مقالات درخواستی* لطفا مقالات درخواستی خود را فقط در این تاپیک مطرح کنید*

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamidgk66

عضو جدید
سلام
مقاله اي در مورد بازيافت روغن سوخته براي تبديل به روغن پايه هست؟

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
مقالات درخواستی* لطفا مقالات درخواستی خود را فقط در این تاپیک مطرح کنید*

دوستان، لطف کنید و فقط اینجا درخواست هاتون رو بدید.:gol::gol::gol:

nima.mohamadin

عضو جدید
سلام بچه ها اگه چیز جدیدی از[FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot]coil tubing [/FONT] داشتین بزارین.
مرسی
[FONT=&quot][/FONT]

khanum gol

عضو جدید
سلام.اگه میشه مقاله ای در زمینه جدیدترین تهدیدات زیست محیطی نفت روی خلیج فارس-دریای عمان و دریای خزر هم ارائه بدید.

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام.اگه میشه مقاله ای در زمینه جدیدترین تهدیدات زیست محیطی نفت روی خلیج فارس-دریای عمان و دریای خزر هم ارائه بدید.

یه کتاب هست بنام آلودگی نفتب خلیج فارس نوشته دکتر رضا آذین. اونو اگر بتونید تهیه کنید کتاب خوبیه.
همینطور کتاب آلودگی نفتی خنگلهای مانگرو که ترجمه دکتر رضا آذین هست.

برای تهیه کتاب میتونید به ایشون ایمیل بزنید و ازشون بپرسید که چطوری میتونید کتاب رو تهیه کنید.

reza.azin@gmail.com
البته وبلاگ مرد نفتی هم متعلق به ایشون هست.

امین حسنی

عضو جدید
جاه ازمایی در مخازن گازمیعانی

جاه ازمایی در مخازن گازمیعانی

سلام
اگر کسی در مورد eclipse 2005اطلاعتی دارد من در جریان بگذارد
چون بدجوری دچار مشکل شدم در ماژورe300وwell test
oilio.amin@gmail.com :cry:
با تشکر:gol:

nima.mohamadin

عضو جدید
لزوم انجام مطالعات زيست محيطي در صنعت حفاري

لزوم انجام مطالعات زيست محيطي در صنعت حفاري

سلام.امیدوارم این کمکتون کنه.سعی میکنم چیزای بیشتری پیدا کنم.بازم سر بزنید.

پیوست ها

• 22.pdf
    116.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

nima.mohamadin

عضو جدید
اصل مقاله رو نمیتونم uplod کنم.(با کسب اجازه از مدیر محترم این تالار فایل اصلی رو برای khanum gol ایمیل میکنم)
برسي اثرات زيست محيطي ناشي از تخليه بريده هاي حفاري با سيال نفت
پايه در محيط هاي دريايي

چكيده:
اهميت استراتژيك ذخاير هيدروكربني باعث گرديده است كه تلاش در جهت كشف اين ذخاير
به طور قابل ملاحظه اي افزايش ياب د. اين تلاش به شكل ارتقاء روش هاي اكتشافي موجود و ابداع
روش هاي جديد مي باش د. از جمله انواع بسيار مهم اين ذخاير، مخازن موجود در نواحي ساحلي
(فلات قار ه) است. جهت كشف اين ذخاير از روشهاي اكتشافي مختلفي مانند زمين شناسي،
ژئوفيزيكي، ژئوشيمي و ....... استفاده مي كنند ولي هيچ يك از اين روش ها قادر به تعيين نوع
هيدروكربن موجود در مخزن نمي باش د(نفت، گاز و يا تركيبي از آنه ا). تنها روش ممكن جهت كسب
اطلاعات پيرامو ن حضور و نوع هيدروكرب ن موجود در مخز ن، حفاري اكتشافي مي باش د. در اين
روش با حفر يك يا چند حلقه چاه، مي توان اطلاعات ارزشمندي در مورد مخزن مورد نظر كسب
نمود. از سوي ديگر تحقيقات نشان مي دهد كه تخليه بريده هاي حفاري در محيط دريايي، حداقل
در يك منطقه تاثير محدود داراي تاثيراتي بر محيط زيست دريايي مي باش د. بخش مهمي از اين
تاثير ب ه علت چسبيدن سيال حفاري به بريده هاي حفاري مي باش د. اين مهم زماني كه از سيالات
نفت پايه جهت حفاري استفاده مي شود داراي اهميت بيشتر ي مي باش د. در اين مقاله سعي شده
است با توجه به افزايش قابل توجه تعدا د چاه هاي حفار ي اكتشا في و بهره برداري در درياي مازندران و خليج فارس ، اثرات زيست محيطي ناشي از تخليه سيالات حفاري نفت پاي ه د ر
محيط هاي دريايي مشخص شود تا با اجراي تمهيداتي، اين آثار مخرب را به حداقل خود رساند.

آخرین ویرایش:

maede_chem

عضو جدید
سلام.یه مقاله در مورد چگونگی کشف میدان های نفتی می خواستم.کسی می تونه کمکم کنه؟؟؟
برای کنفرانس درس مقدمات نفت چه موضوعی رو پبشنهاد می کنید؟؟

amirp1i

عضو جدید
سلام دوستان
کسی از این سه موضوع یه مقاله به زبان انگلیسی نداره؟
evaporites
salt dome
diapirism

miladmemco

عضو جدید
کسی از دوستان مقاله ای در مورد شیمی(شیمی.نفت. پالایش.پلیمر.نقش كاتاليزگر در فرايندهاي شيمياي.پالايش نفت و پتروشيمي.فرايندهاي بالايش و....)
هرچی میخواد باشه داره به صورت ورد باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فقط به صورت ورد باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

kamanjamshidi

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام دوستان
تعدادی (8-13 تا) مقاله انگلیسی با موضوع تقریبا یکسان (در مورد یکی از موضوعات ازدیاد برداشت یا مهندسی مخازن مثل یکی از خواص سنگ) می خواستم که امکان Copy با نرم افزار Acrobat در این مقالات غیر فعال نباشه .

ممنون میشم کمکم کنید .:gol:

kamanjamshidi

عضو جدید
سلام
شدیدا به 8تا14 مقاله انگلیسی با موضوع یکسان نیاز دارم که موضوعش پیرامون یکی از روش های ازدیاد برداشت یا یکی از خواص سنگ مخزن باشه
تعداد صفحات مقاله اصلا مهم نیست (6-5 صفحه کافیه ) . ممنون میشم کمکم کنید

bahare shad

عضو جدید
با سلام
من واسه پایان نامه ام به چند تا مقاله spe نیاز دارم،کسی میدونه چه طور میتونم متن کاملشون رو داشته باشم؟

mim.shimi

کاربر فعال
با سلام و خسته نباشی.
موضوع پرژه ی من فرایندهای هیدروژنی برای تبدیل نفت سنگین به سبک.
در این موضوع گستردگی خیلی زیاده.
مثلا تصفیه هیدروژنی.
HDS. HDO. HDN..و ....
میتونید منو راهنمایی کنیید.

ogolom

عضو جدید
با سلام
بدلیل اینکه تازه وارد هستم میخواستم اگه میشه برام چندتا پروژه در مورد ( درونمای اکتشافات جدید در مناطق مختلف ایران ) واسم بفرستید
ممنون

kamanjamshidi

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام دوستان

واقعا ممنون میشم اگر این مقالات ر از ساینس دایرکت برام آپلود کنید :

Biotechnology in petroleum recovery: The microbial EOR Review Article
Progress in Energy and Combustion Science, Volume 34, Issue 6, December 2008, Pages 714-724
Ramkrishna Sen

Exopolysaccharide production by a genetically engineered Enterobacter cloacae strain for microbial enhanced oil recovery Original Research Article
Bioresource Technology, Volume 102, Issue 10, May 2011, Pages 6153-6158
Shanshan Sun, Zhongzhi Zhang, Yijing Luo, Weizhang Zhong, Meng Xiao, Wenjing Yi, Li Yu, Pengcheng Fu

Biosurfactants production and possible uses in microbial enhanced oil recovery and oil pollution remediation: A review Review Article
Bioresource Technology, Volume 51, Issue 1, 1995, Pages 1-12
I. M. Banat

The in situ microbial enhanced oil recovery in fractured porous media Original Research Article
Journal of Petroleum Science and Engineering, Volume 58, Issues 1-2, August 2007, Pages 161-172
Alireza Soudmand-asli, S. Shahab Ayatollahi, Hassan Mohabatkar, Maryam Zareie, S. Farzad Shariatpanahi

Laboratory study on activating indigenous microorganisms to enhance oil recovery in Shengli Oilfield Original Research Article
Journal of Petroleum Science and Engineering, Volume 66, Issues 1-2, May 2009, Pages 42-46
Mutai Bao, Xiangping Kong, Guancheng Jiang, Xiulin Wang, Ximing Li

Evaluation of bioemulsifier mediated Microbial Enhanced Oil Recovery using sand pack column Original Research Article
Journal of Microbiological Methods, Volume 75, Issue 2, October 2008, Pages 225-230
Harish Suthar, Krushi Hingurao, Anjana Desai, Anuradha Nerurkar

Microbial surfactant-enhanced mineral oil recovery under laboratory conditions Original Research Article
Colloids and Surfaces B: Biointerfaces, Volume 63, Issue 1, 1 May 2008, Pages 73-82
N.K. Bordoloi, B.K. Konwar

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/43604-••ஐ••ஐ••-سوالات-،-درخواست-ها-و-غیره-مهندسی-نفت-فقط-در-اینجا-مطرح-شود-••ஐ••ஐ••/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/43604-••ஐ••ஐ••-سوالات-،-درخواست-ها-و-غیره-مهندسی-نفت-فقط-در-اینجا-مطرح-شود-••ஐ••ஐ••/images/smilies/icon_gol.gif

hossein_t

عضو جدید
من چندتا مقاله فارسی. انگلیسی درباره:رفتار فازی مخازن گاز میعانی:میخوام.واسه سمینار میخوام.نیاز فوری دارم

hadihosseini

عضو جدید
سلام دوستان
من یه مقاله کامل در مورد متدهای اندازه گیری رسیستیووتی میخوام لطفا کمکم کنید

moji777

عضو جدید
سلام علیکم. عزیزان یکی از دوستان من برای موضوع فوق داره روی
integration of stochastic seismic inversion and rock physic in reservoir characterization
کار میکنه. در همین زمینه یه مقاله پیدا کرده به نام
The link between seismic inversion, rock physics, and geostatistical simulations in seismic reservoir characterization studies
ولی سایتی که این مقاله رو ارایه داده پولی هستش. حالا اگه کسی میتونه یه جوری این مقاله رو دانلود کنه ما رو حسابی شرمنده خودش کرده و منم قول میدم حسابی کمکش کنم.
یا علی دستتون درد نکنه.

Reza.R

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام علیکم. عزیزان یکی از دوستان من برای موضوع فوق داره روی
integration of stochastic seismic inversion and rock physic in reservoir characterization
کار میکنه. در همین زمینه یه مقاله پیدا کرده به نام
The link between seismic inversion, rock physics, and geostatistical simulations in seismic reservoir characterization studies
ولی سایتی که این مقاله رو ارایه داده پولی هستش. حالا اگه کسی میتونه یه جوری این مقاله رو دانلود کنه ما رو حسابی شرمنده خودش کرده و منم قول میدم حسابی کمکش کنم.
یا علی دستتون درد نکنه.
http://ifile.it/j901lbk/111.pdf

DPE -moradi

عضو جدید
سلام بر همه ی مهندیسان گرامی
من کمک فوری در مورد رزین و آسفالتین و تاثیر آن بر بهره برداری و مقالاتی از این قبیل دارم خیلی ممنون میشم اگه منو یاری کنید:confused:

sina27sh

عضو جدید
سلام
بنده نیاز بسیار زیادی به شرح فرایند و pfd یک واحد بهره برداری دارم.ممنون میشم کمکم کنید.
با تشکر

sasanoil

عضو جدید
سلام اگه مطلب درباره کاهش ویسکوزیته ونقش ان درافزایش ضریب بهره دهی دارین برام میل کنیین.مرسی

sasan_xz_44@yahoo.com
sasan_xz_44@yahoo.com

وضعیت
موضوع بسته شده است.