مهندسی مکانیک ماشین آلات کشاورزی

مهندسی مکانیک ماشین آلات کشاورزی

• 1- بیشتر در مورد سیستم های ادوات و وسایل کشاورزی بحث شود .

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    2
  • نظرسنجی بسته .

smh61

عضو جدید
در این بخش در مورد سیستم های ادوات و وسایل کشارزی بحث میشود .

ermi.k

عضو جدید

انشاالله بخش مفيدي ميشه . در ضمن اگر اطلاعاتي در مورد ماشين هاي مربوط به سيب زميني داشتيد لطفا مطرح كنيد...:smile:

محمود110

عضو جدید
دروگرها

دروگرها

باسلام خدمت تمامي مهنسين عزيز . من دنبال مونتا‍ژ و د مونتا‍‍ژ دروگر گندم هستم اگه از مهندسين و دوستان رشته كشاورزي مطالبي رو در اين زمينه در اختيارم بذاره ممنون مي شم

tanha60

عضو جدید
بی خیال

بی خیال

باسلام خدمت تمامي مهنسين عزيز . من دنبال مونتا‍ژ و د مونتا‍‍ژ دروگر گندم هستم اگه از مهندسين و دوستان رشته كشاورزي مطالبي رو در اين زمينه در اختيارم بذاره ممنون مي شم

سلام دوستان
تا دیر نشده رشتتونو عوض کنین که بعد ها دچر ناراحتی شدیدی از دست خودتون میشید.
بازار کار این رشته افتضاحه.حتی شرکتهای رتبه بندی هم به این رشته نیازی ندارن.واقعا جای تاسفه که تو کشوری که ادعای پیشرفت میکنه(البته با رشد اقتصادی 1 درصد)جایی برای کشاورزی ودر نتیجه رشته ماشین آلات کشاورزی وجود نداره.
کارخونه های تولید ماشین آلات کشاورزی هم عملا دارن کارای اسمبلی انجام میدن.تازه اگه احتیاج به مهندس هم داشته باشن اون هم مکانیکه نه ماشین آلات.
نمی خوام از دستم دلخور شین ولی از اشتاداتون بپرسین که کجا میتونین کار کنین.
خیلی خیلی که زرنگ باشین میتونین توی کارخونه در پیت کار کنترل کیفی کنین اونم نه مدیر بلکه فقط وفقط ناظر.
اصلا کسی تو بازار کار نمی دونه این رشته چی هست-چیکار میتونه بکنه و.....رشته ای زیر گروه کشاورزی ولی با دروس مکانیک
خاک بر سر من که سال 84 به جای اینکه برم معماری دانشگاه شبانه بخونم گول حرفای دروغ بعضی از آقایون رو خوردم که ادعای ترویج کشاورزی رو داشتن و بزرگترین حماقت زندگیمو انجام دادم و رفتم ماشین آلات خوندم و الان با تمام کاراییهای مهندس مکانیک چه تئوری چه عملی وچه نرم افزاری باید بیکار باشم وکارم فرستادن رزومه باشه که اونم تا میبینن مکانیک ماشین الات کشاورزی هستم...........
بی خیال از ما گفتن بود مخصوصا به اونایی که دستشون به دهنشون نمیرسه.عمرتونو هدر ندید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

seyam

عضو جدید
سوال

سوال

ببنم این بازاره کار برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد ؟
من دانشجوی کارشناسی ام اگه این قدر افتضاحه ارشد رو برای مکانیک بخونیم(زور بزنیم):cry:.

arash_441

متخصص انرژی های نو
من دانشجوی کارشناسی ام اگه این قدر افتضاحه ارشد رو برای مکانیک بخونیم(زور بزنیم):cry:.

بله متاسفانه همینطوره تا دیر نشده اینکارو انجام بدین

aliramzi

عضو جدید
سلام رشته ماشین آلات رشته خوبی است زیرا قابلیت به کار گیری در خیلی از شغلها را دارد من ده سال پیش لیسانس آن را گرفتم و وارد بازار شدم هرکاری از دستم بر میآمد اگر مهندس کشاوزی لازم بود بودم اگر مکانیک می خواستند باز هم بودم از پس همه هر برآمدم و الان هم راضیم

hadixyz

عضو جدید
سلام
یکی از رشته هایی که در آینده بسیار مورد توجه قرار می گیره و جزء رشته های ستاره دار میشه مکانیک ماشینهای کشاورزی هستش
به بخاطر کم بودن متخصصینش با ارشد راحت جذب دانشگاه ها میشین و بازار کار هم خیلی به این رشته بسته است
من هم قرار بود مهندسی مکانیک رو ادامه بدم ولی واقعاً می خوام تو همین رشته تحصیل کنم

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پاسخ

پاسخ

اي داد بي دود:(
متاسفانه با وجود درسهاي سخت اين رشته درمقايسه باديگر رشته ها مثلا"صنايع بازار کار بسيار بدي دارد:warn:
اگر کسي ازدوستان همزمان موقيعت بهتري براي انجام کار ديگري را دارد اقدام نمايد که به مثال ما بعد ازمدرک مهندسي باقابليت طراحي قطعات و سازه و مقاومت سنجي,تعمير تعويض قطعات کمباين و ....
براي مخارج زندگي مجبور به جوشکاري نشه(خدا رو شکر که قبلا"اين کارو ياد گرفتم)

اتفاقي هم اگر مسئولي چشمش اين فرياد درد را ديد :que:خواهشمندم هرچه از دستش مياد انجام بده

mohammadi_nasr

عضو جدید

از نظر منم رشته ی خوبیه چرا اینقدر نگران بازار کارید ؟؟؟؟ یکم فکر کنید کار آفرین باشید اگر کسی بهتون و رشتتون ایمان نداشت بهشون نشون بدید تو بازار کار جهانی چقدر میشه موفق بود. رشته ی ما یک رشته ی بسیار مهم در بخش کشاورزی و نیروی صنعتی کشاورزی است . لطفا اعتماد به نفس داشته باشین و رشته ی خودتون رو ادامه بدید . :mad::cool: