مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

limooshirin

عضو جدید
بچه ها این سوال 57آذر84.جوابش چی میشه ودلیل؟وآیاگزینه یک وچهاریکی نیستن؟!!!!

کدام یک ازترتیبات اجرایی زیردرعایقکاری اطراف زیرزمین ساختمان (بااسکلت فلزی) درگودبرداری باخاک ریزشی صحیح است؟

1)فونداسیون- دیوارحفاظ - عایق کاری – نصب ستون ها – دیوارکشی اطراف زیرزمین

2) فونداسیون- نصب ستون ها – دیوارکشی اطراف زیرزمین- عایق کاری – دیوارحفاظ عایق

3) فونداسیون- نصب ستون ها – دیوارحفاظ عایق- عایق کاری– دیوارکشی اطراف زیرزمین

4) )فونداسیون- دیوارحفاظ عایق - عایق کاری – نصب ستون ها – اجرای دیوارکشی اطراف زیرزمین
سلام
تفاوت گزینه 1و 4 در اینه که ما در گزینه 1 دیوار حفاظ ( خاکریریز رو داریم که ضخامتش از 35 سانتیمتر به بالا شروع میشه و به 3متر هم میرسه ) ولی در گزینه 4 ما دیوار محافظ عایق رطوبتی رو داریم که ضخامتش معمولا یه تیغه 11 سانتی یا 22 سانتی هستش با توجه به اینکه سوال گفته خاک ریزشی داریم پس ابتدا باید دیوار محافظ خاک ریزشی اجرا بشه .
اما محض اطمینان یه نگاه بندازین به نشریه 55 به احتمال قوی اونجا توضیح داده .
در هر صورت به نظر من گزینه 1 درسته

yalda65

عضو جدید
اين مصوبات شوراي عالي و شهر سازي كسي pdf نداره بذاره داخل سايت ؟ از كجا ميتونم بگيرم؟
آنطور كه ديدم كه اين مصوبان خيلي گسترده و زياده در امتحان چطور مياد راهنمايي كنيد
من کتابش رو تهیه کردم.قیمتش 3800 تومنه.یه کتاب 255 صفحه ای هست.از کتاب فروشی زیرزمین نظام مهندسی تهران.

saghi23

عضو جدید
سلام دوستان ، میشه بگید برای مسائل مكانيكي و برقي در ساختمان( برگرفته از متون مباحث سيزدهم، چهاردهم، شانزدهم و هفدهم مقررات ملي ساختمان)باید چه منبعی رو بخونیم؟ باید کتابهای این چهارتا مبحث رو بگیرم یا راه میانبری هم هست ؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 3 تاشو قبول 86 شهریور هستم.الان همین جزئیات مونده که 3 باره قبول نمیشم.اینبار هم قبول نشم باید همه رو دوباره امتحان بدم..دیگه دیوونم کرده.همه فایلا رو دانلود کردم اما 1000 صفحه هم بیشتره.قایل پرینت نیست....کتاباشونو بگیرم چنده؟
یکی بیاد تو امتحان به من تقلب برسونه...خداااااااااا:mad:
سلام دوستان عزیزم
این مدت غیبت طولانی داشتم.حتما همتون مشغولید. موفق باشید.
شما که سال 86 شرکت کردید و قبول شدید تا سال 89 سه نوبت براتون نگه داشتند چطوری این بار هم براتون نگه میدارند!؟با این بار میشه 4 نوبت.درسته؟من شنیدم که تا 2 نوبت نگه میدارند!

آخرین ویرایش:

limooshirin

عضو جدید
سلام دوستان ، میشه بگید برای مسائل مكانيكي و برقي در ساختمان( برگرفته از متون مباحث سيزدهم، چهاردهم، شانزدهم و هفدهم مقررات ملي ساختمان)باید چه منبعی رو بخونیم؟ باید کتابهای این چهارتا مبحث رو بگیرم یا راه میانبری هم هست ؟
سلام دوست عزیز
بهترین و میانبرترین راهی که به ذهنم میرسه اینه که بهتون بگم نخونید مگه میخواین 100% سوالهارو جواب بدین شما کافیه که 50 % سوالهارو درست جواب بدید اگه بازم تاکید دارید که بخونید همین مباحثی که ذکر کردین بگیرید و بخونید یه کتاب دیگه هم هست که به صورت سوال هستش بعد اومده این سوالهارو جواب داده
من یکی که خودم اینارو نخوندم
فقط اون کتاب جوش رو بخونید که اونم بستگی به سالش داره بعضی سالها حدود ه 6 تا 7 سوال ازش میاد

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
سلام دوست عزیز :
در مورد پارکینگ معمولا سرویس و حمام نداره اما حتی اگه سرویس هم داشته باشه بیشتر به صورت طبیعی تهویه میشه.
اما در مورد سرویس وحمام داکت تا طبقه اخر روی هم قرار داره اما ابعاد واندازه داکت توی هر طبقه متفاوت هست.
مثلا در طبقه اول شما دو عدد اگزوز فن یکی برای حمام ویکی برای سرویس دارید و اندازه داکت توی این طبقه میشه مثلا 20*20 اما توی طبقه دوم دوتا لوله دیگه هم اضافه میشه که اندازه داکت میشه مثلا 40*20
و به همین ترتیب تا طبق اخر به ابعاد واندازه داکت اضافه میشه.اگه روی پشت بام یه مجموعه اپارتمانی را ببینید اندازه داکت یه چیزی در حدود 100*40 سانتیمتر است

سلام
میتونیم داکت اتاق تاسیسات رو یا داکت سرویس طبقات یکی بگیریم و فقط ابعاد داکت رو بزرگتر کنیم؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبم
کارها خوب پیش میره؟
یه سوالی دارم از دوستان:مثل اینکه دکتر سمیعی علاوه بر اون دفتر تمرینات عناصر و جزییاتش یه جزوه ی 50 صفحه ای هم بیرون داده که قیمتش 15000 تومنه.میخوام بدونم کسی این جزوه رو مطالعه کرده؟
آیا تکرار همون دفتر تمرینشه؟

آخرین ویرایش:

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
سلام
میدونید کدوم مباحث برای آزمون امسال تغییر کرده ؟ فقط مبحث 5 و 9 و 19 عوض شده ؟

mahdiafzali

عضو جدید
گزینه 3 صحیح است

گزینه 3 صحیح است

سلام
تفاوت گزینه 1و 4 در اینه که ما در گزینه 1 دیوار حفاظ ( خاکریریز رو داریم که ضخامتش از 35 سانتیمتر به بالا شروع میشه و به 3متر هم میرسه ) ولی در گزینه 4 ما دیوار محافظ عایق رطوبتی رو داریم که ضخامتش معمولا یه تیغه 11 سانتی یا 22 سانتی هستش با توجه به اینکه سوال گفته خاک ریزشی داریم پس ابتدا باید دیوار محافظ خاک ریزشی اجرا بشه .
اما محض اطمینان یه نگاه بندازین به نشریه 55 به احتمال قوی اونجا توضیح داده .
در هر صورت به نظر من گزینه 1 درسته

گزینه 3 صحیح است. قبل از نصب ستون دیوار چینی انجام نمیشه . و بایستی دیوار اصلی جهت جلوگیری از ریزش خاک قبل از دیوار محافظ اجرا شود .

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزینه 3 صحیح است. قبل از نصب ستون دیوار چینی انجام نمیشه . و بایستی دیوار اصلی جهت جلوگیری از ریزش خاک قبل از دیوار محافظ اجرا شود .

سلام دوست عزیز

مگه اینطورنیست که اگر خاک ریزشی داشته باشیم : ابتدا دیوار کشی زیرزمین و انجام میدیم بعد عایق و بعد تیغه ی 10 سانتی محافظ عایق؟

اگر خاک مقاوم باشه میتونیم ابتدا تیغه ی 10 سانتی محافظ عایق رو اجرا کنیم و بعد عایق و بعد دیوارکشی زیرزمین.

کدام یک ازترتیبات اجرایی زیردرعایقکاری اطراف زیرزمین ساختمان (بااسکلت فلزی) درگودبرداری باخاک ریزشی صحیح است؟

4) )فونداسیون- دیوارحفاظ عایق - عایق کاری – نصب ستون ها – اجرای دیوارکشی اطراف زیرزمین

به نظر من گزینه ی 2 درسته.

آخرین ویرایش:

mahdiafzali

عضو جدید
سلام دوست عزیز

مگه اینطورنیست که اگر خاک ریزشی داشته باشیم : ابتدا دیوار کشی زیرزمین و انجام میدیم بعد عایق و بعد تیغه ی 10 سانتی محافظ عایق؟

اگر خاک مقاوم باشه میتونیم ابتدا تیغه ی 10 سانتی محافظ عایق رو اجرا کنیم و بعد عایق و بعد دیوارکشی زیرزمین.

به نظر من گزینه ی 2 درسته.

آره اشتباه در شماره گزینه از من بود همون 2 درسته که ابتدا دیوار کشی اصلی رو جهت جلوگیری از خاک ریزشی انجام می دیم.
راستی کسی دیتایلهای نشریه 167 رو بصورت pdf داره که بشه یکجا پرینت گرفت؟

mahdiafzali

عضو جدید
گاهی اوقات هم برای جلوگیری از خاک ریزشی در زیرزمین مجبور به پله ای اجرا کردن کرسی هستیم .

viroosyab

عضو جدید
آخرین ویرایش ساعد سمیعی

آخرین ویرایش ساعد سمیعی

سلام :
کسی میتونه آخرین ویرایش ساعد سمیعی را برام پیدا کنه؟
هزینش مهم نیست فقط میخوام 2 روزه به دستم برسونه
شهرستانم

آخرین ویرایش:

mahdiafzali

عضو جدید
به اطلاع كليه مهندسين و دست اندركاران صنعت ساختمان مي‌رساند آخرين ويرايش مباحث مقررات ملّي ساختمان و راهنماي مقررات به شرح زير منتشر گرديده است.

مبحث پنجم (1389) : مصالح و فرآورده‌هاي ساختماني
مبحث هفدهم (1389)‌ : ‌لوله‌كشي گاز طبيعي
مبحث هجدهم (1390) :‌ عايق بندي و تنظيم صدا
مبحث نوزدهم (1389) : صرفه‌جويي در مصرف انرژي
راهنماي مبحث هفتم (1390): پي و پي‌سازي
راهنماي مبحث نهم (1390) : طرح و اجراي ساختمانهاي بتن‌آرمه
راهنمای مبحث ششم (1390) : بارهای وارد بر ساختمان

علاقمندان مي‌توانند جهت تهيه كتب فوق به كتابفروشيهاي معتبر مراجعه نمايند.

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
به اطلاع كليه مهندسين و دست اندركاران صنعت ساختمان مي‌رساند آخرين ويرايش مباحث مقررات ملّي ساختمان و راهنماي مقررات به شرح زير منتشر گرديده است.

مبحث پنجم (1389) : مصالح و فرآورده‌هاي ساختماني
مبحث هفدهم (1389)‌ : ‌لوله‌كشي گاز طبيعي
مبحث هجدهم (1390) :‌ عايق بندي و تنظيم صدا
مبحث نوزدهم (1389) : صرفه‌جويي در مصرف انرژي
راهنماي مبحث هفتم (1390): پي و پي‌سازي
راهنماي مبحث نهم (1390) : طرح و اجراي ساختمانهاي بتن‌آرمه
راهنمای مبحث ششم (1390) : بارهای وارد بر ساختمان

علاقمندان مي‌توانند جهت تهيه كتب فوق به كتابفروشيهاي معتبر مراجعه نمايند.

سلام
یعنی برای آزمون از اینا سوال میاد یا قبلی ها ؟ من شنیدم گفتن از همون قبلی ها سوال میاد و این جدیدا رو لازم نیست بخونیم برای این آزمون ، درسته؟

mehras khanum

عضو جدید
سلام
یعنی برای آزمون از اینا سوال میاد یا قبلی ها ؟ من شنیدم گفتن از همون قبلی ها سوال میاد و این جدیدا رو لازم نیست بخونیم برای این آزمون ، درسته؟
نه فک نمی کنم ازجدیداسوال بیاد!!!!من که باخیال راحت نخریدم;)

tiny memar

عضو جدید
سوال 20 عمومي سال 88 نيمه دوم سوال داده بودد كه:
ساختماني با مساحت 180 متر مربع واقع در شهركرد داراي زاويه رويت 30 درجه از سطح نورگذر جنوبي خود است. در صورتي اين ساختمان مي تواند بهرمند از انرژي خورشيدي تلقي شود كه سطح پنجره آن:
1. بيش از 15 2. كمتر از 15 3.بيش از20 4. كمتر از 20

جواب درسته چي ميشه؟ 1ز مبحث 19 هست سوال درسته؟ لطفا جواب را با ارجاع صحفه مقرارت ملي بگيد؟ ممنون ميشم
لطفا كامل توضيح بدين چرا و كدام گزينه صحيح هست...

arame1

عضو جدید
ناپیوسته

ناپیوسته

باسلام آیا کسانی که کارشناسی ناپیوسته دارند میتونند1سال زودتر امتحان نظام بدن یعنی دوسال از مدرکشون گذشته باشه؟ممنون

mahdiafzali

عضو جدید
به نظر شما پاسخ این سوال گزینه 1 درسته ؟

به نظر شما پاسخ این سوال گزینه 1 درسته ؟

به نظر شما پاسخ گزینه 1 برای این سوال درسته ؟

پیوست ها

• 22.jpg
    22.jpg
    25.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما پاسخ گزینه 1 برای این سوال درسته ؟

تعریف بام وارونه:بامی است که عایق حرارت روی عایق رطوبت (به عنوان نوعی محافظ)اجرا میشه .راهنمای مبحث 19 صفحه ی 53

گزینه ی الف و د عایق حرارت ندارند پس بام وارونه نیستند.
گزینه ی ب هم دوبار نوشته عایق حرارت ایزوگام! و عایق حرارت از پلی استایرن.که کلا غلطه.
جواب گزینه ی ج میشه.ورق پلی استایرن(عایق حرارت) روی عایق رطوبت اجرا شده.

این سوال و از کجا آوردید؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام آیا کسانی که کارشناسی ناپیوسته دارند میتونند1سال زودتر امتحان نظام بدن یعنی دوسال از مدرکشون گذشته باشه؟ممنون
موقع ثبت نام از طریق سایت اگر سنوات شما کامل نباشه(مثلا تا آخر اسفند امسال 3 سال تموم از مدرکتون نگذره)به شما اجازه ی ثبت نام داده نمیشه.
ولی یکی از دوستام پارسال شرکت کرده بود!نمی دونم چطور!شاید اگر نظام آشنا داشته باشید بشه !ولی اگر قبول بشید بهتون پروانه نمی دند.فقط جنبه ی آزمایشی میتونه داشته باشه

mahdiafzali

عضو جدید
آره به نظر من هم جواب گزینه ج هستش.

آره به نظر من هم جواب گزینه ج هستش.

تعریف بام وارونه:بامی است که عایق حرارت روی عایق رطوبت (به عنوان نوعی محافظ)اجرا میشه .راهنمای مبحث 19 صفحه ی 53

گزینه ی الف و د عایق حرارت ندارند پس بام وارونه نیستند.
گزینه ی ب هم دوبار نوشته عایق حرارت ایزوگام! و عایق حرارت از پلی استایرن.که کلا غلطه.
جواب گزینه ی ج میشه.ورق پلی استایرن(عایق حرارت) روی عایق رطوبت اجرا شده.

این سوال و از کجا آوردید؟

این سوال آزمون تخصصی سال 86 که در پاسخنامه خودش گزینه الف رو صحیح می دونه!!!!!!

بالا