قطعات آلومینیومی

Arashameri64

عضو جدید
سلام دوستان
من و همکلاسیم یه کارگاه کوچک ریخته گری زدیم میخوام از قطعات آلومینیومی موتور شروع کنیم نظر شما چیه ؟ ماکار عملی زیاد کردیم ومیتونیم قطعات و با بیشترین پیچیدگی بریزیم به نظرتون چی بریریم که بشه توبازار راحت فروخت؟

!austenite

کاربر حرفه ای
سلام دوستان
من و همکلاسیم یه کارگاه کوچک ریخته گری زدیم میخوام از قطعات آلومینیومی موتور شروع کنیم نظر شما چیه ؟ ماکار عملی زیاد کردیم ومیتونیم قطعات و با بیشترین پیچیدگی بریزیم به نظرتون چی بریریم که بشه توبازار راحت فروخت؟

داداش من الان دیگه دیره برای پرسیدن که چی پرفروشه یاکم فروش!بایدقبل ازاحداث کارگاه تحقیق کنین ولی درهرصورت چون کارگاهتونو راه انداختین به خداتوکل کنین
به نظرمن اگه بتونین توزمینه شمش ریزی کارکنین خیلی بهتره;)

najii

عضو جدید
قطعات آلومینیومی

سلام دوستان
بستگی به امکانات کارگاه داره.
1- میتونی با شرکت هایی که قطعات ریختگی مصرفی دارن صحبت کنی یا در مناقصه هاشون شرکت کنی. مثل شرکت های سیمان و خودرو. البته برای کار با شرکت های بزرگ باید امکانات آزمایشگاهی هم داشته باشی. برای جلب اعتماد نیاز به نفوذ، روابط عمومی بالا و بازار یابی خوب داری.
2- با یکی از مشاوران صنایع فلزی یا ریخته گری استان حتما مشورت کن.
3- محصولات تمام شده هم اگه بتوانید شناسایی کنید و تولید کنید خیلی خوبه و بازار خوبی داره.
4- اگه بتونی با مسؤول خرید یا سرپرست PM یا مکانیک شرکت ها ارتباط برقرار کنی عالی هست.
5- متاسفانه همانطور که در تمام صنف ها باند بازی و مافیا هست، ریخته گری هم مستثنی نیست.
اگه چدن هم بریزین میتونی مثلا سر نیزه محافظ خونه یا لوازم چدنی که در آهنگری استفاده میشه ریخته گری کنی.
در ضمن اگه بتونی نقشه کشی و مدلسازی خودت انجام بدی بهتره.

به قول دوستمون الان دیر به فکر افتادی ولی توکل کنید و دلسرد نشین.
من تجربه مالکیت کارگاه ریخته گری ندارم ولی با چند تا کارگاه تو رشت به خاطر رشته تحصیلیم کار کردم. و چون دوست دارم در آینده یک کارگاه بزنم، تحقیقات کردم که در اختیارت گذاشتم. باز اگه سوالی داشتی بفرما. ایمیل بدی بهتره. najivhd@gmail.com

لطف کن شما هم تجربیات احداث کارگاه شامل شهر و هزینه و زمان احداث و کارهای اداری و .. به ما بفرمایین.

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

بالا