بچه ها کمک

باران 87

عضو جدید
سلام بچه ها.بچه ها دیگه خیلی عصبی شدم.پدرم چپ میره راست میاد میگه چرا پزشکی نخوندی الان سر کار بودی با حقوق میلیونی.باور کنین دیگه به اخر خط رسیدم.دنیا برام تیره و تار شده. یعنیاینهمه تو شهر غریب درس خوندم همش به باد میره؟؟ من ارشد قبول شدم ولی هیچ انگیزه ای برای خوندنش ندارم.اینجا یه فضای مجازی هست که راحت بدون اینکه ببینمتون میتونم مشکلمو بگم که اگه نبود نمیدنم چیکار میکردم!!!! من باید کار کنم.ولی...... واقعا هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارم.حالا اگه فوق بخونم و بیکار اشم دنیا بدتر میشه!! من قصد دارم ادامه بدم و استاد بشم اما شاید شرایطم طوری شد که نتونستم دکتری بخونم.الان هم اگه بگردم میشه کار پیدا کرد.اما این غرهای بابام دیگه منو به آخر خط رسونده.من پزشکی نخوندم و به گفته پدرم به اون و خودم ظلم کردم.

aliappusa

عضو جدید
سلام
با کمال احترام حرف پدر شما نه به یک دلیل بلکه به هزار دلیل غلط هست. این چیزی که می گند اصلا منطقی نیست.
1- کلا این فکر پدر شما واقعیت نداره اما به فرض هم که واقعیت داشت پدر شما نباید به هیچ وجه اینطور با روحیه شما بازی کنه. اما حالا که سرایط اینه، ببینیم کجاهاش مشکل داره:
2- اولا که مهندسی 4 سال طول می کشه و پزشکی 7 سال. لذا پزشکی با فوق لیسانس مهندسی قابل وقایسه است.
3- برید یک تحقیق ساده بکنید ببینید چه درصد بزرگی از پزشکها الان بیکار هستند. یکی از اساسی ترین مشکلات کشور ما الان بیکاری پزشکاست. فرمایش پدر شما فقط در مورد یک عده بسیار کم که نه تخصص بلکه فوق تخصص دارند که نزدیک به 15 سال درس خوندن بوده و اسم در کردند درسته نه همه. من قول می دم شما هم ادامه بدید و دکتری بگیرید کار برای شما هم هست. از طرفی اگر بگیم قرار نیست همه ادامه بدند، می گم همین الان وضعیت فوق لیسانس مهندسی به مراتب از پزشکی عمومی چه از نظر بازار کار و چه از نظر میزان درآمد بهتره.
لذا علیرغم اینکه حرف پدر آدم تاثیر زیادی داره، اصلا به حرفهای اینطوری گوش ندید و با قدرت به کار خودتون ادامه بدید. سعی کنید از انرژی منفی ایشون در راه مثبت استفاده کنید. به این معنی که با خوندن ارشد و سپس ادامه یا اینکه کار پیدا کردن بعد از ارشد، نشون بدید که ایشون در اشتباه بوده. فعلا هم در جواب ایشون به این بسنده کنید که پزشک عمومی بیکاری زیاد داره و در ضمن 7 سال طول می کشه نه 4 سال.
موفق باشید.

• Like
واکنش ها: b_aa

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اولین جواب دندان شکن اینه که بگب بابا جان چرا خودت پزشکی نخوندی.؟؟؟
بعدشم اواز دهل شنیدن ار دور خوش است.خوشبختانه یا متاسفانه تقزیبا70 یا 80 درصد بچه ها تو فامیل ما رفتن پزشکی خوندن.ببین هیچ کدومشون دل خوشی ندارن.بعد از 7 سال میره بیمارستان با حقوق 170 هراذ تومن.باورت میشه.البته هنوز درسشون تموم نشده.وپکلا همچین اش دهن سوزیم نیست مگر اینکه تخصص بگیری.با یه حساب سر انگشتی پسرا باید تا 35 سالگی قید ازدواج. بزنن.چون کسی زن ادم بیکار و بی پول نمیشه.خلاصه خوب کاری کردی که رفتی پی علاقت.من 5 سال رشته ای خوندم که دوس نداشتم.فقط عمرم تلف شد اخرش ول کردم رفتم پی عشقم(معماری)

• Like
واکنش ها: b_aa

باران 87

عضو جدید
از عزیزانی که لطف کردن جواب دادن ممنونم.از اونجایی که پدرم به پزشکی علاقه زیادی داشتن و نتونستن خودشون به دلیل مشکلات مالی پزشکی بخونن و همینطور با توجه به وضعیت اشتغال نامناسب مهندسا این حرفو میزنن.این حرف زمانی شدت گرفت که محیط کاری کارخونه رو وقتی برای انتخاب محل کاراموزی رفته بودیم دیدن از اونجایی که من دخترم و اصلا مناسب این محیط نیستم انتقادها خیلی زیاد شد! من دوست دارم محقق شم و نمیخوام تو کارخونه کار کنم اگر هم زمانی کار پیدا شد تو قسمت خط تولید که کار نمیکنم.اما عاشق استاد دانشگاه شدنم.دعا کنین به هدفم برسم و به همه ثابت کنم که برای موفق بودن نیازی به پزشکی خوندن نیست.ولی روحیه ام خیلی داغونه. برای موفق شدن تو رشته مهندسی مواد باید چیکار کرد.
چرا شرایط کاری رشته ما اینطوره که از همه سرکوفت میشنویم.مهندسی مواد بهترین و کاربردی ترین رشته هست.چرا کسی قدرشو نمیدونه و میگن میرفتی یه رشته ای میخوندی که کاربرد داشت؟
من یکی که گیج شدم و حسابی از آینده میترسم.شما چه برنامه ای برای آیندتون دارید؟؟

metal_m

عضو جدید
با سلام.عزیزم خودتو ناراحت نکن البته نمیشه ناراحت نشد.من همه این شرایطو داشتم که دیگران میگفتن مواد برای پسراست و دختر و چه به متالورژی البته از طرف پدر مادرم نبود ولی بالاخره ناراحت میشدم. اما من اصلا پشیمون نیستم و واقعا خوشحالم که این رشته رو انتخاب کردم.من جای تو بودم با پدرم منطقی صحبت میکردم.بهش میگفتم من فعلا اینجام و حرفای شما فقط منو ناراحت میکنه. مگه همه آدمای بزرگ جهان پزشک بودن اصلا مگه شرایط پزشکی راحته یه پزشک مجبوره تو بیمارستان باشه تو بخش سوختگی باشه از صبح تا شب تو مطب باشه با بیمارای مختلف سرو کله بزنه.البته شاید این شرایط باعث پیشرفت بیشتر تو بشه و تو بیشتر تلاش کنی. به قول مامانم یه روز میرسه که همه و حتی پدرت میفهمن که اشتباه کردن.اگه این چیزیه که تو میخوای پس براش بجنگ.

marasoly.al7631

عضو جدید
سلام باران خانم
(و من یتوکل علی الله فهو حسبه) هرکس به خدا توکل کند خداوند او را کفایت می کند.
اینو گفتم که بدونید هیچوقت نباید امیدتونو رو از دست بدید تا خدا هست امید هم هست.
اینکه بگم نترسید یکم آرمانیه ولی می تونیم بگم امید داشته باشد.
شما تلاش بکنید خدا جوابشو بهتون میده! ((لیس انسان الا ما سعی)) برا موفق شدن فقط به هدف فکرتون کنید همونطور که برا کنکور ایکارو کردید و موفق شدید! امید داشته باشید امید;)
در مورد پدرتون هم ببینید کی رو پدربون تاثیر داره و میتونه با پدرتون حرف بزنه بهش بگید کمکتون کنه! ولی حواستون باشه پدر از دخالت دیگران در زنگی خانوادگیشون بدشون میاد به غرورشون بر میخوره! غیر مستقیم حرف بزنه!