در خواست مقاله عيوب ريخته گري

HAMDER

عضو جدید
سلام
من در باره یه یک یا چند مورد از عيوب ريخته گري درقطعات آلومينيومي ريختگي تحت فشار که شامل
عيب سرد جوشي-عيب نيامد-عيب مک هاي گازي -عيب مک هاي انقباضي-عيب آبلگي-عيب مک هاي سوزني-عيب ترک خوردگي-عيب سخت ريزه-عيب قطره هاي سرد
میباشند و نحوه ی ایجاد ونحوه ی جلو گیری از آن ها مقاله تخصصی می خواستم که حد اقل 2-3 صفحه باشد و همچنین دارای عکس هم باشه می خواستم
*توجه* همه ی عیب ها با هم به طور خلاصه نمی خواهم بلکه یک گزینه یا چند گزینه از این هایی که معرفی کردم رو به طور تخصصی لازم دارم
با تشکر فراوان

hesam02

عضو جدید
سلام
من در باره یه یک یا چند مورد از عيوب ريخته گري درقطعات آلومينيومي ريختگي تحت فشار که شامل
عيب سرد جوشي-عيب نيامد-عيب مک هاي گازي -عيب مک هاي انقباضي-عيب آبلگي-عيب مک هاي سوزني-عيب ترک خوردگي-عيب سخت ريزه-عيب قطره هاي سرد
میباشند و نحوه ی ایجاد ونحوه ی جلو گیری از آن ها مقاله تخصصی می خواستم که حد اقل 2-3 صفحه باشد و همچنین دارای عکس هم باشه می خواستم
*توجه* همه ی عیب ها با هم به طور خلاصه نمی خواهم بلکه یک گزینه یا چند گزینه از این هایی که معرفی کردم رو به طور تخصصی لازم دارم
با تشکر فراوان

سلام
دوست عزیز این کلیه عیوب ریختگی هستش که حین تولید ممکنه در هر یک از مراحل بوجود بیاد

لینک

HAMDER

عضو جدید
با تشکر از دوست عزیز
ولی من همون طور که گفتم درباره یکی از عیوب مقاله تخصصی خواستم
به عنوال مثال درباره ی عیب نیامد چگونگی ایجاد آن در قطعه و نحوه جلو گیری از به وجود آمدن آن در قطعه به اندازه حداقل 2 صفحه با عکس توضیح داده باشه
ممنون

metallicast

عضو جدید
کسی نمی تونه یه مطلب جامع در مورد تاثیر عناصر آلیاژی مختلف در ریخته گری ریژه برنج به ما بده؟ ممنون میشم.

871485

عضو جدید
سلام؛عیب سرد جوشی، وقتی دو نقطه از مذاب در حالت خمیری در زمان انجماد به هم برسند به وجود می آید. نیامد: در قالبهای دائمی اگر دمای قالب پائین باشد و یا دایکوت کمتری در مناطق نازک قطعه کم باشد و یا دمای ذوب کم باشد به وجود می آید. البته سیالیت مذاب نیز می تواند تاثیری داشته باشد.
- توضیح بیشتر همراه با عکس بعداً به حضور تقدیم خواهد شد.