طراحی قالب های فلزی.

saeed habibi

عضو جدید
استارت

استارت

سلام.من می خوام ی سری اطلاعات از قالبهای خم داشته باشم.رشته ام ساخت وتولیده.ی قالب برش ساختم.اما اطلاعات خوبی ندارم.این ی قالبو هم تو دوره ی دانشگاه(5 سال پیش)انجام دادم.دنبال چه جور اطلاعاتی واسه ی شروع باید باشم؟مرسی

sars

عضو جدید
سلام
من يه مدل پيچيده با CATIA v5 كشيدم و حالا مي خوام سمبه و ماتريسشو بكشم ولي متاسفانه تا حالا اين كارو نكردم و بلد نيستم.
ميشه لطفاً كمكم كنيد تا بدون دردسر اين كارو انجام بدم.
خيلي ممنونم.
SAFAVI.5008@GMAIL.COM
اينم مدلمه:

http://up.iranblog.com/2/1255514053.jpg

mizz

عضو جدید
سلام

برای یادگیری طراحی قطعات مکانیکی جوری که به درد اشنتغال بخوره

کتاب سراغ دارین؟

آموزشگاهی هست که اینارو تدریس بکنه؟

نرم افزار نمیخوا ما اصول میحوام

agar-shod

عضو جدید
سلام من می خوام یک قالب برش واشر از نوع مرکب (compound) رو تو سالید بکشم واسه پروژ] نقشه کشی
اجزای این قالب رو میدونم ولی استانداردهاشو نمیدونم
آیا در این زمینه استانداردی برای انتخاب قطعات وجود داره؟ اگه معرفی کنید ممنون میشم
اگه چیزی پیدا کردین به میلم بفرستین ممنون میشم
mashad.marketing@yahoo.com

samanta quin

عضو جدید
سلام من یه پروژه طراحی قالب می خوام. قالب برش همراه با تمام دیتیلاش. فردا تحویل پروژمه کمک کنید خواهشن
shoah_sam@yahoo.com

آخرین ویرایش:

eshahi

عضو جدید
سلام من درس طراحي قالب هاي فلزي دارم اگه ميشه يك نقشه از سنبه ماتريس براي برش يا پرس ارسال نماييد. eshahi2000@yahoo.com

FARHADTASAVVOF

عضو جدید
طراحی قالب

طراحی قالب

سلام
مدلت گویا نیست اما من هم طراحی قالب انجام میدم هم تدریس نرم افزار solid , catia در خدمتم.

asdfghhjkl

عضو جدید
طراحی قالب

طراحی قالب

آگر مشاوره می خواهید من آماده رفع اشکال هستم.

[FONT=&quot]باسلام[/FONT]

[FONT=&quot]اقای مهندس بنده چند سوال درباره طراحی قالب از خدمتتون داشتم ممنون میشم منو راهنمایی کنید چون واقعا این موضوع دغدغه من شده واز اون جایی که تقریبا هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم نمیدونم چیکار کنم[/FONT]

[FONT=&quot]من قصد دارم طراحی قالب با کتیا(فلزی یا پلاستیک)رو یاد بگیرم ولی نمیدونم[/FONT] :

1-[FONT=&quot]با توجه به اینکه رشته ام مکانیک . گرایش طراحی جامداته میتونم تو این زمینه کار کنم ؟(جسارتا منظورم اینه که حتما باید اطلاعات دانشگاهی واکادمیک داشته باشم؟)وبرای طراحی قالب با کتیا چقدر به اطلاعات قبلی نیاز دارم؟[/FONT]
2-[FONT=&quot]چه جوری شروع کنم؟[/FONT]
3-[FONT=&quot]چندماه یا چند سال طول میکشه تا تو این زمینه تخصص پیدا کنم؟(چون طبق این زمان برنامه ریزی کنم[/FONT])
4-[FONT=&quot]اگه بهترین کتاب یا موسسه یا... در این زمینه معرفی کنید ممنون میشم[/FONT]
abdypoya@yahoo.com

[FONT=&quot]بسیار ممنونم از لطف شما[/FONT]

asdfghhjkl

عضو جدید
طراحی قالب

طراحی قالب

سلام
مدلت گویا نیست اما من هم طراحی قالب انجام میدم هم تدریس نرم افزار solid , catia در خدمتم.

[FONT=&quot]باسلام[/FONT]
[FONT=&quot]اقای مهندس بنده چند سوال درباره طراحی قالب از خدمتتون داشتم ممنون میشم منو راهنمایی کنید چون واقعا این موضوع دغدغه من شده واز اون جایی که تقریبا هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم نمیدونم چیکار کنم[/FONT]

[FONT=&quot]من قصد دارم طراحی قالب با کتیا(فلزی یا پلاستیک)رو یاد بگیرم ولی نمیدونم[/FONT] :
1-[FONT=&quot]با توجه به اینکه رشته ام مکانیک . گرایش طراحی جامداته میتونم تو این زمینه کار کنم ؟(جسارتا منظورم اینه که حتما باید اطلاعات دانشگاهی واکادمیک داشته باشم؟)وبرای طراحی قالب با کتیا چقدر به اطلاعات قبلی نیاز دارم؟[/FONT]
2-[FONT=&quot]چه جوری شروع کنم؟[/FONT]
3-[FONT=&quot]چندماه یا چند سال طول میکشه تا تو این زمینه تخصص پیدا کنم؟(چون طبق این زمان برنامه ریزی کنم[/FONT])
4-[FONT=&quot]اگه بهترین کتاب یا موسسه یا... در این زمینه معرفی کنید ممنون میشم[/FONT]
اینم ایمیلم: abdypoya@yahoo.com

[FONT=&quot]بسیار ممنونم از لطف شما[/FONT]

afn741

عضو جدید
سلام دوست عزیز
تخصص من در زمینه طراحی و ساخت قالب است و در حدود 20 سال نیز در این زمینه فعالیت دارم . به نظر من شما با توجه به رشته تحصیلی که دارید در زمینه اطلاعات اکادمیک هیچ مشکلی ندارید . اما از لحاظ تجربی
نیاز دارید که در کنار یک طراح خوب مدتی کار کنید تا تجربه خوبی بدست بیاورید .
برای طراحی فالب لزوما" نباید با کتیا کار کرد نرم افزارهایی نظیر اتوکد برای سریعتر به نتیجه رسیدن میتواندکمک خوبی باشد .
برای شروع کار میتوانید از یک قطعه ساده شروع کنید و با خواندن کتابهای مربوطه و استفاده از یک نرم افزار نقشه کشی و در کنار ان شرکت در کلاسهای اموزش طراحی قالب شروع کنید و بهترین جا برای این نوع اموزشها جامعه قالبسازان است .و بهترین کتاب برای شروع کار کتاب ولی نژاد ( گام به گام طراحی قالب ) و اگر زبان فنی و انگلیسی خوب است از کتاب هندبوک قالب استفاده کنید .
چند ماه و یا چند سال طول کشیدن ان بستگی به استعداد و فعالیت خود شما دارد ولی این را همیشه بیاد داشته باش در طراحی قالب همیشه نیازمند اموزش هستیم .
موفق باشی

nikolo

عضو جدید
سلام میشه بهم چندتا نرم افزار خوب معرفی کنی برای پیشرفت در کار قالبسازی

design46

عضو جدید
سلام به دوستان
کسی میتونه این سوال رو برام حل کنه
مربوط به درس طراحی اجزا هستش
خیلی نیاز دارم
ممنون از همتون

تو این شکل طول هر میله 30 سانتی متر , زاویه بین دو میله 60 درجه , وزنه پایین 10 کیلوگرم و قطر میله ها 2.5 سانتی متر است
اگه ممکنه دوستان ضریب اطمینان طراحی و مقدار تنش های مجاز رو برام حساب کنید
خیلی ممنون از همتون

CAM00307-1.jpg

foroza

عضو جدید
سلام خسته نباشید.راستش من رشته ی مکانیک هستم. ولی می خوام یاد گیری طراحی قالب رو شروع کنم.میخوام ببینم دقیقا باید از کجا شروع کنم؟الان دارم کتیا رو یاد میگیرم ولی نمیدونم چه محیط هایی شو باید بلد باشم.توروخدا یه کم راهنماییم کنید ادرس میلم:forouzan.faramarzi@yahoo.com

sadegh321

عضو جدید
سلام به مهندسین گرامی من یه نقشه از کتیا برای درس طراحی قالب می خوام لطفا اگه ممکنه به من کمک کنید با تشکر ms.ir1100@gmail.com