تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

محـسن ز

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه
دوستان شیر برقی در کولر گازی اسپلیت چه وظیفه ای بعهده داره و رابطه شیر برقی با گرما سازی کولر در فصل زمستان چیست؟
امیدوارم سوالم رو در تاپیک درستی مطرح کرده باشم آخه من با این تاپیک آشنا نیستم.ممنون
درود برشما وظیفه شیر برقی در اسپیلت ها این است که سیکل تبرید را معکوس میکند یعنی پانل داخلی که درتابستان نقش اواپراتور را بازی میکند در زمستان نقش کندانسور را ایفا میکند و مجموعه کندانسور و کمپرسور بیرونی به اواپراتور تبدیل میشود یعنی در زمستان شما سطح پانل بیرونی را حس کنید سرد است و گاها یخ میزند که اگر این اتفاق بیفتد سیستم هوشمند توسط یک سنسور انرا تشخیص داده و چند لحظه سیستم را معکوس میکند و یخزدایی میکند

آروین بخار

عضو جدید
باسلام
شرکت آروین بخار تولید کننده و صادر کننده دیگ های آبگرم بخار روغن داغ و سایر متعلقات آن میباشد.
لطفا جهت هرگونه خدمات و یا مشاوره با ما تماس بگیرید.
باتشکر
یوسفی

kamran293

عضو جدید
دوستان سلام...یکی سوال داشتم اونم اینکه یک خونه دو طبقه هست...که یک حاما بالا داره یک حمام هم پایین.واسه آب گرم این میشه پکیج رو طبقه اول نصب کرد؟؟؟ فرقی نمیکنه طبقه دوم نصب شه....؟؟

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
دوستان سلام...یکی سوال داشتم اونم اینکه یک خونه دو طبقه هست...که یک حاما بالا داره یک حمام هم پایین.واسه آب گرم این میشه پکیج رو طبقه اول نصب کرد؟؟؟ فرقی نمیکنه طبقه دوم نصب شه....؟؟

سلام
هیچ فرقی نمیکنه پکیج رو هر طبقه که خواستین میتونین نصب کنین
ولی متاسفانه پکیجها بدلیل اینکه مخزن ذخیره ندارن بطور همزمان نمیتونن آبگرم مصرفی دوتا حموم رو تامین کنن

javadk123

عضو جدید
سلام دوستان
سوالی که داشتم این بود که دو عدد برج خنک کن در منطقه ای با حداکثر دمای تابستانی 48 درجه و حداکثر دمای حباب تر 45 درجه نصب شده است.همون طور که میدونید عملا دستیابی به دمای خروجی اب از برج به دمایی پایین تر از دمای حباب تر مقدور نیست.برای کاهش دمای اب خروجی از برج چه راهکاری که هم مفید هم اقتصادی باشه وجود داره؟با سپاس از راهنمایی دوستان.

loc

عضو جدید
سلام
پروژه پایانی کارشناسی من در مورد "ملاحظات طراحی سیستم تاسیسات و تهویه مطبوع ساختمان های تجاری "هست.
لطفا در این زمینه اگر اطلاعاتی دارید یا سایت مقاله یا کتابی میشناسید منو راهنمایی کنید.
متشکرم

Guti141414

عضو جدید
درود
اگر امکان داره ,کتاب طراحی و محاسبات سیستمهای اطفاء حریق اسپرینکلر، نوشته مهندس حسام طاووسی رو برای دانلود قرار بدید

با سپاس

84494010

عضو جدید
سلام
برای خنک کردن 4 سالن  قارچ از یه لوله کشی تقریبا 100 متری (رفت و برگشت ) استفاده کردیم که آب سرد چیلر  از طریق لوله 5 (1/2 1 اینچ ) وارد چهار کویل میشه و بعد از کویل ها وارد خط برگشت میشه و برمیگرده به مخزن آب چیلر، لوله برگشت 3 ( 1 اینچ ) هست 
حالا مشکل اینه که وقتی سالن اول و دوم در حال کار باشه آب تو کویل سالن 3 و 4 نمی گرده 
چطوری با کمترین هزینه مشکل رو حل کنیم ؟

84494010

عضو جدید
سلام
برای خنکتر کردن یه راهروی 60 متری اب خنک چیلر رو ریختیم رو پوشال های سلولزی 5 کولری که داشتیم  بعد برای جمع کردن آب برگشتی کولرها لوله 4 کشیدیم وصل کردیم به یه لوله 6 که اب برسه به مخزن چیلر
حالا اگه یه کم مقدار آب ورودی یکی از کولرها زیاد بشه خیلی سریع از بقیه کولرها اب سرریز میشه 
چیکار کنیم؟

engineer805

عضو جدید
دوستان سلام من مهندسی مکانیک سیالات خوندم و نقشه کشی بلدم و به کارای تاسیساتی علاقه دارم
میخام شروع به کار کنم یعنی لوله کشی آب مصرفی سرد و گرم و شیرآلات یه ساختمون رو بگیرم و انجام بدم.اینو هم بگم که اطرافم2تا اوستاکار ماهر هم دارم.یعنی از صفر تا صد لوله کشی یه ساختمون رو بگیرم و انجام بدم.
از کجا باس شروع کنم؟چطوری قیمت بدم؟حدودا چقدر برام سودداره مثلا یه ساختمون 5طبقه 10واحدی توی تهران.
ممنون میشم کمک کنید چون واقعا علاقه دارم و خودم هم دست به آچارم و ابایی از لباس کار پوشیدن و کار کردن ندارم چون اول کارم و میخام پول دربیارم و تجربه کسب کنم.
خواهشا مشورت بدید

zobairzn

عضو جدید
سلام خدمت همه ی دوستان
من میخوام قبل اینکه برای نظام مهندسی شرکت کنم، کار یک مهندس تاسیسات رو تو شرکت مشاوره یاد بگیرم و کار کنم.
لطفا راهنمایی کنید که یه مهندس تاسیسات تو شرکت مشاوره چه کاری باید انجام بده؟ من الان باید چه چیزی رو یاد بگیرم؟ یا مطالعه کنم.
ممنونم

taghilo

عضو جدید
سلام خسته نباشید تحویل پروژه دارم هنوز هیچ پروژهای انتخاب نکردم یه پروژه کم هزینه تاسیسات معرفی کنید

engineer805

عضو جدید
چرا کسی جواب نمیده فقط همه پست ها شده پرسش و سوال و درخاست راهنمایی...
هیچکی نیست لااقل به جوابی هم بده

fth.slm

عضو جدید
دوستان درباره حوله خشک کن ، روغنی برقی یا برقی المنتی برای حمام راهنمایی میخاستم ، مارک و نحوه اجرا که برا حمام خانگی کدوم مناسب تر و با طول عمر بیشتره ؟