وجود داشت که به این نگهبانی یه واحد رو هم نباید میدادن چه برسه ...
کسایی که بهش رای دادن هم در بدبختی این مملکت تا ابد شریک هستن :mad:
پس نگید دیگه ایران تو خط فکریش حمله نیست ، جوابتون رو تو حرف های بالا بخونید ، خوب بخونید;)
تو زمینه موشک و جت و ... که گفتی از روسیه بگیریم !! این روسیه از اسرائیل هم بدتره مرد مومن ، باج دادن به روسیه عیب نداره برای گرفتن سهم دریای خزر ؟؟؟ اینکه ایران رو هم حتی تو اجلاس خزر راه ندادن که حتی متکی هم اعتراض کرد ( میدونم حالا واسه پیچوندن این حرف هم یه چیز توجیه پیدا میکنید ) یک بام و دو هوا ! واسه امریکا میگید جنگ با کفار و با روسیه بگیم بله قربان ؟؟
شما میگی: بدون رودربایستی میگم که هر کشوری حمله کنه ناامن میشه کشورش ! اخه چرا کاری کنیم که کسی بهمون حمله کنه یا احتمال حمله باشه ؟واسه هر جنگ میدونی از لحاظ تکنولوژیکی و پیشرفت چقدر عقب میمونیم از دنیا ؟ ماشالا نیس که از همه جلوتریم !!
قبول دارم اون ها دنبال بهانه هستن ، ولی خوب چرا کاری کنیم که بهمون بخوان حمله کنن ؟؟
باز هم میگم که رویایی حرف نزنید ، ما میتونیم ما میتونیم که عزیز من حرف نشد که ، ما جلوی همه وایمیسیم واسه قصه هاس ، با همه که نمیشه در افتاد ؟
کاش یکم عقل و درایت و سیاست تو کار این رئیس جمهورتون بود
برادر من..
من به احمدي نژاد راي ندادم..
ولي شما هم بهتره توهين به طرفداران ايشون نكنيد..
موضوع رو منحرف كردي..موضوع بحث ما بر سر سجيل 2 بود..
ببين اينكه اقاي رئيس جمهور برميگرده يك حرفي رو ميزنه به دكترين نظامي ما هيچ ربطي نداره!
دكترين نظامي جمهوري اسلامي ايران بر مبناي نظر فرمانده ي كل قوا تايين ميشه و نه رئيس جمهور!
فرمان دفاع از جانب فرمانده ي كل قوا صادر ميشه و نه رئيس جمهور!
ما اصلا تاكتيكمون اينه مرد حسابي تو به حرف اين و اون چيكار داري!
موشك هاي تاكتيكي و موشك هاي استراتژيكي ما اينو ميگن!
ما اعلام كرديم كه موشك با برد بالاي 2000 نميسازيم در حالي كه تا 5000 هم تواناييش رو داريم!!
اين پيام واضحيه به دنيا!!
اما اونا دوست ندارن...يني اگر ما هم سرمون به كار خودمون باشه اونا نميخوان!
اونا نميخوان كه ما اروم باشيم!
و اينكه مطمئن باش اگر ما عقب بمونيم نميزاريم اونا هم پيش برن!
اگر قرار به مشت گره كردس ما با سيلي جوابشونو ميديم!
بهتره به بحث اصلي برگرديم.

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاجی جان ، قبول دارم که خوب وایسادیم جولوی این صدام از سر تا مسلح ( از واضح هم واضح تره ---> به کمک سپر انسانی ) ولی اخه مگه این رئیس جمهورتون نبود که گفت این اسرائیل باید نابود بشه ؟؟ نگفت ؟ چرا دو تا حرف میزنید اخه ؟؟
مگه این پروفسور نبود که تمام کشورهای غربی که منتظر گرفتن آتو از کشور ما بودن رو به جون ما انداخت ؟؟ کشور ما تو کدوم زمینه قوی بود که تازه تحرمیممون کردن ؟ چقدر باید تاوان این آدم رو بدیم ؟ آقا باید ظاهری هم که شده باهاشون کانتکت نداشته باشیم ولی کاری نکنیم که تو سازمان ملل واسمون قطعنامه بدن و تحریممون میکنن ، تو زمینه هوایی چقدر از مردم ما باید بمیرن ؟؟ چقدر ما باید واسه ندونم کاری این فرد ضرر بدیم اخه ؟ تا کی ؟ البته به کسی که میگه دختر 15 ساله انرژی هسته ای با کمک داداشش اختراع کرده !! بهتر از این نمیشه انتظار داشت ، متاسفم واسه تمام کسایی که به این فرد رای دادن ، واسه کسایی که تحصیلات دانشگاهی داشتن ( نه ادمای عامی ) و وقتی گفت که این دختر راکتور هسته ای زده تو خونش ، این حرف رو شنیدن ولی عامل سفاهت این ادم قلمداد نکردن و باز هم ازش حمایت کردن ! خودتون خندتون نگرفت ؟؟ جان من به این سوالم جواب بده که اخه چطور راضی شدید به این آدم رای بدید ؟ یعنی بی نهایت دلیل وجود داشت که به این نگهبانی یه واحد رو هم نباید میدادن چه برسه ...
کسایی که بهش رای دادن هم در بدبختی این مملکت تا ابد شریک هستن :mad:
پس نگید دیگه ایران تو خط فکریش حمله نیست ، جوابتون رو تو حرف های بالا بخونید ، خوب بخونید;)
تو زمینه موشک و جت و ... که گفتی از روسیه بگیریم !! این روسیه از اسرائیل هم بدتره مرد مومن ، باج دادن به روسیه عیب نداره برای گرفتن سهم دریای خزر ؟؟؟ اینکه ایران رو هم حتی تو اجلاس خزر راه ندادن که حتی متکی هم اعتراض کرد ( میدونم حالا واسه پیچوندن این حرف هم یه چیز توجیه پیدا میکنید ) یک بام و دو هوا ! واسه امریکا میگید جنگ با کفار و با روسیه بگیم بله قربان ؟؟
شما میگی: بدون رودربایستی میگم که هر کشوری حمله کنه ناامن میشه کشورش ! اخه چرا کاری کنیم که کسی بهمون حمله کنه یا احتمال حمله باشه ؟واسه هر جنگ میدونی از لحاظ تکنولوژیکی و پیشرفت چقدر عقب میمونیم از دنیا ؟ ماشالا نیس که از همه جلوتریم !!
قبول دارم اون ها دنبال بهانه هستن ، ولی خوب چرا کاری کنیم که بهمون بخوان حمله کنن ؟؟

باز هم میگم که رویایی حرف نزنید ، ما میتونیم ما میتونیم که عزیز من حرف نشد که ، ما جلوی همه وایمیسیم واسه قصه هاس ، با همه که نمیشه در افتاد ؟
کاش یکم عقل و درایت و سیاست تو کار این رئیس جمهورتون بود

دادا اشتباه گرفتی!!!

قابل توجه شما هم ارش(خیبر) و هم بنده از طرفدارای جنبش سبز بودیم و هستیم!!

نه تنها الان...

بلکه 4 سال پیش هم مخالف این آقا بودیم!!!

یه مراجعه به لیست خس و خاشاک بکنی فکر کنم رفع شبهه بشه برات!!!

ما بخاطر یسری ادم احمق مملکت رو زیر سوال نمیبریم.....

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس نگید دیگه ایران تو خط فکریش حمله نیست ، جوابتون رو تو حرف

هرکس چنین خط فکری داره غلط کرده و غلط میکنه ...حالا هرکسی میخواد باشه!!!

آقا اسلام اجازه جهاد ابتدایی رو نداده!!

مسلمانها فقط در زمان پیامبر حق حمله(جهاد ابتدایی) رو داشتن!!!!

حتی در زمان ائمه هم مجاز به حمله به کشور مجاور یا قبایل رو نداده!!!!

بعد میگی تو خط فکری حمله است؟؟؟؟:smile:

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم اگه جنگی بین ایران و اسرائیل بشه بدون شک امریکا هم شرکت میکنه و به تبع آن کشورهای ناتو هم مداخله میکنن با شرایط فعلی که نفاق کل ایرانه گرفته ما چه شانسی داریم؟

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا" مشکل اینجاست!!

بنده خودم دشمن خونی دولت کنونی و این دیکتاتوری حاکم هستم اما حاضر نیستم بخاطر اینکه ملتم دست اینجور آدماست که من با اونا مخالفم، کشورم نابود بشه!!!!

دوست عزیز من حرف نابودی کشور زدم.
ایا به نظرت اگر اتفاقی بیوفته و مثلا مردم بخوان این نظام را عوض کنند.
ایا سپاه و ارتش الان میاد پشت مردم می ایسته؟؟؟
ایا به نظرت اگر شاه به خاطر مریضیش نمیرفت و ارتش به مردم نمیپیوست.این انقلابی که شده بود به این اسونی انجام میشد.؟/؟
من دارم فرض را میگیرم که مردم این نظام را نخوان. و خواستار یک نظام دموکراتیک بشن.ایا سپاه به مردم میپیونده؟یا اینکه در ایران جنگ داخلی اتفاق میوفته؟؟؟

محمد666

عضو جدید
نه ديگه نشد!
من برات كلي جواب اماده كرده بودم كه در صورت كشيدن وسط موشك هاي پاترويت يا سپر ارو توضيحات لازم رو بهت بدم!!
گرچه اطلاعات در اين بخش محرمانه هستن ولي خب ..
يادت باشه با خوندن 2 تا مجله نميتوني دستاورد و زحمت شبانه روزي متخصصان با ايمان ايراني رو زير سوال ببري...
سجيل 2 كه شما فيلمش رو از تلوزيون ديدي خيلي وقت پيش اماده شده بود..
منتها به نمايش در نيومد ولي وقتي زارت و زورت هاي اسرائيل زياد شد به نمايش درومد..
بردش هم 2000 كيلومتر اعلام شد ولي با وجود سه مرحله اي بودنش مطمئن باش راحت به 5000 كيلومتر هم ميرسه!
ولي 2000 تا اعلام شد تا غرب و بخصوص اسرائيل توي خماريش گيج گيج بزنه!
خب بگو پاتريوت تا جوابتو بدم..بگو ارو تا جوابت رو بدم!!
من تازه در بدتيرين حالت حزب الله لبنان رو كشيدم وسط..
كسي نميخواد به اسرائيل حمله بكنه..اين اسرائيله كه منتظر فرصتي است نا به خاك ما تجاوز بكنه..
و واي بر اون روز!
يكبار هم فكر كنم بهت گفتم..ببين ما توي 8 سال جنگ چيزاي زيادي ياد گرفتيم!
چيزايي كه الان توي جنگ 33 روزه بطور غير مستقيم ارتش اسرائيل رو اچ مز ميكنيم!!!
توي جنگ عراق ما تنها با عراق نميجنگيديم..
با كشورهاي زيادي ميجنگيديم كه اسمشون هم بخواي دقيقا با ميزان نيروي ارسالي يا ميزان كمكشون برات ميارم!!
اگر حرف علمي داري بگو..اگر نه يا علي..
من حوصله ي اين رو ندارم كه بشينم حرفهايي رو بخونم كه خود سازمان هاي جاسوسي نظامي اسرائيل قبولشون ندارن!
وقتي همين سجيل ازمايش شد اسرائيل مونده بود..غرب كپ كرده بود اونوقت تو اومدي داري مسخره بازي ميكني برا من..يه خرده برو از اونا ياد بگير لااقل كه يه خرده سر مبحث فكر و تحقيق ميكنن..
در كل..سلاح ما اول الله اكبره بعدش بمب و موشكه..
شما برو عشق و حالت رو بكن..اخرش همين بسيجيا ميرن از وطن دفاع ميكنن.
دشمن دانا خیلی بهتر از دوست نادان و احمق و جاهل است و بس .

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه.. خطاب به خیبر عرض می کنم شما که اصلا رشتت ریاضی نیست مهندسی نخوندی اصلا صلاحیت نداری تخصصی بحث کنی...مساله ی بعدی اینکه جو گیر نشو برو از بزرگترت بپرس تو جنگ ایران و عراق کیا جنگیدن.. امسال این بسیجیای حالا (نه بسیجیای دوره جنگ ) اگه جنگی بشه تو یه سوراخ قایم میشن و من واقعا متاسفم که یه ادم با تحصیلات اکادمیک بیاد مثل مادر بزرگه همسایمون حرف بزنه.... فقط جون عزیزت جلو کسی اینارو نگو ...
با سلام به دوست تازه واردمون محمد جان عزیز
با اجازه ارش جان خطاب به محمد عارض میشم که واقعا وقتی که داشتی اینو مینوشتی هیچ احساس شرمی نکردی؟ در مورد رشته بگم که این توهینت و نبود رشته در مشخصاتت دال بر اینه که تو اصلا بچه مدرسه هستی پس برو مشقاتو بنویس نکته دوم که خیلی مهمتر است بدانی اینه که خیبر(ارش) یکی از فهیمترین اعضای این انجمن است که از منو تو خیلی خیلی بیشتر میداند و میفهمد پس تا زمانی که تو هم عضو فعال بشی تا اون زمون وقت خواهی داشت با اعضا اشنا بشی سعی کن به هیچ کس توهین نکنی .........کامروا باشی

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
من یه سوال دارم اگه جنگی بین ایران و اسرائیل بشه بدون شک امریکا هم شرکت میکنه و به تبع آن کشورهای ناتو هم مداخله میکنن با شرایط فعلی که نفاق کل ایرانه گرفته ما چه شانسی داریم؟

سلام،
سهيل جان من در جواب سوالت 2 تا مطلب رو مي گم،

اول اينكه، يه نگاه به جنگ 33 روزه لبنان و اسرائيل بنداز. اين جنگ رو همه مي دونيم كه ظاهرش جنگ اسرائيل و لبنان بود، پشت پرده اش جنگ آمريكا و ايران بود. همون موقع همه مي دونستن كه اگه كار لبنان ساخته بشه، بعدش نوبت ماست. تو جنگ 33 روزه، ارتش اسرائيل همون تجهيزات ارتش آمريكا رو داشت. هر كدوم يه لپ تاپ كه با ماهواره جاسوسي بتونن منطقه رو زير نظر داشته باشن اما چه فايده اي براشون داشت؟ سلاح استراتژيك لبنان چي بود؟ موشك كاتيوشاي ايران كه بهينه سازي شده بود. چه جوري؟ يه 4 لول رو مي بندن پشت يه موتور يا يه ماشين، ميرن پرتاب مي كنن و دِ برو كه رفتيم. شليك 4 تا موشك هم خيلي زمان نمي بره. يا توي همين جنگ، يه ناو فوق پيشرفته اسرائيل رو كه 20-30 تا هدف رو همزمان ميزد، يعني مي تونست 20-30 تا موشك رو كه به سمتش پرتاب شده رو بزنه، تصور كنيد. اصلاً هدف قرار دادن اين ناو يه چيز عجيب غريبه. با موشك كرم ابريشم غرق شد.

دوم اينكه، خودت رو بذار جاي يه دولتمرد آمريكايي. كشورت، قلدر جهانه، كلي دبدبه كبكبه داره. كلي ابهت و عظمت داره. حالا حاضري ريسك كني بياي و با يه كشوري جنگ راه بندازي كه كارش معلوم نيست؟ بعد از همين جنگ لبنان و عراق كلي آمريكايي ها به خاطر تحليل رفتن ابهتشون تو جهان غصه دار شدن.

در مورد نفاق الان توي جامعه هم، مردم ما اگه گوشت هم رو بخورن، استخونش رو دور نمي ندازن. از نظر من، درسته كه الان تو كشور اختلاف نظر هست اما كسي هم راضي نيست كه كشور رو بده دست آمريكا يا هر دولت ديگه. الان هم اگر تو يه نقطه از اين كشور اتفاقي مثل بم بيفته، مردم همه يكي ميشن و ميرن كمك همديگه. يكي از چيزهايي كه مملكت و مردم ما رو عجيب غريب مي كنه،‌همينه. مردم ما توي صف نون، شير و اتوبوس و ...، به زمين و زمان نق ميزنن اما وقتي رييس جمهور آمريكا از مردم دعوت مي كنه كه تو انتخابات شركت نكنن يا به فلان گروه راي بدن يا فلان راهپيمايي رو شركت نكنن، مردم ما حالش رو اساسي مي گيرن.

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه ارش جان خطاب به محمد عارض میشم که واقعا وقتی که داشتی اینو مینوشتی هیچ احساس شرمی نکردی؟ در مورد رشته بگم که این توهینت و نبود رشته در مشخصاتت دال بر اینه که تو اصلا بچه مدرسه هستی پس برو مشقاتو بنویس نکته دوم که خیلی مهمتر است بدانی اینه که خیبر(ارش) یکی از فهیمترین اعضای این انجمن است که از منو تو خیلی خیلی بیشتر میداند و میفهمد پس تا زمانی که تو هم عضو فعال بشی تا اون زمون وقت خواهی داشت با اعضا اشنا بشی سعی کن به هیچ کس توهین نکنی .........کامروا باشی
داداش سهيل شرمندمون كردي به فاطمه ي زهرا..
موفق باشي برادر..:gol::gol:

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز

ایول داداشی خوب خودم......

خط شکنی سهیل جان،بت شکنی سهیل جان:D:gol::gol:

درگاهي

عضو جدید
آقا دست گلت درد نکنه حداقل ترین کار اینه که توان نظامی کشورمان را مطلع میشیم و حال میکنیم
اما بحث اینه که آیا اسرائیل واقعاً از این موشکهای ما میترسه اونا که خیلی وقت پیش از این موشکها دارند
برای اونا هم خیلی مهم نیست که ما چی داریم شما هم خیلی سخت نگیرین

bercot

عضو جدید
سلام دوست عزیز از اینکه یک جلوه از اقتدار نیروی هوایی ایران رو به همه به خصوص به منافقان نشون دادی ممنون.
کور شود هر انکس که نتوان دید.

mha1368

عضو جدید
سلام
قابل توجه اونهایی که فکر می کنند ایران توان مقابله با اسرائیل رو نداره؟

شما با جواب به این سوال
جواب خودتون رو پیدا کنید

آیا قدرت نظامی ایران کمتر از حزب الله لبنان هست؟

aarmanii

عضو جدید
سلام به شما و به همه کسایی که عشق ایران اسلامی تو سرشونه
از مطلب بسیار عالی که گذاشتید ممنونم
بگذارید اونایی که نمیتونن این پیشرفت هارو ببینن اونقدر پیغام بدن تا بمیرن
ایران عزیز در زیر سایه امام زمان روز به روز در حال پیشرفت و ترقی است
و این موشک یکی از افتخارات و دستاوردهای انقلاب عزیز ایران است
موفق باشید
یا علی

kambiz5

عضو جدید
اول از همه میبخشید با وجود اینکه مدتی از این بحث گذشته من الان در موردش نظر میدم ولی دیگه من رو به تازه واردیم ببخشید.من تخصصم موشک نیست بخصوص سوخت موشک که دوستانی که گرایش سیالات دارند فکر می کنم بهتر و کاملتر می تونن در این زمینه اظهار نظر کنن.اما وقتی داشتم که نظرات ارائه شده دوستان رو مطالعه می کردم عده ای از دوستان قضیه رو از بعد سیاسی اون دنبال می کردند و عده ای دیگه اونها رو به بحث علمی در مورد سجیل-2 توصیه می کردند و جالب اینکه خودشون هم گریزی به سیاست می زدند اما از دیدگاه من در واقع کسانی که به بحث,سمت و سوی سیاسی می دادن مقصر نیستن,میدونید چرا؟چون رسانه های دولتی این دست از اخبار رو بصورت معجونی از سیاست,اقتدار ملی,تکنولوژی,... پخش می کنن ونمایش این دست آوردها در مراسم عمومی با پلاکادر "ایکس را نابود می کنیم,پدر ایگرگ را با همین موشک در می آریم ..."همراه است پس میبینید که با طرح چنین مسائلی ناخودآگاه و یا خود آگاه افکار و اظهار عقیدها شکلی سیاسی بخود میگیرن.دلیل دیگش هم به نظرم عدم اعتماد به اخبار داخلی هستش.مثلاً بعنوان مثال همین هواپیمای صاعقه.من یه کمی از هواپیما حالیمه و وقتی دیدم که راجع به هواپیمای صاعقه چه دروغهای بی سر وتهی گفته میشه به من حق بدید که در مورد سجیل -2 هم هرچی میگن رو با ور نکنم.از دوستی که این بحث رو شروع کردند بنده چندتایی سئوال دارم که امیدوارم بصورتی صادقادنه و بدون تعصب لطف کنن و جوابم رو بدن.من واقعاً راجع به سجیل هیچی نمیدونم و از شما بعنوان یک شخص مطلع و تحصیل کرده سئوالاتم اینه که
1.منابعی رو که شما این اطلاعات رو از اونجا کسب کردین چی؟
2.آیا فرمولی هست که مثلاً ما با دانستن نوع سوخت جامد بکار گرفته شده در این موشک و اینکه در یک واحد معین ,چه مقدار نیروی رانش ایجاد میکنه که با توجه به اون و وزن پرتابه و یک سری داده های دیگه,بشه برد موشک و یا سرعتش رو محاسبه کرد؟
3.آیا شما بخوبی از ضعف پدافندی اسرائیل در برابر این موشک آگاهی دارید؟که البته همانطور که مستحضر هستید لازمه اش شناخت کامل سامانه پدافندی مورد استفاده اسرائیله.
فکر می کنم که با پاسخی صحیح ومنطقی به این سئوالات و امثالهم اذهان دوستانی که به سجیل-2 زیاد خوش بین نیستن روشن بشه فارغ از هرگونه تفکرات سیاسی اگر هم جوابتون اینه که اینها از اسرار پس حق بدید که با توجه به سوابق, باور نکنن و مارک وطن فروش هم به مردم نزنید.

Babi_Kral

عضو جدید
دوست عزیز من حرف نابودی کشور زدم.
ایا به نظرت اگر اتفاقی بیوفته و مثلا مردم بخوان این نظام را عوض کنند.
ایا سپاه و ارتش الان میاد پشت مردم می ایسته؟؟؟
ایا به نظرت اگر شاه به خاطر مریضیش نمیرفت و ارتش به مردم نمیپیوست.این انقلابی که شده بود به این اسونی انجام میشد.؟/؟
من دارم فرض را میگیرم که مردم این نظام را نخوان. و خواستار یک نظام دموکراتیک بشن.ایا سپاه به مردم میپیونده؟یا اینکه در ایران جنگ داخلی اتفاق میوفته؟؟؟
شاه اواخر حکومتش ، بودجه ارتش رو صرف ساواک کرد . به امید اینکه بتونند حفظش کنند .
ولی نتونستند .
دلیل ملحق شدن ارتش به مردم اینه نه مریض بودن و نفله شدن شاه !!

اکثر دوستانی که از این جور تایپیکها بازدید میکنند اون چییز که تو ذهنشونه رو میریزن رو کیبرد .
بدون اینکه به منطقی بودن حرفاشون کمی فکر کنند .
دوستان جنگ فقط بمب و گلوله و موشک نیست که !!
تو جنگ همه چیز دخالت داره
سیاست : که تو جنگ ایران و اسرائیل فشار سیاسی شدیدی به استارتر جنگ وارد میشه . فشار در حد جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی :D
اقتصاد : تو یه کشور جنگ زده یا باید مردم از نظر اقتصادی تامین بشن تا صداشون در نیاد ، یا باید مردم رو از قبل خر (با عرض معذرت) کرده باشن و یا اینکه ملت اون کشور باید معتقد باشند . که فکر کنم موارد دوم و سوم تو ایران هست ولی اسرائیل هیچ کدوم رو نداره . چون همه مهاجرانی که به اسرائیل میرن همشون تحصیل کرده هستند و فقط گول آسایش و رفاه رو خوردند که به اسرائیل مهاجرت کرده اند ! (اینو من نمیگم . تو آماری که اتحادیه اروپا در سال 2007 داده بود این مساله اثبات شده بود . )
و
و
و
و
که فکر کنم این دو تا در توجیه دوستانی که از رو احساسات حرف میزنند کافی باشه !

mojsfr1984

عضو جدید
آقا دست گلت درد نکنه حداقل ترین کار اینه که توان نظامی کشورمان را مطلع میشیم و حال میکنیم
اما بحث اینه که آیا اسرائیل واقعاً از این موشکهای ما میترسه اونا که خیلی وقت پیش از این موشکها دارند
برای اونا هم خیلی مهم نیست که ما چی داریم شما هم خیلی سخت نگیرین

ترسیدنشو شک نداشته باشین می ترسه.البته اینو از بعد نمیدونم سیاسی و احساسی و ... نمیگم. یه خورده منطق رو قاضی کنیم نتیجه گیری راحته.
خب اینکه اسرائیل موشک مثل سجیل داره از خیلی قبل هم داره چیزی رو عوض نمیکنه.چون مهم اینه که ایران قبلا موشک با چنین توانایی که بتونه اسرائیل رو بزنه نداشت ولی الان داره. پس باید بترسه چون اگه از 100 تا موشک پرتاب شده به اسرائیل در بدترین حالت 10 تا به هدف اصابت کنه هر کسی که عاقل باشه احساس خطر خواهد کرد. چون تا اونجایی که توی خبرها منتشر شده آخرین سپر ضد موشکی که اسرائیل خریداری کرده توانایی انهدام همزمان 2 موشک رو داره(حالا دست بالا بگیریم فرض کنیم این سپر موشکی بتونه 6 تا رو با هم بزنه باید چند تا از این سپر موشکی با هزینه های گزاف خریداری بشه تا توانایی انهدام تعداد زیادی موشک رو در یک بازه زمانی معین داشته باشه).
پس در هر حال اگه موشکهای ایرانی به اسراییل اصابت بکنند حالا کم یا زیاد، این نه تنها برای اسراییل بلکه برای هر کشوری که مورد هدف قرار بگیره وحشت آوره. کافیه یه موشک به یک مرکز هسته ای اسراییل بخوره.(حالا مراکز نظامی اسراییل پیش کش که حتما مورد اصابت قرار میگرین.) اگه به این چیزا فکر کنیم می بینیم که خب این موشک های سجیل ما یه خورده ترسناکن:D. البته همچین نگرانی هم در مورد موشکهای اسراییل نسبت به ما وجود داره یعنی اونا هم ایرانو خواهند زد. ولی خب اون چیزی که مطرحه وسعت ایران در مقابل وسعت اسرائیل هستش ببینین کدومش بیشتره توی جنگ موشکی برتری با اون خواهد بود.

آخرین ویرایش:

mojsfr1984

عضو جدید
سلام،
سهيل جان من در جواب سوالت 2 تا مطلب رو مي گم،

اول اينكه، يه نگاه به جنگ 33 روزه لبنان و اسرائيل بنداز. اين جنگ رو همه مي دونيم كه ظاهرش جنگ اسرائيل و لبنان بود، پشت پرده اش جنگ آمريكا و ايران بود. همون موقع همه مي دونستن كه اگه كار لبنان ساخته بشه، بعدش نوبت ماست. تو جنگ 33 روزه، ارتش اسرائيل همون تجهيزات ارتش آمريكا رو داشت. هر كدوم يه لپ تاپ كه با ماهواره جاسوسي بتونن منطقه رو زير نظر داشته باشن اما چه فايده اي براشون داشت؟ سلاح استراتژيك لبنان چي بود؟ موشك كاتيوشاي ايران كه بهينه سازي شده بود. چه جوري؟ يه 4 لول رو مي بندن پشت يه موتور يا يه ماشين، ميرن پرتاب مي كنن و دِ برو كه رفتيم. شليك 4 تا موشك هم خيلي زمان نمي بره. يا توي همين جنگ، يه ناو فوق پيشرفته اسرائيل رو كه 20-30 تا هدف رو همزمان ميزد، يعني مي تونست 20-30 تا موشك رو كه به سمتش پرتاب شده رو بزنه، تصور كنيد. اصلاً هدف قرار دادن اين ناو يه چيز عجيب غريبه. با موشك كرم ابريشم غرق شد.

دوم اينكه، خودت رو بذار جاي يه دولتمرد آمريكايي. كشورت، قلدر جهانه، كلي دبدبه كبكبه داره. كلي ابهت و عظمت داره. حالا حاضري ريسك كني بياي و با يه كشوري جنگ راه بندازي كه كارش معلوم نيست؟ بعد از همين جنگ لبنان و عراق كلي آمريكايي ها به خاطر تحليل رفتن ابهتشون تو جهان غصه دار شدن.

در مورد نفاق الان توي جامعه هم، مردم ما اگه گوشت هم رو بخورن، استخونش رو دور نمي ندازن. از نظر من، درسته كه الان تو كشور اختلاف نظر هست اما كسي هم راضي نيست كه كشور رو بده دست آمريكا يا هر دولت ديگه. الان هم اگر تو يه نقطه از اين كشور اتفاقي مثل بم بيفته، مردم همه يكي ميشن و ميرن كمك همديگه. يكي از چيزهايي كه مملكت و مردم ما رو عجيب غريب مي كنه،‌همينه. مردم ما توي صف نون، شير و اتوبوس و ...، به زمين و زمان نق ميزنن اما وقتي رييس جمهور آمريكا از مردم دعوت مي كنه كه تو انتخابات شركت نكنن يا به فلان گروه راي بدن يا فلان راهپيمايي رو شركت نكنن، مردم ما حالش رو اساسي مي گيرن.

موافقم. در مقابل دشمن مشترک هیچ کسی حاضر نیست بشینه و ببینه ایرانو عین کیک خوش مزه تقسیم کنن.یعنی هیچ با غیرتی حاضر نمیشه. حالا توی راس دولت هر کسیکه می خواد باشه. فرقی نمیکنه اراده اکثریت بر حفظ کشور از دست دشمنان خارجیه. کافیه زمان قاجار رو به یادمون بیاریم. کی دوست داره ایران به اون دوران برگرده؟

karkard

متخصص موشک
کاربر ممتاز
یکی از مزایای موشک های سوخت جامد نسبت به موشک های سوخت مایع، آماده سازی سریعتر موشک برای پرتاب می باشد. که این یکی دیگر از مزایای موشک سجیل نسبت به موشک شهاب 3 می باشد.
در مجموع به نظر می رسد موشک سجیل خیلی بهتر از شهاب 3 باشد.