درخواست منبعی برای خواص مکانیکی

Maany Emo

عضو جدید
درود

از بچه های با تجربه و احیانا کسانیکه ارشد را گذروندند خواهشمندم یک کتاب یا رفرنس و یا منبع و جزوه مناسب برای ازمون ارشددرس خواص مکانیکی معرفی کنند اگر هم لینک و ... هست اطلاع بدین.

کسی منبعی برای این درس میشناسه که بتونه رضایت کنکور را براورده کنه:cool:
من کتاب دیتر رو شنیدم اما کمی بزرگ هست و نمیشه با این وقت تمامش رو برای کنکور خوند
لطفا منبعی که میشناسید رو معرفی کنید تا حد امکان مختصرتر و مفیدتر باشه.

با سپاس

حامد put-tmu

عضو جدید
درود

از بچه های با تجربه و احیانا کسانیکه ارشد را گذروندند خواهشمندم یک کتاب یا رفرنس و یا منبع و جزوه مناسب برای ازمون ارشددرس خواص مکانیکی معرفی کنند اگر هم لینک و ... هست اطلاع بدین.

من کتاب دیتر رو شنیدم اما کمی بزرگ هست و نمیشه با این وقت تمامش رو برای کنکور خوند

با سپاس

سلام دوست عزیز

من دانشجوی کارشناسی ارشد متالورژی تربیت مدرس و فارغ التحصیل بازرسی فنی دانشگاه صنعت نفت هستم. به نظرم کتاب متالورژی مکانیکی انتشارات جهش که هم خلاصه درس و هم تست های گلچین رو داره خیلی براتون مفیده. در ضمن سعی کنید متن دیتر رو بخونید چون برای فهم مطالب واقعا لازمه:smile:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود

با سپاس

سلام
1- به نظر من فقط فصول چهارم و پنجم دیتر رو از رو کتاب بخون... چون باید مفهوم این دو فصل رو خوب یاد بگیری ..... بقیه فصلاش نیازی نیست... خیلی هم وقتتو میگیره...
2- کتاب دکتر لیمویی انتشارات جهش خیلی خوبه
3- کتاب جامع مهندسی مواد نوشته محمدرضا واعظی فوق العاده ست.
4- برا تکمیل کار هم کتاب دوم انتشارات راهیان ارشد هم دستت باشه بد نیست.

سال گذشته سوالا خیلی آسون بود... من با همون منابع 1 و 4 تونستم 70 درصد بزنم...

آخرین ویرایش:

mohammad asgary

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز موادی .
برای ارشد خواص مکانیکی چندتا منبع معروف اند که هیچ کدومشون کامل نیستند.
همونطور که دوست عزیزمون گفت مثلا چند تا فصل دیتر خوب گفته ، برای بعضی مطالب هرتزبرگ خوبه ، برای نظریه نابجاییها که هم تو فیزیکی و هم تو مکانیکی می تونه سوال داشته باشه کتاب درک هال خوبه .

ولی لازم نیست که همه این کتابها رو بخونید ، بلکه یه جزوه کامل همه اینارو می پوشونه که نظر من اینه که الکی کتاب نخونید بلکه اون چیزی رو که خیلی مهمه از کتاب بخونید .

Amin.M.1986

عضو جدید
ولی به نظر من انتشارات جهش محشره.
من نابجایی ها رو تو این کتاب تازه فهمیدم.

هرچی فرهنگ بگه همونه;) .. اما یه فصل درر مورد سختی سنجی هست که تو جهش خیلی کم درس داده شده .. اونو از کتاب ماهان بخونید دیگه حله:)

Maany Emo

عضو جدید
سلام
1- به نظر من فقط فصول چهارم و پنجم دیتر رو از رو کتاب بخون... چون باید مفهوم این دو فصل رو خوب یاد بگیری ..... بقیه فصلاش نیازی نیست... خیلی هم وقتتو میگیره...
2- کتاب دکتر لیمویی انتشارات جهش خیلی خوبه
3- کتاب جامع مهندسی مواد نوشته محمدرضا واعظی فوق العاده ست.
4- برا تکمیل کار هم کتاب دوم انتشارات راهیان ارشد هم دستت باشه بد نیست.

سال گذشته سوالا خیلی آسون بود... من با همون منابع 1 و 4 تونستم 70 درصد بزنم...

رضا جان من الان که دیتر رو میبینم 4 فصل بیشتر نداشته(مبانی،اصول،کاربردهای ازمون مواد و شکل دادن مومسان):biggrin:

شما منظورتون از فصل 4 و 5 دیتر کدوم بود؟ عنوان و سرفصل این دو فصل رو بگو شاید مترجم فرق میکرده...

با سپاس

Amin.M.1986

عضو جدید
رضا جان من الان که دیتر رو میبینم 4 فصل بیشتر نداشته(مبانی،اصول،کاربردهای ازمون مواد و شکل دادن مومسان):biggrin:

شما منظورتون از فصل 4 و 5 دیتر کدوم بود؟ عنوان و سرفصل این دو فصل رو بگو شاید مترجم فرق میکرده...

با سپاس

میخوای خیالت رو راحت کنم؟ اصلا مکانیکی نخونی و فقط رو تست ها هم کار کنی کفایت میکنه... زیاد خودتو اذیت نکن واسه منبع راجع به مکانیکی;)

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سپاس

همون بخش دوم.... 2 فصل اول ....فصلهای مربوط به نابجاییها

salamichobaran

عضو جدید
کتاب خواص مکانیکی دکتر رزاقیان هم بد نیستا ! البته مکانیکی 2 کم داره ;) حجمش هم خوبه

parvanak.88

عضو جدید
باسلام
دوستان من رشتم فیزیکه ومی خوام تغییررشته بدم وارشدنانوموادبدم جزوه هاشوپیداکردم ولی چون رشتم نبوده گاهی به مشکل برمی خورم واسه همین عضواین سایت شدم کمکم کنید.نمی دونم این جابایدسؤالاموطرح کنم یانه اگه اشتباهه ببخشید:redface:
الان دارم خواص مکانیکی دکتراکرامی می خونم ولی خیلی گستردست تودرک بعضی روابط ومباحث(مثل بعضی فرمولای عجیب تنش-کرنش یا...) مشکل د ارم به نظرم مکانیکی بیشترازفیزیکی اطلاعات قبلی می خواد .منم که خیلی دیگه وقت ندارم به نظرتون بااین شرایط من چی بخونم ؟ جزوه ،کتابای کنکوری یامرجع ؟اصلا چه مباحثیش بیشترسؤال میاد؟بعضی مباحث توجزوه هست که کتاب کنکوریا نگفتن به نظرتون نخونمشون؟
ممنون

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
باسلام
دوستان من رشتم فیزیکه ومی خوام تغییررشته بدم وارشدنانوموادبدم جزوه هاشوپیداکردم ولی چون رشتم نبوده گاهی به مشکل برمی خورم واسه همین عضواین سایت شدم کمکم کنید.نمی دونم این جابایدسؤالاموطرح کنم یانه اگه اشتباهه ببخشید:redface:
الان دارم خواص مکانیکی دکتراکرامی می خونم ولی خیلی گستردست تودرک بعضی روابط ومباحث(مثل بعضی فرمولای عجیب تنش-کرنش یا...) مشکل د ارم به نظرم مکانیکی بیشترازفیزیکی اطلاعات قبلی می خواد .منم که خیلی دیگه وقت ندارم به نظرتون بااین شرایط من چی بخونم ؟ جزوه ،کتابای کنکوری یامرجع ؟اصلا چه مباحثیش بیشترسؤال میاد؟بعضی مباحث توجزوه هست که کتاب کنکوریا نگفتن به نظرتون نخونمشون؟
ممنون

سلام دوست عزیز

مبحثی رو که شما در حال مطالعه هستید مربوط به خواص مکانیکی 2 میشه
شما باید از مکانیکی 1 شروع کنید کتاب برای وقت کم شما مناسب نیست

برای مطالعه کتب کنکور و جزواتی که بتونه مفاهیم اولیه رو به شما برسونه رو توصیه میکنم

برای کمک سریع تر و بهتر و کامل تر سوالات خودتون رو اینجا بپرسید :

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...عات-دانشجویان-رشته-ی-مواد-و-متالورژی/page1045

ceramist20

عضو جدید
درود

با سپاس

......

shirazii

عضو جدید
درود

با سپاس

سلام به نظر من اگه میتونی جزوه استاد نوری رو پیدا کنی ماله کلاس کنکورش خیلی خوبه حتما هم کتاب سجادی رو گیر بیار قسمت نابه جایی و شکست و خستگی خزشش رو حتما بخون اگرم جزوه نوری گیرت نیومد جاش کتاب مکانیکی جهش رو بگیر بقیه فصلا رو بخون از روش باید مفاهیم رو عمقی بفهمی حتماا;) از الانم نمیخواااد بخونی زووووووووووده

آخرین ویرایش:

aminab

عضو جدید
سلام. من کنکور امسال 73 درصد مکانیکی زدم. منبع اصلیم هم کتاب انتشارات علوی بود. کامل نیست اما برای ارشد کفایت میکنه. اسا کتابش بر حل چندین باره تمرین های آخر فصله.
اما اگه یه منبع خوب به عنوان یه رفرنس کامل احتیاج داری دیتر و یا کتاب دکتر سجادی رو توصیه میکنم.
دوست عزیز اکثر کتاب های ارشد مثل علوی، ماهان و .... تفاوت چشمگیری ندارن. تفاوت اصلی برمیگرده به کیفیت مطالعه و میزان تکرار و تمرین