نیاز به آمورزش نرم افزار comsol multiphysics

giti_a

عضو جدید
دوستانی که اطلاعاتی در مورد نحوه کار با نرم افزار comsol multiphysics یا فایلی آموزشی دازند اگردر اختیارم قرار بدند این اطلاعات را ممنون می شوم

mozhgan2

عضو جدید
salam...man khodamam taze daram ba in narm afzar kar mikonam...ta jaee ke midunam tu khode narm afzar tu ghesmate model library age berid dakhele documentation mitunid mesalaye hal shodasho kamel bebinid ke chikar karde va yad begirid....ma khodemunam intori yad migirim...

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam...man khodamam taze daram ba in narm afzar kar mikonam...ta jaee ke midunam tu khode narm afzar tu ghesmate model library age berid dakhele documentation mitunid mesalaye hal shodasho kamel bebinid ke chikar karde va yad begirid....ma khodemunam intori yad migirim...

زبان تالار فارسی است

لطفا فارسی تایپ کنید

xmbx84

عضو جدید
دوستانی که اطلاعاتی در مورد نحوه کار با نرم افزار comsol multiphysics یا فایلی آموزشی دازند اگردر اختیارم قرار بدند این اطلاعات را ممنون می شوم
سلام
من تا حدودی با این نرم افزار آشنایی دارم و برای پایان نامه ام ازش استفاده میکنم.پیشنهاد من به شما این که اول COMSOL Multiphysics User’s Guide رو بخونید وبعد COMSOL Multiphysics Modeling Guide .و بعد با توجه به موضوعی که کار میکنید میتونید از help اون قسمت استفاده کنید.مثلا کسی که داره در زمینه ی مهندسی شیمی کار میکنه میتونه از Chemical Engineering Module Model Library استفاده کنه .پیدا کردنشون آسونه فقط این اسمها رو گوگل کنید همین.البته اینها همونhelp نرم افزاره و میتونید از خود نرم افزار به صورت pdfاینا روsave کنید.من آموزش فارسی برای این نرم افزار نتونستم پیدا کنم اما در کل آموزش انگلیسیش خوندنش راحته.
کتاب هم دو سه تا گیر آوردم اگه خواستید بگید براتون بزارم.
یه نکته ی مهم دیگه سعی کنید مقالات مرتبط با این نرم افزار رو هم بخونید کمک خیلی بزرگی میکنه معمولا سالی چندتا سمینار در مورد comsol تو کشورهای مختلف برگذار میشه تو این سمینارها مقالات مختلف در مورد کاربرد comsol در زمینه های علمی مختلف ارائه میشه .این مقالات تو خود سایت comsol هست.
مثلا خود من رو کار Fixed bed adsorption میکنم و چندتا مقاله هم پیدا کردم که فوق العاده کمکم کرد.
آخرین نکته اینکه اسم دیگه ی این نرم افزار FEMLAB هستش البته اسم قدیمیشه و الان زیاد استفاده نمیشه.
موفق باشید.

mahderezvan

عضو جدید
سلام xmbx84
من قصد دارم برای پروژه ارشدم از نرم افزار comsol استفاده کنم. موضوم هم انتقال حرارت در بسترهای پرشده (fixed bed) هست. میتونی کمکم کنی؟

giti_a

عضو جدید
سلام
من تا حدودی با این نرم افزار آشنایی دارم و برای پایان نامه ام ازش استفاده میکنم.پیشنهاد من به شما این که اول COMSOL Multiphysics User’s Guide رو بخونید وبعد COMSOL Multiphysics Modeling Guide .و بعد با توجه به موضوعی که کار میکنید میتونید از help اون قسمت استفاده کنید.مثلا کسی که داره در زمینه ی مهندسی شیمی کار میکنه میتونه از Chemical Engineering Module Model Library استفاده کنه .پیدا کردنشون آسونه فقط این اسمها رو گوگل کنید همین.البته اینها همونhelp نرم افزاره و میتونید از خود نرم افزار به صورت pdfاینا روsave کنید.من آموزش فارسی برای این نرم افزار نتونستم پیدا کنم اما در کل آموزش انگلیسیش خوندنش راحته.
کتاب هم دو سه تا گیر آوردم اگه خواستید بگید براتون بزارم.
یه نکته ی مهم دیگه سعی کنید مقالات مرتبط با این نرم افزار رو هم بخونید کمک خیلی بزرگی میکنه معمولا سالی چندتا سمینار در مورد comsol تو کشورهای مختلف برگذار میشه تو این سمینارها مقالات مختلف در مورد کاربرد comsol در زمینه های علمی مختلف ارائه میشه .این مقالات تو خود سایت comsol هست.
مثلا خود من رو کار Fixed bed adsorption میکنم و چندتا مقاله هم پیدا کردم که فوق العاده کمکم کرد.
آخرین نکته اینکه اسم دیگه ی این نرم افزار FEMLAB هستش البته اسم قدیمیشه و الان زیاد استفاده نمیشه.
موفق باشید.

ممنون از راهنماییت من قسمت هایی از help که گفتی خوندم ولی هنوز خیلی مشکل دارم موضوعی که می خوام در موردش کار کنم انجماد به صورت همدماست...

jvdmehrdad

عضو جدید
سلام دوستان
من حدود یک سالس هست دارم کار میکنم با comsol اگه کسی سؤال داره بپرسه شاید بتونم کمک کنم :)

amajburi

عضو جدید
چه خوب...چند وقتي هست كه دارم باهاش كار مي كنم ولي نمي دونم احتراق باهاش چطوري مدل ميشه؟ فقط مي دونم ميشه.

مهرداد1372

عضو جدید
منم تازه این نرم افزار رو دانلود کردم چطور باید باهاش کار کنم؟؟؟؟؟؟دوستان راهنمایی کنیـــــد!!!

snake-bigboss

عضو جدید
دوستان با توجه به اینکه این نرم افزار خیلی کاربرد داره لطف کنید پروژه هایی رو که انجام دادید رو به صورت آموزش در تاپیک آموزش comsol قرار بدید
اگه هم پروژه ای دارید خوشحال میشم کمکتون کنم
هدف نهایی ما از این فعالیت پیدا کردن مهارت در نرم افزار برای ایجاد درآمد و کمک به دوستان هست

mechdes

عضو جدید
سلامدوست عزیز
اگه از نسخه پایین تر از 4.2 استفاده میکنی پیشنهاد میکنم حتما 4.2 رو نصب کنی چون خیلی کار باهاش آسونه

masud2

عضو جدید
با سلام

من محمد هستم و در حال حاضر دانشجوی ارشد رشته مهندسی انرژی و شیمی میباشم . قصد شروع کار با نرم افزار کمسول رو دارم .دوستانی که با این نرم افزار اشنایی دارند لطفا ایمیل خودشون رو در صورت صلاحدید بنویسند تا در صورت سوال یا اشکال با انها مکاتبه شود.

با تشکر

nini_7452

عضو جدید
سلام jvdmehrdad
من رشته ام الکترونیک هستش در زمینه سیستم های میکرو-الکترو-مکانیکال یا MEMS میخوام از کامسول استفاده کنم این کار شدنی هست ؟ ممنونم اگه لطف کنید و راهنمایی کنید.

hadi200812

عضو جدید
سلام. من می خوام تست عایق و کابل را با کامسول شبیه سازی کنم.اگه منبع یا فایلی یا مقاله ای تو این زمینه دارین ممنون میشم. خودم تازه شروع کردم با کامسول کار کنم لطف می کنید اگه کمک کنید. MAIL:KAVIR_H13@YAHOO.COM منتظر ایمیلتون هستم.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
603102_TZXa5QoL.jpg
مهندسی واكنش‌های شیمیایی با استفاده از نرم‌ افزار (COMSOL Multiphysics (FEMLAB
نویسنده: مهندس محسن شایان‌ مهر
نشر اندیشه سرا

فهرست مطالب:
بخش اول: مروری بر شبیه‌‌ سازی راكتورهای شیمیایی با استفاده از REL
فصل اول: آشنایی مقدماتی
فصل دوم: استراتژی مدل‌‌سازی
فصل سوم: محیط مدل‌‌سازی
فصل چهارم: راهنمای مرجع
بخش دوم: نمونه مدل‌های حل شده در نرم‌افزار REL
فصل پنجم: مروری بر Model Library
فصل ششم: مدل‌های خودآموز
فصل هفتم: بیوشیمی
فصل هشتم: احتراق
فصل نهم: زمین شناسی
فصل دهم: فرآوری غذایی
فصل يازدهم: میکروسیال‌ ها
فصل دوازدهم: داروسازی
فصل سيزدهم: پلیمریزاسیون
فصل چهاردهم: شیمی فرآیند

جهت خريد اين کتاب و پرداخت مبلغ آن در درب منزل و یا محل کار خود اينجا کليک نماييد.

خريد کتاب

1nima1

عضو جدید
سلام خسته نباشید ی فایل اموزشی ندارید ما هم اشنا شیم میشه باهاش جریانهای MHD تحلیل کرد

سلام خسته نباشید ی فایل اموزشی ندارید ما هم اشنا شیم میشه باهاش جریانهای MHD تحلیل کرد

سلام دوستان
من حدود یک سالس هست دارم کار میکنم با comsol اگه کسی سؤال داره بپرسه شاید بتونم کمک کنم :)

سلام خسته نباشید ی فایل اموزشی ندارید ما هم اشنا شیم میشه باهاش جریانهای MHD تحلیل کرد:que::heart:

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

فیزیکی

عضو جدید
سلام دوستان .خوبید؟من خوب نیستم:confused:
یه مشکل اساسی دارم.برای پایان نامه ام باید با کامسول جوش لیزری رو شبیه سازی کنم و تازه کتاب اموزش گرفتم که خداروشکر همش مال بچه های مهندسی شیمی هست و هرچقدرم سرچ کردم نتونستم نمونه شبیه سازی جوش پیدا کنم .کلا کار با نرم افزار رو بلد نیستم .اگه کسی میتونه کمک کنه یا علی.
ممنون

فیزیکی

عضو جدید
سلام .
دوست عزیز من برای پایان نامه ام باید جوش کاری لیزری رو با کامسول شبیه سازی کنم ولی مدت زیادی نیست با این نرم افزار آشنا شدم ،هرچی هم آموزش دربارش دیدم بیشتر مال بچه های مهندسی شیمیه .شما میتونید کمکم کنید؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام .
دوست عزیز من برای پایان نامه ام باید جوش کاری لیزری رو با کامسول شبیه سازی کنم ولی مدت زیادی نیست با این نرم افزار آشنا شدم ،هرچی هم آموزش دربارش دیدم بیشتر مال بچه های مهندسی شیمیه .شما میتونید کمکم کنید؟

شما ابتدا مشخص کن ماژول مد نظرت چیه تا بعد روی اون ماژول بحث کنیم، چون اکثر مباحث و ماژول ها شبیه هم هستش
همینجوری از روی عنوان نمیشه مشخص کرد کار چی هست که، شما خودتون هم باید تلاش کنین دوست عزیز

فیزیکی

عضو جدید
سلام .ممنون که جوابمو دادید
باید توی قسمت heat transferکار کنم ولی اول اینکه نمیدونم شکلمو چطوری بکشم یعنی میدونم ابزار داره و باهاشونم کار کردم ولی همه شکل ها ساده بوده و نمیدونم اگه شکلم پیچیده باشه هم باید بطور دستی خودم بکشمش عین قبلی ها ؟
دوم اینکه چطور باریکه لیزر رو تاثیر بدم روی سطحم؟
اگه لطف کنید دو ،سه روزه جواب بدید خیلی ممنون میشم.داره مهر میشه و هیچ کاری نکردم:(

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام .ممنون که جوابمو دادید
باید توی قسمت heat transferکار کنم ولی اول اینکه نمیدونم شکلمو چطوری بکشم یعنی میدونم ابزار داره و باهاشونم کار کردم ولی همه شکل ها ساده بوده و نمیدونم اگه شکلم پیچیده باشه هم باید بطور دستی خودم بکشمش عین قبلی ها ؟
دوم اینکه چطور باریکه لیزر رو تاثیر بدم روی سطحم؟
اگه لطف کنید دو ،سه روزه جواب بدید خیلی ممنون میشم.داره مهر میشه و هیچ کاری نکردم:(

تا هندستون رو ندونیم نمیشه مشخص کرد باریکه ی لیزر چطوری هستش!!!
اگه هندسه رو نتونستین با خود کامسول بکشین بهتره از اتوکد یا solid work کمک بگیرین
شما خودتون میدونین هندستون چه شکلیه!!!
سوالاتونو خیلی کلی میپرسین
بهتره شروع به کار کنین بعد هر جارو سوال داشتین بپرسین تا اشکالات برطرف شه
برای اینکه زودتر هم جواب بگیرین تو تاپیکی که مربوط به همین موضوع است سوالاتتون رو مطرح کنین، چون اون تاپیک هر روز دیده میشه
تاپیک سوالات کامسول تو امضام هست، لطفاً اونجا مطرح کنین تا سریعتر جوابگو باشیم
ماژول heat transfer ماژول راحت و ساده ای هستش
موفق باشید

melanie3377

عضو جدید
سلام

من می خوام از نرم افزار comsol برای شبیه سازی میدان های پلاسمونیک لستفاده کنم کسی می تونه کمکم کنه؟

yaserhs

عضو جدید
سلام،چطوری میتونیم ورودی نوسانی (مثلا بصورت یک سری فوریه)رودرلوله وارد کنیم؟تشکر.

ghazal.sedighvaf

عضو جدید
سلام من نرم افزار comsol رو تازه نصب کردم،پروژه ام راجبه توزیع جریان بین آند و کاتد،کسی میتونه کمکم کنه

بالا