نیاز به کمک فوری,انتخاب رشته

m-n-a

عضو جدید
سلام
من کارشناسی مهندسی مکانیک خوندم تو تبریز,ارشد مکانیک تبریز هم قبول شدم و تو کنکور هوافضا رتبم 226 شده من با این رتبه کدوم دانشگاه تهران برا هوافضا شانس قبولی دارم؟
در کل به نظرتون انتخابم درسته که تغییر رشته بدم؟ از دوستایی که مثل من کارشناسی مکانیک بودن ارشد هوافضا خوندن ممنون می شم در این مورد راهنماییم کنن
از فردا شروع میشه انتخاب رشته,مرسی از راهنمایی:confused:

mtp

عضو جدید
سلام
من کارشناسی مهندسی مکانیک خوندم تو تبریز,ارشد مکانیک تبریز هم قبول شدم و تو کنکور هوافضا رتبم 226 شده من با این رتبه کدوم دانشگاه تهران برا هوافضا شانس قبولی دارم؟
در کل به نظرتون انتخابم درسته که تغییر رشته بدم؟ از دوستایی که مثل من کارشناسی مکانیک بودن ارشد هوافضا خوندن ممنون می شم در این مورد راهنماییم کنن
سلام
من ارشد هوافضا خوندم تو فردوسی
از نظر من اگه می خواین وارد بازار کار بشین و نگران اینده شغلیتون هستین اصلا سمت هوافضا نیاین..
خیلیا ارزوشونه که ارشد مکانیک تبریز قبول بشه...این فرصت رو از دست ندین....
راجع به رتبتون هم بگم چون من خیلی وقته که از دانشگاه دورم اطلاعی ندارم که کودوم دانشگاه تهران رو میارین...

m-n-a

عضو جدید
مرسی بابت راهنمایی میشه بیشتر توضیح بدین که با ارشد هوافضا چه مشکلایی پیش اومد براتون؟
سلام
من ارشد هوافضا خوندم تو فردوسی
از نظر من اگه می خواین وارد بازار کار بشین و نگران اینده شغلیتون هستین اصلا سمت هوافضا نیاین..
خیلیا ارزوشونه که ارشد مکانیک تبریز قبول بشه...این فرصت رو از دست ندین....
راجع به رتبتون هم بگم چون من خیلی وقته که از دانشگاه دورم اطلاعی ندارم که کودوم دانشگاه تهران رو میارین...

فرید صفری

عضو جدید
سلام
سلام خدمت شماو من خودم همین وضعیت رو داشتم پارسال و مکانیک رو زدم. برادرم ارشد شریف هوافضا خوند آخر سر با هزار گیر و دار و گزینش و اینا ایران ایر استخدام شد با حقوق معمولی. دیگه ته تهش اینه هوافضا از لحاظ شغلی و موقعیت. اگه خیییلی علاقه داریو آینده شغلی و اینا مهم نیست واست و هدف بچگیت بوده برو هوافضا وگرنه تو انتخاب مکانیک شک نکن.

hfml

عضو
سلام
من هوافضا احتمال خیلی زیاد، علم و صنعت میارم و تهران و ... .
اینکه میگید کارش خوب نیست، آیا برای کارهای نظامی هم همین طوره؟
ممنون

فرید صفری

عضو جدید
سلام
من هوافضا احتمال خیلی زیاد، علم و صنعت میارم و تهران و ... .
اینکه میگید کارش خوب نیست، آیا برای کارهای نظامی هم همین طوره؟
ممنون
اگه واسه وزارت دفاع یا طرحهای نظامی کار کنی فرصت بهتری واسه کار هست. کلا ایران صنعت هواپیمایی به اون صورت نداره و گستره کاربردیش نسبت به مکانیک خییلی کمتره. اگه مکانیک هم جای خوبی میاری مکانیک رو بزن. تو مکانیک میتونی پروژه مربوط به هوافضا هم کار کنی اگه بخای.

bardiaxavi

عضو جدید
اگه واسه وزارت دفاع یا طرحهای نظامی کار کنی فرصت بهتری واسه کار هست. کلا ایران صنعت هواپیمایی به اون صورت نداره و گستره کاربردیش نسبت به مکانیک خییلی کمتره. اگه مکانیک هم جای خوبی میاری مکانیک رو بزن. تو مکانیک میتونی پروژه مربوط به هوافضا هم کار کنی اگه بخای.

تو هوافضا برای پسرها هم کار نیست مگه با مشقت فراوان و حقوق معمولی! من دلم برای اون دخترهایی که با هزار آرزو مکانیک رو ول می کنن میان هوافضا ناراحت میشم .. چون تو آشناهامون هست نمونه ش که دکتری از یکی از دانشگاه های تهران که بیکاره و چون دختره بهش کار نمی دن البته کار خیلی سخت هست با حقوق پایین که نمیره ( حقوق در حد لیسانس )

hfml

عضو
سلام
متاسفانه مکانیک خوب ندادم. 830 شدم.
به نظرتون برای این طرح های نظامی راحت کار گیر میاد؟

propulsion A

عضو جدید
سلام
برای طرح های نظامی هم به این راحتی نیست ، باید مطمئن شن شما توانایی انجام اون کار بخصوص رو دارید و گرنه حقوق الکی به کسی نمیدن چون بودجشون محدوده .

• Like
واکنش ها: hfml

فرید صفری

عضو جدید
سلام

آقا مکانیک با 830 تبدیل انرژی تبریز و شهرای بزرگ رو میاری حتی روزانه. تهران هم اگه بخای یه سری گرایشای خاص رو دیدم با این رتبه آوردن. من فک کردم بالای 2000 بودی تو مکانیک که میخای بری هوافضا.

• Like
واکنش ها: hfml

samane00

عضو جدید
سلام,من مکانیک خوندم,رتبه ارشدم تبدیل 635 شد و هوافضا 174
میشه راهنماییم کنین که کدومو انتخاب کنم باتوجه به اینکه میتونم هوافضا دانشگاه بهتری قبول شم؟؟؟
ممنون