سوالات و مشکلات خود را در زمینه ی تکنولوژی نساجی اینجا بپرسید.

با سلام.
منظور از نخ اسپان،همان نخ کشدار است که در پارچه های جین زنانه اغلب استفاده میشه . منظور از 30/1 هم همون نمره نخ 30Ne انگلیسی تک لا است.(تعداد 840یاردها در یک پوند) و سی انگلیسی هم یعنی اگه سی تا 840یارد رو قیچی کنیم و روی هم بذاریم میشه یک پوند یا همون 453.6گرم.
نخهای پنبه ایی با نمره نخ انگلیسی
نخهای فیلامنتی با نمره نخ دنیر
نخهای سیستم پشمی و ریسندگی الیاف بلند با نمره نخ متریک بیان میشه .
در مورد سیستمهای نمره گذاری دو مطلب :شما بعنوان مهندس نساج حتماً حتماً باید اطلاع و اشراف کامل داشته باشید.برای آشنایی هم تو ی بخشهای ابتداء کتاب کسائیان اشاره شده.
یا علی

آقای حاجب عزیز یک دنیا سپاس از پاسختون ،
نخی که در پارچه های کشی استفاده میشه اسپاندکس هست ، اما توو اینترنت که نگا کردم یه نخ وجود داره که جنسش پلی استره و از الیاف کوتاهه و بهش میگن اسپان ، فک کنم به همه نخ های ریسیده شده میگن اسپان (!) حالا ابهامی که برام ایجاد شده اینه که آیا در بازار به نخ های حاصل از الیاف ریسیده همه نوع الیافی میگویند اسپان و یا اینکه فقط نخ پلی استر ریسیده شده رو میگن اسپان؟ سپاس ( بابت نمره نخ ها هم متچکر)

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
آقای حاجب عزیز یک دنیا سپاس از پاسختون ،
نخی که در پارچه های کشی استفاده میشه اسپاندکس هست ، اما توو اینترنت که نگا کردم یه نخ وجود داره که جنسش پلی استره و از الیاف کوتاهه و بهش میگن اسپان ، فک کنم به همه نخ های ریسیده شده میگن اسپان (!) حالا ابهامی که برام ایجاد شده اینه که آیا در بازار به نخ های حاصل از الیاف ریسیده همه نوع الیافی میگویند اسپان و یا اینکه فقط نخ پلی استر ریسیده شده رو میگن اسپان؟ سپاس ( بابت نمره نخ ها هم متچکر)
باسلام.
فکر کنم نخهای ریسیده شده در سیستم ریسندگی کوتاه که از الیاف بشر ساخت باشه رو میگن.(دقیق نمیدونم) . این مورد رو دوستانی که در بازار و قسمت بازرگانی فعالیت دارن بهتر میتونن راهنمایی کنن .
یا علی

روشن جون

عضو جدید
با سلام
لطف می کنید در مورد افزایش مقدار short thick place در نخ ویسکوز رینگ راهنمایی کنید.علت رو از کدام قسمت می دانید؟
پیشنهاد شما جهت انتخاب سرعت مناسب cbo برای نتیجه بهتر چیست؟

ramin hajeb

با سلام
لطف می کنید در مورد افزایش مقدار short thick place در نخ ویسکوز رینگ راهنمایی کنید.علت رو از کدام قسمت می دانید؟
پیشنهاد شما جهت انتخاب سرعت مناسب cbo برای نتیجه بهتر چیست؟
باسلام.لطفاً لینک زیر رو مطالعه کنید.
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php/320858-thick-place-in-sliver-(نقاط-ضخیم-)

tehbirgush

عضو جدید
سلام دوستان میشه به چندتا از س.الای من پاسخ بدین یا منبع برام بگین
1.دلیل دورنگی دردوک هاچیه
2.چطوری میشه کیفیت نخهای رنگ شده روبیشترکرد
3.چطوری میشه افت نخ هاروپایین آورد
4.دلیل رگه داربودن دوک ها ازچیه
5.درآوردن درصدرنگ
6.دیگهایی که رنگرزی توش صورت میگیره
7.نحوه رنگرزی
ممنون ازتون

nasrin6874

عضو جدید
سلام وقتتون بخیر
ببخشید مقدار تاب درمتر(TPM)موردنیاز در بافندگی حلقوی رو میخواستم بدونم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن که چطوری و از کجا میتونم به دست بیارم؟

ramin hajeb

سلام وقتتون بخیر
ببخشید مقدار تاب درمتر(TPM)موردنیاز در بافندگی حلقوی رو میخواستم بدونم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن که چطوری و از کجا میتونم به دست بیارم؟
با سلام
اگر نخ شما اپن اند باشد و جنسش پنبه باید فاکتور تاب متریک 110-130 را لحاظ کنید
اگر نخ شما رینگ باشد و جنسش پنبه باید فاکتور تاب متریک 90 الی 100 را لحاظ کنید
و...
لطفا جنس نخ و نمره نخ و نوع نخ (پنبه،پلی استر،وسکوز و ...)-شانه یا کارد رو بیان کنید تا دقیقتر و همفکری بهتر بتونیم انجام بدیم
موفق باشید