تايپيك ويژه طراحي ماشينهاي ابزار

raminbabak

اخراجی موقت
طراحي ماشين ابزار يكي از دروس تخصصي رشته طراحي جامدات هست ولي به علت نبود توليد دستگاه در داخل كشور به اين مهم كم پرداخته شده .با راه اندازي اين تايپيك به اين درس مي پردازيم .
در اين تايپيك بيشتر به نحوه طراحي و اصول پايه طراحي و نحوه طراحي خواهيم پرداخت به علت كمبود وقت از پردازش به مسائل محاسباتي و طراحي شكل ها تا حد ممكن دوري خواهم كرد .اميدوارم با كمك شما دوستان عزيز روند رو به ردي داشته باشيم.
از مديران تالار خواهشمند هست در صورت امكان اين تايپيك را مهم كنند.
با تشكر

BaBak.Turk

اخراجی موقت
من شروع می کنم دوستمون که اخراج شدن ولی ایشون راست می گن از دروس خیلی مهم جامدات ها طراحی ماشین آلات دوار و ماشین ابزار هست و خیلی هم پردرآمد و پر کاربرد.
امیدوارم دوستان کمک کنند . مدیران هم بهتره اینجا رو مهم کنند تایپیک جالبی میشه.
ممنون

آخرین ویرایش:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
پروژه طراحی ماشین مته شعاعی

پروژه طراحی ماشین مته شعاعی

[FONT=&quot]وقتی مته کاری قطعه کار برای ماشین های مته حساس یا ماشین مته عمودی سنگین می شود ،می توانیم از ماشین مته شعاعی استفاده کنیم.کلگی این ماشین _ شامل موتور محرکه، گیریبکس واسپیندل _ بر روی یک بازوی افقی قرار دارد و می توان آن را درجهت شعاعی به عقب وجلو جابجا کرد .این بازو در جهات بالا وپایین و به صورت گردش حول ستون ماشین نیز قابل حرکت است. سوراخ هایی با قطر حد اکثر 3.5 اینچ را با این ماشین ها می توان سوراخ کاری کرد.

دانلود پروژه
[/FONT]

BaBak.Turk

اخراجی موقت
پروژه طراحی دستگاه فلوفورمینگ لوله
فلوفورمینگ لوله یكی از اقتصادی‌ترین روش‌های تولیدی برای لوله‌های استوانه‌های ساده با برآمدگی‌های خارجی و داخلی همراه یا بدون فلنج می‌باشد. لذا فرآیند مذكور كاربرد وسیعی در صنایع فضایی و اتمی‌و یك محدوده وسیعی از محصولات مصرفی دیگر دارد، به طوریكه اغلب محفظه‌ها و موتورهای موشك با سوخت جامد كه فشارهای بسیار بالا را تحمل می‌كنند.

دانلود پروژه

BaBak.Turk

اخراجی موقت
پروژه کامل کاربرد و طراحی پرس هیدرولیکی

پروژه کامل کاربرد و طراحی پرس هیدرولیکی

رس هیدرولیک مکانیزمی هیدرولیکی برای به کار بستن نیروی بالا رونده یا فشاری زیاد می باشد و معمول ترین و کارآمد ترین نوع از پرس های مدرن می باشند. پرس هیدرولیک بر اساس اصل پاسکال کار می کند: فشار در سراسر یک سیستم بسته یکسان است.
پرس های هیدرولیک نیروی خود را از حرکت یک پیستون در داخل یک سیلندر به دست می آورند. این حرکت زمانی ایجاد می شود که یک سیال تحت فشار توسط یک پیستون بزرگ وارد محفظه سیلندر می شود. وضعیت سیال توسط پمپ و شیرهایی جهت افزایش، کاهش و یا حفظ فشار به صورت مورد نیاز درآمده و می تواند نیروی لازم برای به حرکت درآوردن پیستون کوچک تر را فراهم کند.

دانلود پروژه

BaBak.Turk

اخراجی موقت
پروژه طراحي گيربكس سمند كاري از بچه هاي دانشگاه تبريز

اين پروژه شايد ربطي به طراحي ماشين ابزار نداره ولي در مورده نحوه طراحي گيربكس براي ماشين ابزار كه فرمولها و محاسبات يكي هستند آشنا مي شيم.

دانلود پروژه

منبع:http://navasangroup.mihanblog.com/post/category/1/page/4

2as

عضو جدید
سلام
شاید متوجه این قسمت خیلی از دوستان نشوند ولی به نظر من میتونه بهترین و کاربرد ترین قسمت بشه ;)
من در بازار کار هستم قدر این قسمت رو میدونم
هر چند که دریل رادیال یا همون مته شعاعی رو دارم میدونم چقدر فرق داره این نوع دریل با دریلهای دیگه !!! دوست گرامی مرسی از اون مطالب خوبی که گذاشته بودی (shayvar)
طرح nc کردن دستگاه تراش رو کسی نداره ؟ اگه دوستان دارین برای من ارسال کنید ممنون میشم
دوستان این قسمت میتونه فردا در بازار کار خیلی برایتان مفید باشه

khosroshahiy

مدیر بازنشسته
تشکر از جناب shayvar بابت مطالب مفیدشان.

مطالب مرتبط به این تایپیک منتقل خواهد شد.

تایپیک مهم شد

آخرین ویرایش:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
سلام با تشکر ار دوستان بلی این قسمت خیلی مفیده و در بازار کار ارجحیت داره...

BaBak.Turk

اخراجی موقت
پروژه ساخت پرس آزمایشگاهی تست کشش

پروژه ساخت پرس آزمایشگاهی تست کشش

دستگاه تست کشش ه برای تست مقاومت فولاد ها بکا رمیرود و کلیه قطعات و مونتاژ این پروژه در سالید ورک کشیده شده است امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیرد.

صفحه دانلود

منبع:http://navasangroup.mihanblog.com

BaBak.Turk

اخراجی موقت
دوستان بهتر نیست در مورد جنس و نوع مواد کاردبردی در ساخت ماشین ابزار نظراتمون رو بگیم؟ کسی در این مورد نظری داره؟

aliila1359

عضو جدید
وقتی مته کاری قطعه کار برای ماشین های مته حساس یا ماشین مته عمودی سنگین می شود ،می توانیم از ماشین مته شعاعی استفاده کنیم.کلگی این ماشین _ شامل موتور محرکه، گیریبکس واسپیندل _ بر روی یک بازوی افقی قرار دارد و می توان آن را درجهت شعاعی به عقب وجلو جابجا کرد .این بازو در جهات بالا وپایین و به صورت گردش حول ستون ماشین نیز قابل حرکت است. سوراخ هایی با قطر حد اکثر 3.5 اینچ را با این ماشین ها می توان سوراخ کاری کرد.

دانلود پروژه

ببخشید این که فقط کاتالوگ معرفی دریل رادیال است . طراحی کجای این مقاله بود .

BaBak.Turk

اخراجی موقت
ببخشید این که فقط کاتالوگ معرفی دریل رادیال است . طراحی کجای این مقاله بود .

خوب دوست عزیز حق با شماست چون در ایران ما علمی به نام طراحی نداریم:)
ولی خوب الان خودم روی یه دستگاه کار می کنم ایشااللخ طراحی ایش تموم شد اینجا میزارم.

mohsenmechanic

عضو جدید
سلام دوستای خوبم

منم درس طراحی ماشینهای ابزار و تولید رو گذروندم. درس فوق العاده مفیدیه. استادمون آقای دکتر قریشی بودن که واقعا از بزرگان این رشته در ایران هستن.

خیلی تاپیک خوبیه. منم امیدوارم بتونم در حد توانم اطلاعاتی که دارم رو به سایر دوستان هم انتقال بدم.

علیرضا2000

عضو جدید
سلام دوست عزیز من طراح و سازنده ماشین الات صنعتی هستم اخرین دستگاهی که ساختم یک ماشین cncسه محور چوب بوده اگه پیشنهاد کاری داشتی خو شحال میشم همکاری کنم

morteza fattahi

عضو جدید
سلام دوستان
من ی سوال داشتم
اگه کمکم کنید ممنون میشم.من دانشجوی کاردانی رشته ماشین ابزارم.و دارم کتیا رو به صورت ن کاملا حرفه ای یاد میگیرم.
ازتون میخوامی کمکمی بهم بکنید
میخواستم بدونم چجوری در کتیا میشه ی قطعه رو هاشور یا اج زد.

design46

عضو جدید
سلام به دوستان
کسی میتونه این سوال رو برام حل کنه
مربوط به درس طراحی اجزا هستش
خیلی نیاز دارم
ممنون از همتون

تو این شکل طول هر میله 30 سانتی متر , زاویه بین دو میله 60 درجه , وزنه پایین 10 کیلوگرم و قطر میله ها 2.5 سانتی متر است
اگه ممکنه دوستان ضریب اطمینان طراحی و مقدار تنش های مجاز رو برام حساب کنید
خیلی ممنون از همتون

CAM00307-1.jpg